Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 23/10/2019 11:20

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 8 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 12/11/2009 11:36 
Користувач
Користувач

З нами з: 12/11/2009 11:30
Повідомлення: 1
Звідки: Сумы
По медицинскому заключению мама оформила отпуск по уходу за ребёнком после 3-х лет на один год, тоесть до 4-х лет. Правда что этот год не входит в трудовой (пенсионный) стаж??? И почему?

_________________
Судить других всегда легко,
Нетрудно всем давать советы,
Когда проблема далеко,
Нам кажется, что её нету.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 12/11/2009 13:19 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 23/04/2009 13:47
Повідомлення: 4602
Изображения: 1
А чому він не повинен входити в стаж , якщо дитини хворіє тоді можна і до 6 років оформити декретну відпустку. А взагвлі найточнішу відповідь може дати інспекція з оплати праці.


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 12/11/2009 13:37 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/03/2008 17:21
Повідомлення: 15813
Звідки: Сумы
Лист Пенсійний фонд від 25.6.2008 № 10842/02-10
Щодо зарахування до стажу роботи періоду догляду за дитиною

Дивись коментар

Суттєво. Час догляду за дитиною (до досягнення нею 3-х років) зараховується до страхового стажу. Час неоплачуваної відпустки по догляду за дитиною з 3-х до 6 років не зараховується до страхового стажу.

! Роботодавцям

Пенсійний фонд України на ваш лист від 26.04.2008 р. №ДК01-37 щодо зарахування до стажу роботи періоду догляду за дитиною повідомляє.

Згідно зі статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності 01.01.2004 р., страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до статті 11 зазначеного Закону загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які відповідно до законів отримують, зокрема, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку зараховується до стажу роботи.

Відповідно до статті 181 Кодексу законів про працю України відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (у разі якщо дитина потребує домашнього догляду, на підставі медичного висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку) зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку — на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Отже, час догляду за дитиною у період до 01.01.2004 року зараховується до страхового стажу непрацюючій матері (до досягнення нею 3-річного віку) чи працюючій особі, якій у встановленому законом порядку надана відповідна відпустка по догляду за дитиною до 3- та 6-річного віку.

Починаючи з 01.01.2004 року час догляду за дитиною, в даному випадку до досягнення нею 3-річного віку, зараховується до страхового стажу у разі отримання відповідної допомоги (за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку).

Згідно зі статтею 14 страхувальниками таких осіб відповідно до вказаного вище Закону є підприємства, установи, організації, військові частини та органи, які виплачують допомогу.

Час неоплачуваної відпустки по догляду за дитиною з 3-х до 6 років не зараховується до страхового стажу.

Щодо обчислення спеціального і пільгового стажу повідомляємо.

Згідно з частиною 16 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» положення Закону України «Про пенсійне забезпечення» застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.

Тобто до спеціального й пільгового стажу, що дає право на пенсію за вислугу років і на пільгових умовах, зараховується час догляду працюючої особи за дитиною до досягнення нею 3- і 6-річного віку (у разі оформлення відповідної відпустки). При цьому страховий стаж для визначення розміру пенсії обчислюється у вищезазначеному порядку.

Щодо зарахування часу догляду за дитиною до стажу державної служби, то відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. №283, до стажу державної служби включається також, зокрема, час відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років, а у виняткових випадках, якщо за медичними показаннями дитині потрібний домашній догляд, — період додаткової відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною віку шести років.

Заступник голови правління В. НИКИТЕНКО

_________________
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 14/11/2009 03:09 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 28/05/2004 14:43
Повідомлення: 10829
Звідки: Київ
maria2009, попробуйте забыть навсегда термин "декретный" отпуск

_________________
[color=#000080]Nothing personal - just a jabber![/color] [img]http://smayli.ru/smile/noviygod-414.html[/img] [img]http://image.kraslan.ru/images/smile1/noimage.gif[/img]


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 14/11/2009 03:16 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 30/07/2009 13:49
Повідомлення: 4476
Изображения: 2
Звідки: ◘◘◘• Донецк •◘◘◘ ­•ドネツク•
Шляпа, Ваши предложения этого термина? Зображення

_________________
• Do Or Die ©® •
________________________________________________
Зображення


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 14/11/2009 03:34 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 28/05/2004 14:43
Повідомлення: 10829
Звідки: Київ
AnaKuM, его нет

_________________
[color=#000080]Nothing personal - just a jabber![/color] [img]http://smayli.ru/smile/noviygod-414.html[/img] [img]http://image.kraslan.ru/images/smile1/noimage.gif[/img]


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 14/11/2009 03:36 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 28/05/2004 14:43
Повідомлення: 10829
Звідки: Київ
AnaKuM написав:
Шляпа, Ваши предложения этого термина? Зображення

Употребляя слова "декретный отпуск" или "находится в декрете", мы забываем почему собственно "декрет" ??? Привычка со времен ваших бабушек.
Давно-давно (при дедушке Ленине и Сталине, кажется) никаких отпусков на роды не давали вообще, а потом был издан ДЕКРЕТ о таком отпуске чуть-чуть на роды и бегом на работу.. Вот с тех пор и повелось "декретный отпуск". (с)

_________________
[color=#000080]Nothing personal - just a jabber![/color] [img]http://smayli.ru/smile/noviygod-414.html[/img] [img]http://image.kraslan.ru/images/smile1/noimage.gif[/img]


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 16/11/2009 12:39 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 22/04/2008 15:47
Повідомлення: 889
Звідки: Київ
Ляночка написав:
По медицинскому заключению мама оформила отпуск по уходу за ребёнком после 3-х лет на один год, тоесть до 4-х лет. Правда что этот год не входит в трудовой (пенсионный) стаж??? И почему?

Да, отпуск без сохранения зп по уходу за ребенком от 3 до 6 лет не входит в страховой стаж (ни на пенсию, ни для оплаты листков нетрудоспособности). Почему - потому что за этот период за работника не платятся взносы в ПФУ и ФСС з ТВП.
P.S. относительно применения несуществующего термина "декретный отпуск" (а что это - отпуск по беременности и родам или отпуск по уходу за ребенком до достижения им 3-летнего возраста?) совершенно согласна с г-жой Шляпой.


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 8 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB