Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 08/12/2019 08:01

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 22 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 12/07/2011 15:11 
Доцент
Доцент
Аватар користувача

З нами з: 01/11/2010 19:34
Повідомлення: 91
Юридична особа продає легковий автомобіль, який проамортизовано 100%, фіз.особі. Які податки потрібно сплатити, в якому розмірі.Як відобразити в бух. та под. обліку.Дякую за допомогу.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 14/07/2011 17:36 
Знавець
Знавець

З нами з: 18/01/2005 21:48
Повідомлення: 44
Звідки: Украина
Нужно сделать независимую оценку, и продать по оценочной стоимости, а отсюда уже идут все налоги

_________________
senia


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 14/07/2011 17:38 
Критик головний
Аватар користувача

З нами з: 08/08/2005 09:41
Повідомлення: 62844
Изображения: 0
Звідки: Киев
senia, Сеня, а чего Вы стал такой маленький?

_________________
Те, кто соблюдает нейтралитет, сталкиваются с ненавистью побежденных и презрением победителей (с)
Зображення
Допомога нашим бійцям
Приват 4731185602392919
https://www.facebook.com/ZlayaPrincesa


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 14/07/2011 19:10 
Знавець
Знавець

З нами з: 18/01/2005 21:48
Повідомлення: 44
Звідки: Украина
что бы спокойно дожить до пенсии и меня никто не заметил

_________________
senia


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 14/07/2011 19:40 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 25/03/2008 00:29
Повідомлення: 129
еще нужен протокол собрания учредителей (если они есть), начислить НДС (если вы плательщики), прибыль, если сумма продажи больше чем ост. ст-ть этого авто, разница в доход.

_________________
Бухгалтер - это не профессия, не ориентация, не национальность и не оскорбительная кличка.
Это тяжелая форма умственной патологии, которую можно с успехом использовать в ФХД.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 13/10/2011 10:41 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 13/07/2005 19:23
Повідомлення: 2465
senia написав:
Нужно сделать независимую оценку


пжл. статью кодекса


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 13/10/2011 20:14 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 13/07/2005 19:23
Повідомлення: 2465
Виходячи із суті отриманого листа вважаємо, що Ваше(і) запитання стосується (ються) наступного, а саме:
Як відображаються операції з продажу ОЗ? (номер категорії -110, підкатегорії -110.09.01).
Уніфікована відповідь з Єдиної бази податкових знань:
Діє з 01.04.2011

Відповідно до п. 146.13 ст. 146 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об'єктів основних засобів та нематеріальних активів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.

Дохід від продажу або іншого відчуження об'єкта основних засобів та нематеріальних активів для цілей застосування цієї статті визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об'єкта основних засобів та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об'єкта (активу) (п. 146.14 ст. 146 ПКУ).


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 13/10/2011 20:17 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 13/07/2005 19:23
Повідомлення: 2465
Стаття 39. Методи визначення та порядок застосування
звичайної ціни

39.1. Звичайна ціна на товари (роботи, послуги) збігається з
договірною ціною, якщо інше не встановлено цим Кодексом і не
доведено зворотне, в тому числі в результаті неможливості
визначення звичайної ціни із застосуванням положень пунктів
39.3-39.4 цієї статті.
Звичайна ціна застосовується у разі здійснення платником
податків:
а) бартерних операцій;
б) операцій з пов'язаними особами;
в) операцій з платниками податків, що застосовують спеціальні
режими оподаткування або інші ставки, ніж основна ставка податку
на прибуток, або не є платником цього податку, крім фізичних осіб,
які не є суб'єктами підприємницької діяльності;

г) в інших випадках, визначених цим Кодексом.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 13/10/2011 20:18 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 13/07/2005 19:23
Повідомлення: 2465
если я правильно понимаю... в случае продажи объекта ОС юрлицом физлицу (не предпринимателю) Обычные цены не применяются ?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 14/10/2011 13:49 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 15/04/2004 17:47
Повідомлення: 9488
Изображения: 1
Звідки: Ірпінь
тиша написав:
в случае продажи объекта ОС юрлицом физлицу (не предпринимателю) Обычные цены не применяются ?

ІМХО, вони дорівнюють договірній

_________________
signature disconnected
181


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 14/10/2011 14:52 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 13/07/2005 19:23
Повідомлення: 2465
продали уже без оценки... полюбе єто ИМ если что прийдёться доказывать что не верно

ещё 2 ответика с налоговой


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 14/10/2011 14:54 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 13/07/2005 19:23
Повідомлення: 2465
Виходячи із суті отриманого листа вважаємо, що Ваше(і) запитання стосується (ються) наступного, а саме:
Як визначаються звичайні ціни, починаючи з 01.04.2011? (номер категорії -110, підкатегорії -110.02).
Уніфікована відповідь з Єдиної бази податкових знань:
Діє з 01.04.2011
Відповідно до п. 14.1.71 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.
Статтею 39 ПКУ установлені методи визначення та порядок застосування звичайної ціни.
Згідно з п. 1 розділу XIX «Прикінцеві положення» ПКУ норми ПКУ набирають чинності з 1 січня 2011 року, крім:
- ст. 39 ПКУ, яка набирає чинності з 1 січня 2013 року;
- розділу III ПКУ, який набирає чинності з 1 квітня 2011 року.
Пунктом 2 п. 2 розділу XIX «Прикінцеві положення» ПКУ передбачено, що з 1 квітня 2011 року втрачає чинність Закон України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі – Закон №334), крім п. 1.20 ст. 1 цього Закону, який діє до 1 січня 2013 року.
Отже, звичайні ціни до 1 січня 2013 року визначаються у порядку, передбаченому п. 1.20 Закону №334, а з 1 січня 2013 року – за правилами, визначеними ст. 39 ПКУ.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 14/10/2011 14:55 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 13/07/2005 19:23
Повідомлення: 2465
Виходячи із суті отриманого листа вважаємо, що Ваше(і) запитання стосується (ються) наступного, а саме:
Чи повинні платники податку при здійсненні операцій з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) особам, які не є платниками податку або сплачують податок за іншими ставками, ніж платник податку на прибуток з придбанням товарів (робіт, послуг), а також операцій з придбанням товарів (робіт, послуг) у таких осіб, враховувати звичайні ціни на такі товари (роботи, послуги)? (номер категорії -110, підкатегорії -110.14)
Уніфікована відповідь з Єдиної бази податкових знань:
Відповідно до пп. 153.2.1, 153.2.2 п. 153.2 ст. 153 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) дохід, отриманий платником податку від продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) пов'язаним особам, визначається відповідно до договірних цін, але не менших від звичайних цін на такі товари, роботи, послуги, що діяли на дату такого продажу, у разі, якщо договірна ціна на такі товари (роботи, послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (роботи, послуги).
Витрати, понесені платником податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у пов'язаної особи, визначаються виходячи з договірних цін, але не вищих за звичайні ціни, що діяли на дату такого придбання, у разі якщо договірна ціна на такі товари (роботи, послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (роботи, послуги).
Згідно з пп. 153.2.3 п. 153.2 ст. 153 ПКУ положення підпунктів 153.2.1 і 153.2.2 цього пункту поширюються також на операції з особами, які:
не є платниками цього податку;
сплачують податок за іншими ставками, ніж платник податку на прибуток.
З урахуванням викладеного, платники податку при здійсненні операцій з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) особам, які не є платниками податку або сплачують податок за іншими ставками, ніж платник податку на прибуток з придбанням товарів (робіт, послуг), а також операцій з придбанням товарів (робіт, послуг) у таких осіб, повинні враховувати звичайні ціни на такі товари (роботи, послуги).


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 05/08/2012 21:19 
Користувач
Користувач

З нами з: 14/04/2011 15:49
Повідомлення: 4
Наша фірма ввезла авто з Німеччини, розмитнили,але на облік в ДАІ не поставили, і вже хочемо продати як товар, торгівля авто є в видах діяльності. Чи реально це? Хто може нам виписати довідку-рахунок?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Продаж автомобіля
ПовідомленняДодано: 09/12/2013 15:04 
Професор
Професор

З нами з: 16/03/2011 21:26
Повідомлення: 517
Підкажіть, на підприємстві маємо автомобіль. Балансова вартість на кінець листопада становить 12300,00 грн. Цей автомобіль хочемо продати директору за 12500,00. Відповідно, (на скільки я зрозумів) 12500,00 не є нижчою звичайною ціною та одночасно буде договірною. З податком на прибуток-тут зрозуміло: 200 грн - ставимо в дохід з подальшим відображенням в деці на прибуток. А ось ПДВ? Базою оподаткування в такому випадку буде 12500,00 (ст 188 ПКУ, чи в такому випадку буде застосовуватися інша стаття)???? Тоді договірною вартістю буде: 12500+20%=15000,00 грн чи базою буде лише наш дохід (тобто 200 грн)??? І саме таку вартість слід зазначити в договорі (і чи взагалі він потрібен??)


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 22 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB