Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 16/09/2019 13:50

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 35 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Репатриація і звіт
ПовідомленняДодано: 08/08/2008 07:30 
Потрібна порада, на п-ві у Ікв було сплачено податок на репатриацію, але звіт у податкову не подавали. я подаю звіт за півріччя і включаю туди сплачений податок на репатриацію-наростаючим підсумком. Скажіть як виправити неподачу звіту у Ікв., я ніяких форм уточнюючих звітів не знайшла :oops:

І ще питання, якщо податок на репатриацію сплачений з доходу нерезедента у вигляді оренди - у звіті це йде у рядок "Інші доходи"?

І на останок - сплачений податок на репатриацію потрібно показати у рядку 19.2 декларації з податку на прибуток ? До ВВ дана сума не включалась.

Дякую безмежно!!!!!


Догори
  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 08/08/2008 12:13 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 19/06/2008 11:33
Повідомлення: 1038
Відповідно до п. 13.2 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" податок на репатріацію необхідно сплачувати в момент виплати доходу нерезиденту. На практиці банк при прийомі платіжного доручення на перерахування коштів нерезиденту одночасно вимагає і платіжне доручення на перерахування податку. В противному випадку платіжне доручення на виплату нерезиденту не буде прийнято до виконання.
При виплаті нерезиденту доходу та утриманні з нього податку на репатріацію необхідно подавати Звіт про виплачені доходи, утримання та внесення до бюджету податку на доходи нерезидентів, форма якого затверджена наказом ДПА України від 16.01.98 р. № 28. Звіт подається в терміни, передбачені для квартальної звітності; складається щоквартально наростаючим підсумком окремо по кожному нерезиденту, якому виплачено доход. Якщо в звітному кварталі виплата доходу нерезиденту не відбулося, то Звіт не подається.
Думаю, що звіт за 1-й квартал можна подати зараз, а за неподачу, або несвоєчасну подачу штраф 170грн на підприємство накладається, та адмін штраф на відповідальну особу.

В декларації з податку на прибуток підприємства сума податку на репатріацію наводиться довідково в рядках 19.2 (по всім доходам, окрім фрахту) та 19.3 (по доходам у вигляді фрахту). Сума податку на репатріацію, утримана за рахунок нерезидента, додатково не включається до складу валових витрат і, відповідно не відображається у рядку 04.6 Р1 декларації. Вартість отриманих від нерезидента послуг або сума інших нарахованих йому доходів (проценті, роялті тощо) включаються до складу валових витрат резидента (без вирахування утриманого податку на репатріацію). В декларації з податку на прибуток нараховані нерезиденту доходи в залежності від їх видів відображаються у відповідних рядках декларації 04.1, 04.11 Р3, 04.13.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 08/08/2008 12:33 
Lis@, дякую, тобто довідково я повинна вказати суму виплаченого податку в рядку 19.2 декларації....


Догори
  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 08/08/2008 12:41 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 19/06/2008 11:33
Повідомлення: 1038
Цитата:
тобто довідково я повинна вказати суму виплаченого податку в рядку 19.2 декларації

так


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 08/08/2008 13:20 
Lis@, дякую :flora


Догори
  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 08/08/2008 16:45 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 21/01/2008 11:27
Повідомлення: 236
Звідки: Одесса
Девочки, подскажите , если ли возможность не платить этот налог, и поправьте меня, налог на репатриацию и подоходный-в принципе это одно и тоже??? Если нерезидент предоставляет мне услуги, я ему их оплачиваю, при этом дает мне справку о том что является резидентом своей страны, это я сейчас про порядок избежания 2-го лагообложения, то как в данном случае, могу ли я с него налог не удерживать????


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 11/08/2008 11:02 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 19/06/2008 11:33
Повідомлення: 1038
elenaniksam1 написав:
Девочки, подскажите , если ли возможность не платить этот налог, и поправьте меня, налог на репатриацию и подоходный-в принципе это одно и тоже??? Если нерезидент предоставляет мне услуги, я ему их оплачиваю, при этом дает мне справку о том что является резидентом своей страны, это я сейчас про порядок избежания 2-го лагообложения, то как в данном случае, могу ли я с него налог не удерживать????


Податок на репатріацію це різновид податку на прибуток.
Згідно з п. 13.2 Закону оподаткування доходів проводиться за ставкою 15 % від їх суми та за рахунок нерезидентів. Податок перераховується до бюджету під час виплати, якщо інше не передбачено нормами міжнародних угод, які набрали чинності.
Перелік країн, з якими Україна уклала договори про уникнення подвійного оподаткування, щорічно доводиться до відома платників та податкових органів листами ДПАУ.
Процедуру звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування, які набрали чинності в установленому порядку, та відшкодування (повернення) сум податку, надміру сплачених на території України, визначено у Порядку №470.
Зокрема, п. 4 Порядку установлено: підставою для звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є надання нерезидентом довідки (або її нотаріально засвідченої копії), що підтверджує резидентство країни, з якою підписаний міжнародний договір, та інших документів, у випадку, якщо це встановлено міжнародним договором.
Довідка видається компетентним органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором, за формою згідно з додатком 1 або згідно із законодавством такої країни. Довідка, яка надається за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України та обов'язково містити таку інформацію:
повну назву або прізвище нерезидента;
підтвердження, що нерезидент є особою, на яку поширюється дія положення міжнародного договору, тобто відповідно до законодавства відповідної країни підлягає оподаткуванню в цій країні на підставі постійного місцеперебування (місця проживання) або на іншій підставі;
назву компетентного органу, прізвище та підпис уповноваженої особи компетентного органу, яка засвідчує підтвердження;
дату видачі.
Довідка дійсна в межах календарного року, в якому вона видана.
Згідно з п. 16.13 Закону відповідальність за утримання і перерахування податку на доходи нерезидентів до бюджету несуть резиденти, які здійснюють виплату таких доходів нерезидентам.
Вам потрібно не лише взяти довідку, але і переконатись, що між Україною і країної нерезидента дійсно підписан договір про уникнення подвійного оподаткування, ще і ознайомитись з умовами того договору.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 11/08/2008 15:14 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 21/01/2008 11:27
Повідомлення: 236
Звідки: Одесса
Lis@, Спасибо, поняла,
Цитата:
переконатись, що між Україною і країної нерезидента дійсно підписан договір про уникнення подвійного оподаткування
, убедилась,
Цитата:
ще і ознайомитись з умовами того договору.
Спасибо за совет, почитаем
:-k


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 09/04/2009 11:46 
Потрібна порада.

у мене орендна плата 2300 у.е.

нерезеденту - 1955 у.е.

репатриація 345 у.е.

Питання до ВВ по акту я повинна поставити 2300 чи 1955?
:oops:


Догори
  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 09/04/2009 11:52 
Я думаю, щ оя можу включити до ВВ по акту 2300 у.е.

А тепер мене мучить таке....

Оренду в сумі 1955 у.е., що я перераховувала нерезиденту я поставила до ВВ по акту але по балансовій вартості валюти.

а 345 у.е. - репатриації по якому курсу? платила я до бюджету по курсу НБУ, але ж він відрізняється від бал. вартості валюти (2008 рік) :cry:


Догори
  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 09/04/2009 11:55 
Академік
Академік

З нами з: 14/09/2008 10:59
Повідомлення: 1922
Звідки: Київ
Mona написав:
Я думаю, що я можу включити до ВВ по акту 2300 у.е.

...


можете

_________________
осторожней на болотах

Ну ты это... Заходи если что... (с) Волк


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 09/04/2009 12:02 
Знавець,
Цитата:
тепер мене мучить таке....

Оренду в сумі 1955 у.е., що я перераховувала нерезиденту я поставила до ВВ по акту але по балансовій вартості валюти.

а 345 у.е. - репатриації по якому курсу? платила я до бюджету по курсу НБУ, але ж він відрізняється від бал. вартості валюти (2008 рік

:x


Догори
  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 09/04/2009 12:03 
Академік
Академік

З нами з: 14/09/2008 10:59
Повідомлення: 1922
Звідки: Київ
Mona написав:
...
А тепер мене мучить таке....

Оренду в сумі 1955 у.е., що я перераховувала нерезиденту я поставила до ВВ по акту але по балансовій вартості валюти.

а 345 у.е. - репатриації по якому курсу? платила я до бюджету по курсу НБУ, але ж він відрізняється від бал. вартості валюти (2008 рік) :cry:


Не мучайтесь... Сначала ВР на все 2300 баков по курсу НБУ на дату начисления... Потом, оплатив аренду ВР уточняете только в части реально понесенных расходов в инвалюте (балансовой стоимости инвалюты, перечисленной нерезиденту). В части валютной стоимости аренды, удержанной как налог на репатриацию, ВР будут зафиксированы по курсу НБУ на дату получения результатов аренды (начисления). И все дела :yo-yo

_________________
осторожней на болотах

Ну ты это... Заходи если что... (с) Волк


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 09/04/2009 12:05 
Знавець, к мене спочатку оплата авансом потім акт.

Тому я коли проводжду акт вже знаю балансову вартість валюти і відношу до ВВ:
1955*на бал. вартість ...

може і 345 у.е. репатриації відносити по такому курсу... :?


Догори
  
 
 Тема повідомлення:
ПовідомленняДодано: 09/04/2009 12:17 
:cry: :cry: :cry: може є якісь консультації...чи роз"яснення.... :cry:


Догори
  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 35 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB