elenaniksam1 написав:
Девочки, подскажите , если ли возможность не платить этот налог, и поправьте меня, налог на репатриацию и подоходный-в принципе это одно и тоже??? Если нерезидент предоставляет мне услуги, я ему их оплачиваю, при этом дает мне справку о том что является резидентом своей страны, это я сейчас про порядок избежания 2-го лагообложения, то как в данном случае, могу ли я с него налог не удерживать????
Податок на репатріацію це різновид податку на прибуток.
Згідно з п. 13.2 Закону оподаткування доходів проводиться за ставкою 15 % від їх суми та за рахунок нерезидентів. Податок перераховується до бюджету під час виплати, якщо інше не передбачено нормами міжнародних угод, які набрали чинності.
Перелік країн, з якими Україна уклала договори про уникнення подвійного оподаткування, щорічно доводиться до відома платників та податкових органів листами ДПАУ.
Процедуру звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування, які набрали чинності в установленому порядку, та відшкодування (повернення) сум податку, надміру сплачених на території України, визначено у Порядку №470.
Зокрема, п. 4 Порядку установлено: підставою для звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є надання нерезидентом довідки (або її нотаріально засвідченої копії), що підтверджує резидентство країни, з якою підписаний міжнародний договір, та інших документів, у випадку, якщо це встановлено міжнародним договором.
Довідка видається компетентним органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором, за формою згідно з додатком 1 або згідно із законодавством такої країни. Довідка, яка надається за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України та обов'язково містити таку інформацію:
повну назву або прізвище нерезидента;
підтвердження, що нерезидент є особою, на яку поширюється дія положення міжнародного договору, тобто відповідно до законодавства відповідної країни підлягає оподаткуванню в цій країні на підставі постійного місцеперебування (місця проживання) або на іншій підставі;
назву компетентного органу, прізвище та підпис уповноваженої особи компетентного органу, яка засвідчує підтвердження;
дату видачі.
Довідка дійсна в межах календарного року, в якому вона видана.
Згідно з п. 16.13 Закону відповідальність за утримання і перерахування податку на доходи нерезидентів до бюджету несуть резиденти, які здійснюють виплату таких доходів нерезидентам.
Вам потрібно не лише взяти довідку, але і переконатись, що між Україною і країної нерезидента дійсно підписан договір про уникнення подвійного оподаткування, ще і ознайомитись з умовами того договору.