Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 21/01/2021 15:30

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 2 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Переведення з виборної посади
ПовідомленняДодано: 26/05/2020 15:01 
Користувач
Користувач

З нами з: 26/05/2020 14:19
Повідомлення: 7
Доброго дня! Я обіймала посаду начальника управління в міській раді. Потім була затверджена на посаді заступника міського голови. Мої повноваження та повноваження міського голови закінчуються. Чи можу я повернутись на посаду начальника управління чи бути призначеною на іншу посаду в цій же міській раді без конкурсного відбору?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 03/06/2020 14:40 
Знавець
Знавець

З нами з: 03/06/2020 11:23
Повідомлення: 47
Почнемо з того, що в законодавстві України немає чіткого визначення переведення на іншу роботу.
В ст. 32 Кодексу законів про працю України1 лише передбачено, що переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у ст. 33 цього Кодексу, та в інших випадках, передбачених законодавством.
Стаття 3 Закону № 2493 містить наступний перелік посад в ОМС:

— виборні, на які особи обираються громадою;

— виборні, на які особи обираються та затверджуються радою;

— посади, на які особи призначаються відповідним головою за визначеною процедурою (конкурсом).

Відповідно до абз. 3, 4 ч. 1 ст. 10 Закону № 2493 прийняття на службу в ОМС здійснюється:
-на посади заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради - шляхом затвердження відповідною радою
-на посади керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради, керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад, керівників відділів, управлінь та інших працівників ОМС - шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством.

Спеціальне законодавство не містить заборони щодо здійснення переведення з виборної на невиборну посаду в одному й тому ж ОМС.

Крім того, жодна норма трудового законодавства не вимагає обов’язкового звільнення працівника в разі «переходу» з виборної на невиборну посаду.

В той же час, виходячи з наведених положень законодавства, враховуючи різні способи прийняття на службу в органах ОМС та оформлення трудових відносин із працівниками на виборних та невиборних посадах, переведення між такими посадами навіть в межах одного органу можливе шляхом прийняття відповідною радою одночасно рішення про припиненням повноважень заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради в зв’язку із переведенням на іншу посаду і затвердження розпорядження міського голови про переведення на посаду начальника відповідного відділу.

Переведення працівника на іншу посаду в обов’язковому порядку повинно бути оформлено спеціальним документом — розпорядженням. Форми, встановленої законом, такого документа не існує, тому він складається в довільній формі. У даному випадку переведення на іншу посаду оформлюється рішенням відповідної ради.
Відповідно до п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, затвердженої наказом Мінпраці України, Мін’юсту України, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58.4 переведення працівника на іншу постійну роботу на тому ж підприємстві оформлюється в такому ж порядку, як і прийняття на роботу.

4 Далі за текстом — Інструкція № 58.

Відповідно до п. 2.3 Інструкції № 58 записи в трудовій книжці при звільненні або переведенні на іншу роботу повинні провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства і з посиланням на відповідну статтю, пункт закону.

Відповідно до п. 2.4 Інструкції № 58 усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення — у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

З огляду на положення Інструкції № 58 в трудову книжку працівника на підставі рішення відповідної ради вноситься запис про переведення на іншу посаду.


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 2 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB