Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 23/10/2018 00:45

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 7 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Оплата понаднормованого часу
ПовідомленняДодано: 08/11/2010 16:24 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 16/02/2010 16:46
Повідомлення: 144
Доброго дня ! Підскажіть будь-ласка , як ви оплачуете понаднормові години ???


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 08/11/2010 16:29 
Теург
Теург

З нами з: 21/07/2008 12:49
Повідомлення: 17242
Вики7 написав:
як ви оплачуете понаднормові години ???
Нияк, их у нас нет. А вообще-то вот
Цитата:
Стаття 106. Оплата роботи в надурочний час
За погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки.
За відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100 відсотків тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, - за всі відпрацьовані надурочні години.
У разі підсумованого обліку робочого часу оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді, у порядку, передбаченому частинами першою і другою цієї статті.
Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається.
{ Стаття 106 із змінами, внесеними згідно із Законом N 263/95-ВРвід 05.07.95; в редакції Закону N 357/96-ВР від 10.09.96 }
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ ... reg=322-08


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 08/11/2010 16:35 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 16/02/2010 16:46
Повідомлення: 144
Senya, спасибо


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 07/03/2014 14:20 
Професор
Професор

З нами з: 13/01/2011 13:19
Повідомлення: 178
Допоможіть розібратись з терміном "надурочні роботи", коли в мене продавці працюють 40 год, в тиждень, але 10 год в день, це буде вважатись надурочними роботами?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 07/03/2014 17:08 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2011 22:26
Повідомлення: 16853
Изображения: 1
tomol22,
Згідно з ст. 62 КЗпП України надурочними вважаються роботи понад встановлену тривалість робочого дня. При цьому законодавець відсилає нас до норм, закріплених ст. ст. 52, 53, 61 КЗпП України. На підставі аналізу відповідних законодавчих положень можна зробити ряд таких висновків, що потрібно розуміти під надурочними роботами в контексті Кодексу законів про працю України:

• Статтею 52 КЗпП України передбачена можливість встановлення п’ятиденного та шестиденного робочого тижня. При п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності і, фактично, не може перевищувати восьми годин на день при тижневій нормі 40 годин. При шестиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин при тижневій нормі 40 годин. Таким чином, якщо графіком встановлена тривалість щоденної роботи 8 годин, то вимагати від працівника виконання ним своїх трудових обов’язків понад цей час можна лише на умовах надурочних робіт та у випадках, передбачених законом. Отже, надурочна робота – це перевищення не лише встановленої нормальної чи скороченої тривалості робочого часу (яка, як правило, встановлюється з розрахунку на тиждень), а й встановленої тривалості щоденної роботи.

• Надурочні роботи можливі лише для працівників, які працюють на умовах нормального (тобто 40-годинного) чи скороченого (ст. 51 КЗпП України) робочого часу.

• Також надурочною буде вважатися робота, яка виконується понад встановлену відповідно до законодавства скорочену тривалість робочого часу напередодні святкових, неробочих чи вихідних днів (ст. 53 КЗпП України). Як відомо, напередодні цих днів робочий час, за винятком скороченого, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

• У разі, якщо на підприємствах, в установах чи організаціях застосовується підсумований облік робочого часу, то надурочною роботою буде вважатися робота понад норми робочого часу за обліковий період.

У випадку, коли працівник виконує роботу за розпорядженням роботодавця або з його відома понад нормальну тривалість робочого дня, то така робота є надурочною. Якщо ж працівник виконує роботу після закінчення звичайного робочого дня за відсутності будь-якого розпорядження з боку роботодавця, його робота не вважатиметься надурочною.



За це повідомлення автора макс.лю подякував: tomol22(07/03/2014 21:25)
Рейтинг:1.28%
 
Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
ПовідомленняДодано: 26/10/2017 15:53 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 27/04/2009 17:29
Повідомлення: 719
Звідки: Киев
Підкажіть, якщо продавці працюють 50-55 годин на тиждень (10-11 годинний робочий день), як проводити по ним оплату праці? І якщо вони працюють до. 19.00 то чи потрібно доплачувати за вечірні години?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 13/11/2017 17:09 
Професор
Професор

З нами з: 20/08/2007 10:35
Повідомлення: 631
Изображения: 0
Звідки: Київ
ishchuk написав:
Підкажіть, якщо продавці працюють 50-55 годин на тиждень (10-11 годинний робочий день), як проводити по ним оплату праці? І якщо вони працюють до. 19.00 то чи потрібно доплачувати за вечірні години?

поки інспекція з праці не бачить можна терпіти, а потім будуть штрафи за порушення КЗПП :D :D :D
не ображайте своїх працівників - оплачуйте їм гідну зарплатню :D
запроваджуйте погодинну форму оплати часу


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 7 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB