Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"


Заробітна плата

Заробітна плата

Повідомлення DimeStp » 28/10/2013 17:57

Чи маємо ми право викладачу гуманітарної дисципліни, який вийшов на неповний робочий день під час перебування у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, виплатити доплату за завідування кабінетом. Навчальний заклад II рівня акредитація.
DimeStp
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 6
З нами з: 04/07/2012 16:11

Re: Заробітна плата

Повідомлення Kosha » 28/10/2013 21:50

А что вас смущает? Выплата такой доплаты прямо определена п.41 Приказа МОН № 102 и Письмом МОН от 10.12.10 г. № 10/2-1376. Не смотря на то, что работник находится в отпуске по уходу за ребенком до 3-х лет, он продолжает находиться в трудовых отношениях, но только на условиях неполной занятости, что так же прямо определено ст.18 Закона об отпусках, в соответствии с чем, на него распространяются нормы Закона по оплате труда и КЗоТ.
За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині третій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною.
Аватар користувача
Kosha
Професор
Професор
 
Повідомлення: 667
З нами з: 19/01/2010 14:22
Звідки: Крым

Re: Заробітна плата

Повідомлення Sonichka » 07/01/2016 17:45

Допоможіть! Виявила помилку в нарахованій і виплаченій зарплаті за грудень: неправильно розрахувала утримання 3,6% та ПДФО (потрібно доплатити). Як здійснити доплату, особливо 3,6%? Наразі приступаю до складання звітності, воно мені десь вилізе по цифрах? Думаю стягнути із січневої зарплати, але напевно казначейство 3,6% не пропустить. Як розібратися з мінімальними втратами?
Аватар користувача
Sonichka
Професор
Професор
 
Повідомлення: 147
З нами з: 08/06/2012 10:56
Звідки: Україна

Re: Заробітна плата

Повідомлення Sonichka » 08/01/2016 12:49

Sonichka написав:Допоможіть! Виявила помилку в нарахованій і виплаченій зарплаті за грудень: неправильно розрахувала утримання 3,6% та ПДФО (потрібно доплатити). Як здійснити доплату, особливо 3,6%? Наразі приступаю до складання звітності, воно мені десь вилізе по цифрах? Думаю стягнути із січневої зарплати, але напевно казначейство 3,6% не пропустить. Як розібратися з мінімальними втратами?

Шановні форумчани, дайте пораду, ткніть носом, де і як знайти варіанти виходу. Дякую!
Аватар користувача
Sonichka
Професор
Професор
 
Повідомлення: 147
З нами з: 08/06/2012 10:56
Звідки: Україна

Re: Заробітна плата

Повідомлення Антон Янко » 08/01/2016 15:30

Покажите в отчете правильные цифры, а доплатите сейчас - до 20 числа еще куча времени.
Кстати, такие ситуации уже уйму раз обсуждали, например, в этой теме: viewtopic.php?f=1&t=45916
Аватар користувача
Антон Янко
Теург
Теург
 
Повідомлення: 2706
З нами з: 15/03/2010 21:36
Звідки: Полтава

Re: Заробітна плата

Повідомлення Sonichka » 09/01/2016 01:12

Антон Янко написав:Покажите в отчете правильные цифры, а доплатите сейчас - до 20 числа еще куча времени.

А як бути з головною книгою, заповнити як є, чи виправити? Не хочеться показувати, бо було здано звіт в казначейство про відсутність кредиторської заборгованості. А доплату здійснити з ПДФО надіюсь встигну, а утримання ЄСВ 3,6% відмінили, не зможу подати в казначейство платіжку, чи можна як варіант сплатити ці кошти із картки працівника (помилка якраз сталася при обчисленні моєї зарплати).
Аватар користувача
Sonichka
Професор
Професор
 
Повідомлення: 147
З нами з: 08/06/2012 10:56
Звідки: Україна

Re: Заробітна плата

Повідомлення Лілія210490 » 28/01/2016 12:58

Підкажіть, будь ласка, виникла така проблема в установі! У зв'язку зі звільненням директора комунальної установи виникла необхідність виплатити йому компенсацію за невикористану відпустку. Це призвело до того, що суми коштів, яка закладена в помісячному плані асигнувань, не вистачає для виплати працівникам заробітної плати у повному обсязі. Бухгалтерською запискою описано проблему і дозвіл виплатити частину заробітної плати (у тому числі всі податки) разом з заробітною платою за І пол.лютого. Працівник іде в відпустку з 01.02.16 р. Як правильно розрахувати йому середню заробітну плату, а саме, який оклад брати за січень 2016 р.? Той, який повинен бути, чи той, який нарахований з урахуванням ситуації, яка склалася? (тобто без тої частини, яка виплатиться у лютому). Дякую
Лілія210490
Професор
Професор
 
Повідомлення: 165
З нами з: 09/07/2012 13:50

Re: Заробітна плата

Повідомлення Антон Янко » 28/01/2016 13:13

Лілія210490, якщо Ви нарахували заробітну плату працівнику за весь січень, а виплату частково перенесли на лютий, тоді вся нарахована сума заробітної плати за січень буде включатись до розрахунку відпускних за лютий.
Аватар користувача
Антон Янко
Теург
Теург
 
Повідомлення: 2706
З нами з: 15/03/2010 21:36
Звідки: Полтава

Re: Заробітна плата

Повідомлення Лілія210490 » 28/01/2016 13:22

Так, але ж це буде враховуватися, що я три дні виплати заробітної плати січня перенесла на лютий. Податки я теж буду сплачувати у лютому. Виходить, що я нарахувала менше, чим потрібно.
Лілія210490
Професор
Професор
 
Повідомлення: 165
З нами з: 09/07/2012 13:50

Re: Заробітна плата

Повідомлення Лілія210490 » 28/01/2016 13:24

У звіті про ЄСВ я буду показувати лише те, що виплатила (буду ставити і в нараховане), так як нарахування до Пенсійного я не платила
Лілія210490
Професор
Професор
 
Повідомлення: 165
З нами з: 09/07/2012 13:50

Re: Заробітна плата

Повідомлення Антон Янко » 28/01/2016 13:38

А чому Ви нарахували неповністю? Перенесли б лише виплату, а податки ж можна заплатити і до 20 лютого ЄСВ, а до кінця лютого - ПДФО та ВЗ.
Але якщо Ви все ж нарахували лише частину січня, тоді у відпускні включаєте лише цю частину, оскільки виправлення помилок (а фактично це помилка) включаються в місяці, в якому було проведено виправлення.
Аватар користувача
Антон Янко
Теург
Теург
 
Повідомлення: 2706
З нами з: 15/03/2010 21:36
Звідки: Полтава

Re: Заробітна плата

Повідомлення Лілія210490 » 28/01/2016 13:44

Я б і повністю нарахувала, але ж у Заявкі на видачу готівки (Казна) є графа "Нараховано за місяць". Якби там стояла сума за всі дні, вони б не пропустили реєстрацію заробітної плати. Як бути в такому випадку? Нарахувати за місяць, а в заявкі нехай стоїть лише частина? Чи не буде це помилкою?
Лілія210490
Професор
Професор
 
Повідомлення: 165
З нами з: 09/07/2012 13:50

Re: Заробітна плата

Повідомлення Антон Янко » 28/01/2016 14:05

Лілія210490 написав:Чи не буде це помилкою?

у Вас же є пояснення ситуації :arrow:
Лілія210490 написав:Бухгалтерською запискою описано проблему і дозвіл виплатити частину заробітної плати (у тому числі всі податки) разом з заробітною платою за І пол.лютого.

Помилкою буде нарахувати заробітну плату за неповний місяць при тому, що фактично відпрацьовано повний місяць.
Аватар користувача
Антон Янко
Теург
Теург
 
Повідомлення: 2706
З нами з: 15/03/2010 21:36
Звідки: Полтава

Re: Заробітна плата

Повідомлення Sonichka » 23/03/2016 14:09

Доброго дня! Установа реорганізовується, керівника призначили в. о. нової установи з 10-го числа, документи йому передали 16-го. 16-го він зареєстрував нову установу. Попередню дату вивільнення поставлено було і прозвітовано в центр зайнятості 21 березня. Бухгалтер виплатила зарплату до 21 березня :pomidor . Виходить зарплату від 16 по 21 березня треба повернути? Як це зробити? Чи може за щось донарахувати (премію не можна, бо затверджується заздалегідь Києвом)? :krazzzzy
П. С. Керівник і тепер підписує документи старої установи як голова комісії з реорганізації.
Аватар користувача
Sonichka
Професор
Професор
 
Повідомлення: 147
З нами з: 08/06/2012 10:56
Звідки: Україна

Re: Заробітна плата

Повідомлення Sonichka » 24/03/2016 09:49

Допоможіть, будь ласка! :kookoo:
Аватар користувача
Sonichka
Професор
Професор
 
Повідомлення: 147
З нами з: 08/06/2012 10:56
Звідки: Україна


Повернутись до Облік в бюджеті

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]

cron