Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 17/09/2019 20:12

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 5 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: договор комиссии
ПовідомленняДодано: 29/01/2014 11:16 
Професор
Професор

З нами з: 19/07/2011 16:11
Повідомлення: 278
добрый день, форумчане, кто сталкивается с договорами комиссии?

Мы , ООО, юр. лицо, на ЕН 3%, далее комиссионер , по поручению и за счет комитента должны приобрести товар и в итоге получить комиссионное вознаграждение.

Вся ли сумма, зашедшая на наш расчетный счет (которая перечислиться дальше поставщику товара), подлежит налогообложению ЕН 3% или только ком. вознаграждение, на сумму которого я выпишу налоговую накладную, отразив НО по НДС.

Спасибо.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: договор комиссии
ПовідомленняДодано: 30/01/2014 09:15 
Доцент
Доцент

З нами з: 06/11/2013 09:54
Повідомлення: 85
ИринаВладимирова, только вознаграждение
Цитата:
Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.
Згідно із п.292.4 ст.292 ПКУ у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).
Статтею 1000 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) визначено, що за договором доручення одна сторона (повірений) зобов’язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов’язки довірителя.
Відповідно до ст. 1002 ЦКУ повірений має право на плату за виконання свого обов’язку за договором доручення, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо в договорі доручення не визначено розміру плати повіреному або порядок її виплати, вона виплачується після виконання доручення відповідно до звичайних цін на такі послуги.
За договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов’язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов’язаних з перевезенням вантажу (ст.929 ЦКУ).
Статтею 295 Господарського Кодексу України від 16 січня 2003 року №436-IV із змінами та доповненнями визначено, що комерційне посередництво (агентська діяльність) є підприємницькою діяльністю, що полягає в наданні комерційним агентом послуг суб’єктам господарювання при здійснені ними господарської діяльності шляхом посередництва від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок суб’єкта, якого він представляє.
За договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента (ст.1011 ЦКУ).
Комітент повинен виплатити комісіонерові плату в розмірі та порядку, встановленим у договорі комісії (п.1 ст.1013 ЦКУ).
Тобто, особливістю договорів комісії як і договорів доручення, транспортного експедирування, агентських договорів є те, що за ними право власності на товар чи послугу не переходить до комісіонера (повіреного). За посередницькі послуги комісіонер (повірений) отримує винагороду від комітента (довірителя), яка і є його доходом.
Таким чином з метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та обчислення суми єдиного податку, доходом юридичної особи - платника єдиного податку, який здійснює комісійну торгівлю, є сума отриманої винагороди.
Підкатегорія:
108.04 порядок визначення доходів та їх склад Бази знань


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: договор комиссии
ПовідомленняДодано: 04/11/2015 16:59 
Знавець
Знавець

З нами з: 17/08/2010 11:47
Повідомлення: 44
Подскажите, мы юрособа на общей системе. Будем заключать договор комиссии о продаже автомобиля фызлицом юрлицу (мы комиссионер). У физлица нет расчетного счета, только карточка. Юрлицо перечислит нам сумму за авто на счет. Как нам правильно выдать деньги продавцу - физлицу?



За це повідомлення автора _Оля_ подякував: Elizavetta7jiz(05/12/2016 02:20)
Рейтинг:1.28%
 
Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: договор комиссии систе
ПовідомленняДодано: 29/09/2016 20:32 
Доцент
Доцент

З нами з: 23/10/2013 21:18
Повідомлення: 79
Мы ТОВ на общей системе с НДС, передаем товар фопу под реализацию.
Можем ди мы на фопа выписать налоговую накладную с одной строкой "товар в ассортименте"?
Или необходимо перечислять весь товар?
Спасибо за ответ:)


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: договор комиссии
ПовідомленняДодано: 08/12/2016 11:43 
Користувач
Користувач

З нами з: 07/12/2016 18:19
Повідомлення: 2
Здравствуйте! Столкнулась с проблемой при расчете и оплате вознаграждения комиссионеру в 1С 7.7 Комплексная. Мы отгружаем товар для продажи.
Порядок работы таков:
1. Заключаю договор консигнации.
2. Доп.к договору консиг. с указанием % вознаграждения.
3. Расх.реализатора
4. Возвраты
5. Продажа реализатора (на основании расх.реализ)
6. Усл.стор.орг (на основании продажи реализ.), который подтягивает % вознаграждения автоматически по доп.к договору.
7. Банк.выписки с оплатами.
Тут начинается самое интересное, т.к. Продажа реализ. формирует мне аж 3 проводки, одна из которых - вознаграждение комиссионера, а именно: 1) Дт 631 Кт 3772, 2) Дт 902 Кт 283, 3) Дт 3772 Кт 702
Из-за этого у меня задваивает Дт 631 счету (ибо Усл.стор.орг. формируют естественно свою проводку вознаграждения: Дт 93 Кт 631, а Банк.выписка свою: Дт 631 Кт 311)
Ничего не идет в голову, что с этим можно придумать и почему Продажа реализ. формирует проводки таким образом! Подскажите, пожауйста, как правильно вести этот момент!


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 5 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB