Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 18/09/2019 19:18

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Створити нову тему Відповісти  [ 5 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 16/12/2015 15:30 
Користувач
Користувач

Повідомлення: 7
Добрий день!В цьому місяці вийшов на пенсію за віком - 60 років.Здав необхідні документи, і сьогодні взяв довідку з ПФ у якій вказано що розмір пенсії складає 967грн79коп.Людини яка проводила розрахунок пенсії на місці не було.З 1975по 1995рік в мене трудовий стаж, з 1995 і по даний час зареєстрований приватним підприємцем.В мене питання до шановних експертів - чи може мій розмір пенсії бути меншим ніж офіційна мінімальна пенсія 1074грн.?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 16/12/2015 16:48 
Теург
Теург

Повідомлення: 8449
Михайло написав:
З 1975по 1995рік в мене трудовий стаж, з 1995 і по даний час зареєстрований приватним підприємцем.

Михайло, мало быть просто зарегистрированным предпринимателем, надо еще было платить взносы до 2011г. в ПФУ, а потом ЕСВ для учета страхового стажа. Подозреваю, что у Вас не накопилось в итоге 35 лет страхового стажа.

ЗАКОН УКРАИНЫ
Об общеобязательном государственном пенсионном страховании http://www.profiwins.com.ua/legislation/laws/74.html :
Цитата:
Статья 28. Минимальный размер пенсии по возрасту

1. Минимальный размер пенсии по возрасту при наличии у мужчин 35 лет, а у женщин 30 лет страхового стажа устанавливается в размере прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность, определенного Законом. В случае выплаты застрахованному лицу пожизненной пенсии, предусмотренной данным Законом, минимальный размер пенсии по возрасту в солидарной системе уменьшается на размер отмеченной пенсии. ...
2. При наличии страхового стажа меньшей длительности, чем предусмотрено частью первой этой статьи, пенсия по возрасту устанавливается в размере, пропорциональном имеющемуся страховому стажу, исходя из минимального размера пенсии по возрасту.

Можете еще тут почитать: http://www.segodnya.ua/life/lsociety/po ... 64204.html

За це повідомлення автора lutishka подякував: Михайло(16/12/2015 23:02)
Рейтинг:1.28%

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 16/12/2015 21:42 
Теург
Теург

Повідомлення: 16421
Изображения: 1
Михайло, не может.Вы вже отримували? У вас размір пенсиії по розрахунку можливо такий получився, але повинні доплачувати,так як статтею 46 Конституції України гарантовано, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Крім того,мінімальна пенсія - 2015 в Україні встановлюється Законом "Про держбюджет на 2015 рік" за поданням Кабінету Міністрів України (Міністерства фінансів) - вона не може бути менш ніж прожитковий мінімум – 2015 на непрацездатну особу (дивіться пункт 2 статті 7 Закону 1058).Законом України від 17.09.2015 № 704-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» передбачено збільшення з 1 вересня розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до 1074 грн.

За це повідомлення автора макс.лю подякував: Михайло(16/12/2015 23:02)

Догори
 Профіль Персональный альбом  

ПовідомленняДодано: 18/12/2015 22:12 
Користувач
Користувач

Повідомлення: 7
Навіть якщо ви платили внески в ПФУ, то це не значить що вам вони будуть просто так зараховані в страховий стаж.До часу коли був введений фіксований податок (здається у 1999році), підприємці зобов’язані були платити внески в Пенсійний фонд.Здаючи посвідчення підприємця (видане у 1995році), я вважав, що цей період мені зарахують в страховий стаж,.Знайшовши у себе кілька квитанцій про сплату 1995-98р., я сьогодні звернувся в Пенсійний фонд, щоб пересвідчитись що ці роки мені зараховані.Виявилось що ні.Обіцяли дивитись архіви і запропонували написати заяву на ім’я начальника, з проханням зарахувати ці кілька років в страховий стаж, в такому випадку пенсія складе 1077гривень.На превеликий жаль те що в нас гарантовано Конституцією зовсім не гарантує Пенсійний фонд, тобто мінімальну пенсію 1074грн. В мене нараховано 28 років стажу, при такому стажу якби в мене була висока зарплата я б отримував пенсію значно більшу за мінімальну, а розрахований відповідно до моєї зарплати розмір пенсії 967грн.79коп. підняти до рівня мінімальної не дозволяє нестача страхового стажу 35років.Тобто якщо ви відпрацювали відносно довго і чесно, але менше 35років, за малу зарплату, то не вірте що у нас пенсія мінімальна 1074грн.Напрошується висновок що розмір страхового стажу придуманий для того щоб ще більше принизити і обездолити найбідніші верстви населення.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 19/12/2015 15:33 
Теург
Теург

Повідомлення: 16421
Изображения: 1
Михайло, в суд обращайтесь.(у меня два пенсионера-родственника которых минималки не было,а доплатили в этом месяце за до 1074 с сентября считая) :smls03:

За це повідомлення автора макс.лю подякував: Михайло(19/12/2015 16:18)

Догори
 Профіль Персональный альбом  

Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 5 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі