Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 12/12/2018 13:13

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 6 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: суміщення посад
ПовідомленняДодано: 28/04/2016 09:02 
Доцент
Доцент

З нами з: 11/07/2011 14:30
Повідомлення: 68
Привіт! Підкажіть, будь-ласка, по законодавству, чи може кладовщик совміщати обовязки бухгалтера, який веде облік матеріалів?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: суміщення посад
ПовідомленняДодано: 04/05/2016 11:20 
Доцент
Доцент

З нами з: 11/07/2011 14:30
Повідомлення: 68
Прошу допоможіть, невже ніхто не знає?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: суміщення посад
ПовідомленняДодано: 04/05/2016 12:45 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 16/02/2016 15:09
Повідомлення: 513
Звідки: Харьков
ИМхо,
может,
не может в бюджетной организации , так как возможні факті злоупотребления, особенно если это бухгалтер материального стола ,которому кладовщик обязан приносить те самые отчеты.
у вас частная фирма?

_________________
Только единицы знают, что миллионы состоят из нулей.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: суміщення посад
ПовідомленняДодано: 05/05/2016 08:38 
Доцент
Доцент

З нами з: 11/07/2011 14:30
Повідомлення: 68
у нас частная фирма, не бюджетная. Правила такие же самые, или как? Если такие же самые, то на какие правила и нормы нужно ссылаться. Директор просит узнать, а мы нигде не находим, пожалуйства помогите!!!!!


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: суміщення посад
ПовідомленняДодано: 05/05/2016 16:23 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 16/02/2016 15:09
Повідомлення: 513
Звідки: Харьков
для частной фирмы- можно. есть общепринятые нормы, в которых говорится - что может . ниже приведены законы.

для бюджетников - есть специальные нормы
типа таких Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств,
установ і організацій N 43 від 28.06.93

в бюджете больше работники защищены от беспредела работодателя, но и сильно ограничены в зароботка, прижаты материальной,дисциплинарной ответственностью и т.д.

вас это не касается и лучше директору лишнюю инфо о бюджетниках не рассказывать, это чисто по-человечески вам советую.

мы же в частной фирме руководствуемся КЗоТ , цитирую Частина перша статті 105 КЗпП передбачає суміщення професій (посад),

цитирую еще,аргументы директору
В яких випадках дозволяється?

Як і в багатьох інших випадках, коли йдеться про трудові відносини, питання суміщення професій і посад регулюються нормами ще радянського законодавства, яке застосовують в частині, що не суперечить Конституції і законам України. Том звернемося до Постанови Ради міністрів СРСР від 4 грудня 1981 р. №1145 «Про порядок і умови суміщення професій (посад)» та Інструкції щодо застосування цієї Постанови від 14.05.1982 р. №53-ВЛ, затвердженої Державним комітетом СРСР з Всесоюзної Центральної ради професійних спілок.

Відповідно до Постанови № 1145, суміщення професій (посад) допускається на одному і тому ж підприємстві, в установі, організації за згодою працівника протягом встановленої законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни), якщо це економічно доцільно і не призведе до погіршення якості продукції, виконуваних робіт, обслуговування населення. Суміщення професій (посад) дозволяється, як правило, в межах тієї категорії персоналу, до якої належить цей працівник (робочі, інженерно-технічні працівники, службовці та інші).

Тобто суміщення професій (посад) допускається в тих випадках, коли працівник за своєю кваліфікацією може забезпечити якісне виконання як основної роботи, так і суміщеної (додаткової) роботи.

Існують також інші обмеження на роботу за суміщенням, встановлені, зокрема, ч.3 ст.22 КЗпП, де передбачено, що законодавством можуть бути встановлені вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров’я працівника, і ст.25-1 КЗпП, якою встановлено обмеження спільної роботи родичів на підприємстві, в установі, організації.

За працівниками, які зайняті на основній роботі з небезпечними та шкідливими, важкими умовами праці і які суміщають професії (посади), зберігаються встановлені законодавством відповідні пільги (додаткові відпустки, скорочена тривалість робочого часу, безкоштовна видача спецодягу, спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту, знешкоджувальних засобів, лікувально-профілактичного харчування тощо) незалежно від того, чи встановлені ці пільги для суміщеної професії (посади).

Працівнику, якому ці пільги не передбачені законодавством на основній роботі, але передбачені за суміщеної професії (посади), такі пільги надаються лише за ті робочі дні, в які він працював за суміщенням не менше половини робочого дня.

Суміщати посаду можуть один або кілька працівників.

и еще
Доплати за суміщення посад

Постанова №1145 обмежує розмір доплат за суміщення професій (посад) 50% тарифної ставки (окладу) відсутнього працівника, незалежно від числа осіб, між якими розподіляються ці доплати.

Однак аналіз чинного законодавства дозволяє зробити висновок, що роботодавець не обмежений цією цифрою за визначенні розміру доплат за суміщення професій (посад). У ч. 1 ст. 21 КЗпП йдеться, що виконувана робота визначається угодою між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою. Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, згідно з ч. 2 ст. 105 КЗпП, встановлюється на умовах, передбачених у колективному договорі. Якщо колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний погодити питання доплат із профспілковим органом, який представляє інтереси більшості працівників, а якщо його немає – з іншим органом, уповноваженим на представництво трудовим колективом (ч. 2 ст. 97 КЗпП).

Крім того, відповідно до Постанови № 1145 доплати за суміщення професій (посад) не встановлюються в тих випадках, коли суміщена робота передбачена в нормах трудових витрат, обумовлена трудовим договором (є обов’язком працівника) або доручається працівнику в установленому законодавством порядку через недостатню фактичну його зайнятість на відміну від чинних норм трудових витрат на основній роботі.

Слід наголосити, що відповідно до Порядку обчислення заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 8 лютого 1995 р., доплати за суміщення професій і посад включають у розрахунок середньої заробітної плати.

а так ,хотите больше почитать ,чтобы легче было принимать решение, гугл вам в помощь.

_________________
Только единицы знают, что миллионы состоят из нулей.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: суміщення посад
ПовідомленняДодано: 10/05/2016 16:17 
Доцент
Доцент

З нами з: 11/07/2011 14:30
Повідомлення: 68
Велике спасибі :smls08: :smls08: :smls08:


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 6 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: @Umka, Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB