Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"


Авто в металобрухт

Авто в металобрухт

Повідомлення Александр В. » 02/11/2010 12:11

На балансі установи числиться автомобіль, який у 2008 році зняли з обліку у ДАІ для подальшої безоплатної передачі, але так і не передали. Прошу підскажіть чи можна його здати у металобрухт не розбираючи? Які документи (акти) потрібно перед цим скласти і чиї дозвіли отримати? А головне чи можна витратити отримані кошти на ремонт ПК, якщо в установі є інший автомобіль чи лише на утримання останього?
Александр В.
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 8
З нами з: 06/05/2010 13:03

Re: Авто в металобрухт

Повідомлення Katriн » 02/11/2010 12:39

Я так понимаю, он у вас на балансе числится? Для списания необходимо решение местной рады (если у вас местный бюджет). Они потребуют как основание заключение экспертизы, что автомобиль не пригоден для эксплуатации(раз вы его уже сняли с учета, то, наверное оно у вас есть) Далее (после списания) заключаете договор с утилизирующей компанией. Это, кстати, стоит денег.
Далее, либо они перечисляют вам деньги за металлолом, либо передают сам металлолом.

Если поступят деньги - зачисляете их в доход спецфонда и можете их использовать согласно действующего законодательства.
Katriн
Теург
Теург
 
Повідомлення: 4209
З нами з: 18/11/2009 09:59
Звідки: Киев

Re: Авто в металобрухт

Повідомлення Александр В. » 02/11/2010 13:06

[quote="Katriн"] Для списания необходимо решение местной рады (если у вас местный бюджет). Они потребуют как основание заключение экспертизы, что автомобиль не пригоден для эксплуатации(раз вы его уже сняли с учета, то, наверное оно у вас есть)
А если госбюджет? К тому же експертизы о которой Вы пишите нет. Делалась оценочная на аукцион на котором впрочем так и не участвовали.
Александр В.
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 8
З нами з: 06/05/2010 13:03

Re: Авто в металобрухт

Повідомлення Katriн » 02/11/2010 18:29

Про надання роз'яснення щодо порядку списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ
N 15-04/2501-19330, 12.11.2008, Лист, Державне казначейство України


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
12.11.2008 N 15-04/2501-19330
Міністерствам,
іншім центральним органам
виконавчої влади
Головним управлінням
Державного казначейства
в Автономній Республіці
Крим, областях, містах Києві
та Севастополі
Міністерству фінансів
Автономної Республіці Крим,
обласним, Київському
та Севастопольському міськім
фінансовим управлінням
Про надання роз'яснення
Державне казначейство України на звернення розпорядників бюджетних коштів щодо порядку списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ роз'яснює наступне.
Відповідно до пункту 18 частини 2 статті 5 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" Кабінет Міністрів України визначає порядок відчуження та списання об'єктів державної власності.
З метою реалізації цієї норми Закону постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 N 1314 затверджено Порядок списання об'єктів державної власності.
Згідно з пунктом 1 цього Порядку такими об'єктами є об'єкти незавершеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи) та матеріальні активи, що відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами).
Відповідно до роз'яснень Фонду державного майна України від 06.03.2008 N 10-24-3206, дія зазначеного Порядку поширюється на майно бюджетних установ та організацій.
До прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 р. N 1314, бюджетні установи при списанні матеріальних цінностей (у т.ч. основних засобів, об'єктів незавершеного будівництва) керувались Типовою інструкцією про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ, затвердженою наказом Державного казначейства України та Міністерства економіки України від 10.08.2001 N 142/181 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України від 05.09.2001 за N 787/5978.
Згідно з частиною 5 статті 18 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" встановлено, що законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, застосовуються в частині, що не суперечить йому.
Відповідно до викладеного, норми Типової інструкції не застосовуються до основних засобів та об'єктів незавершеного будівництва.
Заступник голови О.О.Чечуліна
Katriн
Теург
Теург
 
Повідомлення: 4209
З нами з: 18/11/2009 09:59
Звідки: Киев

Re: Авто в металобрухт

Повідомлення Katriн » 02/11/2010 18:33

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ ... 4-2007-%EF



Про затвердження Типової інструкції про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ
N 142/181, 10.08.2001, Наказ, Державне казначейство України

11. Дозвіл на списання матеріальних цінностей як таких, що непридатні для подальшого використання, морально застарілі, фізично зношені, пошкоджені внаслідок аварії чи стихійного лиха (за винятком виявлених в результаті інвентаризації як недостача) надається в такому порядку:
а) з балансів установ, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету:
вартістю за одиницю (комплект) в розмірі до 5000 гривень - з дозволу керівника установи;
вартістю за одиницю (комплект) в розмірі від 5000 гривень до 10000 гривень - з дозволу установи вищого рівня;
вартістю за одиницю (комплект) в розмірі понад 10000 гривень - з дозволу центрального органу виконавчої влади або іншого головного розпорядника бюджетних коштів.
Katriн
Теург
Теург
 
Повідомлення: 4209
З нами з: 18/11/2009 09:59
Звідки: Киев


Re: Авто в металобрухт

Повідомлення Katriн » 02/11/2010 20:06

Katriн
Теург
Теург
 
Повідомлення: 4209
З нами з: 18/11/2009 09:59
Звідки: Киев

Re: Авто в металобрухт

Повідомлення Орлов » 02/11/2010 21:42

Katriн написав:Так я ж на эту постанову ссылку и дала ;)
:smls03: :smile100:
З повагою.
А. Орлов
Аватар користувача
Орлов
Теург
Теург
 
Повідомлення: 3948
З нами з: 12/06/2009 14:51
Звідки: Харьков

Re: Авто в металобрухт

Повідомлення kontroler » 04/11/2010 22:39

Власне, щодо використання коштів, отриманих від продажу авто, то згідно норм постанови КМУ №659 (http://zakon.nau.ua/doc/?doc_id=350127) такі надходження належать до підгрупи 4 групи 1 власних надходжень бюджетних установ. А тому враховуючи вимоги вказаної постанови, отримані від реалізації автомобіля кошти можуть використовуватись на ремонт, модернізацію чи придбання нових необоротних активів (крім будівель і споруд) та матеріальних цінностей, на покриття витрат, пов'язаних з організацією збирання і транспортування відходів і брухту на приймальні пункти, на преміювання осіб, які безпосередньо зайняті збиранням відходів і брухту, а також на господарські потреби бюджетних установ.
kontroler
Доцент
Доцент
 
Повідомлення: 72
З нами з: 20/10/2008 19:52

Re: Авто в металобрухт

Повідомлення Kosha » 05/11/2010 15:27

Александр В. написав:А если госбюджет?
То для получения согласия на списание согл. Постанове № 1314 от 08.11.07 п.6 по первым пяти подпунктам будьте добры предоставить документики + ОЗ-4 и сопроводительное письмо :smls01:
Аватар користувача
Kosha
Професор
Професор
 
Повідомлення: 667
З нами з: 19/01/2010 14:22
Звідки: Крым

Re: Авто в металобрухт

Повідомлення Александр В. » 11/11/2010 15:02

Оказалось все проще чем думалось. Благодарю.
Александр В.
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 8
З нами з: 06/05/2010 13:03

Re: Авто в металобрухт

Повідомлення Оленаpl » 10/02/2011 11:03

Помогите пожалуста вот в такой проблеме! У нас в сельсовет с колхоза был передан автомобиль таврия. Он не ездит (ремонту не подлежит). На балансе он стоит. В МРЭО - не числится. В налоговой - тоже не числится. (налоговая сказала чтобы списали). Как правильно его списаль или сдать на металолом? Какую документацию при этом оформлять? Заранее благодарны.
Оленаpl
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 18
З нами з: 23/01/2011 00:23

Re: Авто в металобрухт

Повідомлення Katriн » 10/02/2011 15:57

Для списания необходимо решение местной рады (если у вас местный бюджет). Они потребуют как основание заключение экспертизы, что автомобиль не пригоден для эксплуатации Далее (после списания) заключаете договор с утилизирующей компанией. Это, кстати, стоит денег.
Далее, либо они перечисляют вам деньги за металлолом, либо передают сам металлолом.

Если поступят деньги - зачисляете их в доход спецфонда и можете их использовать согласно действующего законодательства.
Katriн
Теург
Теург
 
Повідомлення: 4209
З нами з: 18/11/2009 09:59
Звідки: Киев

Re: Авто в металобрухт

Повідомлення Chajka » 29/08/2018 14:24

Хто підскаже, як продати автомобіль юридичної особи (ЄП+ПДВ) на металобрухт.
Я так розумію, що починати треба з наказу про списання, про створення комісії. То нічого, якщо в складі комісії буде тільки одна особа - директор? )))
Chajka
Професор
Професор
 
Повідомлення: 348
З нами з: 20/03/2012 10:18


Повернутись до Облік в бюджеті

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Google Feedfetcher