Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"


Аліменти

Питання бухобліку і звітності в т.ч. статистичної

Re: Аліменти

Повідомлення Антон Янко » 06/02/2017 18:46

Найли, :smls01:
Аватар користувача
Антон Янко
Теург
Теург
 
Повідомлення: 2706
З нами з: 15/03/2010 21:36
Звідки: Полтава

Re: Аліменти

Повідомлення Alizet » 13/07/2017 22:01

Добрый вечер! Какие документы необходимо взять о сотрудника кроме исполнительного листа,чтобы удерживать и перечислять алименты на ребенка?
Ты можешь всё если рядом есть человек, который в тебя верит;-)
Аватар користувача
Alizet
Теург
Теург
 
Повідомлення: 13297
З нами з: 21/11/2005 13:32
Звідки: г.Киев

Re: Аліменти

Повідомлення Антон Янко » 14/07/2017 15:53

Alizet, никаких
Аватар користувача
Антон Янко
Теург
Теург
 
Повідомлення: 2706
З нами з: 15/03/2010 21:36
Звідки: Полтава

Re: Аліменти

Повідомлення ggallynna » 12/09/2017 09:12

девочки, новый з-н об алиментах.. он же касается только новых событий?
если на фирме есть сотрудник и исполнительный лист, по которому все эти годы шли удержания, то новый з-н в данном случае не играет роли, верно? т.е. удерживаем, как указано в исполнительном, никаких других сумм и пересчетов самостоятельно бух-р не может делать в связи с законом новым. так же*?
Аватар користувача
ggallynna
Знавець
Знавець
 
Повідомлення: 33
З нами з: 09/09/2014 14:54

Re: Аліменти

Повідомлення Гадючка » 13/09/2017 09:52

ggallynna написав:удерживаем, как указано в исполнительном, никаких других сумм и пересчетов самостоятельно бух-р не может делать

крім індексації фіксованих сум аліментів
Хотела Вас послать - но вижу, что Вы уже оттуда
Аватар користувача
Гадючка
Професор
Професор
 
Повідомлення: 956
З нами з: 21/12/2010 13:47
Звідки: Кіровоград

Re: Аліменти

Повідомлення ggallynna » 13/09/2017 16:01

Гадючка, дякую за відповідь!!! втішили ))) в мене не фіксована, "1/4 з.пл" (с)
Аватар користувача
ggallynna
Знавець
Знавець
 
Повідомлення: 33
З нами з: 09/09/2014 14:54

Re: Аліменти

Повідомлення dashab » 21/09/2017 11:07

Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть
Аватар користувача
dashab
Теург
Теург
 
Повідомлення: 15813
З нами з: 27/03/2008 17:21
Звідки: Сумы

Re: Аліменти

Повідомлення Гадючка » 16/02/2018 14:59

Коротка та повна відповіді ідентичні:
Статтею 184 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-ІІІ (далі – СКУ) передбачено визначення розміру аліментів на утримання дитини у твердій грошовій сумі.
Так, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Закон України від 03 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення» (далі – Закон № 1282) визначає правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлені Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня України.
Індексація грошових доходів населення – це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг (ст. 1 Закону № 1282).
Статтею 2 Закону № 1282 визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.
Згідно з ст. 5 Закону № 1282 індексація розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, проводиться за рахунок коштів платника аліментів.
Відповідно до частини другої ст. 9 Закону № 1282 індексація розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, здійснюється підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, фізичними особами - підприємцями, які проводять відповідні відрахування аліментів із доходу платника аліментів.
Пунктом 10 прим. 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078, встановлено, що розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, індексується у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. При цьому розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, разом із сумою індексації не повинен перевищувати 50 відс. грошового доходу платника аліментів.
Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 146.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розд. IV ПКУ, згідно з п.п. 165.1.14 п. 165.1 ст. 165 якого не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із СКУ, за винятком виплати аліментів нерезидентом незалежно від їх розміру, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Водночас до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ (п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).
Разом з тим, кожний конкретний випадок оподаткування доходів у вигляді індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі за судовим рішенням слід розглядати з урахуванням документів і матеріалів, зокрема рішення суду.



Так що - утримувати чи не утримувати ПДФО із індексації аліментів в твердій сумі?
Хотела Вас послать - но вижу, что Вы уже оттуда
Аватар користувача
Гадючка
Професор
Професор
 
Повідомлення: 956
З нами з: 21/12/2010 13:47
Звідки: Кіровоград

Поперед.

Повернутись до Форум з бухоблiку

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]