Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 19/10/2019 20:23

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 89 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 19/05/2015 14:09 
Користувач
Користувач

З нами з: 30/11/2008 14:42
Повідомлення: 19
Прочитавши закони, а також коментарі досвідчених бухгалтерів на форумі, склалося враження, що справді, не потрібно застосовувати РРО у випадку отримання виключно безготівкових коштів через рахунок підприємця в банку. Але в Податкової може бути на це своя думка, так як закон прописаний досить туманно. Звичайно, вони можуть погодитись, що безготівкові розрахунки(крім карткових) не треба реєструвати, бо вони вже зареєстровані, але вони можуть посилатися на закон, що РРО має бути для всіх щоб виписувати штрафи за відсутність реєстрації РРО(??).

Тому підприємцям варто бути готовим до питань, які до них можуть виникнути і давати відповідь посилаючись на закони. Наскільки я зрозумів, підприємець може аргументувати відсутність в себе касового апарату посилаючись на Закон про РРО:
Цитата:
Розділ II
ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКІВ

Стаття 3. Суб’єкти господарювання, які здійснюють
розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі
(із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо)
при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі,
громадського харчування та послуг, а також операції з приймання
готівки для подальшого її переказу зобов’язані:
..........


Чи вірно я розумію, що в цією статтею Закону про РРО звільняються від необхідності реєстрації усі операції, виконані черех перерахунок на банківський рахунок? Тут вказано, що потрібно реєструвати операції пов"язані з платіжними картками, чеками, жетонами... Але нічого про перерахунок.
Чи достатньо цього щоб не реєструвати РРО взагалі, так як немає обов"язку його реєструвати, хоча в Статті 9 цього ж закону перелік платників Єдиного податку, що не застосовують РРО не вказаний, а йде посилання на Податковий Кодекс, де перелік винятків досить вузький?

Стосовно офіційної позиції Податкової, то я знайшов лише роз"яснення на одному з територіальних підрозділів ДПІ, де вказано прямим текстом, що РРО не потрібно застосовувати при отриманні коштів виключно безготівково:
Цитата:
...
Суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю виключно за безготівковим розрахунком через банківські установи, що підтверджено відповідними виписками з банківських рахунків РРО не застосовують.
....

Повний текст http://if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/193337.html


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 19/05/2015 19:30 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2011 22:26
Повідомлення: 16421
Изображения: 1
Цитата:
Чи вірно я розумію, що в цією статтею Закону про РРО звільняються від необхідності реєстрації усі операції, виконані черех перерахунок на банківський рахунок?

=;



За це повідомлення автора макс.лю подякував: u1111(21/05/2015 10:18)
Рейтинг:1.28%
 
Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 20/05/2015 01:28 
Знавець
Знавець

З нами з: 20/05/2004 17:27
Повідомлення: 26
чи можна вважати дійсним наступне роз'яснення ДФС в тому числі для ФОП на єдиному податку?
я так розумію, суб'єкти господарювання (СГ) - в тому числі і підприємці-єдинники.

http://sfs.gov.ua/ebpz/109--poryadok-za ... /6326.html

"Чи зобов’язані СГ застосовувати РРО при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку?
У разі якщо в місці отримання товарів розрахунки проводяться у безготівковій формі, то реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) не застосовується, але в місці отримання готівкових коштів підприємство зобов’язане застосовувати РРО або проводити розрахунки у безготівковій формі за продані товари через установи банків."


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 20/05/2015 10:14 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 15/12/2010 15:42
Повідомлення: 8449
streamlined написав:
чи можна вважати дійсним наступне роз'яснення ДФС в тому числі для ФОП на єдиному податку?

:smls01:



За це повідомлення автора lutishka подякували: 2 streamlined(20/05/2015 13:24), u1111(21/05/2015 10:18)
Рейтинг:2.56%
 
Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 21/05/2015 13:27 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 16/08/2009 16:22
Повідомлення: 1338
единственное, что расчет по картам, через терминал, не относится в безналичным.
Т.е. если к примеру в магазите расчеты только через терминал, то РРО обязателен...многие, считают как б/н..путатют


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 21/05/2015 20:38 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2011 22:26
Повідомлення: 16421
Изображения: 1
Памятка пользователя кассового аппарата РРО. От приобретения РРО к формированию Z-отчета :arrow: http://***.com.ua/all-news/item/34506-p ... -z-otcheta
*** =chp


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 30/05/2015 12:12 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2011 22:26
Повідомлення: 16421
Изображения: 1
Реєстрація реєстраторів розрахункових операцій (РРО) в органах державної фіскальної служби (органи ДФС) :arrow: http://chp.com.ua/all-news/item/34675-r ... organi-dfs
Як використовувати РРО: інструкція в інфографіці :arrow: http://chp.com.ua/all-news/item/34687-y ... fografitsi


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 02/06/2015 22:40 
Знавець
Знавець

З нами з: 31/12/2010 11:54
Повідомлення: 46
Шановні колеги,

Чи правий я, вважаючи, що зміни, передбачені Законом від 28 грудня не скасовують той факт, що питання застосування РРО регулюються відповідним законом, у п. 12 статті 9 якого сказано, що РРО не застовуються "якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо)"?

І че цей випадок підходить моїй ситуації? - Я ФОП 3-ї групи, послуги перекладу, жодного разу готівку ні від кого не приймав і не збираюся, у мене навіть печатки нема. Та й взагалі, з таким самим успіхом мене можна зобов'язати придбати і встановити мартенівську піч, користі мені від неї буде стільки ж як і від реєстратора.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 02/06/2015 23:31 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 15/12/2010 15:42
Повідомлення: 8449
It's_probably_ me написав:
І че цей випадок підходить моїй ситуації? - Я ФОП 3-ї групи, послуги перекладу, жодного разу готівку ні від кого не приймав і не збираюся

Если оплата Вам за услуги поступает только на Ваш расчетный счет в банке (эквайринг не применяете), то это Ваш случай.
А вот это
It's_probably_ me написав:
у мене навіть печатки нема

к делу совсем не относится



За це повідомлення автора lutishka подякував: It's_probably_ me(09/06/2015 21:07)
Рейтинг:1.28%
 
Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 04/06/2015 16:27 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 16/08/2009 16:22
Повідомлення: 1338
Правильно -ли я понимаю.
Единщики (ФЛ-П) не обязаны вести учет остатков.
Т.е. все товары, которые есть в магазине, лежат на продаже, должны быть занесены в РРО.
Если и идет возврат товара, то данный товар, просто удаляется с перечня РРО.
Другими словами, если по приходнику 5 пар сапог, а продали 2-е к примеру. ТО, где единщик дел остальные 3 пары, ни кого не волнует...он может их оставить себе, подарить кому-то и т.д...правильно я поняла :?:


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 05/06/2015 21:56 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2011 22:26
Повідомлення: 16421
Изображения: 1
Памятка по использованию РРО фирмами и предпринимателями :arrow: http://chp.com.ua/all-news/item/34791-p ... imatelyami


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 13/06/2015 10:43 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 14/09/2005 14:09
Повідомлення: 119
Добрый день.
Вопрос по РРО и ЧПЕН 2 группа.
Если производится торговля через Интренет. Деньги переводят на расчетный счет, а те средства ,которые переводят через службу доставки (новая почта) зачисляются тоже на расчетный счет.
Т.е. с Новой почтой можно заключить договор о том, чтоб она переводила наложенные платежи нам на расчетный счет.
В таком случае нужен РРО?
И если да, то для каких операций... Чтоб просто был ))

Вопрос 2. Конечно глупый. Но.
Какой сейчас годовой предельный оборот для ЧПЕН 2 группа?

Спасибо.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 13/06/2015 18:06 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2011 22:26
Повідомлення: 16421
Изображения: 1
Tefal, 1. При осуществлении расчетов за товары (услуги) субъекты хозяйствования обязаны применять РРО, в том числе в случае осуществления безналичных расчетов с использованием сети Интернет. При этом расчетные документы при продаже товаров (услуг) через сеть Интернет выдаются в случае их непосредственного предоставления потребителю. В то же время, если не определено место расчетов, проведенных на основании счета в безналичной форме с помощью платежных карт Visa и MasterCard при оказании информационно-консультационных услуг, получении компьютерных и других программ с помощью сети Интернет, РРО не используется. Письмо ГФСУ от 30.03.2015 г. № 6556/6/99-99-22-07-03-15. + статейка http://kchp.com.ua/novoe/shodo-zastosuv ... ernet.html
2.1 500 000 (п.2 п.п. 291.4 НКУ)


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 15/06/2015 13:38 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/03/2008 17:21
Повідомлення: 15813
Звідки: Сумы
Появилось предложение о моратории на применение РРО для единщиков I-III групп
http://buhgalter911.com/ShowArticle.asp ... 26&year=-1

_________________
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: РРО для единщиков
ПовідомленняДодано: 15/06/2015 15:03 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2011 22:26
Повідомлення: 16421
Изображения: 1
Цитата:
моратории на применение РРО для единщиков I-III групп

=;


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 89 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB