Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 13/05/2021 03:04

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 96 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 16/10/2012 17:46 
Користувач
Користувач

З нами з: 16/10/2012 17:02
Повідомлення: 2
В ДПІ нова "фішка": штрафи за подані уточнюючі до звіту 1ДФ. Особливо дістають ФОПів. Пропоную писати заперечення на акти, а податкові повідомлення-рішення оскаржувати в судовому порядку, бо підстави для скасвання 100%!

ДПІ у ____районі
м. _______, вул. _______, 8

ФОП Іванова Володимира Михайловича
РНОКПП 2222222222
вул. ______,_____, __________

Заперечення на акт №___ від ______.2012 року
про результати камеральної перевірки податкової звітності

15 жовтня 2012 року мною був отриманий акт №__ від ______ року про результати камеральної перевірки податкової звітності. За результатами даної перевірки податковим інспектором __________________________ встановлено, що платником подано з недостовірними відомостями або з помилками податкову звітність форми 1-ДФ та накладено штрафну санкцію на підставі п.119.2 ПК України у розмірі 510 грн.
Категорично не погоджуюсь з вищезазначеним актом з наступних підстав.
По-перше: категорично не погоджуюсь з твердженням, що податкова звітність форми 1-ДФ за І кв. 2012 року була подана з помилками 25.07.2012 року.
Звіт фори 1-ДФ за І кв. 2012 року був поданий 4 травня 2012 року. Оскільки, я не маю спеціальної бухгалтерської освіти, а користуватись послугами професійного бухгалтера не має фінансової можливості, то переглядаючи поданий звіт мною були виявлені деякі неточності в поданих даних. 20 липня 2012 року, на підставі IV розділу «Порядок проведення коригувань» Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом №1020 ДПА України від 24.12.2010 року, мною до ДПІ у Рівненському районі був поданий уточнюючий податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на корись платників податків, і сум утриманого з них податку.
Тобто, виходячи з вищевикладеного станом на 09.10.2012 року на момент проведення камеральної перевірки податкової звітності форми 1-ДФ за І кв. 2012 року жодних помилок або недостовірних відомостей у звітності вже не було і податковий інспектор виявити їх не міг. Отже, жодного правопорушення мною вчинено не було.
По-друге: категорично не погоджуюсь з накладенням на мене штрафних санкцій на підставі п.119.2. ст. 119 ПК України. Оскільки, на підставі п.50.1. ст. 50 ПК України штрафні санкції до платників податків не застосовуються у випадку самостійного виявлення та виправлення помилок у податковій звітності, які не призвели до не донарахування або недоплати сум податків, вважаю і в даному випадку застосування штрафу є безпідставним. Помилки були виявлені мною самостійно, ще до проведення камеральної перевірки, мої помилки не призвели до зменшення нарахованих чи сплачених податків, жодного умислу чи необережності в моїх діях не було, складність податкової системи загалом та даної звітності зокрема, призвели до неточностей в поданому звіті, але така помилка не завдала жодної шкоди суспільним відносинам в податковій сфері, мої дії не підпадають під ознаки правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, прошу, скасувати акт №17 від 09.10.2012 року про результати камеральної перевірки податкової звітності як такий, що не відповідає дійсності.
Прошу письмово повідомити мене про результати розгляду даного заперечення. У випадку негативного розгляду даного заперечення буду змушений звернутись до адміністративного суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

Додатки: копія звіту від
копія уточнюючого звіту від


З повагою
_______

При потребі можу викласти зразок позовної


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 17/10/2012 10:27 
Академік
Академік

З нами з: 12/01/2009 23:42
Повідомлення: 1985
"деякі неточності в поданих даних" були в яких графах?

Цікава відповідь є

Яка застосовується відповідальність до податкового агента у разі подання ним уточнюючого податкового розрахунку за ф. № 1ДФ, якщо виявлена помилка не впливає на показники, які зазначені у графах 3, 3а, 4 та 4а, зокрема, уточнюються реквізити підприємства, вносяться зміни до ідентифікаційного номера найманого працівника, ознаки доходу? (категорія 160; підкатегорія 160.28)
Уніфікована відповідь з Єдиної бази податкових знань:
Відповідно до пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування.
Форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку та Порядок її заповнення і подання податковими агентами до органу державної податкової служби затверджені наказом ДПА України від 24.12.10 № 1020.
Порядок внесення змін до податкової звітності встановлено ст. 50 ПКУ.
Згідно із п. 50.1 ст. 50 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.
Згідно із п. 119.2 ст. 119 розділу ІІ ПКУ неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
Враховуючи те, що помилка, яка виявлена платником податку, не впливає на показники, які зазначені у графах 3, 3а, 4 та 4а податковому розрахунку за ф. № 1ДФ, зокрема, вносяться зміни до ідентифікаційного номеру найманого працівника або змінюється ознака доходу, або до реквізитів підприємства, то до податкового агента застосовується відповідальність у вигляді штрафу в розмірах, які передбачені п. 119.2 ст. 119 ПКУ.

_________________
Если результат не зависит от способа решения — это математика, а если зависит — это бухгалтерия.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 17/10/2012 10:34 
Академік
Академік

З нами з: 12/01/2009 23:42
Повідомлення: 1985
И другая сторона вопроса

«Частный предприниматель» № 4, 2012 г.

Предприниматель самостоятельно выявил ошибку в отчете по ф. № 1ДФ и представил уточняющий расчет в следующем отчетном периоде. Налоговая инспекция применила штраф в размере 510 грн. Правомерно ли это?

Согласно пп. “б” п. 176.2 ст. 176 Налогового кодекса Украины (НК) лица, имеющие статус налоговых агентов, обязаны ежеквартально представлять налоговый расчет суммы дохода, начисленного (уплаченного) в пользу плательщиков налога. Порядок заполнения и представления налоговыми агентами Налогового расчета сумм дохода, начисленного (уплаченного) в пользу налогоплательщиков, и сумм удержанного из них налога утвержден приказом ГНАУ от 24.12.2010 г. № 1020 (далее – Порядок № 1020). В р. IV указанного Порядка приведен механизм исправления ошибок в расчете по ф. № 1ДФ.

Согласно п. 4.3 р. 4 Порядка № 1020 при необходимости проведения корректировок в налоговом расчете по окончании срока его представления подается уточняющий налоговый расчет. Такой уточняющий расчет может подаваться как за отчетный период, так и за предыдущие периоды.

Таким образом, ошибки в расчете по ф. № 1ДФ должны исправляться именно путем представления уточняющего расчета.

Но, к сожалению, штраф за ошибки в такой отчетности действительно существует. Так, пп. “г” п. 176.2 ст. 176 НК определено, что налоговые агенты несут ответственность в случаях, определенных настоящим Кодексом.

Согласно п. 119.2 ст. 119 НК “непредставление, представление с нарушением установленных сроков, представление не в полном объеме, с недостоверными сведениями или с ошибками налоговой отчетности о суммах доходов, начисленных (уплаченных) в пользу налогоплательщика, суммах удержанного из них налога – влекут за собой наложение штрафа в размере 510 грн.”. Те же действия, совершенные субъектом хозяйствования, к которому в течение года был применен штраф за такое нарушение, влекут за собой наложение штрафа в размере 1 020 грн.

Таким образом, за ошибки в расчете по ф. № 1ДФ применяется штраф независимо от того, кто их выявил – предприниматель или налоговый инспектор.

Представление уточняющего расчета в данном случае не только не освобождает от санкций, но и усугубляет ситуацию. Будет ли выявлена ошибка налоговым инспектором при проверке – не известно, а так предприниматель сам сообщил в орган ГНС о ней и дал повод для применения штрафных санкций.

Информация на сайт подготовлена 17.02.2012 г.

_________________
Если результат не зависит от способа решения — это математика, а если зависит — это бухгалтерия.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 17/10/2012 10:43 
Академік
Академік

З нами з: 12/01/2009 23:42
Повідомлення: 1985
Из двух вроде разных консультаций, вывод один - штраф :sad:

_________________
Если результат не зависит от способа решения — это математика, а если зависит — это бухгалтерия.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 17/10/2012 11:20 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 10/02/2009 16:34
Повідомлення: 9183
Изображения: 0
Звідки: ******
вывод второй- прикинуться ветошью и молчать :-$ . А как же наше любимое-АВОСЬ ПРОНЕСЕТ :mrgreen:


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 17/10/2012 19:29 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2011 22:26
Повідомлення: 16421
Изображения: 1
kisa67,
Цитата:
вывод второй- прикинуться ветошью и молчать

+1


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 18/10/2012 15:11 
Користувач
Користувач

З нами з: 16/10/2012 17:02
Повідомлення: 2
Категорично не погоджуюсь з такими консультаціями. На період, коли проводилась камеральна перевірка звітність була подана без помилок. Окрім того штрафи застосовуютья виключно за правопорушення!!! В позовній до суду необхідно гарненько обгрутнтовувати, суто по теорії права, що правопорушення не мало місця!!!


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 18/10/2012 15:36 
Академік
Академік

З нами з: 12/01/2009 23:42
Повідомлення: 1985
тетянаlaw написав:
Категорично не погоджуюсь з такими консультаціями. На період, коли проводилась камеральна перевірка звітність була подана без помилок. Окрім того штрафи застосовуютья виключно за правопорушення!!! В позовній до суду необхідно гарненько обгрутнтовувати, суто по теорії права, що правопорушення не мало місця!!!


Очень желаю Вам победы, а с нами поделитесь пожалуйста решением суда (ну потом, когда будет, не забудете?)

_________________
Если результат не зависит от способа решения — это математика, а если зависит — это бухгалтерия.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 23/10/2012 15:49 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 05/12/2008 00:20
Повідомлення: 101
Звідки: Тернопіль
а якщо я подав 1ДФ за 2-ий квартал 2012р і зробив помилку в нарахуванні та видачі зарплати, показав найманому більшу суму ніж була нарахована і видана(найманому зарплату за червень не нараховуваві не давав, і в 3 кварталі з\п не нараховується і не видається).
Податкова дала дані 1ДФ в пенсійний і пенсійний побачивши розбіжності, хоче уточнюючий 1ДФ. А я уточнюючий не даю, не хочу штраф. Давати уточнюючий 1ДФ податкову і як зробити без штрафів?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 23/10/2012 16:06 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/03/2008 17:21
Повідомлення: 15813
Звідки: Сумы
ну, неужели Вы не поняли, что мнения здравого смысла и налоговой расходятся в отношении уточненок по 1ДФ. Исправлять нужно обязательно, а бояться проверки-не обязательно...если хорошо к ней подготовиться

_________________
Мыслить следует в основном так, как будто Бога нет, а поступать так, как будто он есть


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 17/01/2013 14:21 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 22/08/2007 11:52
Повідомлення: 615
Звідки: Львів
Відповідь на вище згадане запитання зараз на перегляді в ДПІ

_________________
my e-mail:lavso@ya.ru



За це повідомлення автора Аліна подякував: lutishka(17/01/2013 14:33)
Рейтинг:1.28%
 
Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 23/01/2013 21:25 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 05/05/2009 19:04
Повідомлення: 510
Изображения: 0
Аліна, а Вы поделитесь информацией когда стосовного цього питання з'явиться видповідь або роз'яснення?
Или подскажите источник, где можно самостоятельно проконтролировать это дело

_________________
Я не ПРОФЕСОР, я только учусь...


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 28/01/2013 19:16 
Користувач
Користувач
Аватар користувача

З нами з: 23/02/2010 13:11
Повідомлення: 8
Звідки: Chernigiv
SOS !!!!! Начали работать со второго квартала на ЕН 3гр.. Наемных нет, но были выплаты ФОПам, 1-ДФ не подавали. Как теперь лучше поступить. Подать сейчас за все три квартала, или только за 4й и ждать, когда проверка будет, сами обнаружат? Штрафы ведь всё равно начислят?
Посоветуйте, пожалуйста [-o< .


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 28/01/2013 20:27 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 27/07/2011 22:26
Повідомлення: 16421
Изображения: 1
CrazyCat, есть вда мнения - хоть и исправил,все равно штраф,иправил возмодно штрафа не будет.Так как это у вас ФОПы,то я б не подавала.Подалаб за 4йква,так как еще есть время.Выше nebo, выложил цытаты - так что вам решеть -подавать или нет за те что неподавали,а надо было.



За це повідомлення автора макс.лю подякував: CrazyCat(29/01/2013 15:04)
Рейтинг:1.28%
 
Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
 Тема повідомлення: Re: штраф за уточнюючі 1ДФ
ПовідомленняДодано: 29/01/2013 11:45 
Критик головний
Аватар користувача

З нами з: 08/08/2005 09:41
Повідомлення: 62844
Изображения: 0
Звідки: Киев
макс.лю написав:
Так как это у вас ФОПы,то я б не подавала

+1

_________________
Те, кто соблюдает нейтралитет, сталкиваются с ненавистью побежденных и презрением победителей (с)
Зображення
Допомога нашим бійцям
Приват 4731185602392919
https://www.facebook.com/ZlayaPrincesa



За це повідомлення автора Klinika подякував: CrazyCat(29/01/2013 15:05)
Рейтинг:1.28%
 
Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 96 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB