Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 13/12/2018 13:55

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Створити нову тему Відповісти  [ 112 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Декретна відпустка
ПовідомленняДодано: 06/08/2012 13:23 
Користувач
Користувач

Повідомлення: 1
У мене закінчується відпустка по догляду за дитиною до шестирічного віку.Чи повинні мені надати робоче місце?

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення: Re: Декретна відпустка
ПовідомленняДодано: 06/08/2012 13:38 
Теург
Теург

Повідомлення: 4481
Изображения: 2
Світланочка Лисюк, за вами закрепляется рабочее место.

Догори
 Профіль Персональный альбом  

ПовідомленняДодано: 20/02/2013 18:20 
Доцент
Доцент

Повідомлення: 71
Підкажіть, будь-ласка - декретчиця вийшла з відпустки по догляду за дитиною до 3-х років, який період враховувати для надання щорічної відпустки?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 20/02/2013 19:05 
Теург
Теург

Повідомлення: 33870
Изображения: 3
12 мес.
если в этот период не было никаких начислений ей, то считаете по ставке (см. инструкцию 100 и поиск)

І буде взята наша висота.
І все буде добре
Для кожного з нас.

Зображення

Догори
 Профіль Персональный альбом  

ПовідомленняДодано: 21/02/2013 15:48 
Доцент
Доцент

Повідомлення: 71
Я мала на увазі, робочий період.
:smls05:

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 22/02/2013 15:03 
Професор
Професор

Повідомлення: 224
Изображения: 0
Світланочка Лисюк написав:
У мене закінчується відпустка по догляду за дитиною до шестирічного віку.Чи повинні мені надати робоче місце?

Стаття 179. Відпустки у зв'язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною
На підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів - 70) календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів.

Тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів). Вона надається жінкам повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.

За бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Підприємства, установи та організації за рахунок власних коштів можуть надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років не надається, якщо дитина перебуває на державному утриманні.

У разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Відпустки для догляду за дитиною, передбачені частинами третьою, четвертою та шостою цієї статті, можуть бути використані повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.

За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині сьомій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Стаття 181. Порядок надання відпустки для догляду за дитиною і зарахування її до стажу роботи
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (частини третя та шоста статті 179 цього Кодексу) надаються за заявою жінки або осіб, зазначених у частині сьомій статті 179 цього Кодексу, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляються наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (частини третя та шоста статті 179 цього Кодексу) зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю. Час відпусток, зазначених у цій статті, до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, не зараховується.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 14/08/2013 11:08 
Професор
Професор

Повідомлення: 522
Поясніть, будь ласка. В нас ушла дєвочка 2 роки назад в декрет. З/п в неї була 3000 грн. Тепер вона знову принесла лікарняне. Як їй нараховувати декретні: з/п та сама залишається, чи можна ставити мінімальну, якщо відділ де вона працювала закрили. Декретні виплачує соцстрах? І як з податком, соцстрах суму лікарняних, а ми повинні сплатити податок 38,52% щомісяця, а дєкрєтчіца 2%?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 14/08/2013 11:57 
Професор
Професор

Повідомлення: 278
Kejt, мене теж цікавить сам процес виплати, інструкцію прочитала, а на практиці не пойму як застосовувати... :???:
...Внесено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління ПФУ від 27.09.10 р. № 21-5. Зокрема, встановлено, що нарахування ЄСВ за осіб, які перебувають у відпустці у зв`язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв`язку з вагітністю та пологами, здійснюється за кожен місяць окремо таким чином:
1) визначається середньоденний розмір декретних шляхом ділення нарахованої суми таких декретних на кількість днів, за які вони нараховані;
2) визначається сума декретних, що припадає на кожен місяць окремо, шляхом множення середньоденного розміру таких декретних на кількість календарних днів кожного місяця, за які вони нараховані;
3) визначається сума ЄСВ для роботодавця шляхом множення розрахованої суми декретних за кожен місяць окремо на розмір ЄСВ, встановлений для зазначеної категорії платників (33,2 %, 8,41 %, 5,3 %, 5,5 %);
4) визначається сума ЄСВ для особи, яка перебуває у декретній відпустці та отримує допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, шляхом множення розрахованої суми декретних за кожен місяць окремо на розмір ЄСВ, встановлений законом (2 %).

Постанова правління ПФУ від 17.07.13 р. № 11-1 набуде чинності з дня офіційного опублікування. Готується до опублікування у «Офіційному віснику України» від 09.08.13 р. № 58.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 14/08/2013 14:53 
Теург
Теург

Повідомлення: 15995
Kejt написав:
Як їй нараховувати декретні: з/п та сама залишається,

Kejt написав:
соцстрах суму лікарняних, а ми повинні сплатити податок 38,52% щомісяця, а дєкрєтчіца 2%?

ЕСВ как при обічном больничном-33,2 и 2, НДФЛа нет

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 20/08/2013 15:41 
Користувач
Користувач

Повідомлення: 2
Здравствуйте! Я гол. специалист (бухгалтер) держ. службы в декрете до 3 лет. В организации было сокращение и гол. специалиста (юриста) сократили как должность. Она заняла мою декретную и ушла в декрет через пару месяцев. Сейчас хочет вернутся на работу раньше меня и лишить меня места! Какие у меня права на работу если она мать одиночка с 2 детьми???

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 24/08/2013 17:13 
Теург
Теург

Повідомлення: 4211
Приоритет за вами. вы первая ушли в дектер с этой должности. Она сейчас выйдет из декрета, а потом вы выйдете, а она обязана будет освободить должность. Каким образом она хочет вас лишить должности?
Пригрозите им судом, вы гарантированно выиграете, а они гарантированно будут платить компенсацию, ибо госслужба

Востаннє редагувалось Katriн в 25/08/2013 19:01, всього редагувалось 1 раз.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 24/08/2013 20:03 
Професор
Професор

Повідомлення: 667
Лєнчик написав:
Какие у меня права на работу
Не заморачивайтесь. Ваши права гарантированы ст.2 Закона об отпусках.
Цитата:
Право на отпуска обеспечивается:
гарантированным предоставлением отпуска определенной продолжительности с сохранением на его период места работы (должности), заработной платы (помощи) в случаях, предусмотренных настоящим Законом
... а вашей конкурентки - ч.3 ст.184 КЗоТ и это геморрой работодателя, а не ваш, каким образом разрулить данную ситуацию. :smls09:

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 02/09/2013 11:30 
Доцент
Доцент

Повідомлення: 63
Підкажіть. Я знаходжусь на 4 місяці вагітності. В звязку з сімейними обставинами хочу звільнитись з роботи. Як краще написати заяву : звільнитись за згодою сторін чи за власним бажанням? Як це влине на те, що я захочу стати на біржу? І мене цікавить ще , яка допомога при безробітності мені буде оформлена, якщо я пропрацювала на одній посаді 9 років і 10 місяців? Яка буде в мене допомога і як тоці соцбез буде мені нараховувати декретні дородові і післяродові? Чи багато я втрачу грошей, якщо не дороблю до декретної відпустки?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 12/09/2013 11:23 
Професор
Професор

напомните пожалуйста, сотрудница принесет на днях больничный по беременности и родам, рассчет выплатит фирма, подаст заявку в соцстрах и будет ждать пока они перечислят на р/с предприятия???

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 12/09/2013 11:29 
Професор
Професор

ВСЕ НАШЛА:

Пособие выплачивается за весь период отпуска и в полном объеме производится за счет средств Фонда социального страхования в размере 100% средней заработной платы независимо от страхового стажа.

Догори
 Профіль  

Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 112 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: