Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 17/12/2018 00:39

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 221 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Далі
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 06/02/2013 15:25 
Доцент
Доцент

З нами з: 18/10/2011 10:24
Повідомлення: 64
Добрый день!

Подскажите как правильно ,(что бы все было по закону) оформить работников которые работают сутки через трое. С выплатой всех необходимых надбавок (ночных вечерних и т.д.). Какими приказами они оформляются, какие документы (графики, табеля и другое) прилагаются и какими нормативными актами регулируются и как правильно оплачиваються?

Заранее благодарен


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 06/02/2013 15:59 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 09/12/2012 10:30
Повідомлення: 350
Звідки: Львів
Готуєте проект наказу + графік + порівняльний розрахунок.
Вечірній час - з 18-00 до 22-00 год.
Нічний - з 22-00 до 6-00 год.
Генеральною угодою між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнськими профспілками, встановлено доплату за роботу у вечірній час - з 18 і до 22 години ( за багатозмінного режиму роботи) в розмірі 20% годинної тарифної ставки (окладу, посадового окладу) за кожну годину роботи в цей час.

Відповідно до ст. 58 КЗпП за змінних робіт працівники чергуються змінах рівномірно в порядку встановленому правилами внутрішнього трудового розпорядку (зміна - тиждень).

Згідно зі ст.59 КЗпП тривалість перерви в роботі між змінами має бути не меншою за подвійну тривалість часу роботи в попередній зміні, включаючи і час перерви на обід.

Щодо оплати за роботу у нічний час належить до мінімальних державних гарантій.

Відповідно до ст. 108 КЗпП України робота в нічний час (нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку) оплачується в підвищеному розмірі, встановленому Генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижчому від 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину в нічний час. Якщо підприємство (установа, організація), на якому працює працівник, перебуває у сфері дії Генеральної угоди, доплата за роботу в нічний час має бути не нижчою за 35% годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи в цей час.

_________________
Уже не ображаюся на людей...
Змінюється лише думка про них...


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 06/02/2013 16:37 
Доцент
Доцент

З нами з: 18/10/2011 10:24
Повідомлення: 64
Zarina68,

Спасибо Вам большое! Извините что задаю такие вопросы. Я в этих вопросах некомпетентен и хочу разобраться.

А вы бы не могли скинуть образец приказа и графика?

Подскажите пожалуйста что такое сравнительный расчет и если возможно скинте образец.

Подскажите пожалуйста есть ли нормативный акт в котором указана формула расчета заработной платы вышеперечисленных работников (за день, за месяц)?

И еще если это частное предприятие в котором отсутствует профсоюз подпадает ли оно под вышеизложенное Вами Генеральное соглашение и обязано ли оплачивать вечерние и ночные часы по тарифам установленным Генеральным соглашение. (предприятие управляющая компания несколькими ОСМД)


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 06/02/2013 16:56 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 09/12/2012 10:30
Повідомлення: 350
Звідки: Львів
Чим займається підприємство?
Чому по такому графіку працюють працівники (на яких посадах вони влаштовані)?
Усе це має бути прописано у Правилах розпорядку трудового дня, Колективному договорі.

Найкращий варіант - зайдіть на форум кадровика там усе доступно сказано

_________________
Уже не ображаюся на людей...
Змінюється лише думка про них...


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 06/02/2013 18:13 
Доцент
Доцент

З нами з: 18/10/2011 10:24
Повідомлення: 64
Zarina68,

Предприятие является управляющей компанией нескольких ОСМД (объединение собственников многоквартирных домов)
Производит полное обслуживания домов (уборка, электрика, сантехника и т.д.)

Работники по такому графику работают потому что необходимо круглосуточное дежурство (сантехников, электриков и т.д.) что бы люди не остались без воды и света.

Коллективный договор и правила внутреннего трудового распорядка отсутствуют ( но в будущем будут)

та Вы можете ответить на мои вопросы?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 06/02/2013 20:21 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 27/02/2012 21:58
Повідомлення: 414
Mageck2010, ведите суммированный учет рабочего времени. Тогда не нужно доплачивать за вечерние и ночные, только за сверхурочные. Если хотите, то могу скинуть вам журнал с хорошей статьей по этому поводу, где с примерами все описано.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 07/02/2013 09:50 
Доцент
Доцент

З нами з: 18/10/2011 10:24
Повідомлення: 64
Красная шапочка,

Скиньте пожалуйста, буду очень благодарен.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 07/02/2013 10:16 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 10/02/2009 16:34
Повідомлення: 9277
Изображения: 0
Звідки: ******
Красная шапочка написав:
Тогда не нужно доплачивать за вечерние и ночные,

Красная шапочка, нет,я не согласна, за ночные таки нужно доплачивать, если его время работы по его смене приходится на часы работы в ночное время. Если работает сутки,то это его рабочие часы по его графику работы, см ст "108 КЗоТ Работа в ночное время (статья 54 КЗоТ Украины) оплачивается в повышенном размере, устанавливаемом генеральным, отраслевым (региональным) соглашением и коллективным договором, но не ниже 20% тарифной ставки (оклада) за каждый час работы в ночное время."
т.е. оплачивается рабочее время + оплата за раб в ночн время: оклад / норму рабочего времени по его графику х количество часов, отработанных в ночное время Х % ( в повышенном размере....., но не ниже 20%..)
Дополню еще, если смена припадает на субботу или воскресенье, то не нужно считать это работой в выходной день, для данного работника это его РАБОЧИЙ день.
Красная шапочка написав:
ведите суммированный учет рабочего времени.

:smls01: присоединяюсь, +1 =;


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 07/02/2013 10:34 
Доцент
Доцент

З нами з: 18/10/2011 10:24
Повідомлення: 64
kisa67,
Спасибо за информацию!

Вы бы не могли мне сбросить образцы документов как это все правильно оформить?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 07/02/2013 10:57 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 10/02/2009 16:34
Повідомлення: 9277
Изображения: 0
Звідки: ******
по этим нормам раб времени составляете для каждой смены график на каждый месяц. обычно разрабатывается на год.
тут дано для пятидневки, а вы разработайте под себя.
http://www.superjob.ua/proizvodstvennyj_kalendar/


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 07/02/2013 10:57 
Доцент
Доцент

З нами з: 18/10/2011 10:24
Повідомлення: 64
Нашел информацию в Журнале Кадровик 01. Не подскажете где можно скачать?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 07/02/2013 13:08 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 13/08/2012 22:41
Повідомлення: 522
Изображения: 0
Звідки: Українка
Фірма займаємся будівництвом. Потрібно оформити інженера-електрика (раніше в штаті не було такої посади). Питання: 1.Він ще навчається в університеті, з правом займати відповідну професію(є довідка з університету). Як правильно оформити документи на прийняття? 2.потрібно переробляти штатний розпис? 3.Подавати в центер зайнятості якісь звіт перед оформленням, чи можна лише коли оформимо подати 5ПН? 4. Де можна взяти посадову інструкцію для відповідної посади?

_________________
Успех сам не приходит к Вам... Вы идете к нему!!!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 07/02/2013 13:13 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 02/06/2011 10:57
Повідомлення: 6289
kisa67 написав:
Дополню еще, если смена припадает на субботу или воскресенье, то не нужно считать это работой в выходной день, для данного работника это его РАБОЧИЙ день.

и дополню - а вот если припадет на праздничный, то нужна доплата за работу в праздничный день

_________________
Черный кот, перебегающий вам дорогу, означает, что животное куда-то идет. Не стоит усложнять
Зображення


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 07/02/2013 15:45 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 09/12/2012 10:30
Повідомлення: 350
Звідки: Львів
Kejt , згідно Класифікатору професій ДК 003:2010 є інженер-енергетик код 2143.2
1. Якщо на денному навчається тоді доречно прийняти його за сумісництвом.
2. Можна ввести у Штатку посаду ...
3. Напередодні прийняття здаєте у ЦЗ форму 3-ПН (Звіт про наявність вакансій), а пізніше, коли працівника приймете на роботу, здаєте у ЦЗ форму 5-ПН (Звіт про прийнятих працівників).

_________________
Уже не ображаюся на людей...
Змінюється лише думка про них...


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 07/02/2013 15:53 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 02/06/2011 10:57
Повідомлення: 6289
Kejt, здесь еще посмотрите http://forum.hrliga.com/archive/index.php/t-3113.html

Zarina68 написав:
Напередодні прийняття здаєте у ЦЗ форму 3-ПН (Звіт про наявність вакансій

Я бы не советовала так делать. Если подадите, Вам будут присылать людей на эту вакансию. Внесите изменения в ШР в день приема нового сотрудника :arrow: вакансии не будет.

_________________
Черный кот, перебегающий вам дорогу, означает, что животное куда-то идет. Не стоит усложнять
Зображення


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 221 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB