Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 24/10/2018 06:27

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 2 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 28/04/2011 11:21 
Користувач
Користувач

З нами з: 28/04/2011 10:39
Повідомлення: 1
В різних джерелах (в тому числі в офіційному тлумаченні ПКУ на сайті Мінфіна) вже достатньо інформації, щоби зрозуміти, що витрати, які формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг( п.138.4 ПКУ).
А що мали на увазі автори податкового Кодексу, коли для підприємств ЖКГ визначили особливий порядок визнання доходів від надання житлово-комунальних послуг та собівартості реалізації цих послуг пунктом 13 «Перехідних положень» ПКУ:
«Тимчасово, до 1 січня 2014 року, датою збільшення доходів підприємств житлово-комунального господарства від надання житлово-комунальних послуг є дата надходження коштів від споживача на банківський рахунок або в касу платника податку.
При цьому підприємства житлово-комунального господарства у складі собівартості реалізації житлово-комунальних послуг визнають витрати на придбання товарів, робіт, послуг у сумі фактично сплачених за них коштів. Решта витрат визнаються відповідно до норм розділу ІІІ цього Кодексу.»?

Це планувалась "пільга" для бухгалтерів підприємств ЖКГ, тому що дуже просто підрахувати кошти, що надійшли від споживачів, та визначити ОПЛАЧЕНІ прямі витрати на бухгалтерському рахунку 23 «Виробництво»?
Чи напроти, крім необхідності ув’язки витрат згідно п.138.4 ПКУ з доходами за кожним періодом (квитанції, рахунки надаються споживачам 1 раз на місяць), ще потрібно визначати ОПЛАЧЕНІ прямі витрати з урахуванням ступіню оплати доходів?
Приклад:
За кредитом рах.703 реалізація в квітні становить 5 млн. грн. без ПДВ, оплачено в квітні в рахунок квітневої реалізації 2 млн. грн. без ПДВ, відсоток оплати – 40%, прямі витрати за квітень – 3 млн. грн., з них оплачено – 2,7 млн. грн. (Є залишок неоплаченої електроенергії).
Якщо діяти за «складною» схемою, то в квітні в собівартість реалізованих послуг в податкового обліку попаде 1,08 млн. грн. (2,7*0,4).
В травні всі прямі витрати будуть оплачені, а доходи будуть оплачені на 85%, і в собівартість реалізованих послуг квітня можна буде включити ще 1,47 млн. грн. (3,0*0,85-1,08). Решта доходів може бути і не оплачена в червні, тому що надання послуг Водоканалом, в якому я працюю понад 35 років, здійснюється безперервно та цілодобово різним споживачам, в тому числі «несумлінним», позовна робота з якими розтягується в часі на довгі місяці.
В цей же час в травні народжується свій травневий ланцюжок доходів і витрат, а в червні, липні, серпні… свої ланцюжки.
Ще ж до того є проблеми з визначенням періоду, за який надходить оплата доходів: одні споживачі вказують в платіжному документі тільки номер договору, а договір не укладається, як в торгівлі, під кожну поставку; інші (частіше населення на прямих розрахунках) – взагалі можуть нічого не вказати в платіжній квитанції, а можливо працівник ощадбанку помилково вкаже період, за який у абонента вже немає заборгованості...
Будь ласка, дайте як швидше відповідь, що робити бухгалтерам Водоканалів та й інших підприємств ЖКГ вже з 1 квітня 2011 року, керуючись п.13 «Перехідних положень» ПКУ.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 03/08/2011 16:22 
Користувач
Користувач

З нами з: 03/08/2011 16:02
Повідомлення: 12
Добрий день! В мене виникло таке саме питання? Як на практиці застосовуватит пункт 13 «Перехідних положень» ПКУ:
«Тимчасово, до 1 січня 2014 року, датою збільшення доходів підприємств житлово-комунального господарства від надання житлово-комунальних послуг є дата надходження коштів від споживача на банківський рахунок або в касу платника податку.
При цьому підприємства житлово-комунального господарства у складі собівартості реалізації житлово-комунальних послуг визнають витрати на придбання товарів, робіт, послуг у сумі фактично сплачених за них коштів. Решта витрат визнаються відповідно до норм розділу ІІІ цього Кодексу.»? У податковій пояснили, що треба йти складним шляхом крім необхідності ув’язки витрат згідно п.138.4 ПКУ з доходами за кожним періодом , ще потрібно визначати ОПЛАЧЕНІ прямі витрати з урахуванням ступіню оплати доходів? Адже в іншому випадку буде постійно збиток, адже ми розраховуємось з підрядниками своєчасно не залежно від отриманих коштів. Може хтось вже розібрався та знає як застосовувати пункт 13 «Перехідних положень» ПКУ. Та як пов"язувати це з бух.облікром? Підкажіть будласка. Хелп! Хелп!


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 2 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB