Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 19/10/2018 08:06

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Створити нову тему Відповісти  [ 147 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Далі
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 09/07/2013 09:52 
Доцент
Доцент

Повідомлення: 77
Что-то я совсем запуталась. Подскажите если мы сдаем в аренду колясочные, налог на прибыль нужно платить?. Если да, то прошу уточнить процентная ставка - 19% в этом году, и сдавать отчет один раз в год?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 19/11/2013 21:00 
Доцент
Доцент

Повідомлення: 87
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, мы жилищно-строительный кооператив (ЖСК) - не прибыльная организация. У нас на счету скопилось 50000 грн. (это деньги остались с прошлого года за отопление). И наш Председатель ЖСК хочет эти деньги положить на депозит (открыть депозитный счет ЖСК) и отправить туда деньги на 4-6 месяцев. Это возможно? И как мне потом показывать это в отчете по не прибыльности? Ведь депозит - это прибыль. Председатель говорит, что ему это подсказал Председатель соседнего ЖСК, который много лет так делает. И уже собрал приличную сумму на счету ЖСК. С одной стороны- это супер, будет за что весной крышу подчинить, а с другой - законно ли это?
Заранее благодарна за ответ.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 28/03/2014 08:56 
Професор
Професор

Повідомлення: 106
Изображения: 1
До пасивних доходів надалі включаються проценти, дивіденди, роялті та страхові виплати (пп. 14.1.268 ПКУ).
Доходи, отримані ОСББ та ЖБК у вигляді внесків, коштів або майна, які надходять таким неприбутковим організаціям для забезпечення потреб їх основної діяльності та у вигляді пасивних доходів звільненяються від оподаткування (п. 157.1–157.11 ПКУ).
Проценти в банку - це пасивний дохід, отримання такого доходу ЖБК не заборонено.

Догори
 Профіль Персональный альбом  

ПовідомленняДодано: 01/04/2014 12:42 
Доцент
Доцент

Повідомлення: 87
Пришел новый Председатель правления и хочет, чтобы ей оплачивали расходы на проезд и за телефон. Она ездит на машине (личной) и хотела бы списывать бензин. Как это лучше сделать?
Заранее благодарна.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 10/12/2014 13:45 
Академік
Академік

Повідомлення: 1986
Может у кого то есть акт на уборку придомовой территории ОСМД? В смысле по видам работ должен быть или как? Что то смущает меня просто общая сумма за уборку :roll:

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 10/12/2014 13:47 
Академік
Академік

Світлана Василівна написав:
Пришел новый Председатель правления и хочет, чтобы ей оплачивали расходы на проезд и за телефон. Она ездит на машине (личной) и хотела бы списывать бензин. Как это лучше сделать?
Заранее благодарна.

Вы уже, наверно, выяснили за такие расходы? Есть какие то "поблажки" для неприбыльных организаций?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 17/02/2015 21:42 
Теург
Теург

Повідомлення: 2707
Уважаемые коллеги! Сильно не бейте, если спрошу очевидные вещи - нужна информация, а профиль не мой.
Ситуация такова. Есть небольшое ОСББ (дом поделен на 6 квартир). На придомовую территорию заключен 5-летний договор аренды с Горсоветом, действие которого заканчивается в марте 2015 года. С середины 2014 года арендная плата подскочила в десятки раз - платить такие суммы для ОСББ очень накладно. Решили договор не продлевать и отправили об этом письмо в Горсовет. Отсюда несколько вопросов:
1) с какого момента утратит силу договор аренды - с даты окончания срока договора или с даты утверждения решения о непродлении аренды Горсоветом?
2) может ли Горсовет отказаться расторгать договор и настаивать на его легитимности и обязанности ОСББ платить арендную плату?
3) как налоговая узнает о том, что договор аренды разорван?
Заранее большое спасибо!

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 18/02/2015 10:41 
Теург
Теург

Повідомлення: 16853
Изображения: 1
Антон Янко,выскажу свое мнение : есть НКУ 286.6. За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:
1) у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
2) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;
3) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.
За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території. Так что следуещие разговоры не актуальны,но давай те еще по полочкам -
По оплате - 287.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.Исходя из этого :arrow:
Основанием для начисления арендной платы за земельный участок служит договор аренды такого земельного участка. Договор аренды земли вступает в силу после его государственной регистрации.
по первому - с даты окончания срока договора,пока новый договор не будет заключен или продлен дополнением старый.Заключение договора аренды осуществляется на основании решения соответствующего органа исполнительной власти или органа местного самоуправления — арендодателя.
по второму - вы ж пишете
Цитата:
Решили договор не продлевать
,а не речь о расторжении(це суттєво для дій).
Цитата:
Думаю могут,исходя ис ст.286.6.
по третьему,- как узнают - - согласно НКУ "Органы исполнительной власти и органы местного самоуправления, которые заключают договоры аренды земли, должны до 1 февраля подавать органу ГНС по местонахождению земельного участка перечни арендаторов, с которыми заключены договоры аренды земли на текущий год, и информировать соответствующий орган ГНС о заключении новых, внесении изменений в существующие договоры аренды земли и их расторжении до 1 числа месяца, наступающего за месяцем, в котором состоялись указанные изменения."
Ну вот,как то так :smile:

За це повідомлення автора макс.лю подякував: Антон Янко(18/02/2015 13:49)
Рейтинг:1.28%

Догори
 Профіль Персональный альбом  

ПовідомленняДодано: 18/02/2015 13:49 
Теург
Теург

Повідомлення: 2707
макс.лю, :smls05:

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 24/02/2015 14:33 
Академік
Академік

Оказывается с 01.01.15 наших ОСББ уже нет в неприбыльных организациях (да и вообще неприбыльных организаций в Украине нет, получается).

В налоговом Кодексе Украины наш раздел испарился. Начиная с 1 квартала если мы с вами не примем определенных усилий на нас распространяются все положения Налогового Кодекса со всеми налогами, отчетами и т.п.
Уже много домов обратилась к депутатам Верховной рады , в комитеты Верховной рады и т.д. по этому поводу.

Однако нужна массовость обращений.

Обращаюсь к ОСББ, надо срочно разослать эти обращения.

Желательно оформлять на бланке предприятия.. если нет то в заголовке под кому напишите название ОСМД (ЖБК) и адрес и Ф.И.О. председателя.
Надсилати на адресу: вул. Грушевського, 5, м. Київ, 01008
Внимание : не пишите просто Верховная рада, пишите как в письме и конкретно кому. Адрес для всех писем один, получатели разные.

Получатели:
1. Віце-прем'єр-міністру України
Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України
Зубко Геннадію Григоровичу

2. Голові Верховної Ради України
Гройсман Володимиру Борисовичу

3.Члену Комітету Верховної Ради України
з питань податкової та митної політики
Продан Оксані Петрівні

И сам текст письма:

Звернення з підтримки Законопроекту №1892
Шановний Геннадій Григорович !

ОСББ ( ЖБК)___________________ та члени об’єднання мешканці будинку спільно володіють, користуються і утримують будинок загалом. Ми любимо наш будинок і зацікавлені
у проведені заходів щодо поліпшення стану будинку, а саме модернізації та ремонту обладнання всієї будівлі, встановлення систем енергозбереження. Гроші від держави ми не отримуємо, все робимо за власний кошт. Діяльність ОСББ ґрунтується на його неприбутковості , а невеликі податкові пільги ( податок на прибуток , пасивні доходи, земельний податок ) допомагають об’єднанням співвласників ( житлово – будівельним кооперативам) вижити..
Шкода, але в останніх змінах до Податкового кодексу України зі списку неприбуткових організацій "зникли" ОСББ і ЖБК України.
Такі зміни привели до оподаткуванням податком на прибуток членських внесків на утримання спільного сумісного майна ОСББ ( ЖБК) , пасивних доходів - що є неприпустимим. В наслідок цих дій витрати співвласників ( мешканців ) будинку зростуть і ляжуть важким тягарем на плечі населення, яке за власний кошт утримує багатоквартирні будинки.
Поширення на ОСББ і ЖБК загальної системи податкової звітності, яка абсолютно не враховує їх дійсного статусу як неприбуткових організацій і не відповідає суті їх діяльності, паралізує роботу органів управління ОСББ і ЖБК, та приведе до великих податків, штрафів за неподання звітності чи неправильне її складання, і зрештою – до колапсу в усіх ОСББ і ЖБК України.
Зареєстрований У Верховній Раді України Законопроект № 1892 має швидку можливість відвернути загрозу переведення ОСББ і ЖБК на загальну систему оподаткування, він просто повертає ОСББ і ЖБК в список неприбуткових організацій.
У Верховній Раді України зареєстровано і інші пропозиції зі зміни Податкового кодексу України – але вони є більш складними, і є ризик, що їх обговорення і прийняття затягнеться. А в нас тим часом лишилося лише півтора місяці до кінця звітного періоду (31 березня)!
З приводу вишенаведенно, просимо від імені ОСББ ( ЖБК) ________________________ м. Дніпропетровська підтримати прийняття законопроекту №1892 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій"
з тим, щоб до 31 березня він міг бути вже підписаний Президентом і опублікований!
З повагою,
Голова голова правління _______________П.І.П. _____________підпис
М.п.

Надісилати на адресу: вул. Грушевського, 5, м. Київ, 01008 (або подати його через приймальню Верховної Ради України за адресою: вул. Банкова, 6-8 (5 під’їзд), м. Київ).

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 24/02/2015 14:38 
Теург
Теург

Повідомлення: 9272
Изображения: 0
Пришел новый Председатель правления и хочет, чтобы ей оплачивали расходы на проезд и за телефон. Она ездит на машине (личной) и хотела бы списывать бензин.

так вот куда мои денежки уходят за поднявшуюся квартплат?
не подскажу.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 24/02/2015 14:42 
Академік
Академік

kisa67 написав:
Пришел новый Председатель правления и хочет, чтобы ей оплачивали расходы на проезд и за телефон. Она ездит на машине (личной) и хотела бы списывать бензин.

так вот куда мои денежки уходят за поднявшуюся квартплат?
знаю, но не подскажу.

А мне подскажите) только у меня личной машиной стройматериалы привезли для дома, а вот бензин...

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 24/02/2015 14:52 
Теург
Теург

nebo написав:
у меня личной машиной стройматериалы привезли для дома

вот это молодцы, это я понимаю :da! хочешь изменить мир к лючшему- начни с мАлого, начни с себя.
а по поводу бензина, то я всегда считала, что ОСББ как обычные юрики относят все на затраты. а тут вон оказалось, что ОСББ это неприбыльные :smls07:

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 24/02/2015 14:56 
Академік
Академік

kisa67 написав:
nebo написав:
у меня личной машиной стройматериалы привезли для дома

вот это молодцы, это я понимаю :da! хочешь изменить мир к лючшему- начни с мАлого, начни с себя.
а по поводу бензина, то я всегда считала, что ОСББ как обычные юрики относят все на затраты. а тут вон оказалось, что ОСББ это неприбыльные :smls07:

Та я тоже расписала типа красиво этот бензин, но стремно чтобы доп благом не посчитали и НДФЛ с него.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 24/02/2015 15:01 
Теург
Теург

nebo, если просто у физика ( если он вообще не ФОП), то я( обычный юрик) удерживаю 15%, а с января еще дополнительно теперь и 1,5 % военн сбор.
А про неприбыльщиков я не в курсе, не сталкивалась, может у вас по-другому как.

Догори
 Профіль  

Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 147 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Observer

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: