Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 18/11/2018 13:26

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Створити нову тему Відповісти  [ 94 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Далі
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 10/09/2011 23:32 
Теург
Теург

Повідомлення: 9833
Изображения: 0
katly написав:
а пассивную э/э

:lol: реактивную наверно хотели сказать,хотя суть одна.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 11/09/2011 13:23 
Професор
Професор

Повідомлення: 264
kimberli написав:
katly написав:
а пассивную э/э

:lol: реактивную наверно хотели сказать,хотя суть одна.

Ага, мы ее так шутливо называем)))

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15/09/2011 10:08 
Користувач
Користувач

Повідомлення: 1
ПП "Орлов-А" написав:
Юлія_G написав:
правильно я поняла: если на предприятие было принято решение относить общепроиз.расходы не распределяя (согласно НКУ и ПСБО) сразу на затраты, то мы так и можем это делать после 1 августа?

Имхо, да.
Согласно пункта 138.8 Налогового кодекса в себестоимость относятся общепроизводственные расходы, отнесенные в себестоимость согласно П(С)БУ. А пункт 11.1 П(С)БУ 16 "Витрати", которым разрешено общепроизводственные расходы в себестоимость не относить никто не отменял.

Але у п.11.1 є "...При застосуванні такого підходу витрати до складу собівартості продукції (робіт, послуг) включаються з урахуванням вимог податкового законодавства, а інформація про суму загальновиробничих витрат розкривається у Звіті про фінансові результати окремою статтею"
А податковий кодекс каже включати загальновиробничі у собівартість... Як з цим бути?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15/09/2011 10:14 
Теург
Теург

Повідомлення: 3955
Ollka написав:
податковий кодекс каже включати загальновиробничі у собівартість...

Вын такого не каже

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15/09/2011 11:16 
Академік
Академік

Повідомлення: 1034
ПП "Орлов-А" написав:
Вын такого не каже

А, по-моему, уже очень даже "каже":
"... у пункті 138.8:

після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого
змісту:

"загальновиробничі витрати, які відносяться на собівартість
виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих
послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського
обліку". ..."

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15/09/2011 11:23 
Теург
Теург

oxx написав:
А, по-моему, уже очень даже "каже":
"... у пункті 138.8:

після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого
змісту:

"загальновиробничі витрати, які відносяться на собівартість
виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих
послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського
обліку".
..."

Внимательно читаем п. 138.8 Налогового кодекса, а затем читаем пункт 11.1 П(С)БУ 16 "Витрати"

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15/09/2011 11:43 
Академік
Академік

Повідомлення: 1034
Ollka написав:
Але у п.11.1 є "...При застосуванні такого підходу витрати до складу собівартості продукції (робіт, послуг) включаються з урахуванням вимог податкового законодавства, а інформація про суму загальновиробничих витрат розкривається у Звіті про фінансові результати окремою статтею"

Хотя, я прекрасно понимаю, что Вы хотите сказать, просто в очередной раз в этом году изменения в НКУ и ПСБУ вносятся не синхронно, и из-за этого возникают разнотрактования.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15/09/2011 12:00 
Теург
Теург

oxx написав:
в очередной раз в этом году изменения в НКУ и ПСБУ вносятся не синхронно, и из-за этого возникают разнотрактования.

По моему скромному мнению,
1. Разночтений быть не может так как Налоговый кодекс несоизмеримо выше любой инструкции любого министерства, в т.ч. выше любого П(С)БУ.
2. Никаких противоречий нет. Согласно Налогового кодекса на прямые затраты относятся не все общепроизводственные затраты, а только те, которые относятся на себестоимость согласно П(С)БУ. Таким образом Налоговый кодекс приведен в соответствие с бухгалтерским учетом.

Какие общепроизводственные расходы относятся на себестоимость а какие нет и порядок отнесения общепроизводственных расходов на себестоимость уже более 10 лет определяется П(С)БУ 16 "Витрати".
В т.ч. пунктом 11.1 П(С)БУ 16 "Витрати" предусмотрен случай когда вообще никакие общепроизводственные расходы не относятся на себестоимость.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15/09/2011 17:04 
Професор
Професор

Повідомлення: 321
Я сейчас рассматриваю вариант нераспределения ПНР по каждому виду продукции. Тогда гипотетически у меня все ПНР - нераспределенные и постоянные, и относятся на себестоимость в периоде возникновения. Тогда остатки в НЗП и ГП на конец периода остаются без ПНР, их себестоимость занижена, с-ть реализованной продукции завышена. Подскажите правильно ли я мыслю?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15/09/2011 17:10 
Теург
Теург

tat5003 написав:
относятся на себестоимость в периоде возникновения. Тогда остатки в НЗП и ГП на конец периода остаются без ПНР
Я не понял как одновременно это может быть? :oops:

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15/09/2011 17:25 
Професор
Професор

Цитата:
16. Загальновиробничі витрати поділяються на постійні і змінні.

До змінних загальновиробничих витрат належать витрати на обслуговування і управління виробництвом (цехів, дільниць), що змінюються прямо (або майже прямо) пропорційно до зміни обсягу діяльності. Змінні загальновиробничі витрати розподіляються на кожен об'єкт витрат з використанням бази розподілу (годин праці, заробітної плати, обсягу діяльності, прямих витрат тощо), виходячи з фактичної потужності звітного періоду.

До постійних загальновиробничих витрат відносяться витрати на обслуговування і управління виробництвом, що залишаються незмінними (або майже незмінними) при зміні обсягу діяльності. Постійні загальновиробничі витрати розподіляються на кожен об'єкт витрат з використанням бази розподілу (годин праці, заробітної плати, обсягу діяльності, прямих витрат тощо) при нормальній потужності. Нерозподілені постійні загальновиробничі витрати включаються до складу собівартості реалізованої продукції (робіт, послуг) у періоді їх виникнення. Загальна сума розподілених та нерозподілених постійних загальновиробничих витрат не може перевищувати їх фактичну величину.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15/09/2011 17:39 
Теург
Теург

tat5003 написав:
на себестоимость в периоде возникновения.
Имхо, Вы хотели сказать "на себестоимость реализованной продукции в периоде возникновения"
А почему бы не воспользоваться пунктом 11.1? В этом случае цифры в декларации по налогу на прибыль (в редакции для 2-го квартала) даже не изменятся, а учет будет соответствовать П(С)БУ.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15/09/2011 17:50 
Професор
Професор

Я так и сказала. п.11.1 не шпилит, т. к. там все равно отсылают к налоговому законодательству.
Цитата:
При застосуванні такого підходу витрати до складу собівартості продукції (робіт, послуг) включаються з урахуванням вимог податкового законодавства, а інформація про суму загальновиробничих витрат розкривається у Звіті про фінансові результати окремою статтею

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15/09/2011 18:08 
Теург
Теург

tat5003 написав:
Я так и сказала. п.11.1 не шпилит, т. к. там все равно отсылают к налоговому законодательству.

Почему не шпилит? В себестоимость включаете прямые расходы, предусмотренные Налоговым кодексом, остальные расходы - общепроизводственные, показываете отдельной строкой в Декларации и в фин. отчетности

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 29/03/2012 16:28 
Професор
Професор

Повідомлення: 822
Уважаемые, прошу помощи!
Борюсь с прогой (7.7.производство и услуги). Не могу понять, как прога распределяет ОПР. Засомневалась, может я путаю чего (я новичек в производстве)
Не кидайте тапками, а проверьте, пож., правильно ли я распределяю, если:
База розподілу по нормальній потужності - кількість виготовленої продукції, кг - 22880
ЗВР при нормальні потужності, в т.ч. - 37000 - все постоянные
База розподілу по фактичній потужності, - 8328 -
Фактичні ЗВВ, в т.ч. - 44175,75
змынны - 0
постыйны - 44175,75

распределяем на
23 - 8328х37000/22880=13467,48
901 - 44175,75 - 13467,48 = 30708.27

Правильно?

Проверьте, пожалуйста, а то прога совсем другие цифры пишет, я уже сомневаюсь :kookoo: :cry:

Догори
 Профіль  

Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 94 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: