Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 21/01/2020 11:03

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Створити нову тему Відповісти  [ 132 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Далі
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 16/05/2011 13:44 
Знавець
Знавець

Повідомлення: 33
Кутджин, И здание в собственности(офис) и договор с водоканалом, а вот чего там они подавали этого не знаю.Если еще не подали то 100% подадут. Бюджет я должен был пополнить аж на 9 грн. с копейками. Только уперся. Не вижу я чтобы законодательство определяло нас как специальных водопользователей. Водоканал Спецпользователь он и платит, с какого переляку мы должны это делать. За них или вместе с ними? А лимит? Что у водоканала на питьевую воду надо брать лимит? Кто их на это уполномочил? А если мы, допустим, будем покупать бутылированную воду тогда взять лимит на заводе, или в магазине? Или на все взять лимит в минприроде или кто там выдает лимиты и разрешения на спецводопользование. Я поначалу тоже решил заплачу пусть подавятся. Но когда увидел формы досадно стало. Что ж нас совсем всех за идиотов держат. Ну решили сбить с миру по нитке, так хоть бы отчетность сфарганили. А если серьезно захотели со всех снимать сбор то внесли бы изменения в законы. Но думаю- это очередные происки ГНА, пока суть да дело увеличат поступления а там видно будет. Они и раньше пытались сбивать этот сбор, и кое кто шел у них на поводу.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 16/05/2011 13:55 
Теург
Теург

Повідомлення: 13098
Изображения: 1
Helgi, :mrgreen: так и я о том же, о пришла пора Ленивец потревожить, кто-то шота обещал ;)
Ленивец написав:
Кутджин, когда ответы налоговой меня устраивают - я нормативкой не заморачиваюсь. Кидаю запрос, пусть сами ответ обосновывают :mrgreen: По этому налогу время еще есть, я пока готовлю масштабный запрос на все случаи жизни. Отправлю через недельку. Получу ответ - отпишусь с цитатами.

Лениввеееецццц :smls08: Вам послание миров пришло или они там еще думу думают?

Не щадя своих усилий отдыхает Кот Василий, дни и ночи напролет на диване дремлет кот

Догори
 Профіль Персональный альбом  

ПовідомленняДодано: 16/05/2011 14:39 
Знавець
Знавець

Присоединяюсь! Интересно бы увидеть сие послание. Хотя думаю срисуют откуда нибудь, к примеру из оченьнаучно- практического коментария.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 16/05/2011 14:45 
Теург
Теург

Helgi, так они его уже состряпали viewtopic.php?f=41&t=52527&start=75 только Ленивец они должны были написать что-то иное, а вдруг :D и я поверю в сказку

Не щадя своих усилий отдыхает Кот Василий, дни и ночи напролет на диване дремлет кот

Догори

ПовідомленняДодано: 16/05/2011 14:59 
Теург
Теург

Helgi,
Цитата:
За них или вместе с ними?
получается, что вместе с ними,
Цитата:
Что у водоканала на питьевую воду надо брать лимит?
Лимит на потребление в договорах и раньше должен был быть, только как те договора пИсаны были :D кто там заморачивался, платишь водоканалу по факту и не морочишь голову ни себе ни людям.
а теперь: и туды и сюды и курям воды :smls06:

Догори

ПовідомленняДодано: 16/05/2011 18:52 
Знавець
Знавець

Кутджин, позволю себе возразить. Не претендую на истину, но по крайней мере мне не известен ЗАКОН по которому в договорах на поставку питьевой воды должен быть указан лимит. Возможно водоканал и может ограничить потребителя в использовании воды в каких-то случаях, но к лимиту в понимании Водного кодекса и Закона "Про питну воду....." это отношения не имеет. Лимит устанавливают на забор воды из источников, паралельно с этим выдают разрешение на спецводопользование. А лимит на потребление питьевой воды- я такого пока не наблюдал. Хотя, повторюсь, не утверждаю, что знаю точно. Раньше меня этот вопрос не интересовал. ГНИ както заикнулась по этому поводу, я на словах пояснил мол .... сан. пит. нужды, они и отстали.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 16/05/2011 22:48 
Теург
Теург

Helgi, :D
Цитата:
позволю себе возразить
А я позволяю Вам мне возражать :mrgreen: :flower :inlove А не думаете ли Вы, что они отстали только потому как сами ноль целых и ноль десятых в этом вопросе?

Догори

ПовідомленняДодано: 13/07/2011 13:22 
Знавець
Знавець

Повідомлення: 42
Фактичний обсяг використаної води - це показник лічильника і все? Чи потрібно враховувати і показник дощових стоків? "Львівводоканал" нам дає два рахунки - використання води згідно лічильника і показник на дощові стоки.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 13/07/2011 13:32 
Знавець
Знавець

Повідомлення: 42
Який показник брати для податку, коли лічильник забрали на перевірку? Згідно виставлених рахунків - там вказано середній показник. Чи при цьому ставка податку залишається така ж ?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 13/07/2011 15:20 
Теург
Теург

Повідомлення: 13859
в налоговую запит пишите...

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 14/07/2011 09:54 
Доцент
Доцент

Повідомлення: 85
Helgi написав:
Лимит устанавливают на забор воды из источников, паралельно с этим выдают разрешение на спецводопользование. А лимит на потребление питьевой воды- я такого пока не наблюдал. Хотя, повторюсь, не утверждаю, что знаю точно. Раньше меня этот вопрос не интересовал.

Лимит на забор воды из источников устанавливается разрешением на спецводопользование. А еще есть лимит использования воды. Вот как раз в нем и прописано, сколько питьевой или технической воды должно потреблять предприятие за год. Только ранее лимиты использования воды получали предприятия, которые делали отчет 2-тп водхоз(предприятия с расходом воды в сутки более 50 куб.м). Ну, а если есть забор воды из источников, то это дело святое - будь добр получи лимит забора воды, независимо от объема забираемой воды. Вот в свете этого попали в интересную ситуацию разные садовые товарищества, пробурившие себе скважину для полива огородов. Надо им оформлять разрешение на спецводопользование или нет? Читала несколько диаметрально противоположных мнений.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 28/07/2011 11:46 
Професор
Професор

Повідомлення: 239
Что-то я не поняла...этот отчет подают все ??? если мы не используем воду,то тоже надо подавать?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 28/07/2011 12:57 
Теург
Теург

Повідомлення: 15813
http://www.sta.gov.ua/control/uk/taxqabase/catalog

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 28/07/2011 14:02 
Теург
Теург

Цитата:
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
П О С Т А Н О В А
05 липня 2011 року 15:42 №2а-7163/11/2670

Публічне акціонерне товариство "Банк Форум" (далі - позивач, ПАТ "Банк Форум") звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової адміністрації України (далі - відповідач, ДПА України), в якому просить суд скасувати податкову консультацію ДПА України від 21.04.2011р. № 7599/6/15-0816, викладену у формі листа та зобов’язати ДПА України надати нову податкову консультацію відповідно до висновків суду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.05.2011 р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено попереднє судове засідання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.06.2011 р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 05.07.2011 р.
В судовому засіданні 05.07.2011 р. представник позивача позовні вимоги підтримала повністю з підстав, зазначених у позовній заяві, звертала увагу суду, на те, що позивач є вторинним водокористувачем і отримує від первинного водокористувача послуги водопостачання для задоволення власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, не здійснює спеціальне використання води відповідно до чинного законодавства України. Отже, підстави для сплати збору за спеціальне використання води відсутні. На підставі викладеного, просила суд скасувати податкову консультацію відповідача.
Представник відповідача позовні вимоги заперечила повністю з підстав, викладених у наданих суду письмових запереченнях на позов, просила у задоволенні позову відмовити повністю.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представників Відповідачів, суд встановив наступне.
У зв’язку з набранням з 01.01.2011 р. чинності Податковим кодексом України (далі - ПК України) частково змінено порядок сплати збору за спеціальне водокористування. Оскільки позивач вважає, що формулювання окремих положень Розділу ХVI ПК України є неоднозначними, нечіткими та суперечливими, що дозволяє зробити суперечливі висновки з питань сплати збору за спеціальне водокористування в разі використання ПАТ "Банк Форум" води для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб, позивач 22.03.2011 р. звернувся до ДПА України з листом № 1087/8.1.2 з проханням надати податкову консультацію щодо необхідності сплати збору за спеціальне використання води.
Листом від 21.04.2011 року № 7599/6/15-0816 Державна податкова адміністрація України надала позивачу податкову консультацію віповідно до якої зазначила, що за воду, що використовується позивачем для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб з 01.01.2011 р. позивач повинен сплачувати збір за спеціальне водокористування на загальних підставах.
Згідно з частиною першою статті 30 Водного кодексу України, збори за спеціальне водокористування справляються з метою стимулювання раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів і включають збір за спеціальне використання води та екологічний податок за скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, які встановлюються Податковим кодексом України.
Статтею 42 Водного кодексу України передбачено, що водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства.
Водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.
Первинні водокористувачі - це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.
Вторинні водокористувачі (абоненти) - це ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їх системи на умовах, що встановлюються між ними.
Встановлюючи, що водокористування може бути загальним та спеціальним (стаття 46), Водний Кодекс України визначає, що загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів (частина перша статті 47), а спеціальне - юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних і громадських потреб (частина друга статті 48 Водного кодексу України) та є платним (частина сьома статті 49 Водного кодексу України).
Згідно зі ст. 323 ПК України, платниками збору є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Пунктом 324.1 статті 324 ПК України, об'єктом оподаткування збором є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.
Перелік обставин, за наявності яких збір за спеціальне використання води не справляється, наведений у п. 324.4 ПК України.
Отже, збір за спеціальне використання водних ресурсів справляється саме за використання природного ресурсу всіма водокористувачами, окрім громадян при здійсненні ними загального водокористування.
Як випливає із установлених судами обставин справи, позивач використовує водні ресурси у ході здійснення господарської діяльності, що перебуває поза межами загального водокористування.
Відтак суд приходить до висновку, що податкова консультація, надана відповідачем, здійснена відповідно до вимог чинного законодавства України та містить повну інформацію щодо сплати позивачем збору за спеціальне використання води.

Догори

ПовідомленняДодано: 28/07/2011 14:12 
Теург
Теург

Повідомлення: 15813
Кутджин написав:
формулювання окремих положень Розділу ХVI ПК України є неоднозначними, нечіткими та суперечливими, що дозволяє зробити суперечливі висновки з питань сплати збору за спеціальне водокористування

+100
Харашо шо у меня водокористувачи все единщики

Догори
 Профіль  

Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 132 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Google [Bot], Majestic-12 [Bot]

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: