Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 06/12/2020 03:46

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 2 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 29/10/2020 14:45 
Користувач
Користувач

З нами з: 26/05/2020 14:19
Повідомлення: 7
Доброго дня, спільното! Може хто вже стикався з таким питанням, підкажіть: чи можна прийняти особу на посаду старости - начальника відділу розвитку старостинського округу?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 10/11/2020 10:26 
Знавець
Знавець

З нами з: 03/06/2020 11:23
Повідомлення: 47
Щодо основних положень про вибори старост можна зазначити:

— староста може бути обраний лише у селах або селищах, які визначає у своєму рішенні рада об’єднаної територіальної громади, яка сформована відповідно до Закону № 157. Такі села (селища) є складовими старостинського округу, який, знову ж таки, утворюється відповідно до рішення сесії місцевої ради;

— строк повноважень старости залежить від того, в межах якого виду місцевих виборів його було обрано (перші вибори чи чергові);

— старостою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, тобто на день виборів досяг 18 років;

— на осіб, які бажають обійняти посаду старости, не поширюється обмеження граничного віку, оскільки це виборна посада (тобто, старостою може бути особа старша 65 років);
Для кандидатів на посаду старости не передбачено наявності якоїсь спеціальної освіти або проходження підготовки за напрямком державного чи муніципального управління, наявності практичного досвіду роботи на державній службі або на службі в органах місцевого самоврядування.

Закон не встановлює обмежень щодо максимального віку кандидатів на посаду старости. Тобто, старостою може бути обрано і громадянина, який досяг граничного віку перебування на державній службі або ж на службі в органах місцевого самоврядування (65 років) на посадах, прийняття на які здійснюється за призначенням за результатами конкурсу або в інший визначений законом спосіб.

Не застосовується до кандидата на посаду старости і вимога цензу осілості. Тобто, для того, аби проголосувати на виборах старости, треба належати до відповідної об’єднаної територіальної громади та мати зареєстроване місце проживання на території села або селища, від якого староста обирається, а для того, щоби претендувати на цю посаду, такої вимоги немає.

— старостою не може бути обраний громадянин України, який має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

Право висування кандидатів на посади старост реалізується виборцями у відповідних єдиних одномандатних виборчих округах:

— через місцеві організації партій;

— шляхом самовисування.

При цьому партійна приналежність кандидатів не має жодного значення: місцеві організації партій мають право висувати безпартійних кандидатів, так само як і члени політичних партій можуть номінуватися шляхом самовисування.

Кандидат на посаду старости реєструється відповідною територіальною виборчою комісією в разі дотримання умов, передбачених ст. 40 Закону № 595 (ср. 025069200). Подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів на посаду закінчується за 24 дні до дня голосування.


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 2 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB