Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 15/12/2018 01:36

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 63 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Авто на предприятии
ПовідомленняДодано: 26/11/2017 22:13 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 16/02/2016 15:09
Повідомлення: 513
Звідки: Харьков
Девоньки , купили машину давно, вчера купили к ней аккумуляторную батарею, (где старую дели не знаю, расследования не проводила, но очевидно, что списали проводокой ДТ 93Кт207)
Не хочу тягаться с 207 счетом и вести Карточки учета аккумуляторных батарей для машин, а также не заниматься утилизацией : http://www.vobu.com.ua/rus/answer_to_qu ... answer/793. и https://budget.factor.ua/viewtopic.php?f=158&t=2611
Использовала мнение http://auditorskaya-finansybiznesaudi.z ... v-ta-shin/

цитирую
"Деякі спеціалісти дотримуються іншої позиції, що шини/АБ слід визнавати запасами лише в тому випадку, якщо термін їх корисного використання менше року. Якщо ж більше – то їх слід обліковувати як МНМА або ОЗ. На нашу думку, така точка зору має право на існування. Так, виходячи із визначення об’єкта ОЗ, наведеному у п. 4 П(С)БО 7, шини/АБ не є окремим об’єктомОЗ або МНМА, тому що вони не можуть виконувати самостійні функції та використовуватись окремо від автомобіля. Але далі у тому ж визначенні сказано: якщо один об'єкт основних засобів складається з частин, які мають різний строк корисного використання (експлуатації), то кожна з цих частин може визнаватися в бухгалтерському обліку як окремий об'єкт основних засобів. Очевидно, що строки експлуатації АБ, шин та самого автомобіля будуть різними.

З огляду на це, АБ та шини можуть визнаватися в обліку як ОЗ або МНМА залежно від їх вартості та строку їх корисного використання – за рішенням підприємства. Оскільки шини або АБ – невід’ємна частина автомобіля, то ми вважаємо доречним вести облік їх первісної вартості саме на субрахунку 105 – тому самому, що і облік первісної вартості автомобіля. Таке рішення оформлюється наказом керівника підприємства або включається у наказ про облікову політику.

Щодо розрахунку суми амортизації вартості АБ та шин за правилами ст. 138 ПКУ є певна невизначеність. Якщо включити АБ та шини до групи 5 – транспортні засоби, то мінімально допустимий строк їх корисного використання буде 5 років (п. 138.3.3 ПКУ), що не завжди відповідає дійсним строкам, які зазвичай будуть дещо меншими (але ненабагато). Якщо включити АБ та шини до групи 9 – інші основні засоби, то для них мінімально допустимий строк їх корисного використання складає 12 років, і несумісність цього строку з фактичними строками стає ще більшою. У такому випадку радимо звернутися до податківців за індивідуальною консультацією згідно зі ст. 52 та ст. 53 ПКУ.

З точки зору міжнародних стандартів ситуація практично така сама. Відповідно до параграфа 8 МСБО 16 «Основні засоби» статті, такі як запасні частини, резервне обладнання та допоміжне обладнання відображаються відповідно до цього МСФЗ, якщо вони відповідають визначенню основних засобів. Інакше вони класифікуються як запаси. Запасні частини та резервне обладнання і обладнання для технічного обслуговування (наприклад, інструменти та витратні мастильні матеріали), як правило, відображаються в обліку в складі запасів і підлягають списанню на прибуток або збиток по мірі їх використання. Проте основні запасні частини та резервне обладнання розглядаються як основні засоби в разі, коли підприємство розраховує використовувати їх протягом більш ніж одного звітного періоду. Як бачимо, приписи МСБО 16 щодо обліку АБ та шин у складі ОЗ або МНМА більш імперативні, ніж норми П(С)БО 7. Джерело: http://auditorskaya-finansybiznesaudi.z ... v-ta-shin/"

Не обессудьте!

Взяла их поставила на МНМА, и списала по приказу сразу 100% амортизации, счет выбрала 112.Сделала акт ввода в эксплуатацию 24.11.17, и акт на ликвидацию 25.11.18 ( поставила им срок жизни 12 месяцев,через 12 месяцев акт на ликвидацию сделаю, стоимость батареи 1533 грн без НДС)
Как вы думаете, подобный учет имеет право существовать и применяться в современном бухучете?

_________________
Только единицы знают, что миллионы состоят из нулей.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Авто на предприятии
ПовідомленняДодано: 29/01/2018 12:25 
Знавець
Знавець
Аватар користувача

З нами з: 09/09/2014 14:54
Повідомлення: 32
девочки, мальчики.. перерыла кучу инфо... кроме консультаций налоговой не вижу 100% в з-не. что оренду авто у физ.лица юр.лицом нужно заверять нотариально.
таки нужно или можно без нотариуса обойтись?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Авто на предприятии
ПовідомленняДодано: 02/02/2018 20:51 
Користувач
Користувач

З нами з: 01/02/2018 20:19
Повідомлення: 2
ggallynna написав:
девочки, мальчики.. перерыла кучу инфо... кроме консультаций налоговой не вижу 100% в з-не. что оренду авто у физ.лица юр.лицом нужно заверять нотариально.
таки нужно или можно без нотариуса обойтись?


Если физ.лицо, не ФОП, то только нотариально. ЦКУ ст. 799.


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 63 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB