Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 16/11/2018 23:12

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 34 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 30/03/2013 19:05 
Користувач
Користувач
Аватар користувача

З нами з: 22/03/2013 17:11
Повідомлення: 16
Изображения: 0
Підскажіть, що робити з комунальними послугами?!
Ми ТзОВ платники ПДВ у цілісному майновому комплексі продали ФОП приміщення, але їхня (фоп) використана електроенергія і вода зараховується на наш лічильник (загальний)

 Ми їм виписуєм рахунок і вони нам повертають кошти за використані кв.енергії та воду. 

Може нам  потрібно скласти договір з ними про надання комунальних послуг? І чи потрібно нам віддавати ПДВ з отриманих від них коштів??


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 28/05/2013 12:32 
Користувач
Користувач

З нами з: 27/07/2012 15:06
Повідомлення: 19
Чи повинна бюджетна установа відображати суму відшкодування витрат на утримання орендованого майна (які не включаються до бази оподаткування пдв) в реєстрі податкових накладних та в декларації. Дякую!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 30/05/2013 16:28 
Користувач
Користувач

З нами з: 27/07/2012 15:06
Повідомлення: 19
Відповідь з бази податкових знань. Згідно з пп.«б» п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст.39 ПКУ, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
До бази оподаткування враховується вартість товарів/послуг, які постачаються за будь-які кошти (за виключенням суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету та/або суми відшкодування орендодавцю - бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна та комунальних послуг і енергоносіїв), та вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платникові податку безпосередньо отримувачем товарів/послуг або будь-якою третьою особою як компенсація вартості товарів/послуг, поставлених таким платником податку (п.188.1 ст.188 ПКУ).
Враховуючи зазначене, кошти, що надійшли орендодавцю – бюджетній установі у вигляді компенсації витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, комунальних послуг і енергоносіїв від орендаря, не є об’єктом оподаткування. Податкова накладна при їх отриманні не складається, а тому в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та податковій декларації з ПДВ такі кошти підлягають відображенню, як операція, яка не є об’єктом оподаткування. Тобто, в гр.11 розд.I"Видані податкові накладні" Реєстру. У податковій декларації ця сума відображається в рядку 3.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 16/12/2014 10:13 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 23/08/2013 11:26
Повідомлення: 263
Чи є об’єктом оподаткування ПДВ компенсація земельного податку орендодавцю згідно з умовами договору оренди нежилого приміщення?
Діє з 01.01.2011 Підпунктом „б” п.185.1 ст.185 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) визначено, що об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу. Відповідно до пп.14.1.185 п.14.1 ст.14 р.І ПКУ постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності. Згідно з п.188.1 ст.188 р.V ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг. Таким чином, у разі якщо орендар відшкодовує земельний податок орендодавцю згідно з умовами договору оренди нежилого приміщення, то таке відшкодування вважається частиною оплати вартості послуг оренди, є складовою частиною операції з постачання послуг, і відповідно є об’єктом оподаткування ПДВ.


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 34 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB