Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 19/12/2018 08:55

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 99 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 02/04/2015 13:34 
Доцент
Доцент

З нами з: 27/12/2011 13:56
Повідомлення: 93
Кто-нибудь может сказать, насколько правомерно устное требование налогового инспектора принести форму 8-ОПП? Я закрывая ФОП - единщика. И шось здається мені, що дана вимога не правомірна, так как сказано,
11.32. Зняття з обліку самозайнятих фізичних осіб як платників податків у контролюючих органах здійснюється у такому порядку:
{Абзац перший пункту 11.32 розділу XI в редакції Наказу Міністерства фінансів № 1127 від 14.11.2014}
1) підставою для зняття фізичної особи - підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням, або за судовим рішенням, або у разі її смерті, або оголошення її померлою, або визнання її безвісно відсутньою, а також відомості відповідної реєстраційної картки.
Дата зняття з обліку фізичної особи - підприємця відповідає даті отримання повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Дані про зняття з обліку платника податків фіксуються в журналі за формою № 6-ОПП. Номер зняття з обліку відповідає номеру відповідного запису в журналі за формою № 6-ОПП.
Дані про зняття з обліку фізичної особи - підприємця передаються контролюючим органом за основним місцем обліку такого платника податків до Єдиного державного реєстру із зазначенням: дати та номера запису про зняття з обліку, назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків знято з обліку;
{Підпункт 1 пункту 11.32 розділу XI в редакції Наказу Міністерства фінансів № 1127 від 14.11.2014}
2) фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, знімаються з обліку після припинення такої незалежної діяльності, за наявності документально підтвердженої інформації відповідного державного органу, що реєструє таку діяльність або видає документи про право на заняття такою діяльністю (свідоцтва, дозволи, сертифікати тощо), та/або поданих до контролюючого органу за основним місцем обліку: заяви за формою № 8-ОПП, дата якої фіксується в журналі за формою № 6-ОПП;
довідки за формою № 4-ОПП та інших документів, що видаються контролюючими органами платнику податків і підлягають поверненню до контролюючого органу;

Т.е. 8-ОПП простых ФОПов не касается, правильно.
А в этой чудесной форме 8-ОПП есть распрекрасный пункт

"У зв’язку з цим прошу провести заходи, визначені цим Порядком, та видати (необхідне відмітити):

довідку про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів за формою № 22-ОПП;
довідку про зняття з обліку платника податків за формою № 12-ОПП згідно з
__________________________________________________________________________________.
(вказати пункт, статтю нормативно-правового акта).

Т.е. получается, что для этого, они должны провести проверку...

Кто может прокомментировать?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 02/04/2015 15:22 
Доцент
Доцент

З нами з: 27/12/2011 13:56
Повідомлення: 93
Нужно ли после регистратора подавать заявление в налоговую про застосування спрощеної системи оподаткування - повідомити про відмову від спрощеної системи у зв`язку із припиненням провадження господарськоїх діяльності?


СРОЧНО!!!


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 02/04/2015 15:49 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 15/12/2010 15:42
Повідомлення: 8595
edin, п.299.10 НКУ



За це повідомлення автора lutishka подякував: edin(02/04/2015 16:03)
Рейтинг:1.28%
 
Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 02/04/2015 16:06 
Доцент
Доцент

З нами з: 27/12/2011 13:56
Повідомлення: 93
lutishka,
Вот и я об этом! А мне в налоговой сказали принести заяву на спрощену систему (типа повидомити про закриття) и 8-ОПП (тоже необоснованно)


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 02/04/2015 16:19 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 15/12/2010 15:42
Повідомлення: 8595
edin, а 7-ЕСВ Вам не предлагали принести? У меня полтора года назад и с этим была эпопея, писала здесь http://buhforum.com/viewtopic.php?f=16& ... %8E#p65546


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 03/04/2015 22:16 
Доцент
Доцент

З нами з: 27/12/2011 13:56
Повідомлення: 93
lutishka,
пока еще нет, но может еще не вечер )))


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 04/04/2015 22:09 
Теург
Теург

З нами з: 05/12/2006 00:09
Повідомлення: 2611
А я никуда не ходил кроме регистратора. При проверке через сайт налоговой выдает:
Цитата:
наявна інформація: припинено (ліквідовано, закрито, реорганізовано)

_________________
victorvl


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 06/04/2015 12:23 
Доцент
Доцент

З нами з: 27/12/2011 13:56
Повідомлення: 93
victorvl
Все равно не закроют как плательщика ЕСВ до подачи всех отчетов и расчета по обязательствам. Если вы отчитываетесь по электронке, то вы и не идете, я относила на бумажном носителе - поэтому приятная встреча была неизбежна ))


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 06/04/2015 23:23 
Теург
Теург

З нами з: 05/12/2006 00:09
Повідомлення: 2611
edin написав:
victorvl
Все равно не закроют как плательщика ЕСВ до подачи всех отчетов и расчета по обязательствам. Если вы отчитываетесь по электронке, то вы и не идете, я относила на бумажном носителе - поэтому приятная встреча была неизбежна ))
Отчеты все сданы. Какие проблемы? А за расчеты вас могут спросить в любое время в независимости зарегистрированы вы или нет. Пока не парюсь. Понадобится какая нибудь справка, тогда схожу.

_________________
victorvl


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 09/04/2015 12:57 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 15/12/2010 15:42
Повідомлення: 8595
Скорочено процедуру припинення ФОП-ів

Набув чинності з 08.07.2014 р. Закон України від 13.05.2014 р. N 1258-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом".
Основні зміни передбачають таке:
- держреєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП-у проводить держреєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати отримання від такої фізособи реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, без довідок органу доходів і зборів (22-ОПП та 3-ЄСВ),
- вилучено положення про проведення спрощеної процедури держреєстрації припинення підприємницької діяльності,
- щодо тих підприємців, які до 08.07.2014 року подали заяву про припинення підприємницької діяльності, держреєстратор не пізніше місяця з дня набрання чинності Закону України від 13.05.2014 р. N 1258-VII зобов'язаний заповнити реєстраційну картку на проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП-у та внести до ЄДР запис про проведення держреєстрації припинення.
Платника єдиного внеску (фізична особа - підприємець) знімають з обліку після проведення перевірки (у разі її проведення) та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.
До реєстру страхувальників вносять відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску після підписання обхідного листа керівником органу доходів і зборів та закриття карток особових рахунків.
На офіційному веб-порталі Міндоходів функціонує сервіс "Реєстр страхувальників", який дає змогу отримати дані з реєстру страхувальників, зокрема і про зняття з обліку.
З огляду на вищевказані зміни в законодавстві з 08.07.2014 року органи доходів і зборів щодо фізосіб-підприємців не формують та не направляють держреєстраторам і фізособам такі документи-повідомлення: за формою 24-ОПП, 23-ОПП, 25-ОПП, 26-ОПП, 27-ОПП, 5-ЄСВ, 6-ЄСВ; довідки: про відсутність заборгованості за формою 22-ОПП, про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ за формою 3-ЄСВ, рішення про відмову видачі довідки про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ за формою 4-ЄСВ.
Зазначене стосується лише фізосіб - підприємців. Порядок зняття з обліку юридичних осіб, їхніх відокремлених підрозділів та фізичних осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність, залишився незмінним. http://zrda.gov.ua/odpi/news-from-dpi/s ... nnya-fop-v


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 09/04/2015 16:35 
Теург
Теург

З нами з: 05/12/2006 00:09
Повідомлення: 2611
lutishka написав:
На офіційному веб-порталі Міндоходів функціонує сервіс "Реєстр страхувальників", який дає змогу отримати дані з реєстру страхувальників, зокрема і про зняття з обліку.
Да посмотрел в реестр. С ЕСВ не сняли. Но все равно пока не буду дергаться. Пойду к осени, когда 3 года с момента последнего движения пройдет.

_________________
victorvl


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 26/05/2015 12:25 
Доцент
Доцент

З нами з: 27/12/2011 13:56
Повідомлення: 93
Добрый день!
Мораторий на проверку ЧП при закрытии предпринимателя действует? (Ясно, что кроме проверки ЕСВ и подоходного)?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 04/06/2015 14:57 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 22/06/2011 14:27
Повідомлення: 995
Доброго дня!
Закриваюсь, як ФОП. Подала заяву держреєстратору у травні 2015 р. Я тепер повинна подавати річну Декларацію як ФОП на заг. системі до 09 лютого 2016 року чи як ФО? І чи треба щось подавати за другий квартал 2015 року? Чи потрібно закривати розрахункові рахунки, відкриті на ФОП ?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 04/06/2015 15:12 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 15/12/2010 15:42
Повідомлення: 8595
zapit написав:
Я тепер повинна подавати річну Декларацію як ФОП на заг. системі до 09 лютого 2016 року чи як ФО?

:smls02:
zapit написав:
І чи треба щось подавати за другий квартал 2015 року?

нет, подадите окончательную декларацию
zapit написав:
Чи потрібно закривати розрахункові рахунки, відкриті на ФОП ?

Обязательно, и перед закрытием счетов я бы взяла справку о движении по счетам за последние 3 года.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Закрытие ЧП
ПовідомленняДодано: 04/06/2015 15:13 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/03/2008 17:21
Повідомлення: 15995
Звідки: Сумы
Подать нужно СЕЙЧАС остаточную декларацию о доходах (ФОП) и отчет ЕСВ
счета закрыть
п.с. если б прочли тему, то вопросов бы не возникло...а так-одни писатели, а читалей нет

_________________
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 99 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB