Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 24/10/2018 05:41

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Створити нову тему Відповісти  [ 7 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 23/07/2009 11:05 
Професор
Професор

Повідомлення: 403
Доброго дня! Я простий смертний платник комунальних послуг, як і всі ви. І в мене склалась наступна ситуація...
27.11.2008 р. відбувся розгляд справи в суді (комунальне підприємство, яке надає послуги з опалення подало в суд на суму боргу). Сума, вказана в позовній заяві 451,23 грн. Але суд виніс не зовсім стандартне рішення. Суд визнав лише часнину боргу - 244,72 грн. + 30 грн - інформаційні витрати. Загальна сума 274,32 грн. Як порядна сволота я все це заплатив. Але комунальне підприємство не зробило відповідних перерахунків і продовжувало весь цей час вести розрахунки за своїми старими цифрами - 451,23 грн. І тепер за їхніми даними я знову їм нібито винен 176,91 грн. Це якраз складає різницю між сумою яку вони подали та сумою, яку присудив суд. Рішення суду під носа їм тикав - нічого не допомагає. Все одноЮ, кажуть, це ваш борг. Більш того - знову погрожують судом!!! :D
Що ви мені порадите в цій ситуації? Подати в суд на них? Я спілкувався з деякими юристами - вони мені порадили не рипатись і почекати дій з боку комунальників - якщо вони подадуть до суду, то писати зустрічну заяву, в якій зсилатись на попереднє рішення суду. І кажуть в цій ситуації суд не буде розглядати справу взагалі. Оскільки рішення вже винесено.

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 23/07/2009 11:09 
Теург
Теург

Повідомлення: 7395
Изображения: 0
Capitoshechka, дело в том, что в ЖКГ суммы задолженностей несписываются, несмотря на срок исковой давности. Требовать с вас эту сумму они не имеют права, т.к. она не признана судом, но и снять не могут. Поэтому все оплаты производите с указанием месяца, за который проводится платеж

Догори
 Профіль Персональный альбом  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 23/07/2009 12:12 
Професор
Професор

Shadrina написав:
Capitoshechka, дело в том, что в ЖКГ суммы задолженностей несписываются, несмотря на срок исковой давности. .....

Странно. Я беседовал с главным бухгалтером одного из коммунальных предприятий в нашем городе (тоже тепловики) и она мне сказала что эта разница должна была быть списана на 949 счет... :?

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 23/07/2009 12:42 
Теург
Теург

Повідомлення: 7395
Изображения: 0
Capitoshechka, ну не буду спорить... у нас в городе так (имею знакомых в ЖЭКах)

Догори

Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 24/07/2009 16:57 
Професор
Професор

А чем отличается коммунальное предприятие от остальных форм собственности? Для них что - кодекс не писан? Или они под его раздачу не попадают? Насколько я помню, действие кодекса распространяется на предприятия всех форм собственности.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 14/06/2011 16:24 
Професор
Професор

Повідомлення: 106
Изображения: 1
Ситуація складається таким чином. Якщо в квитанції ви просто вказуєте суму до оплати, то бухгалтер комунального підприємства списує кошти, що надійшли як часткову сплату заборгованості минулих періодів, з метою попередження таких ситуацій важливо завжди вказувати призначення платежу тобто період за який ви оплачуєте послуги. Скориставшись таким методом комунальники повсюди зменшують суми безнадійної заборгованості. Стосовно ж самої суми боргу то після набуття законної сили судового рішення в майбутньому ви вже виходимите тз самого тексту рішення, а не з актів взаємозвірки оскільки рішення суду обовязкове до виконання. Якщо ви виконали рішення суду в повному обсязі то маєте підстави забути про іншу заборгованість.

Догори

ПовідомленняДодано: 14/06/2011 16:37 
Професор
Професор

Я таки переміг - в мене нерви виявились міцнішими. На початку цього року (в січні) таки списали суму боргу відповідно до рішення.

За це повідомлення автора Capitoshechka подякував: Бендер-бей, Остап(17/06/2011 09:30)
Рейтинг:1.28%

Догори
 Профіль  

Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 7 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі