Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 19/12/2018 04:08

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Створити нову тему Відповісти  [ 2 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 06/03/2013 10:31 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 18/12/2011 01:25
Повідомлення: 112
До закладу охорони здоров’я (наркологічного) надходять запити УМВС за підписом начальника відділу міліції або слідчого, або дільничного інспектора міліції про надання довідки про перебування на обліку, лікування та діагноз громадян. Як підстава, вказується наступне: «у зв’язку з розслідуванням кримінального провадження, яке внесено до ЄРДР за 14-значним номером». Буває вказують статтю 93 КПК, або п.17 ст.11 ЗУ Про міліцію.
На такий запит ми відповіли: «На Ваш запит № ХХ від ХХ ХХ ХХХХ з приводу надання інформації про ХХХХ ХХХХ ХХХХ, повідомляємо, що Вами не дотримано ст.159, 160 Кримінально-процесуального кодексу України, згідно з якими тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ст. 162. КПК України, відомості, які можуть становити лікарську таємницю належать до охоронюваної законом таємниці.
Конфіденційна інформація про особу, що містить лікарську таємницю буде надана Вам у випадках передбачених Законом.»
Підкажіть будь ласка, чи правильно ми відповіли, якщо ні, то поправте.
І взагалі, як тепер правильно відповідати, відмовляти на запити правоохоронних органів. Може хто має свіжу практику і взірці відповідей.
Дякую.

_________________
Все про захист персональних даних! Готові документи: http://zpd.at.ua/


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 07/03/2013 09:02 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 18/12/2011 01:25
Повідомлення: 112
Стаття 162. КПК - Речі і документи, які містять охоронювану законом таємницю
1. До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать:
2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю

Стаття 163. КПК - Розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

ЗАКОН УКРАЇНИ “Про психіатричну допомогу” стаття 6 Конфіденційність відомостей про стан психічного здоров’я особи та надання психіатричної допомоги … Допускається передача відомостей про стан психічного здоров’я особи та надання їй психіатричної допомоги без згоди особи або без згоди її законного представника для: 2) провадження досудового розслідування або судового розгляду за письмовим запитом слідчого, прокурора та суду.

тому і відповідь така:
"На Ваш запит № ХХХ від ХХ.ХХ.ХХХ р. з приводу надання інформації про ХХХХХ ХХХХХ ХХХХХХХХ, повідомляємо, що Вами не дотримано п.2 ст.6 Закону України «Про психіатричну допомогу».
Конфіденційна інформація про особу, що містить лікарську таємницю буде надана за письмовим запитом слідчого, прокурора та суду."

Еще вариант:
Відповідно до ст.ст.6,19,68 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 6 Закону України «Про психіатричну допомогу» (із змінами у зв'язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України, в редакції Закону N 4652-VI від 13.04.2012р.), допускається передача відомостей про стан психічного здоров’я особи та надання їй психіатричної допомоги без згоди особи або без згоди її законного представника для провадження досудового розслідування або судового розгляду за письмовим запитом слідчого, прокурора та суду.
З огляду на це, враховуючи ст.ст.32, 34 Конституції України, ст.ст.285, 286, 301, 302 Цивільного кодексу України, ст.ст.2, 6, 11, 14, 25 Закону України «Про захист персональних даних», ст.ст.7, 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст.1, п.2 статті 11, ст.21 Закону України "Про інформацію", ст.ст.39-1, 40, п.«г» ст.78 Основ законодавства про охорону здоров’я, - до охоронюваної законом таємниці належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю. Доступ особи інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Проте, при підписанні запиту Вами не дотримано п.2 ст.6 Закону України «Про психіатричну допомогу». Запит повинен бути підписаний слідчим, прокурором, або судом.
Відтак законні підстави для надання Вам запитуваної інформації – відсутні.
Разом з тим, ххх виражає готовність до подальшої співпраці на підставі відповідності взаємних дій чинному законодавству України.

_________________
Все про захист персональних даних! Готові документи: http://zpd.at.ua/


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 2 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB