Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 15/09/2019 19:51

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 14 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 25/04/2014 19:18 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 14/03/2007 14:20
Повідомлення: 471
Звідки: Киев
Добрый день!
Заказчик требует от нас новые ТТН на поставленную продукцию с 14 января.
(Наказ Міністерства інфраструктури України "Про затвердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні" (N 983 від 05.12.2013 р.))
Мы все время отгружаем без ТТН собственным авто по расходной накладной.
Но Заказчик настаивает на том, что : Згідно цього наказу ТТН(товаро-транспортна накладна) вважається обов’зковим документом для оприбуткування , списання матеріалів та признання їх в податковому обліку.
Правомерно ли данное суждение?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 25/04/2014 19:24 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2011 22:26
Повідомлення: 16421
Изображения: 1
Наталья1, почитайте коменты :arrow: http://***galter911.com/ShowArticle.aspx?a=88390
(и не надо темку создавать если такая есть)


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення: Re: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 25/04/2014 19:28 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2011 22:26
Повідомлення: 16421
Изображения: 1
и еще "Первинні документи і додатки до них, що фіксують факт виконання господарських операцій, є підставою для записів у регістрах бухгалтерського обліку та податкових документах і повинні зберігатися на підприємстві протягом трьох років.

Факт здійснення вантажних перевезень автомобільним транспортом повинен бути підтверджений транспортною документацією, основним документом з якої є товарно-транспортна накладна.

Платник податку на прибуток, який придбаває послуги з перевезення вантажів автомобільним транспортом, у разі відсутності товарно-транспортної накладної не вправі враховувати вартість послуг з перевезення вантажів під час формування собівартості придбаних (виготовлених) і реалізованих товарів, робіт, послуг.

При цьому, оскільки транспортною документацією підтверджується операція з надання послуг з перевезення вантажів, а не факт придбання товару, то за наявності документів, що підтверджують фактичне отримання товару і його використання у власній господарській діяльності, відсутність товарно-транспортної накладної не може бути єдиною підставою для невизнання витрат з придбання товарно-матеріальних цінностей для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток.

Підставами для формування податкового кредиту з ПДВ є наявність належним чином оформленої податкової накладної, митної декларації або, як виняток, заяви зі скаргою на постачальника, бухгалтерської довідки або інших документів, передбачених пунктом 201.11 статті 201 Податкового кодексу.

Товарно-транспортна накладна не міститься в переліку документів, що визначають право на формування податкового кредиту.

Роз’яснення з цього питання надано листом Міндоходів України від 19.09.2013 р. №11569/6/99-99-22-01-03-15/1128. "
" Ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.04.2013 №2а-5141/12/1470

Податкове законодавство України не містить норм, які б ставили у залежність право платника податку на формування податкового кредиту від можливих порушень податкової дисципліни з боку його контрагентів або зобов’язували платників податків контролювати дотримання своїми контрагентами норм законодавства. Такого висновку дійшов суд апеляційної інстанції, розглядаючи справу про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Тому можливі порушення контрагентами платника податків податкової дисципліни, у т. ч. недекларування своїх зобов’язань або несплата податку до бюджету, не є підставою для позбавлення платника податків права на податковий кредит з ПДВ за операціями з такими контрагентами.

Встановлені податковим органом будь-які факти незаконної діяльності контрагента платника податків повинні оцінюватися судом з урахуванням можливої обізнаності платника про такі обставини або наявної у платника реальної можливості з’ясувати їх.

Під час проведення господарської операції із суб’єктом господарювання, що має ознаки фіктивності, платник податків може бути:

1) необізнаним стосовно дійсного стану правосуб’єктності свого контрагента і реально отримати товари (роботи чи послуги) від фізосіб, які діють від імені такого контрагента і мають наміри порушити податкове законодавство;

2) обізнаним щодо фіктивності такого контрагента і використовувати його з метою незаконної конвертації грошових коштів, завищення своїх валових витрат та податкового кредиту.

У першому випадку дії платника податків є добросовісними і такими, що не порушують приписи податкового законодавства. В іншому — незаконними, такими, що чиняться із прямим умислом на порушення норм податкового законодавства і тягнуть як податкову, так і кримінальну відповідальність.

Лише сам факт наявності господарських відносин з контрагентом, який порушує податкове законодавство, не може тягнути за собою негативні наслідки для платника податків у вигляді зменшення податкового кредиту чи валових витрат, оскільки платник податків може бути необізнаним стосовно таких порушень та дійсних намірів тих фізичних осіб, які представляють його контрагента.

Що ж до посилань податківців на відсутність у платника товарно-транспортних накладних (ТТН) від контрагента суд зазначив, що податкове законодавство не ставить в залежність право платника податків на податковий кредит від наявності чи відсутності ТТН. Адже сам факт відсутності у підприємства ТТН на поставлений товар або наявність в таких накладних певних недоліків при наявності інших документів, які підтверджують факт його передачі покупцю, не є безумовною підставою, яка позбавляє підприємство права віднести витрати з придбання цього товару до складу валових витрат та до податкового кредиту."
но налоговики цепляются



За це повідомлення автора макс.лю подякував: Наталья1(25/04/2014 19:32)
Рейтинг:1.28%
 
Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення: Re: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 25/04/2014 19:30 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 14/03/2007 14:20
Повідомлення: 471
Звідки: Киев
макс.лю написав:
Наталья1, почитайте коменты :arrow: http://***galter911.com/ShowArticle.aspx?a=88390
(и не надо темку создавать если такая есть)

Ссылка не работает.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 30/04/2014 12:30 
Доцент
Доцент

З нами з: 18/01/2012 16:25
Повідомлення: 77
Нужно ли выписывать ТТН если мы забираем товар у продавца на собственном авто


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 30/04/2014 13:22 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2009 08:43
Повідомлення: 9768
Изображения: 0
иришик, в идеале ТТН выписывает"Продавец",но если он ленивый то сами выпишите, а "Продавец" только поставит свои подписи и печать.

_________________
Зображення



За це повідомлення автора kimberli подякував: иришик(30/04/2014 16:05)
Рейтинг:1.28%
 
Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 30/04/2014 20:51 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2011 22:26
Повідомлення: 16421
Изображения: 1
Наталья1, вместо звездочек ставите buh


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення: Re: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 06/05/2014 17:25 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 14/03/2007 14:20
Повідомлення: 471
Звідки: Киев
Подскажите, могу ли я оформить договор на оказание траспортных услуг по перевозке- с физ лицом, у которого есть своя машина, но он не СПД.?
Или нужно оформлять договор аренды авто с водителем?
.У меня ООО на общих основаниях.Периодически возим товар клиентам пользуясь услугами грузового такси неофициалом. Хочу оформить официально перевозки, так как клиенты требуют ТТН.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 28/05/2014 12:39 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 27/04/2009 17:29
Повідомлення: 720
Звідки: Киев
Підкажіть, якщо у нас є можливість самостійно забирати у постачальника товар а постачальник просить оформляти актом і з ТТН те, що наша організація надає постачальнику послуги з перевезення вантажу (нам же), чи потрібні нам якісь дозвільні документи для такого виду діяльності та які взагалі нюанси такої операції?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 28/05/2014 13:00 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2009 08:43
Повідомлення: 9768
Изображения: 0
ishchuk написав:
постачальник просить оформляти актом і з ТТН те, що наша організація надає постачальнику послуги з перевезення вантажу (нам же)

:smile: єто ж где такие добрые поставщики есть? что еще и платить вам будут?
или в договоре поставки прописано что доставка ТМЦ за счет поставщика?
ТТН вообще то, ваш поставщик выписывать должен сам на свой отгружаемый товар.

_________________
Зображення


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 28/05/2014 13:30 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 27/04/2009 17:29
Повідомлення: 720
Звідки: Киев
kimberli, они раньше возили нам товар через перевозчика, теперь у нас есть возможность его забирать самим, но мы хотим чтобы они нам за это платили (так как раньше это закладывалось нам в цену товара), вот я и думаю какие документы нужны для этого (может разрешения какие) и какую первичку мы им как перевозчик этого товара должны будем предоставлять?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 28/05/2014 13:33 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2009 08:43
Повідомлення: 9768
Изображения: 0
ishchuk написав:
какую первичку мы им как перевозчик этого товара должны будем предоставлять?

акт оказания услуг по перевозке+ ими же выписаную ТТн,которая будет подтверждать,что вы себе же товар доставили(сумбурно как то :smile: )
На грузовые перевозки,вроде никаких разрешений теперь не нужно.

_________________
Зображення


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 28/05/2014 13:36 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 27/04/2009 17:29
Повідомлення: 720
Звідки: Киев
kimberli, велике вам спасибі!


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Новая ТТН
ПовідомленняДодано: 16/03/2017 18:30 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 16/02/2016 15:09
Повідомлення: 513
Звідки: Харьков
пОДСКАЖИТЕ,
В РАСХодной накладной указываю в шапке название покупателя и его юридический адрес, и адрес доставки - он отличается от юр.адреса так как пользуемся услугами перевозчика и доставляем товар покупателя на тот склад, покупатель своими силами его оттуда забирает.
в Товаро-транспортной накладной пункт розвантаження указываю адрес доставки.
Все так?
или я должна указывать в ТТН адрес склада моего покупателя?

_________________
Только единицы знают, что миллионы состоят из нулей.


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 14 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB