Форуми газети "Все про бухгалтерський облiк"

Сьогодні: 22/05/2019 20:11

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Створити нову тему Відповісти  [ 12 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 19/09/2010 14:29 
Користувач
Користувач
Аватар користувача

З нами з: 20/07/2010 12:54
Повідомлення: 10
Привіт всім!) Допоможіть будь-ласка у вирішенні одного питання. Як призначається зарплата директору комунального підприємства? Чи залежить його зарплатня від розміру прибутку підприємства ( можливо там ідуть якісь фіксовані х гривень, а все інше в бюджет міської влади)? Допоможіть будь-ласка розібратися ](*,)


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 19/09/2010 21:00 
Теург
Теург

З нами з: 18/11/2009 09:59
Повідомлення: 4209
Звідки: Киев
Чи залежить його зарплатня від розміру прибутку підприємства/

Этот вопрос находится в юрсидикции местной рады, которая основала это КП. Такие вещи, как премия, способы ее расчета прописываются в положении о премировании. Зарплата директора КП обязательно согласовывается с головой (или замом) рады.

Зарплата (оклад, адбавки, доплаты) определяется штатным расписанием. За основу берутся соответствующие отраслевые приказы.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 20/09/2010 18:40 
Користувач
Користувач
Аватар користувача

З нами з: 20/07/2010 12:54
Повідомлення: 10
Katriн, тобто я правильно зрозумів в керівників водоканалу різних міст можуть бути абсолютно різні зарплати?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 20/09/2010 21:44 
Теург
Теург

З нами з: 18/11/2009 09:59
Повідомлення: 4209
Звідки: Киев
Вы имеете в виду оклады? Зарплаты, конечно, могут - у одного есть премия, у другого, например, нетЗа це повідомлення автора Katriн подякував: nestor75(21/09/2010 18:26)
Рейтинг:1.28%
 
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 21/09/2010 02:02 
Академік
Академік
Аватар користувача

З нами з: 28/02/2010 01:07
Повідомлення: 1062
nestor75 написав:
керівників водоканалу різних міст можуть бути абсолютно різні зарплати?

:arrow: http://sevastopol.su/news.php?id=19633
Цитата:
Докладывая на сессии горсовета о результатах работы комиссии, Юрий Дойников, в частности, сообщил: «Зарплата директора КП «Севгорводоканал» Виктора Кучеренко в январе составила 21 тыс грн, в феврале – 16 тыс грн, за март – данные не предоставлены».

:smls10:
а у вас не такая?
Цитата:
Трудові відносини з керівником комунального підприємства:
проблемні аспектиНа сьогодні має місце досить складна дискусія, зміст якої зводиться до питання: чи є керівник комунального підприємства, установи, організації (далі – підприємство) членом трудового колективу чи ні? Ми вважаємо, що відповідно до чинного законодавства зазначений керівник не є членом трудового колективу комунального підприємства, хоч як парадоксально це не звучить.

Трудові відносини з керівником комунального підприємства випливають, насамперед, з трудового договору і регулюються трудовим законодавством України. Нагадаємо, згідно зі статтею 21 КЗпП трудовий договір визначається як угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою.

У нашому випадку працівником виступає керівник комунального підприємства. Щодо власника, то відповідно до частини першої статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21 травня 1997 р. № 280/97-ВР (далі – Закон № 280/97-ВР) право комунальної власності належить територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах. Тобто власником комунального підприємства виступає територіальна громада.

Серйозною проблемою є встановлення уповноважених власником органів, оскільки в законодавстві склалася колізія норм. Так, Господарський кодекс України (ГК) вводить поняття комунального унітарного підприємства. Частина друга статті 78 ГК передбачає, що орган, до сфери управління якого входить комунальне унітарне підприємство, є представником власника – відповідної територіальної громади – і виконує його функції у межах, визначених ГК та іншими законодавчими актами.

Відповідно до частини першої статті 78 ГК комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління. А згідно з пунктом 30 статті 26 Закону № 280/97-ВР створення підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади віднесено до компетенції місцевої ради (сільської, селищної, міської). Таким чином, оскільки саме рада утворює комунальне підприємство, можна зробити висновок, що комунальне підприємство входить до сфери її управління.

Разом з тим комунальне унітарне підприємство очолює керівник підприємства, що призначається органом, до сфери управління якого входить підприємство, і є підзвітним цьому органові (частина сьома ст. 78 ГК). Відповідно до пункту 10 частини четвертої статті 42 Закону № 280/97-ВР призначення на посади та звільнення з посад керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, віднесено до компетенції сільського, селищного, міського голови. Це означає, що комунальне підприємство віднесено до сфери управління сільського, селищного, міського голови, відповідно, голова (а не рада) є представником власника. Отже, норма частини сьомої статті 78 ГК конфліктує з нормою частини другої цієї ж статті.

Проте для вирішення поставленого на початку статті питання це не має особливого значення. Оскільки голова відповідно до Закону № 280/97-ВР головує на засіданнях ради, підписує акти ради, очолює виконавчий орган ради, то в будь-якому випадку саме сільський, селищний, міський голова виступає представником, уповноваженою особою власника (територіальної громади). Таким чином, керівник комунального підприємства і сільський, селищний, міський голова як уповноважена особа власника виступають сторонами трудового договору.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 р. № 108/95-ВР заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану роботу.

Згідно зі статтею 48 КЗпП трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'ять днів. Відповідно до пункту 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін'юсту, Мінсоцзахисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58, усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження).

Зважаючи на зміст статті 79 КЗпП та Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР, усі питання, пов'язані з прийняттям рішення про надання відпусток, належать до компетенції власника або уповноваженого ним органу. >>>

Власне, ці норми трудового права фактично повторює і стаття 65 ГК у частині визначення статусу керівника підприємства. Згідно із частинами другою – четвертою цієї статті власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів. Для керівництва господарською діяльністю підприємства власник або уповноважений ним орган призначає керівника підприємства. У разі найму керівника підприємства з ним укладається договір (контракт), в якому визначаються строк найму, права, обов'язки і відповідальність керівника, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови найму за погодженням сторін.

Таким чином, питання оплати праці, надання відпусток тощо виписуються і деталізуються в статуті підприємства і в договорі (контракті) з керівником комунального підприємства.

Сьогодні поширена практика, коли на місцевому рівні відповідна рада затверджує положення, яким виписує типову форму контракту з керівниками комунальних підприємств, суб'єктів і порядок реалізації трудових відносин керівника комунального підприємства. У такому випадку використовуються постанови КМУ:

– «Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у державній власності» від 19 березня 1993 р. № 203;

– «Про Типову форму контракту з керівником підприємства, що є у державній власності» від 2 серпня 1995 р. № 597.

Виходячи із зазначеного вище, а також посилаючись на муніципальну практику вирішення таких питань, на нашу думку, юридично правильним є:

– віднесення повноваження щодо ведення трудової книжки керівника комунального підприємства до компетенції кадрового підрозділу виконавчого органу ради;

– віднесення повноваження щодо виплати заробітної плати керівникові комунального підприємства до компетенції бухгалтерського підрозділу виконавчого органу ради;

– віднесення повноваження щодо призначення на посаду, звільнення з посади, надання відпустки тощо до компетенції сільського, селищного, міського голови (з відповідною операціоналізацією процесу в кадровому підрозділі виконавчого органу ради).

Більш чітко ці питання можуть бути прописані в установчих документах комунального підприємства та в положеннях, прийнятих місцевою радою.

На нашу думку, використання в тлумаченні статусу керівника комунального підприємства саме такого підходу є найбільш «безпечним». На нашій пам'яті була подібна ситуація, коли керівникові (щоправда державного, а не комунального) підприємства відповідно до колективного договору було нараховано доплату. Державний контролюючий орган, посилаючись на те, що керівник державного підприємства не є членом трудового колективу, зробив подання до правоохоронних органів щодо порушення кримінальної справи.

Наведене нами тлумачення цієї ситуації – спосіб убезпечити керівників комунальних підприємств від подібних небажаних ситуацій. Хоча, звичайно, було б значно ліпше, якби ці питання були нормативно вдосконалені.

Андрій Дуда

Доцент кафедри інформаційної політики Національної
академії державного управління при Президентові
України, канд. наук з державного управління, доцент

«Кадровик України», червень 2009 р., № 6 (30), с. 53 (http://www.profpressa.com/KU.html)

Дата підготовки 08.06.2009
Журнал «Кадровик України»

_________________
Засрал форум - за что и получил БАНЗа це повідомлення автора Kadr23 подякував: nestor75(21/09/2010 18:25)
Рейтинг:1.28%
 
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 21/09/2010 18:25 
Користувач
Користувач
Аватар користувача

З нами з: 20/07/2010 12:54
Повідомлення: 10
Дякую всім за допомогу))


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 22/09/2010 09:33 
Теург
Теург
Аватар користувача

З нами з: 13/07/2007 16:23
Повідомлення: 13098
Изображения: 1
Звідки: Олешки
Цитата:
Сьогодні поширена практика, коли на місцевому рівні відповідна рада затверджує положення, яким виписує типову форму контракту з керівниками комунальних підприємств, суб'єктів і порядок реалізації трудових відносин керівника комунального підприємства. У такому випадку використовуються постанови КМУ:

– «Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у державній власності» від 19 березня 1993 р. № 203;

– «Про Типову форму контракту з керівником підприємства, що є у державній власності» від 2 серпня 1995 р. № 597.

=; =; =;
так во всех областях http://www.uazakon.com/documents/date_8s/pg_iagxsh.htm
оклади, доплати, премії та інші виплаті визначають враховуючі вимоги Галузевої угоди http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1041.23901.3&nobreak=1

_________________
Будущее - вкус не портит мне, мне дрожать за будущее лень; думать каждый день о черном дне - значит делать черным каждый день.

Не щадя своих усилий отдыхает Кот Василий, дни и ночи напролет на диване дремлет кот


Догори
 Профіль Персональный альбом  
 
ПовідомленняДодано: 27/04/2016 16:57 
Професор
Професор

З нами з: 05/08/2013 15:37
Повідомлення: 179
Звідки: Мариуполь
Подскажите, пожалуйста, можно ли принять в КП главбуха на пол ставки с окладом 2500 (то есть в итоге будет получаться 1250), если у дирика минималка? Или может лучше оформить договор ГПХ например на год и прописать в нем, что вознаграждение за месяц составляет 1250?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 27/04/2016 16:59 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 16/02/2016 15:09
Повідомлення: 513
Звідки: Харьков
katrin_buh написав:
ормить договор ГПХ например на год и прописать в нем, что вознаграждение за месяц составляет 1250?главбух не может работать по договору ГПХ. и точка.

_________________
Только единицы знают, что миллионы состоят из нулей.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 27/04/2016 17:16 
Професор
Професор

З нами з: 05/08/2013 15:37
Повідомлення: 179
Звідки: Мариуполь
R160216 написав:
главбух не может работать по договору ГПХ. и точка.

спасибо, буду знать. а насчет первого варианта не подскажите?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 28/04/2016 09:07 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 16/02/2016 15:09
Повідомлення: 513
Звідки: Харьков
katrin_buh написав:
а насчет первого варианта не подскажите?
узнала у умных людей: у директора зарплата должна на 15% больше чем у главбуха
совместительство тоже не поощряется, оформляйте на полную. коммунальное предприятие оформляется через решения горисполкома, там все серьезно ведь.
так что делайте по таким правилам- основная работа+15% меньше оклад у главбуха.

_________________
Только единицы знают, что миллионы состоят из нулей.За це повідомлення автора R160216 подякував: katrin_buh(28/04/2016 09:49)
Рейтинг:1.28%
 
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 28/04/2016 10:43 
Професор
Професор
Аватар користувача

З нами з: 16/02/2016 15:09
Повідомлення: 513
Звідки: Харьков
но не ниже минималки, ествс

_________________
Только единицы знают, что миллионы состоят из нулей.


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 12 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB