Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 16/06/2019 13:29

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 9 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 26/09/2012 12:50 
Доцент
Доцент

З нами з: 02/12/2010 22:54
Повідомлення: 61
Звідки: м.Кривий Ріг
В бюджетній установі Головний бухгалтер пішла у відпустку.. На період її відпустки наказом по закладу для виконання обовязків призначено провідного бухгалтера з оплатою з різницею у посадових окладах. На даний час головний бухгалтер говорить що різниця в посадових окладах не повинна виплачуватися, це не правомірно. Чи вірні її дії?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 26/09/2012 14:33 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 19/01/2010 14:22
Повідомлення: 667
Звідки: Крым
Цитата:
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19 квітня 2011 р. № 126/06/186-11

Щодо виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника

Звернення уважно розглянуто Юридичним управлінням Міністерства і в межах своєї компетенції повідомляємо наступне.

Згідно з чинним законодавством виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника може бути як без звільнення працівника від своїх основних обов’язків, так і зі звільненням працівника від своїх основних обов’язків.

Виконання обов’язку тимчасово відсутнього працівника без звільнення працівника від своїх основних обов’язків — це заміна працівника, відсутнього у зв’язку з хворобою, відпусткою (без звільнення від основних трудових обов’язків), коли працівник поряд зі своєю основною роботою виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника. У цьому випадку, відповідно до статті 105 Кодексу законів про працю України, працівнику провадиться доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника (розмір доплати встановлюється на умовах, передбачених колективним договором).

Виконання обов’язків за посадою тимчасово відсутнього працівника (тимчасове заступництво) провадиться із звільненням від своїх основних обов’язків.

У цьому випадку, відповідно до пункту 1 роз’яснення Держкомпраці та Секретаріату ВЦРПС від 29.12.65 р. № 30/39 (із змінами, внесеними постановою Держкомпраці та Секретаріату ВЦРПС від 11.12.86 р. № 521/30-18), працівнику виплачується різниця між його фактичним окладом та посадовим окладом працівника, якого він замінює, якщо цей працівник не є штатним заступником або помічником відсутнього працівника (за відсутності посади заступника). Головний інженер підприємства, установи, організації на час відсутності керівника права на отримання різниці в окладах не має.

Призначення працівника виконуючим обов’язки за вакантною посадою не допускається. Зазначене можливо лише за посадою, призначення на яку провадиться вищим органом управління (пункт 2 роз’яснення).

Зазначене роз’яснення діє на підставі Постанови Верховної Ради України від 12.09.91 р. № 1545 «Про порядок тимчасової дії на території України деяких актів законодавства Союзу РСР».


Заступник начальника
Юридичного управління -
начальник відділу

О. ТУЛІНА


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 05/12/2012 15:24 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 11/03/2009 14:39
Повідомлення: 466
Звідки: Полтавська обл.
Допоможіть в такому питанні:
На період проведення конкурсу на заміщення вакантної посади головного бухгалтера с/ради, в.о. гол. бухгалтера і право другого підпису покладені на землевпорядника. На цей же час прийнята людина по строковій трудовій угоді звичайним бухгалтером, доки не пройде конкурс і погодження в казначействі. Яким документом регулюється нарахування заробітної плати такому нештатному працівникові і який оклад потрібно йому встановити? І чи можна виплачувати премію цьому працівнику, якщо в трудовій угоді написано: За цим контрактом працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цим контрактом, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством,колективним договором і угодою сторін.

_________________
Якщо всі закони зробити зрозумілими, це ж скільки людей втратять роботу!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 05/12/2012 21:00 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 19/01/2010 14:22
Повідомлення: 667
Звідки: Крым
Цитата:
Лист Головдержслужби України від 16.03.2011 N 1765/12-11
Стосовно статусу осіб, прийнятих в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором.


Головне управління державної служби України в межах повноважень з порушеного питання щодо надання роз'яснення стосовно статусу осіб, прийнятих в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом), повідомляє, що прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюються за трудовим договором з особливостями визначеними статтею 10 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Трудовий договір (контракт) - основна форма здійснення гарантованого права громадян на працю, відповідно до статті 38 Конституції України.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", прийняття на службу в органи місцевого самоврядування (крім виборних посад) здійснюється на посади керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради, керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад, керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Проведення конкурсу, випробування та стажування при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється в порядку визначеному законодавством України про державну службу.

Пунктом 4 статті 10 вказаного Закону передбачено, що на час відсутності (відпустки) посадових осіб органів місцевого самоврядування (крім виборних посад) для виконання ж повноважень можуть прийматися на службу особи за строковим трудовим договором (контрактом), з дотриманням вимог цієї статті, щодо особливостей прийняття.

Строковий трудовий договір - це різновид трудового договору, який укладається між працівником та керівником органу на час виконання певної роботи.

Відповідно до пункту 2 статті 23 Кодексу законів про працю України строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Укладання строкового трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням керівника органу про прийняття працівника на роботу.

Особливостями та умовами виникнення трудових відносин з посадовою особою органів місцевого самоврядування є проходження претендентами конкурсу, стажування та перебування у кадровому резерві, а підставами виникнення таких трудових відносин є - строковий трудовий договір (контракт).

Особливостями службово-трудових відносин зумовлюється змістом праці посадових осіб органів місцевого самоврядування, яка полягає у реалізації ними організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій у межах компетенції органів місцевого самоврядування і виникненні управлінських правовідносин.

Таким чином, особа, яка приймається на службу в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом), користується усіма правами посадових осіб органів місцевого самоврядування та на неї в повному обсязі поширюються норми Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 05/12/2012 21:25 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 19/01/2010 14:22
Повідомлення: 667
Звідки: Крым
tinamar написав:
Яким документом регулюється нарахування заробітної плати такому нештатному працівникові ...

Нештатному? На каком основании тогда вы заключаете с работником срочный трудовой договор, который предполагает зачисление такого работника в штат? :shock:
tinamar написав:
який оклад потрібно йому встановити?

Ну, если не рассматривать вопрос о порядке приема такого работника, то зарплата ему вообще-то должна быть установлена при заключении с ним срочного трудового договора (ч.1 ст.21 КЗоТ),
tinamar написав:
... прийнята ... звичайним бухгалтером

а размер зарплаты - установлен в соответствии с нормами, утвержденными Постановой КМУ № 268 от 03.03.2006


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 05/12/2012 22:33 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 11/03/2009 14:39
Повідомлення: 466
Звідки: Полтавська обл.
Kosha. спасибі що відповіли; нештатному, тому що на певну кількість населення території с/ради є норма чисельності штатних працівників, і всі прийняті працівники, які перевищують цю кількість, працюють по договорах.
Цитата:
..Листом Головдержслужби України від 16.03.2011 N 1765/12-11 практику прийняття осіб за строковим трудовим договором на вакантні посади посадових осіб місцевого самоврядування без проведення конкурсу та без надання відповідного статусу припинено... хоча до цього та ж Головдержслужба говорила інше ...і була широкою така практика тоді за умовами оплати праці визначали розмір не більше посадового окладу на рівні ГБ за штатним розписом ...
- відповіли на іншому форумі, але про припинення дії Листа не знайшла....

_________________
Якщо всі закони зробити зрозумілими, це ж скільки людей втратять роботу!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 05/12/2012 23:46 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 19/01/2010 14:22
Повідомлення: 667
Звідки: Крым
tinamar написав:
...хоча до цього та ж Головдержслужба говорила інше ...і була широкою така практика тоді за умовами оплати праці визначали розмір не більше посадового окладу на рівні ГБ за штатним розписом ...

Здесь речь, видимо шла о Методических рекомендациях в части:
Цитата:
Прийняття осіб в органи місцевого самоврядування за строковим договором (контрактом)

Згідно із статтею 10 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на час відсутності (відпустки) посадових осіб органів місцевого самоврядування (крім виборних посад) для виконання їх повноважень можуть прийматися на службу особи за строковим трудовим договором (контрактом). Тобто, при потребі виконання роботи тимчасово відсутньої посадової особи (довготермінове відсторонення від посади, хвороба, відпустка, тощо), на час її відсутності може бути прийнята інша особа на умовах контракту (без конкурсу).

Відповідно до статті 21 КЗпП України контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов'язки і відповідальність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови розірвання договору можуть встановлюватись угодою сторін. Особи, прийняті на роботу на умовах контракту в органи місцевого самоврядування, не набувають статусу посадових осіб місцевого самоврядування, вони не складають Присяги, їм не встановлюється ранг і період роботи за контрактом не зараховується до стажу служби в органах місцевого самоврядування чи стажу державної служби.

Но и под эту часть, если бы не было Письма от 16.03.2011 N 1765/12-11, ваш случай не подпадает. У вас ведь должность вакантная.

ЗЫ. И кстати, исполнение обязанностей по вакантной должности допускается только на срок до 2-х месяцев.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 06/12/2012 00:26 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 11/03/2009 14:39
Повідомлення: 466
Звідки: Полтавська обл.
Kosha написав:
Но и под эту часть, если бы не было Письма от 16.03.2011 N 1765/12-11, ваш случай не подпадает. У вас ведь должность вакантная.

ЗЫ. И кстати, исполнение обязанностей по вакантной должности допускается только на срок до 2-х месяцев.

Та за цей період відбудеться ж конкурс і погодження в казначействі. Якщо ж виконання обов"язків гол. бухгалтера покладені на землевпорядника, то і прийнята людина за договором може бути тільки рядовим бухгалтером, а не головним? :???:

_________________
Якщо всі закони зробити зрозумілими, це ж скільки людей втратять роботу!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 06/12/2012 11:27 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 19/01/2010 14:22
Повідомлення: 667
Звідки: Крым
Я не буду настаивать, но как-то уж сомнительно выглядит внештатная должность бухгалтера. Ведь фонд оплаты труда в бюджетных организациях, главным образом, определяют штатные должности, а за неимением их - оплата производится по договорам ГПХ. Как мне кажется, при проверке подобные манипуляции привлекут особое внимание по части нарушений работников КРУ.


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 9 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB