Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"


звільнення працівника

Обговорення кадрових питань

звільнення працівника

Повідомлення Т1980 » 14/08/2012 18:49

Доброго дня! підкажіть в такій ситуації працівгник написав заяву на відпуск по його закінченню заяву про звільнення за ст 36.п.1, перебуваючи в відпустці він написаввідкликання заяви про звільнення, керівник не погоджується, як правильно дати відповідь працівнику на його заяву згідно закону Про звернення громадян? Дякую.
Т1980
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 4
З нами з: 14/08/2012 18:39

Re: звільнення працівника

Повідомлення AnaKiM » 14/08/2012 19:42

Т1980, как должно было быть сделано, чтобы не возникало таких конфликтных ситуаций.
Сотрудником должно было быть написано заявление "Прошу уволить по согласию сторон (п. 1 ст. 36) и т.д.", после чего сторонами (работодателем и сотрудником) оформляется "Угода про розірвання трудового договору", в котором описываются сроки, условия и порядок увольнения, после чего на основании этого документа, подписаного сторонами, оформляется приказ о разорвании трудового договора, с которым сотрудника под подпись ознакамливают, делается соответствующая запись в трудовую, которую и выдают сотруднику.

В вашем случае все формально должно было выглядить именно так и никак по другому.
Потому что:
Постановление ВАСУ №9 от 06.11.1992 "Про практику розгляду судами трудових спорів" говорит о:

Судам необхідно мати на увазі, що при домовленості між
працівником і власником підприємства, установи, організації або
уповноваженим ним органом про припинення трудового договору за п.1
ст.36 КЗпП ( 322-08 ) (за згодою сторін) договір припиняється в
строк, визначений сторонами. Анулювання такої домовленості може
мати місце лише при взаємній згоді про це власника або
уповноваженого ним органу і працівника.
Сама по собі згода власника або уповноваженого ним органу
задовольнити прохання працівника про звільнення до закінчення
строку попередження не означає, що трудовий договір припинено за
п.1 ст.36 КЗпП, якщо не було домовленості сторін про цю підставу
припинення трудового договору. В останньому випадку звільнення
вважається проведеним з ініціативи працівника (ст.38 КЗпП).


Если у вас документально все именно так было подписано и оформленно, то у вас не возникнет проблем. Если же это не так, то когда работник пойдет в суд восстанавливаться на должности, и Вы ему будете выплачивать денежку в качестве компенсации морального и материального ущерба. Ваши "устные" договоренности между сотрудником и директором, не будут иметь никакой силы.
• Do Or Die ©® •
________________________________________________
Зображення
Аватар користувача
AnaKiM
Теург
Теург
 
Повідомлення: 4476
З нами з: 30/07/2009 13:49
Звідки: ◘◘◘• Донецк •◘◘◘ ­•ドネツク•

Re: звільнення працівника

Повідомлення Т1980 » 14/08/2012 21:02

працівник ознавйомлений з наказом і підписавйого, що його звільнять 20.08.12, але передумав і написав заяву відкликання, як в такій ситуації нам бути?
Т1980
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 4
З нами з: 14/08/2012 18:39

Re: звільнення працівника

Повідомлення kimberli » 14/08/2012 21:07

Т1980 написав:написав заяву відкликання

имеет 100% право
Т1980 написав:як в такій ситуації нам бути

дальше работать с этим сотрудником
Зображення
Аватар користувача
kimberli
Теург
Теург
 
Повідомлення: 9769
З нами з: 27/07/2009 08:43

Re: звільнення працівника

Повідомлення Т1980 » 14/08/2012 21:43

але ж в законі не передбачено відкликання заяви за ст 36 п.1, але якщо є звернення необхідно дати відповідь відповідно до закону про звернення громадян
Т1980
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 4
З нами з: 14/08/2012 18:39

Re: звільнення працівника

Повідомлення AnaKiM » 15/08/2012 01:14

Т1980 написав:не передбачено відкликання заяви

в вашем случае это "соглашение сторон" и все что я вам изложил, вы как работодатель выполнили?
Если нет, он имеет полное право законное "передумать", соответственно делайте вывод. Можете его уволить, но чем это чревато я вам тоже изложил.
• Do Or Die ©® •
________________________________________________
Зображення
Аватар користувача
AnaKiM
Теург
Теург
 
Повідомлення: 4476
З нами з: 30/07/2009 13:49
Звідки: ◘◘◘• Донецк •◘◘◘ ­•ドネツク•

Re: звільнення працівника

Повідомлення Т1980 » 15/08/2012 20:14

1. ЗАКОН УКРАЇНИ
Про звернення громадян
Стаття 12. Сфера застосування цього Закону

Дія цього Закону не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінально-процесуальним, цивільно-процесуальним, трудовим законодавством, законодавством про захист економічної конкуренції, законами України "Про судоустрій і статус суддів" та "Про доступ до судових рішень", Кодексом адміністративного судочинства України".
2. КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
Стаття 19. Правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Таким образом, в силу части 1 ст. 19 Конституции требование работника не подлежит удовлетворению поскольку оно не основано на нормах действующего законодательства.
Т1980
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 4
З нами з: 14/08/2012 18:39

Re: звільнення працівника

Повідомлення Шляпа » 16/08/2012 01:35

отзыв не предусмотрен при увольнении по п.1 ст.36 КЗоТ
как об увольнении стороны договорились, так и отменить то увольнение можно только обеим сторонам, а не одной из них
увольняйте в договоренную ранее дату
[color=#000080]Nothing personal - just a jabber![/color] [img]http://smayli.ru/smile/noviygod-414.html[/img] [img]http://image.kraslan.ru/images/smile1/noimage.gif[/img]
Аватар користувача
Шляпа
Теург
Теург
 
Повідомлення: 10829
З нами з: 28/05/2004 14:43
Звідки: Київ

Re: звільнення працівника

Повідомлення antn » 18/08/2012 15:34

Подскажите, каков порядок увольнения гл. бухгалтера (по собств. желанию), и в каком случае он имеет право не отрабатывать 2 недели?
antn
Доцент
Доцент
 
Повідомлення: 73
З нами з: 23/02/2012 12:32

Re: звільнення працівника

Повідомлення Шляпа » 20/08/2012 00:40

порядок общий
без "отработки", а вернее без уведомления за 2 недели:
см. уважительные причины ч.1 ст.38 КЗоТ
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

или
ч.3 ст.38 КЗоТ
Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.
[color=#000080]Nothing personal - just a jabber![/color] [img]http://smayli.ru/smile/noviygod-414.html[/img] [img]http://image.kraslan.ru/images/smile1/noimage.gif[/img]
Аватар користувача
Шляпа
Теург
Теург
 
Повідомлення: 10829
З нами з: 28/05/2004 14:43
Звідки: Київ

Re: звільнення працівника

Повідомлення Светланка Ч » 10/09/2012 13:31

Подскажите мне,пожалуйста,такой вопрос .
Если ЧП-1 увольняет работника сегодня,а ЧП-2 принимает его на работу в октябре,то теряет ли работник при этом непрерывный стаж?Или надо всё в один день делать,приём-увольнение? На что это будет влиять?
*Сейчас вообще есть это понятие "непрерывный стаж" или нет?
Спасибо.
-Ангельское терпение требует дьявольской силы-
Аватар користувача
Светланка Ч
Професор
Професор
 
Повідомлення: 950
З нами з: 03/02/2011 13:36
Звідки: Запорожье

Re: звільнення працівника

Повідомлення kisa67 » 10/09/2012 13:33

нет теперь такого понятия.
Светланка Ч написав:Или надо всё в один день делать,приём-увольнение?

:smls02: День увольнения считается рабочим днем. Принять на работу второй работодатель может на следующий день.
Аватар користувача
kisa67
Теург
Теург
 
Повідомлення: 9182
З нами з: 10/02/2009 16:34
Звідки: ******

Re: звільнення працівника

Повідомлення maria* » 10/09/2012 14:19

Светланка Ч написав:Сейчас вообще есть это понятие "непрерывный стаж" или нет?

ні
Я чув стiльки наклепiв на Вашу адресу, що у мене немає сумнiвiв: Ви — прекрасна людина!
Оскар Уайльд
Аватар користувача
maria*
Теург
Теург
 
Повідомлення: 4602
З нами з: 23/04/2009 13:47

Re: звільнення працівника

Повідомлення Светланка Ч » 16/09/2012 12:09

Какие отчёты/ повідомлення/ и в какие организации должен подавать ЧП после увольнения наёмного работника?А расторгнутый договор (копию)?
-Ангельское терпение требует дьявольской силы-
Аватар користувача
Светланка Ч
Професор
Професор
 
Повідомлення: 950
З нами з: 03/02/2011 13:36
Звідки: Запорожье

Re: звільнення працівника

Повідомлення kisa67 » 17/09/2012 09:02

Сама процедура увольнения- в центре занятости за ручку с самим работником, запись в трудовой они заверяют своей печатью. специально отчетов никаких, просто в отчетах по ЕСВ и 1ДФ проставите дату увольнения.
Аватар користувача
kisa67
Теург
Теург
 
Повідомлення: 9182
З нами з: 10/02/2009 16:34
Звідки: ******

Далі

Повернутись до Кадрові питання

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]