Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 31/10/2020 23:03

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 191 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 07/06/2006 14:06 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 07/04/2006 15:19
Повідомлення: 223
Звідки: Чернівці
А якщо у мене директор фірми сумісник? Йому теж ставити ставку 0,5? :shock:


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 07/06/2006 17:17 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 11/04/2006 12:53
Повідомлення: 1245
Звідки: Київ
ЮлияЮрьевна написав:
Синя Ворона, [-X
Якщо у вас по табелю 4 год. пишуть, то ви ніяк не можете нарахувати повний оклад, а тільки половину. Вам потрібно в даному разі щоб особа отримувала певну суму і була сумісником з 4г. робочим днем ставити у штатному розкладі ставку подвійну від той суми, що ви бажаете нарахувати працівнику.
Важливо: робітник згідно КЗПП не може працювати більше 8 г. на добу на усіх своїх роботах разом взятих. Тобто сумісник не може працювати 8 г. на одному підприємстві.


Дякую за допомогу, але ставка - це за рішенням керівництва, можна на одну ставку прийняти двох робітників і поділити її між ними, а можна і одного на всю.
І якщо робітник не може працювати більше 8 год., то сумісництво - протизаконно взагалі, бо 8 год. основної роботи + 4 год. сумісництва = 12 год.
До речі, знайшла ж-л "Податки та бухгалтерський облік" № 80 за жовтень 2004 року, де ця тема дуже детально висвітлена і на основі статті можна зробити висновок, що праві усі Ми (ура!), бо визначення штатного розпису у нормативних документах немає, однак є вказівки, у згаданій вище ст. 96 КЗпП, що його наявність є бажаною.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 07/06/2006 17:27 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 25/08/2005 19:05
Повідомлення: 9694
Звідки: Україна це Європа
статья 50. КЗоТ "Рабочее время"
.... продожительность рабочего времени не может превышать 40ч. в неделю....
Иначе по сути говоря вам грозит доначисление З-ты как за сверхурочное время. Согласно ст. 106.
Цитата:
то сумісництво - протизаконно взагалі,

Нет, просто общее отработанное время не должно превышать 40, или доплатите за сверхурочное время работы. В КЗоТе об этом чётко сказано.

_________________
Бухгалтерские курсы в Киеве - Гильдия профессиональных бухгалтеров Украины


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 07/06/2006 17:45 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 11/04/2006 12:53
Повідомлення: 1245
Звідки: Київ
ЮлияЮрьевна написав:
статья 50. КЗоТ "Рабочее время"
.... продожительность рабочего времени не может превышать 40ч. в неделю....
Иначе по сути говоря вам грозит доначисление З-ты как за сверхурочное время. Согласно ст. 106.
Цитата:
то сумісництво - протизаконно взагалі,

Нет, просто общее отработанное время не должно превышать 40, или доплатите за сверхурочное время работы. В КЗоТе об этом чётко сказано.


Мені нічого не "грозит", бо у мене в табелі - "4".
Щоб закрити диспут з свого боку зацитую викладки з статті, на яку посилалася вище:"... Типової форми штатного розпису не існує. Єдиним документом, яким затверджено форму штатного розпису, є наказ Міністерства фінансів України " Про затвердження документів, що застосовуються у процесі виконання бюджету" від 28.01.2002р. № 58. Штатний розпис такої форми складають бюджетні організації. Підприємства та організації інших форм власності можуть складати штатний розпис у довільній формі...
... Штатний розпис затверджується на початку року керівником підприємства та діє протягом календарного року...
... Деякі керівники підприємств і працівники відділу кадрів вважають, що посади працівників, які виконують роботи за сумісництвом, не потрібно затверджувати штатним розписом. Однак це не так... Тож у штатному розписі має бути затверджено всі можливі на підприємстві посади.
У графі "Кількість одиниць" штатним розписом за посадою сумісника може бути передбачено одну одиницю, а може - і 0,5 одиниці. На одну "цілу" одиницю за вказаною посадою можна оформити одного працівника, а можна - двох сумісників на 0,5 ставки. Чинним законодавством не встановлено обмежень щодо оплати праці сумісникам. Тому сумісник може одержувати заробітну плату за результатами своєї праці, тобто за виконану роботу, в розмірі, кратному одній повній ставці, що відповідає цій посаді у штатному розписі. Наприклад, якщо у штатному розписі передбачено посаду прибиральниці із щомісячним окладом 300 грн., то за рішенням керівника на цю посаду можна оформити працівницю, яка фактично працювати 4 години, а одержуватиме не 150 грн., а 300 грн...
... Однак..."

Далі йде про обмеження для бюджетних установ і ще про зміни, що вносяться в штатний розклад.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 07/06/2006 19:10 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 25/08/2005 19:05
Повідомлення: 9694
Звідки: Україна це Європа
У вас в табеле 4, да плюс на другой работе 8. Вполне можно прикопаться, что у вас 4 часа- это сверхнормативные.

_________________
Бухгалтерские курсы в Киеве - Гильдия профессиональных бухгалтеров Украины


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 07/06/2006 20:59 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 28/05/2004 14:43
Повідомлення: 10829
Звідки: Київ
ЮлияЮрьевна написав:
статья 50. КЗоТ "Рабочее время"
.... продожительность рабочего времени не может превышать 40ч. в неделю....
Иначе по сути говоря вам грозит доначисление З-ты как за сверхурочное время. Согласно ст. 106.
Цитата:
то сумісництво - протизаконно взагалі,

Нет, просто общее отработанное время не должно превышать 40, или доплатите за сверхурочное время работы. В КЗоТе об этом чётко сказано.

ст. 50 КЗоТ имеет отношение только к основному месту работы
каким образом можно отслеживать фиксировать рабочее время работника на всех его 155, 5 раб. местах?!
на основном месте об этом не обязаны знать и обычно не знают

КЗпП. Стаття 102-1. Оплата праці за сумісництвом
Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну
плату за фактично виконану роботу...
рисуйте в табеле 4, а платите хоть в 4 раза больше ставки по ШР

_________________
[color=#000080]Nothing personal - just a jabber![/color] [img]http://smayli.ru/smile/noviygod-414.html[/img] [img]http://image.kraslan.ru/images/smile1/noimage.gif[/img]


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 08/06/2006 12:54 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 11/04/2006 12:53
Повідомлення: 1245
Звідки: Київ
ЮлияЮрьевна написав:
У вас в табеле 4, да плюс на другой работе 8. Вполне можно прикопаться, что у вас 4 часа- это сверхнормативные.



Може він (працівник-сумісник) ще вночі самогон варить, то мо` "прикопаются", що я його змушую?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 08/06/2006 12:59 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 11/04/2006 12:53
Повідомлення: 1245
Звідки: Київ
Шляпа написав:
ст. 50 КЗоТ имеет отношение только к основному месту работы
каким образом можно отслеживать фиксировать рабочее время работника на всех его 155, 5 раб. местах?!
на основном месте об этом не обязаны знать и обычно не знают

КЗпП. Стаття 102-1. Оплата праці за сумісництвом
Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну
плату за фактично виконану роботу...
рисуйте в табеле 4, а платите хоть в 4 раза больше ставки по ШР


Абсолютно згодна. Тільки чому "шляпа"? До Вашого рівня знань ще треба дорости, Ви себе недооцінюєте :-)

Про це ж і я написала вище, тільки, мабуть, не всі можуть осилити тексти такого великого формату :-)


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 08/06/2006 15:03 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 28/05/2004 14:43
Повідомлення: 10829
Звідки: Київ
с самооценкой и самоиронией все у поряде ;)
да и шляпа на аватаре перфектная :lol:

_________________
[color=#000080]Nothing personal - just a jabber![/color] [img]http://smayli.ru/smile/noviygod-414.html[/img] [img]http://image.kraslan.ru/images/smile1/noimage.gif[/img]


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 08/06/2006 15:14 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 11/04/2006 12:53
Повідомлення: 1245
Звідки: Київ
Шляпа написав:
с самооценкой и самоиронией все у поряде ;)
да и шляпа на аватаре перфектная :lol:


Ну що ж, як кажуть у нас в Україні - респект :-)


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2006 16:00 
Чи вносимо зміни у штатний розклад при зменшенні з/п що писати? І чи треба наказ по підприємству про зменшення окладу?


Догори
  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2006 16:38 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 22/02/2006 10:34
Повідомлення: 135
Наказ потрібен. Наприклад: із скрутним фінансовим ставищем, чи ще по якійсь причині. Можна написати на деякий час - наприклад на 2-3 місяці і на який процент зменшити зарплату, тоді штатний розклад не зміниться. А якщо зменшуєте надовго, тоді штатний розпис міняти прийдеться.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2006 16:51 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 22/02/2006 10:34
Повідомлення: 135
А ще при зменшенні зарплати потрібно за деякий час (місяць чи два точно не пам"ятаю) повідомити людей під розписку.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2006 17:01 
в травні прийняли у червні зменшили з/п, порушення?


Догори
  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 05/07/2006 17:15 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 30/04/2004 15:16
Повідомлення: 402
однозначно.... людей треба попередити за два місяці до змін....так що....)))


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 191 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB