Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 18/09/2019 12:15

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Створити нову тему Відповісти  [ 50 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Индексация
ПовідомленняДодано: 30/08/2012 15:10 
Доцент
Доцент

Повідомлення: 75
Allenka, особисто я роблю так. У відомості є окрема графа на зарплату по відрядженнях. Як вказувала вище, якщо є відрядження , то по-новому фіксовану суму індексації розраховую пропорційно до виходів, тобто у вашому випадку: фікс.сума інд.*15/20. Якщо зарплата за відрядження береться по середньому, тобто середньоденний заробіток більший, ніж зарплата за один відпрацьований день в поточному місяці, то розраховуєм, як с/ден. заробіток* к-сть днів відрядження. Якщо ж середньоденний заробіток, розрахований за 2 останні місяці менший, то розраховуємо по вісімках, в цьому випадку враховуємо і пропорційну суму фіксованої індексації, тобто фіксована сума*кількість днів відрядження (5)/кількість робочих днів по графіку установи (тобто у вашому випадку 20). В такому разі, якщо не було інших нарахувать, загальна сума зарплати мала б бути, як за цілий місяць при кількості виходів 20.
В табелі день відрядження проставляєм ВД. В графі, де кількість годин-прочерк, або Х, кількість годин за відрядження сумуєм в підсумковій графі, що відповідає за відрядження по графіку роботи установи та виводимо підсумок за місяць. В звіті 1 ПВ кількість відпрацьованих людино-годин має складатись із виходів ( по вісімках) та кількості годин за дні відрядження, які сумуються окремо, як було розказано вище. Я довго вивчала нормативку по цьому питанню, бо жоден із перевіряючих достеменно не міг розповісти те, про що їх питалось. Отож до всього доходила самотужки. Була гарна стаття в кадровому виданні, яке я зрештою взяла на озброєння.

За це повідомлення автора mulberry подякував: MiVika(30/08/2012 17:38)
Рейтинг:1.28%

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 30/08/2012 17:38 
Професор
Професор

Повідомлення: 506
Изображения: 0
Allenka, тільки не сваріть :oops:
MiVika написав:
Приказом Министерства финансов Украины (далее — Минфин) от 07.07.2012 г. № 807 внесены изменения в Инструкцию о служебных командировках в пределах Украины и за границу, утвержденную приказом Минфина от 13.03.98 г. № 59.
Уточнено, что работнику, который направлен в служебную командировку, оплата труда за выполненную работу осуществляется за все рабочие дни недели по графику, установленному по месту постоянной работы, и в соответствии с условиями, определенными трудовым или коллективным договором, и размер такой оплаты труда не может быть ниже среднего заработка.

тож якщо рахувати фіксовану суму індексації пропорційно до відпрацьованих днів, навіщо виключати дні відряджень?

ось тут я поспішила (виходить що ще не було офіційно опубліковано даний закон) :oops: , хотілося і самій дійти логічного висновку. Та на сьогодні є розяснення з приводу індексації і ось
Цитата:
Выплаты, которые проводятся исходя из средней заработной платы, индексации не подлежат, поскольку суммы индексации учитываются во время исчисления средней заработной платы.

тож все-таки виключаємо

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 30/08/2012 19:24 
Знавець
Знавець

Повідомлення: 28
mulberry написав:
Більш того, у нас є двоє працівників,яким індексація не фіксувалась та продовжує нараховуватись по базі лютий 2008 року, але і їм я зараз , якщо є дні відрядження, нараховую індексацію теж пропорційно.

А люди не жалуются? эта ваша самодеятельность может дорого вам обойтись. У инспекции по труду штрафы не ровня КРУшным и за недоплаты они накладываются тоже.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 30/08/2012 20:47 
Доцент
Доцент

Ревизор, я усвідомлюю, що бухгалтер врешті-решт завжди винен, особливо в очах контролюючих органів . Якщо щось не те сказала, то навчіть як правильно, а не лякайте штрафами.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 30/08/2012 22:33 
Знавець
Знавець

Навіть і не думав лякати. Просто те що ви робите я називаю перестраховка себе, при чому за рахунок інших людей.
Якщо по фіксовану суму індексації міністерство хоч пише (хоч я із цим також не погоджуюсь і збираюсь відстоювати незаконність даного розьяснення у суді, в разі потреби), то на якій підставі ви застосовуєте пропорцію до тих працівників, в яких не було жодних підвищень і базовий місяць не мінявся?
Жодного такого розьяснення нема я не бачив.
Якщо у вас є, викладіть, будь ласка.
А якщо немає, то ви людей по своїй волі, мьяко кажучи, безпідставно позбавляєте частини зароблених коштів. Не забувайте, що в подальшому це відобразиться на відпускних, лікарняних, матеріалці тощо.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 31/08/2012 08:52 
Доцент
Доцент

Ревізор,
Приклад .
В серпні оклад працівника 1500, надбавки 500, приріст індексу для обчислення індексації 50,2% (індексація за умови повністю відпрацьованого місяця 553,20). Кількість роб.днів згідно графіку роботи 22 роб.дні. 15 днів працівник перебував у відрядженні. Кількість виходів (вісімок)-7.Тоді зарплата працівника становитиме: оклад-1500/22*7=477,27
Надбавки- 500/22*7=159,09. Індексація- (477,27+159,09)*50,2% (база-лютий 2008 р., індексація не фіксувалась)=319,45. Всього заробітна плата за відпрацьовані дні( виходи)=477,27+159,09+319,45=955,81. Тепер розраховуємо зарплату за дні відряджень ( в нашому випадку згідно умов трудового договору більшим є якраз ця заробітна плата , а не середня за два останні місяці) : (1500+500+553,20)/22*15=1740,82 ( я враховую всю індексацію, як випливає із Вашого повідомлення). В результаті маєм:за відпр. Дні-955,81, за відрядження-1740,82, разом 2696,63. Якщо б працівник відпрацював би всі робочі дні, то зарплата була б 1500+500+553,20=2553,20. Тепер виходить, що зарплатня згідно умов трудового договору більша, хоча мала б бути 2553,20. Хіба це логічно? І саме суму різниці 143,43 за такого розрахунку ревізори б сказали повернути в бюджет.Саме це я намагалась пояснити в тому пості, який Ви зацитували. На мою думку, на яку я маю право, індексація все-таки мала б розраховуватись пропорційно і за дні виходів, і за дні відрядження, щоб в результаті вийти на суму для повністю відпрацьованого місяця. Отепер знову поправте мене, або ж навчіть, як має бути. В нашій установі в розрахункових відомостях окремо стоять колонки для зарплати за виходами та зарплати за дні відрядження.

Востаннє редагувалось mulberry в 31/08/2012 09:17, всього редагувалось 1 раз.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 31/08/2012 09:14 
Доцент
Доцент

Можна інакше рахувати:Зарплата за дні відряджень:955,81( зарплата за вісімки)/7=136,54. Ця сума множиться на кількість днів відрядження:136,54*15=2048,10. Разом за серпень-955,81+2048,10=3003,91.Тепер зарплата іще більша за суму зарплати, яка була б за повністю відпрацьований місяць:2553,20.Отож, як не крути, а враховувати потрібно пропорційно.
Іще раз наголошую: пропорційно я враховую цю індексацію тільки для того випадку, якщо працівник, індексація якому не фіксувалась , перебував у відрядженні та зарплата за дні відрядження йому нараховувалась згідно умов трудового договору. Я довго билась над цією проблемою, оскільки такі ситуації у нас виникають щомісячно. Не претендую на істину в останній інстанції, готова вислухати шквал конструктивної критики.

Востаннє редагувалось mulberry в 31/08/2012 13:23, всього редагувалось 1 раз.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 31/08/2012 09:33 
Знавець
Знавець

mulberry написав:
Іще раз наголошую: пропорційно я враховую цю індексацію тільки для того випадку, якщо працівник, індексація якому не фіксувалась , перебував у відрядженні та зарплата за дні відрядження йому нараховувалась згідно умов трудового договору.

тут помилки немає?
Тобто людині за дні відрядження ви заплатили по 8-ці (не по середньому) та ще й індексацію обмежили?????

І таке питання: до введення в дію змін до Порядку індексації, наприклад, в 2010-2011 роках ви також застосовували пропорційність при визначенні розміру індексації для працівників хто був частину місяця у відрядженні, лікарняному, відпустці?
Якщо так - то підстава?
Якщо ні - то що змінилось зараз для тих у кого нефіксована індексація?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 31/08/2012 09:36 
Доцент
Доцент

Ми, мабуть із Вами говоримо на різних мовах. Якщо не хочете викладати своє бачення, то Ваша справа.
Норма щодо порівняння зарплати по більшій величині для відряджених працює з травня 2011 року, до речі. Ні про яке обмеження в людському заробітку взагалі не йдеться. Прочитайте уважніше те, що я написала.
Для затяжної полеміки в мене немає часу. Моє шанування.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 31/08/2012 10:48 
Знавець
Знавець

mulberry написав:
Ми, мабуть із Вами говоримо на різних мовах.

це точно.
mulberry написав:
Норма щодо порівняння зарплати по більшій величині для відряджених працює з травня 2011 року, до речі.

Порівняння - так. Але до цього в постанові 100 чітко було написано - відрядження по середньму.
Якщо ви не рахували - це ваш недолік а не заслуга. І взагалі - лікарняні і відпустки у ваших працівників були раніше? Індексацію в ці місяці ви якось рахували? Пропорційно до відпрацьованих днів чи ні?
mulberry написав:
Ні про яке обмеження в людському заробітку взагалі не йдеться. Прочитайте уважніше те, що я написала.

Як не йдеться?
ваша фраза: Іще раз наголошую: пропорційно я враховую цю індексацію тільки для того випадку, якщо працівник, індексація якому не фіксувалась , перебував у відрядженні та зарплата за дні відрядження йому нараховувалась згідно умов трудового договору.

Чому ж ви не хочете обговорити це? Ви ж написали - готова до критики.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 31/08/2012 13:26 
Доцент
Доцент

Ревизор, я готова на критику алгоритму, який викладено мною вище. Якщо маєте якісь зауваження по суті прикладів, викладайте, знову ж таки , на основі того ж прикладу, а на полеміку "ні про що" мені шкода змарнованого часу, даруйте.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 31/08/2012 13:58 
Знавець
Знавець

Давайте на вашому прикладі:
mulberry написав:
Ревізор,
Приклад .
В серпні оклад працівника 1500, надбавки 500, приріст індексу для обчислення індексації 50,2% (індексація за умови повністю відпрацьованого місяця 553,20). Кількість роб.днів згідно графіку роботи 22 роб.дні. 15 днів працівник перебував у відрядженні. Кількість виходів (вісімок)-7.Тоді зарплата працівника становитиме: оклад-1500/22*7=477,27
Надбавки- 500/22*7=159,09. Індексація- (477,27+159,09)*50,2% (база-лютий 2008 р., індексація не фіксувалась)=319,45. Всього заробітна плата за відпрацьовані дні( виходи)=477,27+159,09+319,45=955,81. Тепер розраховуємо зарплату за дні відряджень ( в нашому випадку згідно умов трудового договору більшим є якраз ця заробітна плата , а не середня за два останні місяці) : (1500+500+553,20)/22*15=1740,82 ( я враховую всю індексацію, як випливає із Вашого повідомлення). В результаті маєм:за відпр. Дні-955,81, за відрядження-1740,82, разом 2696,63. Якщо б працівник відпрацював би всі робочі дні, то зарплата була б 1500+500+553,20=2553,20. Тепер виходить, що зарплатня згідно умов трудового договору більша, хоча мала б бути 2553,20. Хіба це логічно?

Судячи з усього у вас держслужба.
Ваш алгоритм нарахування зарплати взагалі не вірний. Індексацію нараховують один раз на усю суму, що підлягає індексації.
Порівнювати зарплату під час відрядження (середню з нарахованою по 8-ці) треба одноденну і визначити яка більша. А вже потім проводити нарахування зарплати в цілому за місяць.
В вашому прикладі одноденна зарплата по трудовому договору більша ніж зарплата по середньому. Так?
Якщо так, то розрахунок повинен бути такий: 1500+500=2000 грн. І тепер + індексація (50,2% від 1102) 553,20 = 2553,20 грн. - оце ваша зарплата.

Якщо ж зарплата по середньому більша, то вам необхідно нарахувати:
за 7 днів виходів: (оклад-1500 + Надбавки- 500)/22*7=159,09. Разом 636,36 грн.
за 15 днів відряджувальних, наприклад вийшло 1800 грн.
Разом повинно бути: 1800+636,36+(636,36*50,2%)= 1800+636,36+319,45=2755,81 грн.

Крім цього, не забувайте додавати премію (якщо вона є, звісно) - вона також є складовою частиною і підлягає індексації.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 31/08/2012 14:27 
Доцент
Доцент

Ревизор, саме так я і нараховую, але для того, щоб визначитись, яку ж зарплату брати за більшим приципом, на етапі порівняння я якраз і поділяю поточну індексацію 553,20 за серпень пропорційно, адже в обох випадках сума індексації для розрахунку зарплати за дні відрядження враховується. Ну , нарешті ми з Вами порозумілись.
До речі. Відносно премії. Покажіть мені нарахування в обох випадках. Для нас це неактуально, оскільки ми забули саме поняття, але на майбутнє хотілось би знати.Я бачила десь роз"яснення, що коли зарплата за дні відрядження нарахована по середньому, то премія на цю суму не нараховується. Отож премія на всю суму зарплати мала б нараховуватись тільки тоді, коли зарплата за час відрядження нараховується по вісімках.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 07/09/2012 17:46 
Теург
Теург

Повідомлення: 8449
Лист Міністерства праці і соціальної політики України від 20.09.2007 № 59/10/136-07
Про індексацію заробітної плати по відрядних розцінках
Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.03 р. N 1078 (із доповненнями), визначено, що у разі зростання грошових доходів населення місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації доходів громадян. Iндексація доходів за цей місяць не провадиться. Iндекс споживчих цін для подальшої індексації обчислюється з наступного за базовим місяця.
При підвищенні відрядних розцінок місяць їх підвищення є базовим місяцем при проведенні індексації доходів відповідної категорії працівників.
Щодо новоприйнятих працівників, то Порядком
не передбачено механізму індексації заробітної плати для цих працівників. Рішення про індексацію заробітної плати таким працівникам підприємство може приймати самостійно.
Виходячи з практики застосування цього Порядку, для новоприйнятих працівників рекомендуємо місяць прийняття на роботу вважати базовим під час розрахунку індексу для проведення індексації. Починаючи з наступного за базовим місяця розраховують індекс споживчих цін для проведення індексації до перевищення встановленого порога індексації 101%.
Директор Департаменту
стратегії соціального розвитку В.Латік

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Департамент стратегії соціального розвитку
Л И С Т

22.06.2007 N 47/10/136-07
Щодо індексації грошових доходів
Департамент стратегії соціального розвитку України <...> щодо індексації грошових доходів в межах компетенції повідомляє.
Відповідно до п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.03 р. N 1078 (з урахуванням змін, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.06 р. N 690690-2006-п, індексації підлягає оплата праці у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплатами, надбавками.
Згідно зі ст. 121 Кодексу законів про працю України на час службового відрядження за працівниками зберігається місце роботи (посада) і середній заробіток.
Отже, враховуючи те, що суми виплат працівнику за час службового відрядження нараховано виходячи із середньої заробітної плати, де враховано суми індексації, окремо індексації вони не підлягають.
Директор Департаменту стратегії
соціального розвитку

В.Латік

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Л И С Т
30.10.2003 N 024-130

Щодо індексації грошових доходів населення

Управління доходів та рівня життя населення Департаменту
стратегії соціального розвитку розглянуло Ваш запит від 30 вересня
2003 р. N 1052 щодо індексації грошових доходів населення і
повідомляє.

Усі виплати, які обчислюються, виходячи із середньої
заробітної плати, у тому числі за час щорічної та додаткової
відпустки, індексації не підлягають, але при визначені її розміру
сума індексації враховується як складова частина оплати праці.

Згідно з п. 4 Порядку проведення індексації грошових доходів
населення ( 1078-2003-п ), у разі несвоєчасної виплати сум
індексації проводиться їх компенсація відповідно до законодавства.
Тобто сума відпускних має бути перерахована з урахуванням сум
індексації.

Місяць прийняття працівника на роботу вважається базовим, і
індексація за цей місяць не проводиться. А розрахунок індексу
споживчих цін для проведення подальшої Індексації розпочинається з
наступного за базовим місяця.

При звільненні працівника, який не відпрацював повний робочий
місяць, індексації підлягає частина грошового доходу в межах
прожиткового мінімуму за фактично відпрацьований час.

Начальник управління доходів
та рівня життя населення Н.Підлужна

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 09/10/2012 15:24 
Користувач
Користувач

Повідомлення: 18
Доброго дня. Допоможіть будь-ласка. У працівника в липні 2012 було збільшення зарплати (оклад-1102,00, ранг-55,00, вислуга років-173,55). Визначено фіксовану суму індексації -205,69. З 01.01.2012р. заробітна плата також збільшується: оклад-1118,00, ранг-55,00, вислуга років-175,95. Цей місяць стане базовим. Яка сума індексації буде в жовтні 2012р.

Догори
 Профіль  

Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 50 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: