Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 08/03/2021 09:56

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Створити нову тему Відповісти  [ 7 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 27/10/2010 15:25 
Користувач
Користувач

З нами з: 15/10/2010 21:21
Повідомлення: 7
Добрий день! Дуже прощу, підскажіть у ситуації:
:?:
ТОВ на спрощеній системі - 6% єдиний податок+ПДВ. Наша діяльність - розробка програм.забезпечення, орієнтуємось на експорт послуг. Дохід від реалізації потрапляє на валютний рахунок, після чого інвалюти продається, виникають курсові різниці. Чи повинна я ці курсові різниці враховувати при сплаті единого податку? якщо повинна, то де саме відображаються - в звітах чи книзі ці суми від курсових різниць, чи де ще? Чи подається окремий звіт?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 27/10/2010 15:32 
Академік
Академік

З нами з: 14/09/2008 10:59
Повідомлення: 1922
Звідки: Київ
Amina Vik написав:
Чи повинна я ці курсові різниці враховувати при сплаті единого податку?

ИМХО, нет, т.к. это не выручка от продажи товаров (работ, услуг). Но так просто Вы не отделаетесь...

Журнал «Вісник податкової служби України»

? Чи зменшується база оподаткування єдиним податком у разі утворення від'ємної курсової різниці від продажу валюти, яка надійшла як виручка на поточний рахунок юридичної особи – платника єдиного податку?

Відповідно до Указу № 727/98 базою оподаткування єдиним податком є виручка від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).
Тобто застосовується касовий метод обчислення виручки, при якому враховуються всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок або (та) в касу підприємства.
Згідно із Порядком № 98 у рядку 4 Розрахунку відображається загальна сума коштів, отримана на розрахунковий рахунок або (та) в касу суб'єкта малого підприємництва з урахуванням коштів, отриманих від реалізації основних фондів.
Крім того, відповідно до п. 2 Порядку № 477 у графі 6 «Загальна сума виручки та позареалізаційних доходів» відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб'єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.
Отже, для визначення бази оподаткування єдиним податком окрім коштів, отриманих на поточний рахунок та в касу суб'єкта малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг) та виручки від іншої реалізації, потрібно враховувати суми позареалізаційних доходів, включаючи суми позитивної курсової різниці від продажу валюти.

Проте у разі утворення від'ємної курсової різниці від продажу іноземної валюти її величина не зменшує базу оподаткування єдиним податком.
Зоя Ворона 
Головний державний податковий ревізор-інспектор
організаційно-методологічного відділу Департаменту
адміністрування податку на прибуток та інших
 податків і зборів (обов'язкових платежів) ДПА України 
 «Вісник податкової служби України», вересень 2010 р., № 34 (606), с. 19 (www.visnuk.com.ua)
Дата підготовки 10.09.2010
Журнал «Вісник податкової служби України»

:mrgreen:

_________________
осторожней на болотах

Ну ты это... Заходи если что... (с) ВолкЗа це повідомлення автора Знавець подякували: 2 Amina Vik(28/10/2010 15:46), merryalbumen(06/12/2010 23:49)
Рейтинг:2.56%
 
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 27/10/2010 16:30 
Користувач
Користувач

З нами з: 15/10/2010 21:21
Повідомлення: 7
Значит, как я понимаю, речь идет только об учете (записи) в соответствующих графах "Книги обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва юридичної особи..." ?

в отчете "Звіт сплати єдиного податку юридичної особи..." нет отдельных строк/граф, где учитывются эти суммы от курс.разниц, поэтому включаются (общей суммой не только от операций, вызвавшие курсовые разницы, а и все за отчетный период) в код рядка 2 "Витручка від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору", я все правильно понимаю?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 06/12/2010 22:42 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 26/09/2008 15:57
Повідомлення: 3748
Звідки: Львів
Знавець написав:
Отже, для визначення бази оподаткування єдиним податком окрім коштів, отриманих на поточний рахунок та в касу суб'єкта малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг) та виручки від іншої реалізації, потрібно враховувати суми позареалізаційних доходів, включаючи суми позитивної курсової різниці від продажу валюти.


А стосовно фіз. осіб теж таке правило діє?

_________________
Лучшее -- враг хорошего


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 07/12/2010 13:56 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 16/04/2008 10:21
Повідомлення: 4280
Arlett,
Arlett написав:
А стосовно фіз. осіб теж таке правило діє?

:shock: :shock: :shock: Вы собираетесь рассчитывать курс. разницы что-ли????? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :smls06:

_________________
Скупой платит дважды? Пойду работать к скупому! :)


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 09/12/2010 19:16 
Знавець
Знавець

З нами з: 27/11/2008 01:32
Повідомлення: 24
arlett написав:
А стосовно фіз. осіб теж таке правило діє?


Цитата:
Приватний підприємець та операції постачання у ЗЕД1

Враховуючи, що Україна успішно просувається до світової економічної спільноти, питання зовнішньоекономічної діяльності є актуальним для суб’єктів не тільки великого бізнесу, а й малого. Багато приватних підприємців успішно співпрацюють з іноземними партнерами, а багато — тільки придивляються до такої співпраці. Розкажемо останнім, чи можна фізичній особі — суб’єкту підприємницької діяльності займатися зовнішньоекономічною діяльністю, для чого звернемося до нормативних документів.

Загальні положення

Основними нормативними документами, що регламентують зов нішньоекономічну діяльність, є Закон про ЗЕД, Декрет №15-93 і, звичайно, ГКУ. Згідно зі ст. 3 Закону про ЗЕД суб’єктами зовнішньо­економічної діяльності в Україні є «фізичні особи — громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають цивільну правоздатність і дієздатність згідно з законами України і постійно проживають на території України». А ст. 5 того ж Закону конкретизує, що займатися зовнішньоекономічною діяльністю можуть «…фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають зазначене право, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України «Про підприємництво». Фізичні особи, які не мають постійного місця проживання на території України, мають зазначене право, якщо вони є суб’єктами господарської діяльності за законом держави, в якій вони мають постійне місце проживання або громадянами якої вони є». Таке правило підтверджується і ст. 55 та 378 ГКУ. Отже, можна зробити однозначний висновок: фізичні особи, зареєстровані як підприємці, можуть займатися зовнішньоекономічною діяльністю у всіх її проявах.

Для заняття ЗЕД немає значення, на якій системі оподаткування перебуває підприємець: на загальній чи спрощеній. Але «спрощенці» повинні пам’ятати про обмеження самої спрощеної системи, — тобто заборону вироб ляти підакцизні товари, лікеро-горілчані та тютюнові вироби, пально-мастильні матеріали і торгувати ними, займатися обміном валюти, торгувати промисловими виробами з дорогоцінних металів, займатися діяльністю у сфері грального бізнесу. І головне — загальний обсяг виручки за рік не має перевищувати 500000 тис. грн.

І ще «спрощенці», які сплачують фіксований податок, мусять знати, що фіксованим податком оподатковується тільки діяльність з торгівлі на ринку зі сплатою ринкового збору, а решта діяльності, якщо така є, оподатковується в загальному порядку (13% чистого доходу). Обсяг виручки за останні 12 місяців не має перевищувати 7000 неоподатковуваних доходів громадян, що нині становить 119000 грн. Також вони не мають права торгувати лікеро-горілчаними та тютюновими виробами.

Для обох спрощених систем діє обмеження кількості найманих працівників: для «єдинників» — це 10 осіб, для платників фіксованого податку — 5.

При ввезенні (імпорті) на митну територію України товару на митниці треба сплатити ПДВ. Чи зобов’язаний підприємець при здійсненні такої діяльності реєструватися платником ПДВ? Звичайно, він може зареєструватися на добровільних засадах, і тоді матиме право на ПК. Якщо він не зареєстрований як платник ПДВ, то все одно обов’язково сплачує ПДВ «…під час перетину такими товарами (предметами) митного кордону України без реєстрації виходячи з митної вартості товарів (предметів), що перевищують розмір неторгового обороту» (п. 2.4 Закону про ПДВ). Сплачений ПДВ тоді включається до його витрат. Для «загальника» важливою є межа обсягів оподатковуваних операцій — 300000 грн (без ПДВ) за останні 12 календарних місяців. Якщо він перевищить цю межу, то зобов’язаний зареєструватися платником ПДВ. «Єдинник» може зареєструватися тільки добровільно (межа 300000 грн не відіграє ролі).

Реєстрація на митниці

Перш ніж здійснити операцію з ввезення/вивезення товару на/за територію України, приватному підприємцеві треба стати на облік (акредитуватися) у митному органі за місцем своєї державної реєстрації (так звана внутрішня митниця). Для цього він подає певні документи. Раніше їх перелік був передбачений додатком 1 до Порядку №2371. Тепер митниці керуються внутрішніми наказами, які у здебільшого базуються на вищезгаданому порядку. Тобто це такі, але не виключно, документи:

— завірена підприємцем копія Свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності;

— довідка з банку про наявність гривневих та валютних рахунків;

— наказ про призначення працівника(ів), відповідальних за роботу з митницею, якщо такі є у підприємця, або на себе, а також взірець підпису та печатки, які будуть використовуватися при оформленні документів на митниці;

— два примірники заповненої облікової картки.

Також треба мати при собі оригінали вищеперелічених документів, які після звіряння з копіями будуть повернуті власнику. Часто на практиці митні органи вимагають ще якихось додаткових документів. Тому перш ніж ставати на облік, краще все докладно з’ясувати безпосередньо на своїй митниці. А взагалі взяття на облік у митних органах — творчий процес. Якщо ви не маєте часу, але маєте гроші, то довірити цей процес можна митному брокеру, попередньо уклавши з ним договір. Як наслідок підприємець отримає на руки один примірник облікової картки, завірений особистою номерною печаткою митного інспектора, який відповідає за ведення обліку. Другий примірник разом із копіями документів залишиться у справі митниці.

Договори, квотування, ліцензування, відповідальність за порушення

Тепер можна сміливо займатися ЗЕД. Немає значення, якою саме — експортом-імпортом товарів, чи експортом-імпортом послуг, чи ще якоюсь дозволеною діяльністю, — у всіх випадках такі відносини з іноземним партнером мають бути зафіксовані у договорі (конт ракті) у письмовій формі. Інакше такий договір може бути нечинним. Крім того, у Положенні про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів) від 06.09.2001 р. №201 є перелік даних та умов, які має містити міжнародний договір. За домовленістю сторін у договорі (контракті) можуть визначатися й інші додаткові умови.

Зазвичай під доставкою товару від продавця до покупця розуміють його транспортування. А воно пов’язане з багатьма різноманітними нюансами. Щоб уникнути непорозумінь, умови поставки були систематизовані та зведені Міжнародною торговою палатою й отримали назву «Міжнародні правила інтерпретації комерційних термінів» (англійською — ІНКОТЕРМС, Міжнародні комерційні терміни). Тобто правила — це зібрання типових умов, з посиланням на які підписуються угоди купівлі-продажу сторонами з різних держав. Правила ІНКОТЕРМС стосуються прав та обов’язків сторін договору купівлі-продажу щодо поставки товарів. Нині чинними є правила 2000 року — ІНКОТЕРМС-2000. Вони складаються з чотирьох груп, де зібрано 13 торгових термінів — базисних умов поставки.

Від цих умов залежатиме, яким транспортом перевозитимуть товар, за чий кошт і ще багато іншого. Наприклад, групу D можна вважати найменш вигідною для продавця, бо на нього покладається найбільше обов’язків з доставки товару порівняно з іншими базисними умовами. До моменту поставки товару в узгоджене місце продавець повинен нести всі ризики та затрати, необхідні для поставки товару до країни покупця.

Перш ніж ввозити чи вивозити якийсь товар, з’ясуйте, чи це не заборонено, чи він входить до переліку товарів, імпорт-експорт яких підлягає квотуванню або ліцензуванню. Законом про ЗЕД передбачено такі види експортних (імпортних) квот, тобто такий граничний обсяг певної категорії товарів, який дозволено експортувати з території України (імпортувати на територію України) протягом встановленого строку та який визначається у натуральних чи вартісних одиницях: глобальні; групові; індивідуальні; антидемпінгові; компенсаційні; спеціальні.

За цим Законом можливі такі види експортних (імпортних) ліцензій, тобто належним чином оформлених прав на експорт (імпорт) протягом встановленого строку певних товарів або валютних коштів з метою інвестицій та кредитування: антидемпінгові; компенсаційні; спеціальні; відкриті (індивідуальні); генеральні; разові (індивідуальні).

Також слід з’ясувати, які ще дозволи потрібні, щоб ввезти чи вивезти товар, чи треба платити мито, чи є пільга зі сплати мита на ввезення-вивезення цього товару. Коли всі питання уточнено, можна здійснювати зов нішньоекономічну операцію. Але пам’ятайте й таке.

ЗЕД підпадає під валютний контроль згідно із Законом про розрахунки в інвалюті. Це має сприяти запобіганню відпливу валютних коштів та матеріальних цінностей з митної території України. Згідно зі ст. 1 вищезгаданого Закону, «виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у терміни виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності — з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності…».

Якщо ви здійснюєте імпортну операцію, то вона підлягатиме валютному контролю тільки у тому разі, коли за таку операцію було здійснено передоплату (авансовий платіж), а також у разі бартеру за зовнішньоекономічним контрактом. Термін ввезення товарів (робіт, послуг) становить також 90 днів. Що ж буде, якщо ви все-таки порушили зазначені терміни?

За кожен день прострочення стягується пеня у розмірі 0,3% від суми недоотриманої виручки (митної вартості недопоставленої продукції). Але це ще не все. Якщо у вас є така заборгованість станом на 1 число кварталу, треба подати Декларацію про валютні цінності, доходи і майно, що належать резиденту України і перебувають за її межами.

Подається така декларація у двох примірниках до податкового органу за місцем реєстрації щокварталу в терміни не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Другий примірник Декларації, отриманий у податковій зі штампом і підписом відповідального працівника, подаєте до територіального відділення НБУ за своїм місцезнаходженням (ст. 9 Декрету №15-93). Як наслідок територіальне відділення НБУ видає Довідку про проведення декларування, що засвідчується підписом начальника (заступника начальника) територіального відділення та відбитком печатки відповідного відділення.

Зазначену довідку треба подати до податкових органів за своїм місцем реєстрації, для того щоб її засвідчили відбитком печатки та підписом голови (начальника) відповідної ДПІ або його заступника. Якщо ж ви не маєте такої заборгованості і хочете займатися ЗЕД, то повинні подати до своєї ДПІ, незалежно від строків подання звітності, Довідку про відсутність валютних цінностей. Копія однієї або іншої довідки (залежно від ситуації) подається на митницю перед першим митним оформленням у кварталі. Також таку копію треба подавати і до вашого банку, бо інакше вам можуть відмовити і в здійсненні операцій на ваших валютних рахунках.

Митне оформлення товару

Усі товари, які переміщуються через митний кордон України, потребують митного оформлення. Воно починається з моменту подання митному органу запов неної ВМД, а також решти необхідних документів, даних про товар та транспортний засіб. Підприємець може подати ВМД на митницю самостійно, якщо придбає спеціальну комп’ютерну програму для заповнення ВМД, бланки ВМД і зможе її самостійно заповнити або матиме найманого працівника, який знається на цьому. Якщо такої можливості немає, то на допомогу прийдуть митні брокери, які за окрему плату все оформлять.

Митний орган не може відмовити у прийнятті декларації, якщо до неї занесено всі необхідні дані та надано всі необхідні документи, тобто декларант виконав усі умови, встановлені у МКУ. Відмова у прийнятті ВМД має бути обґрунтована, вмотивована, оформлена письмово (заповнюється Картка відмови).

До речі, більшість товарів підлягають санітарному, рослинні — фітосанітарному, тваринні — ветеринарному контролю, сертифікації тощо. Якому конт ролю підлягає той чи інший товар і які документи потрібні, можна дізнатися у митного брокера. І подбайте про це заздалегідь, бо за простій автомобіля доведеться платити як перевізнику, так і митниці.

Продаж та купівля іноземної валюти

Усі розрахунки з нерезидентами повинні проводитися в іноземній валюті (у гривнях — лише за умови отримання ліцензії) й обов’язково через уповноважені банки (ст. 7 Декрету №15-93). Операції з іноземною валютою регламентуються Правилами №281. Справу з валютою ви матимете у двох випадках: якщо маєте або іноземного покупця, або іноземного постачальника.

У першому випадку за ваші товари (роботи, послуги) мусить надійти валюта на ваш розрахунковий рахунок. Нині уже не діє правило обов’язкового продажу валюти. З квітня 2005 р. постанова №349, якою було встановлено обов’язковий продаж 50% надходжень в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют НБУ, втратила чинність. Тобто продавати валюту банк може тільки за дорученням свого клієнта. Валюта може надійти як аванс (передоплата) або як оплата за поставлену продукцію. Розглянемо приклад.

Приклад 1 Підприємцеві-«єдиноподатнику» зараховано валютну виручку за відвантажену продукцію на його поточний рахунок у сумі 1000,00 євро 25.07.2006 р., курс НБУ на дату зарахування — 638,4719 за 100 одиниць. За дорученням підприємця банк продав валюту 27.07.2006 р. за курсом 639,5896; курс НБУ на дату продажу — 640,3400. Витрати на придбання експортованого товару становлять 5800,00 грн. З постачальником підприємець розрахувався 27.07.2006 р. Який вигляд матиме заповнена книжка цього підприємця за вказані дні, показано на зразку 1 (обов’язкові для заповнення графи 1, 3, 6, 7).

Розглянемо другий випадок — коли ви повинні купити валюту для розрахунків зі своїм іноземним постачальником, тобто купівля валюти відбувається у межах торговельних операцій. Ці операції регламентують ті самі Правила №281, розділ ІІІ, глава 1. Документи, які треба подати банку, щоб він здійснив операцію купівлі валюти:

— заява про купівлю іноземної валюти;

— договір з нерезидентом, оформлений відповідно до вимог законодавства України;

— ВМД (за формою, встановленою відповідно до Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 №574, зі змінами), якщо товар ввезений на територію України;

— акт (здавання-приймання тощо) або інший документ, який свідчить про надання послуг, виконання робіт, імпорт прав інтелектуальної власності, якщо оплачуються отримані послуги (права), виконані роботи.

Приклад 2 Підприємець на загальній системі оподаткування (неплатник ПДВ) для розрахунків зі своїм іноземним постачальником за придбаний товар повинен купити 10000,00 дол. США.

(Довідково: товар придбано 20.07.2006 р. у кількості 200 одиниць по 50 дол. США (курс НБУ — 5,01). Мита і митних зборів сплачено 2530,0 грн, ПДВ — 10200,00). Реалізовано й отримано оплату 01.08.2006 р. за 200 одиниць по 350 грн за штуку). На міжбанківському ринку 02.08.2006 р. курс купівлі валюти становить 5,015 за одиницю. Курс НБУ на той самий день — 5,05. Збір до ПФ — 1,3% (651,95 грн). Підприємець 02.08.2006 р. перерахував зі свого поточного гривневого рахунка на купівлю валюти 50801,95 грн, а банк зняв за свої послуги 501,50 грн. Того самого дня валюта була куплена і зарахована на валютний рахунок підприємця. Наступного дня підприємець подав до банку платіжне доручення на суму 10000,00 дол. США для перерахування своєму іноземному постачальнику. Курс НБУ той самий. Книга цього підприємця за вказані дні матиме такий вигляд, як показано на зразку 2.

У всіх випадках при здійсненні підприємницької діяльності, а зовнішньоекономічної зокрема, треба пам’ятати: якщо підприємець перебуває на загальній системі оподаткування, то з валових доходів звітного періоду мають виключатися тільки ті витрати, які стосуються такого отриманого доходу. Підприємець-«загальник» повинен чітко знати: понесено витрати (сплачено постачальнику), але не отримано доходу (ваш покупець вам ще не заплатив) — це ще не витрати, а власні ризики. Особливо це важливо наприкінці року. Підприємець-«єдиноподатник» до своєї книжки доходів та витрат запише суму тоді, коли валютна виручка буде зарахована на його рахунок за курсом НБУ, що діяв на момент такого зарахування. Аналогічно сума виручки буде записана і в підприємця на загальній системі. До витрат у «єдиноподатника» потрапить сума, яку він заплатить своєму постачальнику.

Для підприємця на фіксованому податку реалізація продукції нерезиденту за перерахунком теоретично є можливою, але підпадатиме під діяльність не за спрощеною системою оподаткування, а на загальних умовах. Чистий дохід від такої діяльності оподатковується за ставкою 13%. Співпрацювати з нерезидентами-постачальниками «спрощенець» на фіксованому податку може. Але такий підприємець звільняється від ведення обов’язкового обліку доходів і витрат.

1 Стаття є розділом з книги «Робота з підприємцями», яку передплатники спецдодатків «ДК» отримають з наступним номером.

2 З 12.09.2005 р. Порядок №237 вилучено з Держреєстру нормативно-правових актів, тобто він втратив чинність.

Нормативна база

ГКУ — Господарський кодекс України.

Закон про прибуток — Закон України від 28.12.94 р. №334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств».

Закон про ПДВ — Закон України від 03.04.97 р. №168/97-ВР «Про податок на додану вартість».

Закон про ЗЕД — Закон України від 16.04.91 р. №959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність».

Закон про розрахунки в інвалюті — Закон від 23.09.94 р. №185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».

Декрет №15-93 — Декрет КМУ від 19.02.93 р. №15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю».

Правила №281 — Правила торгівлі іноземною валютою, затверджені постановою Правління НБУ від 10.08.2005 р. №281.

Види зовнішньоекономічної діяльності

До видів зовнішньоекономічної діяльності, що їх здійснюють в Україні суб’єкти цієї діяльності, належать:

експорт та імпорт товарів, капіталів та робочої сили;

надання суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності України послуг іноземним суб’єктам господарської діяльності, у т. ч.: виробничих, транспортно-експедиційних, страхових, консультаційних, маркетингових, експортних, посередницьких, брокерських, агентських, консигнаційних, управлінських, облікових, аудиторських, юридичних, туристських та інших, що прямо і виключно не заборонені законами України; надання вищезазначених послуг іноземними суб’єктами господарської діяльності суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності України;

наукова, науково-технічна, науково-виробнича, виробнича, навчальна та інша кооперація з іноземними суб’єктами господарської діяльності; навчання та підготовка спеціалістів на комерційній основі;

міжнародні фінансові операції та операції з цінними паперами у випадках, передбачених законами України;

кредитні та розрахункові операції між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб’єктами господарської діяльності; створення суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності банківських, кредитних та страхових установ за межами України; створення іноземними суб’єктами господарської діяльності зазначених установ на території України у випадках, передбачених законами України;

спільна підприємницька діяльність між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб’єктами господарської діяльності, що включає створення спільних підприємств різних видів і форм, проведення спільних господарських операцій та спільне володіння майном як на території України, так і за її межами;

підприємницька діяльність на території України, пов’язана з наданням ліцензій, патентів, ноу-хау, торговельних марок та інших нематеріальних об’єктів власності з боку іноземних суб’єктів господарської діяльності; аналогічна діяльність суб’єктів зовнішньо економічної діяльності за межами України;

організація та здійснення діяльності в галузі проведення виставок, аукціонів, торгів, конференцій, симпозіумів, семінарів та інших подібних заходів, що здійснюються на комерційній основі, за участю суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності; організація та здійснення оптової, консигнаційної та роздрібної торгівлі на території України за іноземну валюту у передбачених законами України випадках;

товарообмінні (бартерні) операції та інша діяльність, побудована на формах зустрічної торгівлі між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб’єктами господарської діяльності;

орендні, у т. ч. лізингові, операції між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб’єктами господарської діяльності;

операції з придбання, продажу та обміну валюти на валютних аукціонах, валютних біржах та на міжбанківському валютному ринку;

роботи на контрактній основі фізичних осіб України з іноземними суб’єктами господарської діяльності як на території України, так і за її межами; роботи іноземних фізичних осіб на контрактній оплатній основі з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності як на території України, так і за її межами;

інші види зовнішньоекономічної діяльності, не заборонені прямо й у виключній формі законами України.

Стаття 4 Закону про ЗЕД

Дані та умови, що їх має містити міжнародний договір

Назва, номер договору (контракту), дата та місце його укладення.

Преамбула.

Предмет договору (контракту).

Кількість та якість товару (обсяги виконання робіт, надання послуг).

Базисні умови поставки товарів (приймання-здавання виконаних робіт або послуг).

Ціна та загальна вартість договору (контракту).

Умови платежів.

Умови приймання-здавання товару (робіт, послуг).

Упаковка та маркування.

Форс-мажорні обставини.

Санкції та рекламації.

Врегулювання спорів у судовому порядку.

Місцезнаходження (місце проживання), поштові та платіжні реквізити сторін.

Базисні умови поставки

Група Е. Відправлення

EXW Франко завод (... назва місця)

Група F. Основне перевезення не сплачено

FCA Франко перевізник (... назва місця призначення)

FAS Франко вздовж борту судна (... назва порту відвантаження)

FOB Франко борт (... назва порту відвантаження)

Група С. Основне перевезення сплачено

CFR Вартість і фрахт (... назва порту призначення)

CIF Вартість, страхування та фрахт (... назва порту призначення)

CPT Фрахт/перевезення сплачено до (... назва місця призначення)

CIP Фрахт/перевезення та страхування оплачено до (... назва місця призначення)

Група D. Прибуття

DAF Поставка до кордону (... назва місця доставки)

DES Поставка зі судна (... назва порту призначення)

DEQ Поставка з пристані (... назва порту призначення)

DDU Поставка без сплати мита (... назва місця призначення)

DDP Поставка зі сплатою мита (... назва місця призначення)

Зображення


Галина Беднарчук, «Дебет-Кредит»також описано тут

http://ukr.buhgalter.com.ua/articles/details/3029/


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 08/05/2012 09:31 
Знавець
Знавець

З нами з: 07/05/2012 17:25
Повідомлення: 33
Добрий день. Підскажіть будь-ласка,як оподатковується єдиним податком 5% для 4 групи (юридичні особи),якщо рахунок виставлений на суму 1000 євро,а р/р вал.рах.прийшло 990 євро,так як комісія третіх банків за наш рахунок? Допоможіть!!!


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 7 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB