Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"
http://vobu.ua/forum/

Украли бух.документы
http://vobu.ua/forum/viewtopic.php?f=5&t=66771
Сторінка 1 з 1

Автор:  Sanna [ 23/08/2013 12:21 ]
Тема повідомлення:  Украли бух.документы

Люди, помогите плиз!!! у нас вчера ограбили офис, при этом воры случайно вынесли не ту коробку... Вынесли документы за 2011-2012 год по 2-ум предприятиям... Вызвали милицию, они зафиксировали, но какие мои дальнейшие действия??? Что мне делать дальше???

Автор:  kimberli [ 23/08/2013 13:06 ]
Тема повідомлення:  Re: Украли бух.документы

Sanna написав:
Вызвали милицию, они зафиксировали, но какие мои дальнейшие действия??? Что мне делать дальше???

:lovez тоска,у вас получается нет первички,теперь нужно восстанавливать,а в программе то есть? вот тут письмо есть,хотя может и немного устарело,но суть такова :smls03:

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.04.2011 р. N 4236/5/23-4016/287

Депутату Харківської міської ради
Яцині О. А.
вул. Сумська, 64, м. Харків, 61200


Про розгляд звернення

Державна податкова адміністрація України розглянула Ваше звернення від 22.02.2011 р. N Д/63/02 щодо удосконалення практики застосування підзаконних нормативних актів і повідомляє таке.

Пунктом 44.5 статті 44 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених у пунктах 44.1 і 44.3 статті 44 розділу II Кодексу, платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити орган державної податкової служби за місцем обліку в порядку, встановленому Кодексом для подання податкової звітності, та митний орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації.

Платник податків зобов'язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу державної податкової служби, митного органу.

Отже, стаття 44 розділу II Кодексу встановлює єдині вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності, зокрема і порядок повідомлення платником податків органу державної податкової служби про втрату документів протягом всього терміну, встановленого законодавством для їх зберігання, загальний порядок відновлення документів та проведення перевірки платника у таких випадках.

Підпункт 139.1.9 пункту 139.1 статті 139 розділу III Кодексу стосується порядку формування витрат при визначенні оподатковуваного прибутку у випадках втрати первинних документів, зокрема, надається право платнику податків включити до складу витрат витрати, які на дату подання звітності не підтверджені втраченими первинними документами, а також передбачено дії платника податків у разі їх невідновлення протягом наступного звітного періоду.

Таким чином, норми пункту 44.5 статті 44 розділу II Кодексу не суперечать підпункту 139.1.9 пункту 139.1 статті 139 розділу III Кодексу, оскільки вони стосуються різних сфер регулювання. Крім цього, ці норми передбачають однакові терміни (90 календарних днів та протягом наступного звітного періоду - квартал) для відновлення втрачених документів.

Отже, платниками податків при веденні податкового обліку з податку на прибуток у випадку втрати первинних документів застосовуються норми підпункту 139.1.9 пункту 139.1 статті 139 розділу III Кодексу, а в інших випадках - норми пункту 44.5 статті 44 розділу II Кодексу.

Автор:  Sanna [ 23/08/2013 13:24 ]
Тема повідомлення:  Re: Украли бух.документы

Тоска не то слово((( У меня база есть только за мой период работы... - это со 2 квартала 12 года и все!!! Я понятия не имею, что там было до меня((((

Автор:  kimberli [ 23/08/2013 13:46 ]
Тема повідомлення:  Re: Украли бух.документы

Sanna, а период с 2011 может уже проверен?

Автор:  Sanna [ 23/08/2013 14:00 ]
Тема повідомлення:  Re: Украли бух.документы

kimberli написав:
Sanna, а период с 2011 может уже проверен?


Плановых проверок не было ни одной! фирма с 2007 года...

Автор:  kimberli [ 23/08/2013 14:07 ]
Тема повідомлення:  Re: Украли бух.документы

Sanna написав:
Плановых проверок не было ни одной! фирма с 2007 года...

ну єто их проблемы, с 2007 по 2009 и полугодие 2010 (имхо)уже ничего и не возьмут,а вам остается пошуршать хотя бы за свой период( то что следы в программе остались),может и дальше вас проверять еще не будут,так глядишь еще за пару годков срок пройдет.
Хотя если заявление напишите, то думаю сразу навестят,так что :smls03:

Автор:  Marlboro [ 23/08/2013 14:49 ]
Тема повідомлення:  Re: Украли бух.документы

Кстати, насколько я понимаю нет никакой пользы в том, что-бы уведомлять о потере документов налоговую - намного проще самим снять расходы (и в какой-то части доходы), НК, чем если они это сделают.
+ санкция по 121 НК.

Автор:  kimberli [ 23/08/2013 14:52 ]
Тема повідомлення:  Re: Украли бух.документы

Marlboro, а чисто практически представляете как это сделать?
Разве что побросать уточненки перед началом плановой,а до этого сидеть тихо,так что ли?Это уже не того :-#

Автор:  Marlboro [ 23/08/2013 14:55 ]
Тема повідомлення:  Re: Украли бух.документы

Ну типа да, перед приходом сразу уточнится.
Правда, если уточнять за два года снимая расходы и НК, то может вылезть агромадное НО к уплате :???: С потерей документов это всегда самый большой попандос - а если уведомить налоговую, то там хз какое развитие событий может быть :smls03:

Автор:  Lisa_Li [ 23/08/2013 16:13 ]
Тема повідомлення:  Re: Украли бух.документы

Sanna написав:
воры случайно вынесли не ту коробку

#-o

Автор:  Sanna [ 24/08/2013 11:21 ]
Тема повідомлення:  Re: Украли бух.документы

Lisa_Li написав:
Sanna написав:
воры случайно вынесли не ту коробку

#-o

Ну это как по мне.... Выносили технику всякую и а в коробке из-под техники лежали архивные документы..

Автор:  555 [ 24/08/2013 15:52 ]
Тема повідомлення:  Re: Украли бух.документы

Sanna написав:
Люди, помогите плиз!!! у нас вчера ограбили офис, при этом воры случайно вынесли не ту коробку... Вынесли документы за 2011-2012 год по 2-ум предприятиям... Вызвали милицию, они зафиксировали, но какие мои дальнейшие действия??? Что мне делать дальше???

так вот
Цитата:
6.10. У разі пропажі або знищення первинних документів, облікових регістрів і звітів керівник підприємства, установи письмово повідомляє про це правоохоронні органи та наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі або знищення.
Для участі в роботі комісії запрошуються представники слідчих органів, охорони і державного пожежного нагляду.
Результати роботи комісії оформляються актом, який затверджується керівником підприємства, установи. Копія акта надсилається органу, в сфері управління якого перебуває підприємство, установа, а також державній податковій інспекції - підприємствами та місцевому фінансовому органу - установами, в 10-денний термін.

что касается "восстановления" документов или налоговых последствий - это директору и решать

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/