РОЗДІЛ XIII
ВИРОБИ З КАМЕНЮ, ГІПСУ, ЦЕМЕНТУ, АЗБЕСТУ, СЛЮДИ АБО АНАЛОГІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ; КЕРАМІЧНІ ВИРОБИ; СКЛО ТА ВИРОБИ ІЗ СКЛА

Додаткова примітка України:  

У цьому розділі термін "що використовуються (використовується) для промислового складання моторних транспортних засобів" застосовується лише до товарів, які використовуються у промисловому виробництві моторних транспортних засобів товарних позицій 8701 - 8705, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Група 68
Вироби з каменю, гіпсу, цементу, азбесту, слюди або аналогічних матеріалів

Примітки:

1. До цієї групи не включаються:

(a) товари групи 25;

(b) папір та картон крейдовані, покриті або просочені, товарної позиції 4810 або 4811 (наприклад, покриті порошком слюди або графіту, бітумом або асфальтом);

(c) текстильні тканини, покриті або просочені, групи 56 або 59 (наприклад, покриті порошком слюди, бітумом або асфальтом);

(d) вироби групи 71;

(e) інструменти та частини інструментів групи 82;

(f) камені літографічні товарної позиції 8442;

(g) ізолятори електричні (товарна позиція 8546) або арматура з ізоляційних матеріалів товарної позиції 8547;

(h) бори зубні (товарна позиція 9018);

(ij) вироби групи 91 (наприклад, годинники та корпуси годинників);

(k) вироби групи 94 (наприклад, меблі, лампи (світильники) та освітлювальне обладнання, збірні будівельні конструкції);

(l) вироби групи 95 (наприклад, іграшки, ігри, спортивний інвентар);

(m) вироби товарної позиції 9602, якщо вони складаються з матеріалів, зазначених у примітці 2 (b) до групи 96, або вироби товарної позиції 9606 (наприклад ґудзики), товарної позиції 9609 (наприклад грифелі олівців), товарної позиції 9610 (наприклад грифельні дошки) або товарної позиції 9620 (моноподи, двоноги, триноги та аналогічні вироби); або

(n) вироби групи 97 (наприклад твори мистецтва).

2. У товарній позиції 6802 термін "оброблений камінь для пам'ятників або будівництва" означає не тільки камінь товарної позиції 2515 або 2516, але і всі інші види природного каменю (наприклад, кварцити, кремній, доломіти, стеатити), оброблені подібним чином, за винятком сланців.

Загальні положення

До цієї групи включаються:

(A) Різні продукти групи 25, оброблені в більшому ступені, ніж допускається Приміткою 1 до групи  25.

(B) Продукти, виключені з групи 25 відповідно до Примітки 2 (e) до зазначеної групи.

(C) Деякі вироби, виготовлені з мінеральних матеріалів розділу V.

(D) Товари, виготовлені з деяких матеріалів групи 28 (наприклад, штучні абразиви).

Деякі з перерахованих у пункті (C) або (D) виробів можуть бути агломеровані зв'язувальними речовинами, містити наповнювачі, можуть бути армовані або, якщо мова йде про абразиви чи слюду, можуть бути нанесені на підкладку або основу з текстильного матеріалу, паперу, картону чи інших матеріалів.

Велика частина цих продуктів і закінчених виробів одержана різними операціями (наприклад, пластичною обробкою, формуванням), під час яких змінюється форма, а не природа вихідного матеріалу. Деякі вироби одержані агломерацією (наприклад, вироби з асфальту, або деякі вироби, такі як шліфувальні круги, агломеровані склуванням зв'язувальної речовини); інші вироби одержують затвердінням в автоклавах (силікатна цегла). У цій групі також розглядаються деякі вироби, виготовлені в результаті процесів, пов'язаних з більш радикальною трансформацією вихідної сировини (наприклад, плавлення з метою одержання шлаковати, плавленого базальту і т. д.).

                                                                         ***

Вироби, виготовлені випаленням попередньо сформованої глини (тобто керамічні вироби), переважно, включаються в групу 69, крім керамічних абразивів товарної позиції 6804. Скло та вироби зі скла, включаючи вироби із склокераміки, плавленого кварцу або інших плавлених кремнеземів, відносяться до групи 70.

До деяких товарів, окремо перерахованим у винятках до пояснень, наведеним нижче, до цієї групи не включаються такі вироби:

(a) алмази, інше дорогоцінне та напівдорогоцінне каміння (природне, штучне чи реконструйоване), вироби з них і всі інші вироби групи 71;

(b) камені літографські товарної позиції 8442;

(c) панелі (наприклад, зі сланцю, мармуру, азбоцементу) з просвердленими отворами або підготовленими іншим способом для використання як контрольні панелі (товарна позиція 8538), а також ізолятори та їхні частини з ізоляційних матеріалів товарної позиції 8546 або 8547;

(d) вироби групи 94 (наприклад, меблі, світильники та освітлювальне устаткування, збірні будівельні конструкції);

(e) іграшки, ігри та спортивний інвентар (група 95);

(f) мінеральні речовини, використовувані для різьблення, зазначені в Примітці 2 (b) до групи  96, оброблені чи у вигляді готових виробів (товарна позиція 9602);

(g) оригінали скульптур і статуеток, предмети колекціонування та антикваріат групи 97.

Додаткові загальні положення.

Ця група охоплює не лише вироби, готові до використання, але також класифіковані в деяких товарних позиціях напівфабрикати, що перед використанням за призначенням можуть вимагати подальшого оброблення (наприклад, суміші на основі азбесту або на основі азбесту і карбонату магнію товарної позиції 6812).

Пояснення до товарної позиції 6801:

6801 00 00 00

Брущатка, бордюрний камінь та плити для брукування з природного каменю (крім сланцю)

До цієї товарної позиції включається природний камінь, крім сланцю (наприклад, пісковик, граніт і порфір), якому надана форма, зазвичай застосовувана для брукування чи викладення бордюрів доріг, бруківок і т. д. Ці камені розглядаються в цій товарній позиції, навіть якщо вони придатні для інших цілей. Валуни, гравій (галька) та аналогічні необроблені складові щебеневого шару включаються до товарної позиції 2517.

Продукти цієї товарної позиції одержують дробленням, грубим обтісуванням або фасонною обробкою бутового каменю вручну або з використанням техніки. Брущатка і плити для брукування зазвичай мають прямокутну (включаючи квадратну) форму, але якщо товщина плит помітно менше їхньої довжини та ширини, то брущатка нагадує куб чи усічену піраміду. Бордюрні камені можуть бути прямими і вигнутими; вони зазвичай прямокутні (але не квадратні) в перерізі.

До цієї товарної позиції включаються камені, за формою ідентифіковані як брущатка, бордюрні камені або плити для брукування, навіть якщо вони одержані в результаті простого подрібнення, пиляння або грубого обтісування; до неї також включаються камені обтесані, бучардовані, піддані піскоструминній обробці, відшліфовані, зі стесаними краями, скошені, з прорізаними пазами і вирізаними шипами або ще як спеціально оброблені для використання в шляховому будівництві (бордюрні камені, оброблені таким чином, щоб здійснювався дренаж, або забезпечувався в'їзд у гараж).

До цієї товарної позиції не включаються бордюрні камені і т. д. з бетону або штучного каменю (товарна позиція 6810) та керамічні плити для мостіння (група 69).

Пояснення до товарної позиції 6802:

6802

Оброблений камінь (крім сланцю) для пам'ятників або будівництва та вироби з цього каменю, за винятком виробів товарної позиції 6801; кубики для мозаїки та аналогічні вироби з природного каменю (включаючи сланець), на основі або без неї; гранули, кришка та порошок природного каменю (включаючи сланець), штучно забарвлені:

6802 10 00 00

- плитки, кубики для мозаїки та аналогічні вироби з природного каменю прямокутної або непрямокутної форми (включаючи квадратну), найбільша грань яких може бути вписана в квадрат із стороною розміром менш як 7 см; гранули, кришка та порошок, штучно забарвлені

 

- інші камені для пам'ятників або будівництва та вироби з них, розпиляні або обтесані, з плоскою або рівною поверхнею:

6802 21 00 00

- - мармур, травертин та алебастр

6802 23 00 00

- - граніт

6802 29 00 00

- - інші камені

 

- інші:

6802 91 00 00

- - мармур, травертин та алебастр

6802 92 00 00

- - інші вапняки

6802 93

- - граніт:

6802 93 10 00

- - - полірований, декорований або інакше оброблений, крім різьбленого, масою нетто 10 кг або більше

6802 93 90 00

- - - інший

6802 99

- - інші камені:

6802 99 10 00

- - - поліровані, декоровані або інакше оброблені, крім різьблення, масою нетто 10 кг або більше

6802 99 90 00

- - - інші

До цієї товарної позиції включаються природні камені для пам'ятників або будівництва (крім сланцю), оброблені в більшому ступені, ніж звичайні камені з кар'єрів групи 25. Проте є деякі винятки, коли товари більш конкретно включаються до іншої товарної позиції УКТЗЕД; приклади цього подані наприкінці цього пояснення та у загальних положеннях до цієї групи.

Отже, у цій товарній позиції розглядаються камені, що піддавалися подальшому обробленню після надання їм форми блоків, пластин або плит шляхом дроблення, грубого обтісування або пиляння (з одержанням квадратної чи прямокутної форми лицьової поверхні).

Тому до цієї товарної позиції включаються камені у формі, яку надано каменерізом, скульптором і т. д., а саме:

(A) Грубо розпиляні заготовки, а також пластини непрямокутної форми (одна або більше граней є трикутними, шестикутними, трапецієподібними, округлими і т. д.).

(B) Камінь будь-якої форми (включаючи блоки, пластини або плити), незалежно від того, має він вигляд оброблених виробів чи немає (наприклад, камінь, в якого " скелеподібна поверхня" закінчується згладжуванням уздовж ребер, у той час як залишаються грубі опуклі облицьовані ділянки), обтесаний киркою, бучардою або зубилом і т. д., на якому були нарізані борозни, який був вирівняний, відшліфований, відполірований, обточений, с якого зняли фаски, до якого приєднали ліпні оздоби, прикрасили орнаментом, гравіруванням і т. п.

Тому до цієї товарної позиції входять не лише будівельні матеріали з каменю (включаючи облицювальні плити), оброблені вищезгаданими способами, але і такі вироби як сходи, карнизи, фронтони, балюстради, пояски та опори; дверні або віконні рами і перемички; пороги; камінні дошки; підвіконня; дверні сходи; надгробні плити; межові та кілометрові стовпи, кнехти; панорамні індикатори (як емальовані, так і неемальовані); стовпи загородження і кам'яні ґрати; раковини, жолоби і басейни фонтанів; жорна дробарок; квіткові горщики; колони, цоколі і капітелі колон; статуї, статуетки, п'єдестали; барельєфи і горельєфи; розп'яття; фігурки тварин; чаші, вази, кубки; коробочки для пігулок, прилади для писання; попільниці; прес-пап'є; муляжі фруктів і рослин і т. д. У той же час прикраси з каменю у сполученні з іншими матеріалами можуть класифікуватися як ювелірні вироби або біжутерія або як вироби золотих чи срібних справ майстрів (див. загальні положення до групи 71); інші оздоби, виготовлені переважно з каменю, як правило, включаються до цієї товарної позиції.

Кам'яні пластини, які утворюють верхню частину предметів меблювання (буфетів, умивальників, столів і т. д.), включаються в групу 94, якщо вони подані в комплекті з меблями (складені чи в розібраному вигляді) і явно призначені для використання як їхня складова частина, але ці ж вироби, які постачаються окремо від меблів, включаються до цієї товарної позиції.

Вироби з обробленого каменю для пам'ятників або будівництва зазвичай виготовляють з каменів товарної позиції 2515 або 2516, але можуть виготовлятися і з будь-якого іншого природного каменю, крім сланцю (наприклад, із кварциту, доломіту, кремнієвого гравію (кремнієвої гальки), стеатиту). Стеатит, наприклад, застосовується в промисловому будівництві, яке потребує стійкості до нагрівання або хімічній корозії (наприклад, для спорудження рекуперативних печей). Він також використовується для будівництва паперово-целюлозних і хімічних підприємств.

До цієї товарної позиції також включаються невеликі оброблені кубики для мозаїки та аналогічні вироби з мармуру і т. д., застосовувані для різних підлогових чи настінних покриттів і т. д., на основі з паперу чи інших матеріалів або без основи. Сюди ж включаються штучно забарвлені гранули, дрібняк і порошок з мармуру та інших природних каменів, включаючи сланець (наприклад, для оформлення вітрин), але необроблений гравій (галька), гранули, дрібняк і забарвлені природні піски включаються в групу 25.

Такі вироби, як плити, плитки і т. д., виготовлені агломерацією кусків природного каменю з цементом або іншими зв'язувальними речовинами (наприклад, полімерними матеріалами), а також статуї, колони, чаші і т. д., виготовлені з відформованого та агломерованого кам'яного порошку або гранул, включаються до товарної позиції 6810 як вироби зі штучного каменю.

До цієї товарної позиції також не включаються:

(a) сланець оброблений і вироби зі сланцю, крім кубиків для мозаїки та аналогічних виробів (товарні позиції 6803, 9609 та 9610);

(b) вироби з розплавленого базальту (товарна позиція 6815);

(c) вироби з випаленого стеатиту (група 69 або група 85);

(d) біжутерія (товарна позиція 7117);

(e) вироби групи 91 (наприклад, годинники, корпуси годинників та їхні частини);

(f) світильники, освітлювальне устаткування та їхні частини (товарна позиція 9405);

(g) ґудзики з каменю (товарна позиція 9606) та крейда товарної позиції 9504 або 9609;

(h) оригінали скульптур і статуеток (товарна позиція 9703).

Додаткові пояснення до товарної позиції :

Щодо визначення терміна "оброблений камінь для пам'ятників або будівництва" дивись Примітку 2 до цієї групи.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

6802 10 00

Щодо подробиць про вироби, охоплених цією товарною категорією, дивись Пояснення до товарної позиції 6802, сьомий абзац.

6802 21 00 - 6802 29 00

Ці товарні категорії включають камені і вироби з них (включаючи незакінчені вироби), просто обтесані або розпиляні, які мають одну або декілька плоских чи рівних поверхонь. Останні можуть бути оброблені зубилом, киркою або бучардою.

6802 93 10

Поряд із виробами з каменю, вся поверхня або частина поверхні яких була відполірована, ця категорія включає:

1. Вироби з каменю, вся або частина поверхні яких вирівняна, піскоструминною обробкою або шліфована.

2. Вироби з декорованого каменю. Це вироби з каменю, вкриті візерунками і декоруванням, кольорові, фарбовані, лаковані або з інакшим обробленням площини, де візерунки, наприклад, отримані обробленням полірованої поверхні зубилом.

3. Вироби з інкрустованого каменю, з мозаїкою, металевими орнаментами або простими написами, які виконані за допомогою зубила.

4. Вироби з каменю, з виступами або жолобками, наприклад, з лінійним орнаментом, такі, як вал, пояс, цоколі, фігурні карнизи, ліпні оздоблення  і накладки.

5. Вироби з обточеного каменю, такі, як фронтони, балюстради і т. п.

6802 93 90

Ця товарна категорія включає висічені з граніту вироби, покриті орнаментальними мотивами вигравіруваними або рельєфними, наприклад, такими, як листя, гірлянди і химери, виконаними більш тонко, ніж оздоблення, що охоплені попередніми категоріями.

Статуї, горельєфи і барельєфи (крім оригінальних скульптурних творів) також класифікуються в цій товарній категорії.

6802 99 10

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 6802 93 10.

6802 99 90

Застосовуються Додаткові пояснення до товарної категорії 6802 93 90, за внесення необхідних змін (mutatis mutandis).

Пояснення до товарної позиції 6803:

6803 00

Сланець оброблений та вироби із сланцю або агломерованого сланцю:

6803 00 10 00

- сланець для покрівель та стін

6803 00 90 00

- інший

Природний сланець включається до товарної позиції 2514, коли він представлений у масі або у вигляді блоків, плит чи пластин, одержаних шляхом дроблення, чорнового різання, обтісування або обробки пилянням. До цієї товарної позиції включаються аналогічні вироби, піддані подальшому обробленню (наприклад, відпиляні чи відсічені іншим способом, ніж у прямокутній (включаючи квадратну) формі, шліфовані, поліровані, зі скошеними кутами, просвердлені, лаковані, емальовані, формовані чи іншим способом орнаментовані).

До цієї товарної позиції, серед іншого (inter alia), включаються поліровані або оброблені іншим способом вироби, такі як плитки для облицювання стін, плити і пластини (для мостіння доріг, будівництва будинків, для спорудження об'єктів хімічної промисловості і т. д.); жолоби, резервуари, басейни; раковини, ринви; камінні дошки.

До цієї товарної позиції також включаються ідентифіковані покрівельні матеріали, облицювальний і гідроізоляційний сланець [шифер] не лише спеціальних форм (багатокутні, закруглені і т. д.), але також і прямокутної (включаючи квадратну) форми.

До цієї товарної позиції також включаються вироби з агломерованого сланцю.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) гранули, дрібняк і порошок зі сланцю, не забарвлені штучно (товарна позиція 2514);

(b) кубики для мозаїки та аналогічні вироби, штучно забарвлені гранули, дрібняк і порошок зі сланцю (товарна позиція 6802);

(c) олівці грифельні (товарна позиція 9609), готові до використання грифелі для писання або малювання та грифельні дошки, у рамках або без рамок (товарна позиція 9610).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

6803 00 10

Вироби цієї товарної категорії можуть мати прямокутну форму (включаючи квадратну), багатокутну, округлену чи будь-яку іншу форму. Їхня товщина зазвичай не повинна перевищувати 6 мм.

Пояснення до товарної позиції 6804:

6804

Жорна, камені точильні, круги шліфувальні та аналогічні вироби без каркасу, призначені для шліфування, заточування, подрібнення, полірування, розрізування або розпилювання, камені для ручного точіння або полірування та їх частини з природного каменю, з агломерованих натуральних або штучних абразивів або з кераміки, у поєднанні з частинами з інших матеріалів або без них:

6804 10 00 00

- жорна, камені шліфувальні для розмелювання, розтирання, шліфування або подрібнення

 

- інші жорна і камені точильні, круги шліфувальні та аналогічні вироби:

6804 21 00 00

- - з агломерованих штучних або природних алмазів

6804 22

- - з інших агломерованих абразивів або з кераміки:

 

- - - із штучних абразивів із зв'язувальними речовинами:

 

- - - - із синтетичних полімерів або штучних смол:

6804 22 12 00

- - - - - неармовані

6804 22 18 00

- - - - - армовані

6804 22 30 00

- - - - з керамічних чи силікатних матеріалів

6804 22 50 00

- - - - з інших матеріалів

6804 22 90 00

- - - інші

6804 23 00 00

- - з природного каменю

6804 30 00 00

- камені для заточування та полірування вручну

До цієї товарної позиції, зокрема, включаються:

(1) Жорна і камені шліфувальні, часто великих розмірів, для розмелювання, розтирання, шліфування або подрібнення і т. д. (наприклад, для помелу зерна (верхні і нижні жорна); подрібнення деревини, азбесту і т. д.; папероробні чи фарбозмішувальні камені).

(2) Точильні камені для заточування ножових виробів, інструментів і т. д., призначені для використання у верстатах, що приводяться в рух від ручного чи педального приводу або від мотора.

Точильні камені і жорна двох вищеописаних типів зазвичай мають плоску форму, циліндричну форму чи форму усіченого конуса.

(3) Шліфувальні круги, головки, диски, наконечники і т. д. застосовуються у верстатах, електромеханічних або пневматичних ручних інструментах для обтісування, полірування, заточування, припасування або іноді для різання металів, каменю, скла, пластмас, кераміки, гуми, шкіри, перламутру, слонової кістки і т. д.

Крім деяких різальних дисків, які можуть мати значні розміри в діаметрі, ці вироби зазвичай  набагато менше, ніж описані вище, і можуть бути будь-якої форми (наприклад, плоскої, конічної, сферичної, напівсферичної, кільцеподібної, ярусної, можуть бути утопленими); вони також можуть бути вирівняні чи спрофільовані по гранях.

Такі інструменти включаються до цієї товарної позиції не лише в тих випадках, коли вони складаються переважно з абразивних матеріалів, але і коли вони складаються з дуже невеликої абразивної головки в металевому корпусі або з серцевини чи осердя з твердого матеріалу (металу, дерева, пластмаси, пробки і т. д.) з постійно прикріпленими компактними шарами агломерованого абразиву (наприклад, різальні металеві диски і т. д., з ободками або з розташованими по окружності вставками з абразивного матеріалу). Сюди також включаються абразивні елементи для хонів незалежно від того, укладені вони у тримачі, призначені для закріплення їх у корпусі хона, або не укладені.

Проте, слід відзначити, що окремі абразивні інструменти не включаються до цієї товарної позиції і розглядаються в групі 82, яка включає лише ті інструменти з різальними зубами, пазами, борознами і т. д., що зберігають свою сутність і спосіб застосування навіть після включення в них абразивного матеріалу (тобто інструменти, які, на відміну від розглянутих тут, можуть бути застосовані за призначенням, навіть якщо абразив не був використаний). Пилки з покритими абразивом зубами, отже, залишаються в товарній позиції 8202. Так само корончаті бури [свердла], застосовувані для різання дисків зі скляних, кварцових пластин і т. д., відносяться до цієї товарної позиції, якщо робоча поверхня під абразивним покриттям гладка, і до товарної позиції 8207, якщо робоча поверхня зубцювата (незалежно від того, покрита вона абразивом чи ні).

(4) Шліфувальні камені, точильні камені, бруски, хони та аналогічні вироби, з ручками і без, застосовувані безпосередньо для ручного заточування, правки, очищення або полірування металів чи інших матеріалів.

Вони можуть мати різні форми (наприклад, прямокутну, трапецієподібну, у вигляді секторів чи сегментів, у формі леза ножа, довгасті з загостреними краями) і бути в поперечному перерізі квадратними, трикутними, круглими, напівкруглими і т. д. У поперечному перерізі також вони можуть складатися з призматичних пластин, зазвичай з агломерованого карбіду бору, застосованих для ручної правки або ручного заточування точильних каменів зі штучних абразивів, і, крім цього, для заточування металевих інструментів.

Ці камені, зокрема, застосовуються для заточування інструментів, у тому числі різальних (наприклад, ножових виробів, ножів для збиральних машин, серпів, кіс, косарок і т. д.), а також для полірування металів і т. п.

Інструменти з дуже тонкою різальною частиною, (наприклад, леза або хірургічні інструменти) загострюють за допомогою брусків або хонів з найбільш дрібнозернистого каменю чи сланцю; перед застосуванням ці камені зазвичай зволожують водою або оливою. Деякі камені (наприклад, пемза) використовуються також для туалету, манікюру і педикюру і т. д., а також для очищення, полірування металів і т. д.

Точильні камені, шліфувальні круги і т. д. повинні бути виготовлені переважно з природного каменю, як агломерованого, так і неагломерованого (наприклад, пісковику, граніту, лави, кремнієвого гравію (кремнієвої гальки), чорної гальки, доломіту, кварцу, трахіту), з агломерованих природних або штучних абразивів (наприклад, наждаку, пемзи, трепелу, кізельгуру, битого скла, корунду, карбіду кремнію, гранату, алмазу, карбіду бору) чи з кераміки (з випаленої або вогнетривкої породи чи фарфору).

Агломеровані шліфувальні круги і т. п. виготовляються з суміші подрібненого абразиву або каменю зі зв'язувальними речовинами, такими як керамічні матеріали (наприклад, подрібнена глина чи каолін, іноді з доданням польового шпату), силікат натрію, цемент (особливо магнезіальний цемент) або менш стійкими зв'язувальними матеріалами (такі як гума, шелак чи пластмаси). У суміші іноді додають текстильні волокна, наприклад, бавовну, нейлон чи льон. Сумішам надають потрібної форми, сушать, потім нагрівають (іноді до стадії переходу в склоподібний стан для керамічних зв'язувальних речовин) або вулканізують (у разі застосування як зв'язувальних речовин гуми, пластмас і т. д.). Потім вироби обрізають до потрібної форми і розмірів.

Для виготовлення певних полірувальних каменів (брусків) використовують промиті абразивні порошки.

Точильні камені цієї товарної позиції, і особливо застосовувані для помелу зерна, іноді мають рифлену поверхню. Вони можуть бути суцільними або складеними з окремих частин, мати муфти, зовнішні чи внутрішні кільця, противаги або заглиблення; вони також можуть бути оснащені осями або валами, але вони повинні бути без каркаса. Точильні камені з каркасами включаються до товарної позиції 8205, якщо вони приводяться в рух від ручного чи педального приводу, або до групи 84 чи 85, якщо вони працюють від мотора.

До комплектних жорен, точильних каменів і т. д., описаних вище, до цієї товарної позиції також включаються ідентифіковані заготовки; сегменти і закінчені частини таких виробів, якщо вони виготовлені переважно з каменю, агломерованих абразивів чи кераміки, також входять до цієї товарної позиції.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) пемза ароматизована в блоках, таблетках або аналогічних формах товарної позиції 3304;

(b) природний або штучний абразивний порошок та зерна на текстильній, паперовій, картонній або іншій основі (товарна позиція 6805), незалежно від того, наклеєна чи ні тканина, папір і т. д. на основу типу дисків чи дерев'яних смуг (полірувальні пристосування, застосовувані у виробництві годинників і годинниковій промисловості, конструюванні і т. д.);

(c) бори зубні (товарна позиція 9018).

Пояснення до товарної підпозиції.

Товарна підпозиція 6804 10

Вироби, що входять до цієї підпозиції, призначені для зменшення розмірів частинок таких матеріалів як зерно, деревинна маса, пігменти і т. д. на відміну від обтісування, полірування, заточення, припасування або інших операцій, які приводять до зменшення маси матеріалу.

Жорна і точильні камені для помелу або шліфування

Ці вироби зазвичай використовуються попарно і мають конічну поверхню (опуклу в одного каменю та вгнуту в іншого) з пазами в напрямку до центра для висипання розмеленого зерна крізь центр каменю.

Жорна і точильні камені для подрібнювання

Ці вироби зазвичай мають значні розміри і масу в кілька тонн. Їх виготовляють або монолітними, або з декількох склеєних блоків. Їхній діаметр понад 1200 мм, товщина понад 500 мм.

Додаткові пояснення до товарної позиції:

До цієї товарної позиції не включають відходи й уламки каменів для ручного полірування, точильних каменів, брусків, хонів, жорен, курантів, шліфувальних та точильних кругів та аналогічних виробів з природних або агломерованих штучних абразивів (товарна категорія 2530 90 00).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

6804 10 00

Дивись Пояснення до товарної підпозиції 6804 10.

6804 21 00 - 6804 23 00

Дивись Пояснення до товарної позиції  6804, перший абзац, пункти (2) і (3).

6804 21 00

Ця товарна категорія охоплює вироби з синтетичних або натуральних алмазів, агломерованих будь-яким способом. Процес може передбачати використання мінеральних агломерувальних речовини, які твердіють (наприклад, цемент), або менш твердих сполучних речовин (наприклад, гума або пластмаси) або випаленої кераміки.

6804 22 12 - 6804 22 90

Застосовуються Додаткові пояснення до товарної категорії 6804 21 00, за внесення необхідних змін (mutatis mutandis).

6804 22 12 - 6804 22 50

Прикладами штучних абразивів є корунд, карбід кремнію (карборунд) і карбід бору.

6804 30 00

Дивись Пояснення до товарної позиції 6804, перший абзац, пункт (4).

Пояснення до товарної позиції 6805:

6805

Порошок або зерно абразивні, натуральні або штучні на текстильній, паперовій, картонній або іншій основі, розрізаній або зшитій чи обробленій іншим способом для одержання певної форми, або яка необроблена:

6805 10 00

- на тканій текстильній основі:

6805 10 00 10

- - для сухого шліфування

6805 10 00 90

- - інші

6805 20 00

- на паперовій або картонній основі:

6805 20 00 10

- - що використовуються для промислового складання моторних транспортних засобів

6805 20 00 90

- - інші

6805 30 00

- на основі з інших матеріалів:

6805 30 00 10

 - - що використовуються для промислового складання моторних транспортних засобів

6805 30 00 90

- - інші

До цієї товарної позиції включаються текстильні матеріали, папір, картон, вулканізоване волокно, шкіра або інші матеріали в рулонах чи викроєні за формою (листи, стрічки, смужки, диски, сегменти і т. п.), у нитках або шнурах, на які нанесений подрібнений природний або штучний абразивний матеріал зазвичай за допомогою клею чи полімерних матеріалів. До цієї товарної позиції також включаються подібні вироби з нетканих матеріалів, по всій масі яких рівномірно розподілений абразив, прикріплений до волокон основи зв'язувальною речовиною. До використовуваних абразивів включаються наждак, корунд, карбід кремнію, гранат, пемза, кремнієвий гравій (кремнієва галька), кварц, пісок і скляний порошок. Стрічки, диски і т. д. можуть бути зшиті, склеєні, видавлені або виготовлені будь-яким іншим способом; до цієї товарної позиції, наприклад, включаються такі інструменти як полірувальні пристосування, виконані нанесенням абразиву на паперовій чи текстильній основі на блоки або смуги з дерева і т. д. До цієї товарної позиції не включаються шліфувальні круги, що складаються з твердої основи (наприклад, з картону, дерева, металу) з нанесеним компактним шаром агломерованого абразиву, крім порошку або зерна, а також скомплектовані подібним чином ручні інструменти (товарна позиція 6804).

Вироби цієї товарної позиції переважно застосовуються (вручну чи механічно) для вирівнювання і зачищення поверхні металу, дерева, пробки, скла, шкіри, гуми (ствердлої чи нествердлої) або пластмас, а також для вирівнювання чи полірування прооліфлених або лакованих поверхонь, для заточування країв перфокарток.

Пояснення до товарної позиції 6806:

6806

Шлаковата, мінеральна силікатна вата і аналогічні види мінеральної вати; відшарований вермикуліт, спучені глини, спінений шлак та аналогічні спучені мінеральні продукти; суміші та вироби з теплоізоляційних, звукоізоляційних або звукопоглинальних матеріалів, крім виробів товарних позицій 6811-6812 або групи 69:

6806 10 00 00

- шлаковата, мінеральна силікатна вата і аналогічні мінеральні вати (включаючи їх суміші) навалом, в листах або рулонах

6806 20

- вермикуліт відшарований, спучені глини, спінений шлак та інші спучені мінеральні продукти (включаючи їх суміші):

6806 20 10 00

- - глини спучені

6806 20 90 00

- - інші

6806 90 00 00

- інші

Шлаковату і мінеральну силікатну вату (наприклад, з граніту, базальту, вапняку або доломітів) одержують плавленням одного чи більше з цих компонентів і доданням одержаному під час застигання розплаву форми волокон, що досягається зазвичай центрифугуванням або продуванням повітрям.

До цієї товарної позиції також включається скло з "алюмосилікатів", відоме як "керамічні волокна". Вони утворюються плавленням суміші глинозему і кремнезему в різних пропорціях, іноді з доданням невеликої кількості інших оксидів, наприклад, оксидів цирконію, хрому чи бору, і перетворенням розплавів у волокнисту масу за допомогою дуття або екструзії.

Мінеральні вати цієї товарної позиції, подібно до скловати товарної позиції 7019, бувають пластівчастими або ниткоподібними. Вони відрізняються від скловати хімічним складом (див. Примітку 4 до групи 70), а їхні волокна  зазвичай  коротше і не такі білі.

Спучений або спінений вермикуліт одержують термообробкою з вермикуліту (товарна позиція 2530), яка викликає значне, іноді в 35 разів, збільшення вихідного матеріалу в об'ємі.

До цієї товарної позиції також включаються спучений перліт, хлорити, обсидіан і т. д., також одержані шляхом нагрівання. Зазвичай вони складаються з дуже легких сфероїдальних зерен. Перліт, активований термообробкою, являє собою блискучий білий мікролускатий порошок і відноситься до товарної позиції 3802.

Спучені глини одержують або кальцинуванням спеціально відібраних глин, або кальцинуванням суміші глин з іншими матеріалами (наприклад, сульфітним лугом). Спінений шлак виготовляється доданням невеликої кількості води в розплавлений шлак. Його не слід плутати з гранульованим шлаком, який має значно більшу щільність. Останній одержують вливанням розплавленого шлаку у воду і відноситься до товарної позиції 2618.

Усі описані вище матеріали не горючі і є добрими теплоізоляторами, звукоізоляторами або звукопоглиначами. Вони включаються до цієї товарної позиції, навіть якщо постачаються навалом.

*

*      *

За умови відповідності припущенням, що стосуються вмісту азбесту (поданих нижче), до цієї товарної позиції також включаються теплоізоляційні, звукоізоляційні або звукопоглинальні суміші з мінеральних матеріалів навалом, наприклад, суміші, що складаються переважно з кізельгуру, кремнеземистого кам'яного борошна, карбонату магнію і т. д., часто з доданням гіпсу, шлаку, подрібненої пробки, стружки або тирси, текстильних волокон і т. д. Мінеральні вати, описані вище, можуть також утворювати частину таких сумішей, які у масі використовуються як пакувальні матеріали, ізолятори для стель, дахів, стін і т. д.

До цієї товарної позиції зазвичай включаються вироби з малою густиною, зроблені з описаних вище речовин або сумішей (наприклад, блоки, листи, цеглини, плитки, трубки, циліндричні оболонки, шнури, прокладки). Ці вироби можуть бути штучно забарвлені в масі, просочені вогнетривкими речовинами, облицьовані папером або армовані металом.

Суміші, що сюди включаються, і вироби можуть містити невеликі кількості волокон азбесту, зокрема, для полегшення їхнього застосування. Азбест додається в пропорції зазвичай не більше 5 мас. %. До цієї товарної позиції не включаються вироби з азбестоцементу (товарна позиція 6811) і сумішей на основі азбесту або на основі азбесту і карбонату магнію (та вироби з них) (товарна позиція 6812).

До цієї товарної позиції також включається діатоміт або інші кремнеземисті породи, розпиляні на блоки або інші форми.

Вироби з легкого бетону (включаючи бетон, виготовлений із заповнювачем зі спіненого вермикуліту, спученої глини або аналогічних матеріалів) не включаються до цієї товарної позиції (товарна позиція 6810).

Вироби, одержані випалюванням, включаються в групу 69.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

6806 10 00

Дивись Пояснення до товарної позиції  6806, перші три абзаци.

"Аналогічні мінеральні вати" включають вати, які одержуються з сумішей гірських порід  або шлаку, які були піддані процесу, наведеному в Поясненнях до товарної позиції 6806, перший абзац.

6806 20 10

Дивись Пояснення до товарної позиції 6806, шостий абзац.

6806 20 90

Ця категорія включає:

1. Розшарований вермикуліт і аналогічні спучені мінеральні продукти, крім глин (спучений хлорит, спучений перліт і спучений обсидіан). Дивись Пояснення до товарної позиції  6806, четвертий і п'ятий абзаци.

Проте спучений хлорит і спучений перліт включаються сюди лише в тому випадку, якщо процес спучування був зупинений тоді, коли  були отримані порожні гранули, тобто до того, як ці гранули лопаються з утворенням увігнутих лусочок. Цей лускатий продукт зазвичай використовується як фільтрувальний агент, а не як тепло- або звукоізоляційний матеріал; тому він підпадає під товарну категорію 3802 90 00 (дивись Пояснення до товарної позиції 3802).

2. Шлак або гірські породи "спінені", у вигляді блоків, пластин тощо, аналогічні комірчастому склу, що підпадає під позицію 7016. У таких випадках їх можна відрізнити від комірчастого скла, використовуючи критерії розрізнювання різновидів ват товарної категорії 6806 10 00 та скловолокна товарної позиції 7019.

3. Гранульований доменний шлак, який був суттєво спучений методом спінювання і має уявну густину в  сухому стані не більш як 300 кг/м3.

6806 90 00

Дивись Пояснення до товарної позиції 6806,  див наступні абзаци після зірочок.

Пояснення до товарної позиції 6807:

6807

Вироби з асфальту або аналогічних матеріалів (наприклад, з нафтового бітуму або кам'яновугільного пеку):

6807 10 00

- у рулонах:

6807 10 00 10

- - на основі з картону

 

- - на основі з азбесту, скловолокна або полімерних волокон:

6807 10 00 21

- - - покриті з обох боків шаром бітумно-полімерної маси

6807 10 00 29

- - - інші

6807 10 00 90

- - інші

6807 90 00

- інші:

6807 90 00 10

- - для промислового складання моторних транспортних засобів

6807 90 00 90

- - інші

До цієї товарної позиції включаються вироби з природного асфальту або бітуму, кам'яновугільного пеку, нафтового бітуму, бітумних сумішей і т. д. (див. товарну позицію 2708, 2713, 2714 або 2715). Ці вироби зазвичай містять такі наповнювачі як пісок, шлак, крейду, гіпс, цемент, тальк, сірку, азбестові та деревні волокна, тирсу, відходи, пробки та природні смоли.

Асфальт, бітум, пек і т. д., виконані в блоках, які потрібно переплавити перед застосуванням, не включаються до цієї товарної позиції (група 27), незалежно від того, чи були або не були ці матеріали очищені, зневоднені або змішані з іншими матеріалами; проте вироби цієї товарної позиції мають бути ідентифіковані як конкретні вироби.

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Пластини, цеглини, плитки, плити, одержані пресуванням або формуванням і застосовувані в роботах з облицювання, покриттю, мостіння та у покрівельних роботах.

(2) Плити покрівельні, що складаються з основи (наприклад, з картону, з полотнища або тканини зі скляних волокон, з хімічних волокон чи джуту або з алюмінієвої фольги), яка цілком або із двох боків покрита шаром асфальту чи аналогічного матеріалу.

(3) Плити будівельні з одного або більше шарів текстильного матеріалу чи паперу, цілком покриті асфальтом або аналогічним матеріалом.

(4) Труби і контейнери, литі або формовані.

Асфальтові труби і контейнери, покриті або армовані металом, розглядаються як вироби з металу або асфальту залежно від того, який з компонентів додає виробам їхні відмітні ознаки.

Металеві труби і контейнери (наприклад, відлиті з чавуну або сталі), покриті асфальтом, бітумом і т. д., класифікуються як вироби з металу.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) папір, просто покритий або просочений гудроном чи аналогічним матеріалом, призначений для використання, наприклад, як обгортковий папір (товарна позиція 4811);

(b) текстильні матеріали, покриті або просочені, наприклад, бітумом чи асфальтом (група 56 або 59);

(c)  вироби переважно з азбестоцементу з добавками асфальту (товарна позиція 6811);

(d) тканини або полотнища і т. п., виготовлені зі скловолокна, просто покриті або просочені бітумом чи асфальтом (товарна позиція 7019).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

6807 10 00

Матеріали для покрівлі та облицьовування, що включені до цієї товарної категорії, складаються щонайменше з трьох шарів; середній шар з паперу або картону, або інших матеріалів, наприклад, скловати, джутової тканини, алюмінієвої фольги, повсті, нетканого полотна, прокладений між двома шарами асфальту або аналогічного матеріалу. Ці покрівельні матеріали можуть також містити або бути покритими іншими матеріалами (наприклад, піском).

Пояснення до товарної позиції 6808:

6808 00 00 00

Панелі, плити, плитки, блоки та аналогічні вироби з рослинних волокон, соломи або стружки, тріски, частинок, тирси тощо, агломеровані з цементом, гіпсом або іншими мінеральними речовинами

До цієї товарної позиції включаються будівельні теплоізоляційні, звукоізоляційні, звукопоглинальні панелі, плити, плитки [черепиця], блоки і т. д., виготовлені з рослинних матеріалів (волокон целюлози, деревних волокон, деревної вовни, тріски, стружок або інших деревинних відходів, тирси, соломи, тростини, очерету чи сухої трави), агломерованих або сформованих за допомогою мінеральних зв'язуючи речовин, таких як цемент (включаючи магнезіальний оксихлоридний цемент), гіпс, вапно або силікат натрію. Вони також можуть містити в собі мінеральні добавки (такі як кремнеземисті скам'янілі породи, магнезит, пісок чи азбест) або бути армовані металом.

Типи плит, панелей і т. д. цієї товарної позиції відрізняються відносно невеликою масою і високою міцністю, а матеріали рослинного походження залишаються незмінними в разі додання зв'язувальної речовини.

Оскільки ці матеріали повинні бути агломеровані мінеральними зв'язуючими речовинами, їх не слід плутати з деревностружковими плитами товарної позиції 4410 та з деревноволокнистими плитами товарної позиції 4411 через те, що ці вироби агломерують доданням органічних зв'язувальних речовин. До цієї товарної позиції також не включаються агломерована пробка (товарна позиція 4504) та вироби товарної позиції 6811.

Пояснення до товарної позиції 6809:

6809

Вироби з гіпсу або сумішей на основі гіпсу:

 

- плити, панелі, листи, пластинки, плитки та аналогічні вироби, без орнаменту:

6809 11 00 00

- - покриті або армовані папером або картоном

6809 19 00 00

- - інші

6809 90 00 00

- інші вироби

До цієї товарної позиції включаються вироби з гіпсу або гіпсовмісних матеріалів, забарвлені чи ні, наприклад, зовнішня штукатурка (гіпс, змішаний з розчином клею і який часто набуває після формування зовнішньої подібності до мармуру), волокнистий гіпс (гіпс, армований клоччям і т. д., і який знаходиться зазвичай в суміші з розчином желатину або клею), бокситовий цемент (також відомий як цемент Кіна або англійський цемент) та аналогічні препарати, що можуть містити текстильні волокна, деревні волокна, тирсу, пісок, вапняк, шлак, фосфати і т. д., але в яких основним елементом залишається гіпс.

Ці вироби можуть бути забарвлені, покриті лаком, воском, бронзою, посріблені, позолочені (із застосуванням будь-якої технології) або іноді покриті асфальтом; вони можуть бути також армовані. До цієї товарної позиції включаються панелі, плити, листи чи плитки [черепиця], іноді покриті картоном, використовувані в будівельній промисловості; а також вироби, одержані формуванням, наприклад, форми, статуї і статуетки, розетки, колони, чаші, вази, оздоби, промислові форми.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) покритий гіпсом хірургічний перев'язний матеріал, розфасований для роздрібного продажу (товарна позиція 3005) та гіпсові шини (товарна позиція 9021);

(b) панелі та ін., агломеровані гіпсом, товарної позиції 6806 або 6808;

(c) моделі анатомічні, моделі кристалів, геометричні моделі, рельєфні карти та інші моделі, призначені лише для демонстраційних цілей (товарна позиція 9023);

(d) манекени для кравців і т. д. (товарна позиція 9618);

(e) оригінали скульптур і статуеток (товарна позиція 9703).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

6809 11 00 і 6809 19 00

Ці товарні категорії охоплюють плоскі вироби усіх видів, що використовуються головним чином для перегородок і стель.

Вироби, які просто перфоровані або покриті з одного чи обох боків тонким шаром паперу або іншого матеріалу, не вважаються орнаментованими. Вони можуть також мати просте покриття з фарби або лаку.

Будь-яке орнаментування, що складається, наприклад, з вигравіруваних або рельєфних візерунків, або з поверхневого оздоблення або оздоблення у масі зумовлює класифікацію таких плит, панелей тощо в  товарній категорії 6809 90 00.

Ці товарні категорії також включають квадратні панелі, що складаються з перфорованого гіпсового квадрата на зовнішній поверхні панелі, з двома прямокутними заглибленнями на всю товщину гіпсового квадрата, заповненими смужками з мінеральної вати і закритими на внутрішній поверхні папером, обгорнутим алюмінієвою фольгою; ці панелі призначені для покриття стін і стель з метою забезпечення тепло- і звукоізоляції.

Пояснення до товарної позиції 6810:

6810

Вироби з цементу, бетону або штучного каменю, армовані чи неармовані:

 

- черепиця, кахлі, плити, цегла та аналогічні вироби:

6810 11

- - будівельні блоки та цегла:

6810 11 10 00

- - - з легкого бетону (на основі з подрібненої пемзи, гранульованого шлаку тощо)

6810 11 90 00

- - - інші

6810 19 00 00

- - інші

 

- інші вироби:

6810 91 00 00

- - елементи збірні для будівництва, включаючи житлове

6810 99 00 00

- - інші

До цієї товарної позиції включаються сформовані, пресовані чи центрифуговані вироби (наприклад, деякі труби) з цементу (включаючи шлаковий цемент), бетону або штучного каменю, крім описаних у товарній позиції 6806 та 6808 (в яких лише цемент є зв'язувальною речовиною), або товарній позиції 6811 (вироби з азбестоцементу).

До цієї товарної позиції включаються також збірні конструкційні елементи для будівництва або цивільного будівництва.

Штучний камінь являє собою імітацію природного каменю, одержану агломерацією шматочків природного каменю, дрібняку або борошна, одержаних з природного каменю (вапняку, мармуру, граніту, порфіру, серпентину і т. д.) з вапном, цементом або іншими зв'язувальними речовинами (наприклад, пластичними масами). Вироби зі штучного каменю включають такі вироби як "тераццо", "граніто" і т. д.

До цієї товарної позиції також включаються вироби зі шлакового цементу.

До цієї товарної позиції включаються, серед іншого, будівельні блоки, цегла, плитки (черепиця), плитки; комірки для стін і стель (із дротяної рами у сполученні з домінуючою кількістю бетону); плити; балки; порожнисті підлогові плити та інші конструкційні матеріали; палі, стовпи, бордюрі камені; оболонки для труб; східці; поручні; ванни, раковини, унітази, жолоби, баки; басейни фонтанів; могильні плити; підставки, стовпи; залізничні шпали; підвісні залізничні переходи; дверні або віконні рами; камінні дошки, підвіконня, дверні сходи; фризи, карнизи; вази, квіткові горщики, архітектурні чи садові оздоби; статуї, статуетки, фігурки тварин; декоративні вироби.

До цієї товарної позиції включаються також цегла, плитки (черепиця) та інші силікатні вироби з пастоподібної суміші піску, вапна і води; після формування пресуванням ці вироби піддають дії пари високого тиску протягом декількох годин у горизонтальних автоклавах за температури приблизно 140° C. Ці вироби, білі або штучно забарвлені, застосовують переважно в тих же цілях, що і звичайні цеглу, плитки (черепиці) і т. д.

Коли куски кварцу різних розмірів додають в суміш, одержують вироби типу штучного каменю. Легкі і пористі силікатні листи, використовувані як ізолятори, також одержують шляхом додання в суміш металевого порошку, при цьому відбуваються газовиділення; проте такі листи виготовляють не формуванням під тиском, а відливають до розміщення в автоклав.

Вироби цієї товарної позиції можуть бути у вигляді кусків, подрібненими, шліфованими, полірованими, лакованими, бронзованими, емальованими, з імітацією під сланець, формованими або оздоблюють іншим способом, забарвленими в масі, армованими металом і т. д. (як, наприклад, армований або попередньо напружений бетон) або їх оснащують арматурою з інших матеріалів (наприклад, шарніри і т. д.).

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) шматочки розбитого бетону (товарна позиція 2530);

(b) вироби з агломерованого сланцю (товарна позиція 6803).

Пояснення до товарної підпозиції.

Товарна підпозиція 6810 91

До цієї підпозиції включаються збірні будівельні елементи (блоки) для будівництва або цивільного будівництва, наприклад, облицювальні панелі, внутрішні стіни, секції підлог чи стель, складові частини фундаментів, палі, секції тунелів, складові шлюзних воріт чи дамб, містків, карнизів. Ці складові, переважно виготовлені з бетону, зазвичай оснащені пристосуваннями, що полегшують їхнє складання.

Додаткові пояснення до товарної позиції:

Бетон виготовляється з суміші цементу, заповнювачів (пісок, гравій) і води, ця суміш стає надзвичайно твердою у процесі тужавіння.

Залізобетон містить у собі також металеві стрижні (арматуру) або сталеву сітку.

При використанні більш легких заповнювачів (наприклад, спученої глини, пемзи, вермикуліту, гранульованого шлаку) одержується "легкий бетон".

Додаткові пояснення до товарних категорій:

6810 11 10

Ця товарна категорія включає будівельні блоки і цеглини з пористого бетону густиною у твердій формі не більш як 1,7 кг/дм3.  Легкий бетон є добрий теплоізолятор, проте не такий міцний як бетон більш високої густини.

6810 99 00

Ця товарна категорія не включає:

1. "кам'яний папір" (англ. stone paper) (дивитись пояснення до товарної позиції 3920);

2. декоративні вироби для будинку та саду, які складаються з мінерального порошку та пластику де  пластик надає виробам суттєво переважаючі властивості. (дивитись пояснення до товарної категорії 3926 40 00).

Пояснення до товарної позиції 6811:

6811

Вироби з азбестоцементу, з цементу з волокнами целюлози або з аналогічних матеріалів:

6811 40 00

- з вмістом азбесту:

6811 40 00 10

- - гофровані листи; труби, трубки або фітинги до них

6811 40 00 90

- - інші

 

- без вмісту азбесту:

6811 81 00 00

- - гофровані листи

6811 82 00 00

- - інші листи, панелі, плити та подібні вироби

6811 89 00 00

- - інші вироби

До цієї товарної позиції включаються стверділі вироби, які складаються переважно з суміші волокон (наприклад, азбесту, целюлози та інших рослинних волокон, синтетичних полімерів, скла чи металевих волокон) та цементу або інших гідравлічних зв'язувальних речовин, що відіграють роль зміцнювальних елементів. Ці вироби можуть також містити асфальт, смолу і т. д.

Зазвичай ці вироби виготовляють пресуванням тонких шарів із суміші волокон, цементу та води або формуванням (можливо під тиском), пресуванням чи штампуванням.

До цієї товарної позиції включаються листи будь-якого розміру і товщини, одержані як описано вище, а також вироби, одержані розрізання цих листів або пресуванням, формуванням чи згинанням їх до затвердіння, наприклад, листи, плитки (черепиця) для перекриттів, перегородок або облицювання; листи для виготовлення меблів; підвіконня; знаки, літери та цифри; балки для перегородок; гофровані [рифлені] листи; резервуари, жолоби, басейни, стоки; муфти; ущільнювальні кільця та з'єднання; панелі з імітацією різьби; гребеневі плитки (черепиці); ринви, віконні рами; квіткові горщики; вентиляційні чи інші труби, в яких прокладають кабелі; парасолі димарів і т. д.

Усі ці вироби можуть бути забарвлені в масі, лаковані, друковані, емальовані, декоровані, просвердлені, фальцьовані, оброблені напилком, згладжені, поліровані або оброблені іншим способом; вони також можуть бути армовані металом і т. д.

Пояснення до товарної позиції 6812:

6812

Волокно азбестове оброблене; суміші на основі азбесту або азбесту та карбонату магнію; вироби з цих сумішей або з азбесту (наприклад, нитки, тканини, одяг, головні убори, взуття, прокладки), армовані або неармовані, крім виробів товарної позиції 6811 або 6813:

6812 80

- з крокідоліту:

6812 80 10 00

- - волокно оброблене; суміші на основі азбесту або азбесту та карбонату магнію

6812 80 90

- - інші:

6812 80 90 10

- - - що використовується для промислового складання моторних транспортних засобів

6812 80 90 30

- - - для цивільної авіації

6812 80 90 90

- - - інші

 

- інші:

6812 91 00 00

- - одяг, додаткові речі до одягу, взуття та головні убори

6812 92 00 00

- - папір, картон, повсть або фетр

6812 93 00

- - ущільнювальний матеріал з пресованого азбестового волокна, в листах або рулонах:

6812 93 00 10

- - - що використовується для промислового складання моторних транспортних засобів

6812 93 00 30

- - - для цивільної авіації

6812 93 00 90

- - - інші

6812 99

- - інші:

6812 99 10 00

- - - волокно азбестове оброблене; суміші на основі азбесту або азбесту та карбонату магнію

6812 99 90

- - - інші:

6812 99 90 10

- - - - що використовується для промислового складання моторних транспортних засобів

6812 99 90 30

- - - - для цивільної авіації

6812 99 90 90

- - - - інші

До цієї товарної позиції включаються азбестові волокна, які пройшли подальше оброблення після ущільнення, очищення або сортування (наприклад, прядильні і забарвлені волокна). Вони можуть бути призначені для різних цілей (для прядіння, валяння і т. д. або для застосування як фільтрувальні, ізоляційні, пакувальні та інші матеріали). Необроблені або просто відсортовані за довжиною, ущільнені чи очищені азбестові волокна не включаються до цієї товарної позиції (товарна позиція 2524).

До цієї товарної позиції також включаються суміші, що складаються з азбесту з карбонатом магнію, волокнами целюлози, тирсою, пемзою, тальком, гіпсом, кремнеземистими скам'янілими породами, шлаками, оксидом алюмінію, скловолокном, пробкою і т. д., застосовувані для пакування з метою теплоізоляції, або як фільтрувальний матеріал, або як основа для формування виробів з азбесту.

Зокрема, до цієї товарної позиції включається низка виробів з чистого азбесту або сумішей на основі азбесту, згаданих у попередньому абзаці, а також нерідко із сумішей з природними смолами, пластмасами, силікатом натрію, асфальтом чи гумою і т. д. Ці вироби одержують валянням, прядінням, крутінням, плетінням, ткацтвом або формуванням.

Щодо опису крокідоліту-азбесту дивись пояснення до товарної позиції 2524.

Азбестовий папір, картон і покрівельний картон зазвичай одержують подрібнюванням волокон до одержання однорідної маси, що потім формують і пресують в листи, як у виготовленні листів азбестоцементу (товарна позиція 6811). Картон також одержують, чергуючи шари азбесту і пластмас. Ці вироби відрізняються від згаданих у товарній позиції 6811 тим, що в них можна легко розрізнити окремі волокна азбесту. Ці матеріали можуть мати форму листів, рулонів чи пластин, або можуть бути нарізані у формі стрічок, рамок, дисків, кілець і т. д.

Для виготовлення однониткової чи багатокрученої пряжі волокна азбесту ущільнюють, прочісують і скручують. Оскільки волокна азбесту не тягнуться, для скручування застосовують довгі волокна, а більш короткі використовують для виготовлення картону, фетру, паперу, азбестоцементу чи азбестового порошку.

Інші вироби з азбесту цієї товарної позиції включають шнури, плетінки, прокладки; тканину полотнищем або нарізану в потрібній формі; стрічки, футляри, тюбінги, трубопроводи, муфти; контейнери; прутки, пластини, плитки [черепиця]; ущільнені з'єднання (крім прокладок та аналогічних з'єднань з металу та азбесту і наборів прокладок та з'єднань товарної позиції 8484); фільтрувальні блоки; килимки на стіл; захисний одяг, головні убори і взуття для пожежників, робітників, працівників хімічної промисловості та для цивільної оборони і т. д. (наприклад, куртки, штани, фартухи, нарукавники, рукавички, рукавиці, краги, каптури і маски, як правило, зі слюдяними окулярами, шоломи, черевики з азбестовим верхом чи підошвою); матраци; щити для пожежників, вогнетривкі щити, театральні завіси, залізні сфери і конуси, покриті азбестом і призначені для боротьби з пожежами в газопроводах.

Усі ці вироби можуть бути армовані металом (часто мідним або цинковим дротом) або будь-яким іншим матеріалом (наприклад, текстильними волокнами чи скловолокном); вони також можуть бути покриті мастилом, тальком, графітом або гумою, можуть бути лаковані, бронзовані, забарвлені в масі, відполіровані, просвердлені, відфрезеровані або оброблені будь-яким іншим способом.

Крім виробів, перерахованих у загальних положеннях до цієї групи, до цієї товарної позиції також не включаються:

(a) азбестовий порошок або пластівці (товарна позиція 2524);

(b) матеріали і вироби, що складаються переважно з полімерних матеріалів, навіть якщо вони містять азбест як наповнювач (група 39);

(c) вироби з азбестоцементу (товарна позиція 6811);

(d) фрикційні матеріали на основі з азбесту (товарна позиція 6813).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

6812 80 10 і 6812 80 90

Дивись також Пояснення до товарної позиції  2524, другий абзац.

6812 80 10

Визначення терміну "азбестове оброблене" дивись у Поясненнях до товарної позиції 6812, перший абзац.  Проте,  відходи виробів з крокідоліту відносяться до товарної підкатегорії 2524 10 00.

Суміші, що включені до даної товарної категорії, описано в Поясненнях до товарної позиції 6812, другий абзац.

Відходи виробів, виготовлені на основі азбесту або азбесту і карбонату магнію, у вигляді  уламків або пилу також відносяться до цієї підкатегорії.

6812 80 90

Папір, картон і фетр, які виготовлені з крокідолітового волокна, паперової маси і, можливо, заповнювача, входять до цієї категорії, якщо вони містять 35 мас. % або більше азбесту. У протилежному випадку вони класифікуються в групі 48.

Дивись також Пояснення до товарної позиції  6812.

6812 92 00

  Папір, картон і фетр, які виготовлені з азбестового волокна, паперової маси і, можливо, заповнювача, входять до цієї категорії, якщо вони містять 35 мас. % або більше азбесту. У протилежному випадку вони класифікуються в групі 48.

Дивись також Пояснення до товарної позиції  6812.

6812 99 10

  Визначення терміну "азбестове оброблене" дивись у Поясненнях до товарної позиції 6812, перший абзац.  Проте,  відходи виробів з азбесту відносяться до товарної підкатегорії 2524 90 00.

Суміші, що включені до даної товарної категорії, описані в Поясненнях до товарної позиції 6812, другий абзац.

Відходи виробів, виготовлені на основі азбесту або азбесту  і карбонату магнію, у вигляді  уламків або пилу також відносяться до цієї підкатегорії.

Пояснення до товарної позиції 6813:

6813

Фрикційні матеріали та вироби з них (наприклад, пластини, рулони, стрічки, сегменти, диски, шайби, прокладки), немонтовані, для гальм, зчеплення або будь-яких пристроїв на основі азбесту, інших мінеральних речовин або целюлози, комбіновані чи некомбіновані з текстилем або іншими матеріалами або без них:

6813 20 00

- із вмістом азбесту:

6813 20 00 10

- - що використовуються для промислового складання моторних транспортних засобів

6813 20 00 30

- - для цивільної авіації

6813 20 00 90

- - інші

 

- без вмісту азбесту:

6813 81 00

- - гальмові прокладки та накладки:

6813 81 00 10

- - - що використовуються для промислового складання моторних транспортних засобів

6813 81 00 30

- - - для цивільної авіації

6813 81 00 90

- - - інші

6813 89 00

- - інші:

6813 89 00 10

- - - що використовуються для промислового складання моторних транспортних засобів

6813 89 00 30

- - - для цивільної авіації

6813 89 00 90

- - - інші

Азбестовий фрикційний матеріал зазвичай виготовляється формуванням за високого тиску з суміші, яка складається з азбестових волокон, пластмас і т. д.; він також може бути одержаний пресуванням шарів плетених азбестових волокон, просочених пластмасами, варом чи смолою. Цей матеріал може бути зміцнений мідним, цинковим чи свинцевим дротом, або іноді виготовлений з металевого дроту чи бавовняної нитки, покритої азбестом. Завдяки високому коефіцієнту тертя, тепло- та зносостійкості, цей матеріал використовується в накладках гальмових башмаків, фрикційних дисків і т. д. для транспортних засобів всіх видів, кранів, землечерпалок чи інших машин. У цій товарній позиції розглядаються подібні фрикційні матеріали на основі інших мінеральних матеріалів (графіту, кремнеземистих скам'янілих порід) або целюлозних волокон.

Залежно від мети застосування, фрикційний матеріал цієї товарної позиції може бути виконаний у формі листів, рулонів, стрічок, сегментів, дисків, кілець, шайб, прокладок або у будь-якій іншій формі. Фрикційний матеріал також може бути зшитий, просвердлений або оброблений іншим способом.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) матеріали фрикційні, що не містять мінеральних матеріалів або волокон целюлози (наприклад, з пробки); їх зазвичай класифікують відповідно до матеріалу, з якого вони виготовлені;

(b) змонтовані гальмові накладки (включаючи фрикційний матеріал на металевій пластині з округлими виїмками, перфоровані шпунти або аналогічні вироби для дискових гальм); їх розглядають як частини механізмів і машин, для яких вони призначені (наприклад, товарна позиція 8708).

Пояснення до товарної позиції 6814:

6814

Слюда оброблена та вироби з неї, включаючи агломеровану або регенеровану слюду на паперовій, картонній чи іншій основі або без неї:

6814 10 00 00

- пластини, листи і стрічки з агломерованої або регенерованої слюди на основі чи без неї

6814 90 00 00

- інші

До цієї товарної позиції включаються природна слюда, оброблена в більшому ступені, ніж простим розпилюванням або обрізанням (наприклад, вирізана за потрібною формою), а також матеріали з агломерованої (складеної) слюди і пульпованої (регенерованої) слюди та вироби з усіх цих матеріалів.

Тонкі пластини та луски, одержані простим розпилюванням та обрізанням блоків слюди під час видобутку, включаються до товарної позиції 2525.

До цієї товарної позиції включаються продукти, одержані з цих пластин і луски. Їхні краї не мають задирок, тому що для одержання застосовують штампування.

Природна слюда часто застосовується в чистому вигляді у формі пластин чи луски. Але оскільки малий розмір пластин, їхня низька еластичність, висока вартість і т. д. у багатьох випадках утрудняють використання природної слюди, її часто заміняють агломерованою (складеною) слюдою (наприклад, міканіт, мікафоліум), яку одержують зв'язуванням накладених один на одного або розташованих поруч лусок слюди, застосовуючи при цьому шелак, природні смоли, полімерні матеріали, асфальт і т. д. Агломерована слюда виготовляється у формі листів, пластин або стрічок будь-якої товщини, нерідко з досить великою поверхнею. Ці листи і т. д.  зазвичай з одного або (як правило) по обидва боки зміцнені текстильної або скловолокнистою тканиною, папером чи азбестом.

Тонкі листи слюди можна також одержати, не прибігаючи до зв'язувальних речовин, піддавши слюдяний порошок і пульповані відходи слюди термічній, хімічній і механічній обробці, аналогічної тієї, що використовується для виготовлення паперу (регенерована слюда).

Ці тонкі листи потім наносяться на паперову чи текстильну основу за допомогою еластичної зв'язувальної речовини; вони можуть бути також використані для виготовлення пластин і стрічок заданої товщини з накладанням декількох тонких листів слюди і закріпленням їх органічною зв'язувальною речовиною.

До цієї товарної позиції включаються листи, стрічки і рулони у відрізках; нарізані куски у формі дисків, чотирикутників (включаючи квадрати) і т. д. для використання в різних цілях; сформовані вироби, такі як труби, трубопроводи і т. д. Усі ці вироби можуть бути забарвлені в процесі виготовлення, після виготовлення, просвердлені, фрезеровані або оброблені іншим способом.

Завдяки своїй високій теплостійкості та відносній прозорості слюда, серед іншого, застосовується для виготовлення оглядових віконець печей, сушильних камер і т. п., небитких ламп, захисних окулярів і т. п. Але переважно вона використовується в електричних пристроях через чудові властивості діелектрика (для виробництва моторів, генераторів, трансформаторів, конденсаторів, резисторів і т. д.). Проте слід зазначити, що слюдяні ізолятори та інші слюдяні ізоляційні деталі електричних апаратів, навіть незмонтовані, включаються до товарних позицій 8546 - 8548, а слюдяні діелектричні конденсатори (ємності) включаються до товарної позиції 8532.

До цієї товарної позиції також не включаються:

(a) порошок слюдяний та слюдяні відходи (товарна позиція 2525);

(b) папір або картон, покриті порошком слюди (товарна позиція 4810 або 4814), а також ткані матеріали, покриті порошком слюди (товарна позиція 5907). Ці вироби не слід плутати з описаної вище агломерованою або реконструйованою слюдою;

(c) вермикуліт спучений (товарна позиція 6806) (див. відповідні пояснення);

(d) окуляри та інші пристосування для захисту очей, виготовлені зі слюди (товарна позиція 9004);

(e) слюдяні декоративні ялинкові прикраси (товарна позиція 9505).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

6814 10 00

Пластини, листи і стрічки цієї товарної категорії постачаються в рулонах невизначеної довжини або просто розрізаними на квадрати або прямокутники. Вироби, нарізані за будь-якою іншою формою, класифікуються в товарній категорії 6814 90 00.

6814 90 00

Ця товарна категорія включає листи або маленькі пластинки із слюди, нарізані за формою для конкретного використання. Вони відрізняються від листів і маленьких пластинок, що підпадають під товарну позицію 2525 відповідно до різноманітних характеристик,  в Поясненнях до товарної позиції 2525.

Ця товарна категорія також включає листи та маленькі пластинки із слюди, навіть якщо не нарізані за формою, як описано вище, які були піддані обробці, наприклад, поліруванню або прикріпленню до основи, яка виключає їх з товарної позиції 2525,.

Пояснення до товарної позиції 6815:

6815

Вироби з каменю або інших мінеральних речовин (включаючи вуглецеві волокна, вироби з цих матеріалів і торфу), в іншому місці не зазначені:

6815 10

- вироби з графіту або інших вуглецевих матеріалів, які не використовуються в електротехніці:

6815 10 10 00

- - волокна вуглецеві та вироби з них

6815 10 90 00

- - інші

6815 20 00 00

- вироби з торфу

 

- інші вироби:

6815 91 00 00

- - що містять магнезит, доломіт або хроміт

6815 99 00 00

- - інші

До цієї товарної позиції включаються вироби з каменю або інших мінеральних речовин, не описані в попередніх товарних позиціях цієї групи і не включені до інших товарних позицій; отже, до неї не включаються, наприклад, керамічні вироби групи 69.

До цієї товарної позиції, серед іншого (inter alia), включаються:

(1) Не використовувані в електротехніці вироби з природного або штучного графіту (включаючи графітові стержні для ядерних реакторів) або інших вуглецевих матеріалів, наприклад: фільтри; диски; підшипники; труби та шківи; оброблені брикети та плитки; форми для виготовлення дрібних виробів складної конфігурації (наприклад, монет, медалей, олов'яних солдатиків для колекцій).

(2) Волокна вуглецеві та вироби з них. Вуглецеві волокна зазвичай виготовляють карбонізацією волокон органічних полімерів. Ці вироби застосовуються, наприклад, для армування.

(3) Вироби з торфу (наприклад, пластини, оболонки циліндрів, горщики для вирощування рослин). Проте текстильні вироби з торф'яних волокон до цієї товарної позиції не включаються (розділ ХІ).

(4) Цегла невипалена з доломіту, агломерованого смолою.

(5) Цегла та вироби інших форм (особливо з магнезиту або хромомагнезиту), зв'язані хімічно, але ще невипалені. Ті ж вироби, але випалені, до цієї товарної позиції не включаються (товарна позиція 6902 або 6903).

(6) Баки невипалені з кремнезему або глинозему (наприклад, для  варіння скла).

(7) Камені пробірні для випробування дорогоцінного металу; вони можуть бути природними каменями (наприклад, лідит, твердий дрібнозернистий темний камінь, стійкий до впливу кислот).

(8) Блоки та плити для мостіння доріг, одержані шляхом формування розплавленого шлаку без застосування зв'язувальних речовин; проте до цієї товарної позиції не включаються вироби з теплоізоляційними властивостями товарної позиції 6806.

(9) Трубки фільтрувальні з дрібномеленого та агломерованого кварцу або кремнієвого гравію (кремнієвої гальки).

(10) Блоки, плити, пластини та інші вироби з плавленого базальту; завдяки своїй високій зносостійкості вони знаходять застосування як обкладки трубопроводів, стрічок стрічкових конвеєрів, коксових батарей, вугле- і рудоспусків, жолобів для видобутку гравію, каменю і т. д.

До цієї товарної позиції також не включаються:

(a) блоки, пластини та аналогічні напівфабрикати зі штучного графіту або інших вуглецевих матеріалів, застосовуваних переважно для виготовленні електрощіток (товарна позиція 3801) (див. відповідні пояснення);

(b) вогнетривкі вироби, випалені, подібні до кераміки, на основі вуглецевовмісних речовин (графіту, коксу і т. д.) і кам'яновугільної смоли або глини (товарна позиція 6902 або 6903, залежно від конкретного випадку);

(c) вугільні електроди, вугільні щітки, вугілля для ламп і батарейок та інші частини або вироби для застосування в електротехніці (товарна позиція 8545).


Група 69
Керамічні вироби

Примітка:

1. До цієї групи включаються тільки керамічні вироби, піддані випалюванню після формування. До товарних позицій 6904-6914 включаються тільки ті вироби, що не включаються до товарних позицій 6901-6903.

2. До цієї групи не включаються:

(a) вироби товарної позиції 2844;

(b) вироби товарної позиції 6804;

(c) вироби групи 71 (наприклад біжутерія);

(d) металокераміка товарної позиції 8113;

(e) вироби групи 82;

(f) ізолятори електричні (товарна позиція 8546) або арматура з ізоляційних матеріалів товарної позиції 8547;

(g) штучні керамічні зуби (товарна позиція 9021);

(h) вироби групи 91 (наприклад, годинники та корпуси годинників);

(ij) вироби групи 94 (наприклад, меблі, лампи (світильники) та освітлювальне обладнання, збірні будівельні конструкції);

(k) вироби групи 95 (наприклад, іграшки, ігри, спортивний інвентар);

(l) вироби товарної позиції 9606 (наприклад ґудзики) або товарної позиції 9614 (наприклад люльки для куріння); або

(m) вироби групи 97 (наприклад твори мистецтва).

Загальні положення

Термін "керамічні вироби" означає вироби, одержані:

(A) Випалюванням неорганічних, неметалічних матеріалів, попередньо приготовлених і сформованих, як правило, за кімнатної температури. Сировина містить у собі, серед іншого, глини, кремнієвмісні речовини, тугоплавкі речовини, такі як оксиди, карбіди, нітриди, графіт або інші вуглецеві речовини та, в окремих випадках, зв'язувальні речовини, наприклад, вогнетривкі глини і фосфати.

(B) З гірської породи (наприклад, стеатиту), випаленої після формування.

Процес виробництва керамічних виробів, зазначених вище в пункті (A) (незалежно від складового їхнього матеріалу), містить у собі такі основні стадії:

(i) Приготування пасти (або керамічної маси).

У деяких випадках (наприклад, під час виробництва виробів зі спеченого глинозему) сировина використовується безпосередньо у вигляді порошку з доданням невеликої кількості мастильної речовини. У більшості випадків, проте, спочатку приготовляють пасту. Для цього потрібно визначити пропорції і змішати різні складові між собою і, в разі потреби, застосувати помел, просівання, фільтр-пресування, перемішування, стабілізацію та деаерацію. Деякі вогнетривкі вироби виготовляють також із щільноагрегатної суміші у сполученні з дрібними фракціями, а також з невеликою кількістю рідкої зв'язувальної речовини, яка може бути водомісткою (наприклад, смола та смоляні речовини, фосфорна кислота, лігніновий спирт).

(ii) Формування.

Приготовленим порошку або пасті надається, наскільки це можливо, бажана форма. Це досягається екструзією (крізь матрицю), пресуванням, формуванням, литтям або вручну. Іноді після ручної обробки застосовують обробку механічну.

(iii) Сушіння одержаних виробів.

(iv) Випалювання.

Під час цієї операції "сирець" нагрівають до температури 800° C або вище залежно від складу виробу. Після випалювання зерна щільно спікаються в результаті дифузії, хімічних перетворень або часткового розплавлення.

Вироби, що були нагріті до температур менше 800° C, з метою отвердження смоли, прискорення реакцій гідратації, для видалення води або інших летких компонентів, не вважаються такими, що пройшли випалювання в тому сенсі, як це розуміється в Примітці 1 до цієї групи. Такі вироби не включаються до групи 69.

(v) Остаточне оброблення.

Ознака цього процесу визначається призначенням керамічного виробу. Іноді потрібна машинна обробка для досягнення високого ступеня точності. Остаточне оброблення також може складатися з маркування, металізації або просочення.

Керамічні вироби часто забарвлюють (у масі або по поверхні), декорують або глазурують, застосовуючи при цьому спеціально підібрані фарби або світловідбивні речовини, склоподібні емалі та глазурі, суспензії, речовини, що надають виробу блиску, і т. д.

Випалювання після формування являє собою суттєву відмінну особливість, яка обумовлює різницю між предметами цієї групи і мінеральними чи кам'яними виробами групи 68, які, як правило, не випалюють, а також різницю між виробами цієї групи і виробами зі скла групи 70, під час виготовлення яких складові, що скляніють повністю розплавляються.

Залежно від складу і типу процесу випалювання одержують такі вироби:

I. Вироби з кремнеземистого кам'яного борошна або з аналогічних кремнеземистих порід, а також вогнетривкі вироби підгрупи І (товарні позиції 6901-6903).

II. Інші вироби з традиційної кераміки, кам'яної кераміки, фаянсу або фарфору, а саме складові підгрупи II (товарні позиції 6904-6914).

До цієї групи не включаються:

(a)  керамічний бій та уламки розбитої цегли (товарна позиція 2530);

(b) вироби товарної позиції 2844;

(c) блоки, пластини, стержні та аналогічні напівфабрикати з графіту та інших вуглецевих матеріалів, застосовуваних, наприклад, в електрощітках (товарна позиція 3801) (див. відповідні пояснення);

(d) елементи різальні з п'єзоелектричних керамічних матеріалів у нескладеному вигляді, наприклад, з титанату барію або титанату цирконату свинцю (товарна позиція 3824);

(e) вироби товарної позиції 6804;

(f) вироби зі склокераміки (група 70);

(g) спечені суміші з порошків недорогоцінних металів і гетерогенні суміші близьких за властивостями недорогоцінних металів, одержані плавленням (розділ XV);

(h) металокераміка товарної позиції 8113;

(ij) пластини, бруски, наконечники та аналогічні вироби для інструментів у нескладеному вигляді з металокераміки (товарна позиція 8209) та інші вироби групи 82.


Підгрупа I
Вироби з кремнеземистого кам'яного борошна або з аналогічних кремнеземистих порід та вогнетривкі вироб
и

Загальні положення

До цієї підгрупи включаються такі вироби, які містять або не містять глину:

(A) До товарної позиції 6901 входять керамічні вироби, одержані випалюванням після формування з кремнеземистого кам'яного борошна або аналогічних кремнеземистих порід, таких як кізельгур, триполіт або діатоміт (переважно включаються до товарної позиції 2512), або з оксиду кремнію, одержаного спалюванням певних рослинних речовин (наприклад, із золи рисових зерен). Ці матеріали  зазвичай  змішують зі зв'язувальними речовинами (такими як глина або оксид магнію), а іноді з іншими речовинами (наприклад, з азбестом, волосом, тирсою, вугільним пилом).

Ці вироби мають малу масу і пористу структуру, що робить їх прекрасними теплоізоляторами, які застосовуються у будівництві, для теплоізолювання газових і парових труб. Деякі з цих матеріалів застосовуються як вогнетривкі вироби для будівництва промислових печей, домен, парогенеруючих котельних установок (бойлерів) або інших промислових об'єктів та у випадках, коли від матеріалу вимагаються легкість, мала теплопровідність і висока термостійкість. Інші вироби використовуються як теплоізолятори за робочих температур менше 1000° C.

(B) У товарних позиціях 6902 та 6903 розглядаються вогнетривкі вироби, тобто випалені вироби, що характеризуються особливою термостійкістю (наприклад, порядку 1500° C та вище), які використовуються в металургії, виробництві скла і т. д.. Залежно від призначення, до вогнетривких виробів можуть також пред'являтися вимоги витримувати великі перепади температур, бути добрими або теплоізоляторами, або теплопровідниками, мати малий коефіцієнт теплового розширення, бути пористими чи мати щільну структуру, витримувати вплив руйнувальних матеріалів, з якими вони контактують, мати високу механічну міцність та зносостійкість і т. д.

Проте для включення до товарної позиції 6902 або 6903 як вогнетривкі вироби ці вироби повинні не лише мати здатність протистояти високим температурам, але і бути призначені для роботи при високих температурах. Так, до товарної позиції 6903 включаються тиглі з агломерованого глинозему, у той час як напрямники текстильних машин з того ж матеріалу відносяться до товарної позиції 6909, оскільки вогнетривкість не є їхньою обов'язковою якістю.

Основними типами вогнетривких виробів є:

(1) Високоглиноземні вогнетривкі матеріали з високим вмістом оксиду алюмінію на основі бокситу, муліту або корунду (іноді в суміші з глинами) або на основі кіаніту, силіманіту чи андалузиту (силікати алюмінію) у суміші з глинами, або на основі спеченого глинозему.

(2) Алюмосилікатні вогнетривкі матеріали (тобто основані на вогнетривкій глині з доданням невеликої кількості шамоту).

(3) Кремнеземисті та напівкремнеземисті вогнетривкі матеріали (основані на піску, подрібненому кварці, кремнієвій гальці і т. д. і зв'язані глиною чи вапном).

(4) Магнезитові вогнетривкі матеріали на основі магнезиту (джіобертиту), морської магнезії або доломіту; вогнетривкі матеріали на основі хроміту або оксиду хрому; хромомагнезитові вогнетривкі матеріали.

(5) Вогнетривкі матеріали на основі карбіду кремнію.

(6) Вогнетривкі матеріали з оксиду цирконію або силікату цирконію, зазвичай агломеровані глиною; вогнетривкі матеріали на основі оксиду берилію, оксиду торію, оксиду церію і т. д.

(7) Вогнетривкі матеріали на основі графіту або інших видів вуглецю, зазвичай агломеровані смолою, дьогтем чи глиною. (Вироби з графіту або інших вуглецевих речовин, застосовувані в електротехніці, включаються до товарної позиції 8545).

(8) Вогнетривкі матеріали на основі інших речовин, наприклад, нітриду кремнію, нітриду бору, титанату алюмінію і родинних сполук.

Вогнетривкі матеріали застосовуються переважно для футерування доменних і коксових печей, установок для крекінгу нафти, склоплавильних печей та аналогічних промислових установок, а також для виготовлення резервуарів, тиглів та інших установок для хімічної, склоплавильної, цементної, алюмінієвої та інших галузей металургійної промисловості.

Проте до товарних позицій 6902 та 6903 не включаються вироби, які, хоча іноді і називаються вогнетривкими та напіввогнетривкими, не здатні витримувати технологічні температури типу описаних вище. Такі вироби включаються до відповідних товарних позицій підгрупи II.

Пояснення до товарної позиції 6901:

6901 00 00 00

Цегла, блоки, плитки та інші керамічні вироби з кремнеземистого кам'яного борошна (наприклад, з кізельгуру, триполіту або діатоміту) або з аналогічних кремнеземистих порід

До цієї товарної позиції включаються всі вироби, виготовлені з матеріалів, зазначених у назві товарної позиції, незалежно від їхнього вигляду (тобто цегла, блоки, плити, панелі, плитки, черепиця, порожнисті брикети, оболонки циліндрів, труби), як вогнетривкі, так і невогнетривкі.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) цегла легка невогнетривка, яка не містить кремнеземисте кам'яне борошно або аналогічні кремнеземисті породи (тобто виготовлена з матеріалу, який містить рублену солому, тирсу, торф'яні волокна і т. д., і в яких у процесі випалювання вигоріла органічна речовина, утворивши пористу структуру) (товарна позиція 6904);

(b) пластини фільтрувальні з матеріалу, що містить кізельгур і кварц (товарна позиція 6909).

Додаткові пояснення до товарної позиції:

Дивись пояснення до цієї групи, Загальні положення до підгрупи І, абзац (A)

Ця товарна позиція включає теплоізолюючу цеглу, яку одержують формуванням і випалюванням діатомової (інфузорної) землі.

Пояснення до товарної позиції 6902:

6902

Цегла вогнетривка, блоки, плитки та аналогічні вогнетривкі керамічні будівельні матеріали, крім виробів з кремнеземистого кам'яного борошна або з аналогічних кремнеземистих порід:

6902 10 00 00

- з вмістом більш як 50 мас.% елементів Mg, Ca або Cr, узятих окремо або разом, у перерахунку на MgO, СаО або Cr2O3

6902 20

- з вмістом більш як 50 мас.% глинозему (Al2O3), кремнезему (SiO2) чи суміші або сполуки цих продуктів:

6902 20 10 00

- - з вмістом 93 мас.% або більше кремнезему (SiO2)

 

- - інші:

6902 20 91 00

- - - з вмістом більш як 7 мас.%, але менш як 45 мас.% глинозему (Al2O3)

6902 20 99 00

- - - інші

6902 90 00 00

- інші

До цієї товарної позиції включаються вогнетривкі вироби (крім перерахованих у товарній позиції 6901), зазвичай застосовувані для спорудження печей, домен, сушарок або інших установок для металургійної, хімічної, керамічної, склоплавильної та інших галузей промисловості.

До цієї товарної позиції включаються, серед іншого (inter alia):

(1) Брикети всіх форм (паралелепіпеди, клиноподібні, циліндричні, напівциліндричні форми і т. д.), включаючи замкові цеглини та інші фасонні цеглини складних форм (наприклад, цеглини, вгнуті з однієї сторони і плоскі з інших сторін), навіть якщо вони легко розрізняються як спеціально призначені для спорудження будь-якої установки або механізмів, описаних у розділі XVI.

(2) Вогнетривкі блоки і плитки [черепиця] для підлоги, стін, камінів і т. д.

До цієї товарної позиції не включаються труби (у тому числі жолоби у формі напівциліндрів), куточки, коліна та фітинги для труб з вогнетривких матеріалів (товарна позиція 6903).

Пояснення до товарної підпозиції:

6902 10

У виробах, включених до цієї підпозиції, слід визначити вміст MgO, CaO або Cr2O3.  зазвичай це досягається визначенням вмісту елементів (тобто Mg, Ca або Cr), а виходячи з цієї кількості, можна розрахувати еквівалентні концентрації їхніх оксидів. Наприклад, 40 % Ca відповідають 56 % CaO, а 24 % Mg відповідають 40 % MgO. Так, виріб на основі силікату кальцію, в якому міститься 40 % Ca (що відповідає 56 % CaO), повинен включатися до цієї товарної  підпозиції.

Додаткові пояснення до товарної позиції:

6902

Дві основні характеристики вогнетривких виробів, охоплених цією товарною позицією, полягають у тому, що вони повинні мати конус Зегера, еквівалентний, щонайменше, 1500 оC (визначений відповідно до Рекомендації ISO R 528-1966 і R 1146-1969), і що вони дійсно призначені для використання, що вимагає такого ступеню вогнетривкості.

Дивись також Пояснення до цієї групи, Загальні положення до підгрупи І, пункт (B)

Додаткові пояснення до товарної категорії:

6902 10 00

Дивись Пояснення до товарної підпозиції 6902 10.

Пояснення до товарної позиції 6903:

6903

Інші вироби з вогнетривкої кераміки (наприклад, реторти, тиглі, муфелі, насадки, глушники, підпірки, пробірні чашки, труби, трубки, кожухи, прутки, стрижні), крім виробів з кремнеземистого кам'яного борошна або аналогічних кремнеземистих порід:

6903 10 00 00

- з вмістом більш як 50 мас.% графіту або інших форм вуглецю або сумішей цих продуктів

6903 20

- з вмістом більш як 50 мас.% глинозему (Al2O3) або суміші, або сполуки глинозему з кремнеземом (SiO2):

6903 20 10 00

- - з вмістом менш як 45 мас.% глинозему (Al2O3)

6903 20 90 00

- - з вмістом 45 мас.% або більше глинозему (Al2O3)

6903 90

- інші:

6903 90 10 00

- - з вмістом більш як 25 мас.%, але не більш як 50 мас.% графіту або інших форм вуглецю або їх сумішей

6903 90 90 00

- - інші

До цієї товарної позиції включаються всі вогнетривкі вироби, що не зазначені або не включені в попередніх товарних позиціях.

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Вироби, які є, на відміну від описаних у товарній позиції 6902, найчастіше нефіксованими деталями, як, наприклад, реторти, посудини для хімічних реакцій, тиглі, пробірні чашки та аналогічні вироби, призначені для використання у виробництві або в лабораторних умовах, муфелі, насадки, заглушки, сопла пальників та аналогічні частини печей; капсули для випалювання, підпірки та інші деталі випалювальних печей для підтримки і відділення фаянсових виробів під час випалювання; кожухи та стержні; штативи для тиглів, виливниці і т. д.

(2) Труби і трубки (включаючи напрямні жолоби у формі напівциліндрів), куточки, коліна та аналогічні труби або фітинги для труб, навіть якщо вони призначені для використання як постійна арматура в будівельних роботах.

Проте сюди не включаються конуси Зегера (керамічні плавкі датчики температури) (див. пояснення до товарної позиції 3824); їх не випалюють після формування.

Додаткові пояснення до товарної позиції:

Перший абзац Пояснень до товарної позиції 6902 повністю застосовується до цієї позиції. Відповідно, ця товарна позиція виключає зроблені з спеченого глинозему нитконапрямлячі для ткацьких верстатів, інструментів та ручок інструментів з тих самих чи інших вогнетривких матеріалів, кульки, гранули з вогнетривкого глиноземо-силікату, що використовуються як носії для хімічних сполук та хімічних елементів, які є каталізаторами в різних виробничих процесах тощо.

Підгрупа II
Інші керамічні вироб
и Загальні положення

До цієї підгрупи включаються керамічні вироби, крім виробів з кремнеземистого кам'яного борошна або аналогічних кремнеземистих порід і вогнетривких виробів підгрупи І.

В УКТЗЕД ці вироби класифікуються за видом (цегла, плитка, сантехнічні вироби і т. д.), і на цю класифікацію не впливає природа використаної під час їхнього виготовлення кераміки, крім столового, кухонного посуду, інших господарських і туалетних виробів, які включаються до товарної позиції 6911, якщо вони виготовлені з фарфору, і - до товарної позиції 6912, якщо вони виготовлені з інших видів кераміки.

(I) Фарфор

Фарфор означає твердий фарфор, м'який фарфор, бісквітний фарфор (включаючи пароський) та кістяний фарфор. Усі ці керамічні вироби майже суцільно оскляніли, відрізняються міцністю і практично непроникні (навіть якщо неглазуровані). Це вироби білого кольору або штучно забарвлені, напівпрозорі (якщо не мають велику товщину стінок) та резонувальні.

Твердий фарфор виготовляють з сировини, яка складається з каоліну (або каолінових глин), кварцу, польового шпату (або фельдшпатоїдів), іноді з доданням карбонату кальцію. Її покривають безбарвною прозорою глазур'ю і потім випалюють, внаслідок чого глазур спікається з основою.

М'який фарфор містить менше глинозему, але більше кремнезему та флюсів (наприклад, польового шпату). У кістяний фарфор, який містить меншу кількість глинозему, входить також фосфат кальцію (наприклад, у вигляді кісткової золи); напівпрозора речовина виходить у результаті цього за більш низької температури випалення, ніж у твердого фарфору. Глазур  зазвичай наноситься вторинним низькотемпературним випалювання, що дозволяє використовувати більшу розмаїтість підглазурних фарб.

Бісквітний фарфор є неглазурованим фарфором. Його різновид, пароський фарфор (іноді його називають каррарським фарфором), - спеціальна дрібнозерниста жовтувата речовина, яка містить велику кількість польового шпату і часто подібна на вигляд до пароського мармуру, що і визначило її назву.

(II) Інші керамічні вироби

Керамічні вироби, крім фарфору, містять у собі:

(A)  Пористі керамічні вироби, непрозорі, на відміну від фарфору, пропускають рідину, металеві предмети без великих зусиль залишають подряпини на їхній поверхні, на зламі вони прилипають до язика. Така кераміка включає:

(1) Керамічні вироби зі звичайних залізовмісних і вапняних глин (цегельної глини). Вони тьмяні, землистої структури,  зазвичай  коричневі, червоні або жовті.

(2) Широкий спектр білих або забарвлених керамічних виробів (гончарні вироби, майоліка, дельфтський фаянс і т. д.). Вироби пористої структури, щоб вони стали непроникними, потрібно глазурувати (наприклад, за допомогою прозорих і непрозорих глазурей типу білих або кольорових оксидів металів). Гончарні вироби і т. д. виготовляються з дрібнопросіяних глин, змішаних з водою. Ці види продукції відрізняються дрібнозернистою структурою, одержаної внаслідок випалювання за більш високій температури, ніж у випадку кераміки зі зазвичайної глини; від фарфору вони відрізняються тим, що не суцільно оскляніли.

(B) Вироби з кам'яної кераміки, що хоча і мають досить щільну структуру і достатню твердість, яка забезпечує стійкість до впливу сталевого вістря, відрізняються від фарфору тим, що вони непрозорі і зазвичай лише частково оскляніли. Вироби з кам'яної кераміки можуть бути осклянілими (непроникними) або напівосклянілими. зазвичай вони сірого кольору або коричнюватого відтінку через домішки, які містяться у використовуваній як сировина глині, і їх, як правило, покривають глазур'ю.

(C) Деякі вироби, називані "напівфарфор" або "імітація фарфору", виготовлені, прикрашені і глазуровані так, щоб надати їм зовнішнього вигляду фарфору. Не є зовсім непрозорими, як глиняні гончарні вироби, і прозорими, як фарфор, вони бувають злегка прозорими в найтонкіших своїх частинах, наприклад, у основи чашок. Проте ці вироби відрізняються від справжнього фарфору грубозернистою структурою, а також тим, що вони тьмяні і неоскляніли. Під шаром глазурі вони, отже, пористі і на зламі прилипають до язика. Крім того, сталевий ніж без великих зусиль залишає подряпини на їхній поверхні, хоча слід зазначити, що на деяких видах м'якого фарфору сталь теж залишає сліди у вигляді подряпин. Вироби з такої імітації "фарфору" не вважаються справжнім фарфором.

До цієї підгрупи включаються також деякі вироби, виготовлені формуванням і випалювання з подрібненого в порошок стеатиту та ін., зазвичай змішаного з глиною (наприклад, каолінової), польовим шпатом і т. д., але слід зазначити, що багато виробів з таких матеріалів призначені для використання в електротехнічній промисловості і, отже, включаються в групу 85. До цієї підгрупи також включаються вироби, виготовлені випалюванням стеатиту, попередньо сформованого пресуванням.

Деякі керамічні вироби з вогнетривких матеріалів (наприклад, зі спеченого глинозему) також можуть бути включені до підгрупи II, якщо вони не належать до категорії виробів, призначених для застосування як вогнетривкі вироби (див. пояснення до товарної позиції 6909).

Додаткові загальні положення до підгрупи II.

Щодо визначень термінів "фарфор", "груба кераміка (кераміка із звичайної глини)", "фаянс" і "кам'яна кераміка", використовуваних в товарних позиціях та товарних підпозиціях цієї підгрупи, дивись Пояснення до цієї групи, Загальні положення до підгрупи II.

Пояснення до товарної позиції 6904:

6904

Цегла будівельна, блоки для підлоги, плитки несучі або облицьовувальні та аналогічні вироби з кераміки:

6904 10 00 00

- цегла будівельна

6904 90 00 00

- інші

До цієї товарної позиції включаються невогнетривка цегла з кераміки (тобто цегла, що не витримує температуру в 1500° C або вище) тих видів, що зазвичай застосовуються для будівлі стін, будинків, промислових труб і т. д. Ця цегла включається до цієї товарної позиції, навіть якщо вона може застосовуватися в інших цілях (наприклад, оскляніла цегла, яка іноді використовуються для мостіння доріг або у палях мостів, а також для будування будинків).

Цегла зазвичай має відносно пористу структуру (звичайні керамічні вироби), але деяка з неї буває, у більшому чи меншому ступені, оскляніла (наприклад, цегла підвищеної міцності); остання знаходить застосування в будівельних роботах, які вимагають від матеріалу високої механічної міцності або стійкості до впливу кислот (наприклад, для будування об'єктів хімічної промисловості).

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Звичайна суцільна цегла прямокутної форми з гладкою чи рифленою поверхнею.

(2) Вигнута цегла, іноді перфорована, призначена для димарів промислових об'єктів.

(3) Порожниста цегла, перфорована цегла; довгі порожнисті блоки для настилання підлог і будівельні плити, застосовувані під час настилання підлог, стель і т. д., у з'єднанні зі сталевою арматурою та з тримальними або облицювальними плитками [черепицею] (тобто з керамічними підпірками для підтримки блоків під час облицювання балок).

(4) Лицьова цегла (наприклад, для облицьовування будинків або стін, наличників, вікон або дверей, включаючи спеціальну цеглу для капітелей колон, бордюрів, фризів або інших архітектурних оздоблень).

Так звана "подвійна цегла", спеціально перфорована по довжині і яку розколюють перед застосуванням, включаються до цієї товарної позиції за умови, що після розколювання вона зберігає властивості будівельної цегли.

Уся ця цегла, особливо призначена для лицювальних робіт, може бути відполірована, піддана обробці піском (шар піску наплавляється на поверхню під час випалювання), покрита тонким шаром білої чи кольорової каолінової суспензії, яка маскує колір основної поверхні, випалена чи закопчена, забарвлена в об'ємі або по поверхні (доданням оксидів металів, застосуванням залізовмісної глини або нагріванням у відновленому газовому середовищі в присутності вуглеводнів або вугілля), просочена смолою, глазурована і т. д. На одній або двох поверхнях цих виробів можуть бути ліпні, тиснені чи вирізані оздоби.

До цієї товарної позиції також включаються легка цегла, яка виготовляється з сумішей, що містять тирсу, волокна торфу, рубану солому і т. д., які вигорають під час випалювання, і утворюють у результаті цього дуже порожнисту структуру.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) цегла з кізельгуру і т. д. (товарна позиція 6901) та вогнетривка цегла (товарна позиція 6902);

(b) плити та плитки для мостіння, будівлі стін або печей (див. пояснення до товарної позиції 6907).

Додаткові пояснення до товарної позиції:

Критерії, що дозволяють відрізнити будівельну цеглу від плит та плиток для мостіння доріг або облицьовування, встановлені в Поясненнях до товарної позиції 6907.

Пояснення до товарної позиції 6905:

6905

Черепиця дахова, складові частини димарів, дефлектори, оздоби архітектурні та інші будівельні керамічні вироби:

6905 10 00 00

- черепиця дахова

6905 90 00 00

- інші

До цієї товарної позиції включається ряд невогнетривких виробів, як правило, з грубої кераміки, частково в тому чи іншому ступені осклянілих і застосовуваних, як і цегла, для будівельних робіт.

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Черепиця (плитки) покрівельна (для дахів, верхніх країв стін і т. п.). Вона зазвичай має шипи, отвори під цвяхи або сформована так, щоб забезпечити щільне з'єднання черепиць між собою, і відрізняється від плиток [черепиці] товарної позиції 6907. Вона може бути плоскою, напівциліндричною або мати спеціальну форму для верхівок карнизів, гребенів дахів, зовнішніх кутів вальм чи жолобів і т. д.

(2) Дефлектори, парасолі над димарями, деталі облицювання димоходів, заслінки димоходів і т. д.

(3) Оздоби архітектурні для будинків, стін, воріт і т. д. (наприклад, карнизи і фризи); гаргулі (фігурні жолоби); педименти, розетки, балюстради, пояски, капітелі; фронтони, верхівки карнизів, оздоби для дахів і гребенів дахів і т. д.

(4) Інші будівельні вироби з кераміки, наприклад, решітки вентиляторів; решітки, використовувані як основи для гіпсових виробів, утворені з дротяної сітки, виконані з пластинами або хрестоподібними зчленуваннями з випаленої глини в місцях перетину дротів, причому в цих виробах випалена глина є основним компонентом.

Усі ці вироби включаються до цієї товарної позиції незалежно від того, рівні вони, чи покриті шаром піску або каоліновою суспензією, забарвлені в масі, просочені іншими речовинами, глазуровані, рифлені, борознисті, гофровані чи прикрашені під час формування іншим способом.

До цієї товарної позиції не включаються, серед іншого, труби, водовідводи та аналогічні вироби типу ринв (товарна позиція 6906), навіть якщо вони використані для будівельних цілей.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

6905 10 00

Дивись Пояснення до товарної позиції 6905, другий абзац, пункт (1).

Черепицю дахову можна відрізнити від плитки для мостіння та облицювання завдяки тому, що вона зазвичай має гребені, дужки або інші засоби для з'єднання.

6905 90 00

Ця товарна категорія включає вироби, згадувані в Поясненнях до товарної позиції 6905, другий абзац, пункти (2), (3) і (4).

Пояснення до товарної позиції 6906:

6906 00 00 00

Труби керамічні, трубопроводи ізоляційні, водовідводи і фітинги труб

До цієї товарної позиції включаються невогнетривкі труби, призначені, як правило, для використання у складеному вигляді для дренажу або розподілу рідин. Вони можуть мати будь-яку форму або переріз (прямого, вигнутого, відгалуженого, постійного чи перемінного діаметра і т. д.) і можуть бути глазуровані.

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Дренажні труби сільськогосподарські або садівничі, виготовлені з грубої начорно обробленої порожнистої кераміки, випаленої лише за низьких температур.

(2) Інші види труб, трубопроводи ізоляційні і водовідводи (наприклад, ринви, каналізаційні труби, трубопроводи для захисту електричних кабелів, але не для ізоляції, половинки труб у формі водостічного чи напрямного жолобу, труби для відводу води від стін будинків).

Ці труби можуть бути з грубої неглазурованої кераміки, але їх часто роблять непроникними за допомогою глазурування або скління (наприклад, труби, використовувані в хімічній промисловості).

(3) Фітинги труб, призначені для з'єднання або відгалуження труб (перехідні муфти, фланці, патрубки, трійники, фільтри і т. д.).

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) трубоподібні частини камінів (дефлектори, парасолі над димарями, деталі для лицювання камінів, заслінки димоходів) (товарна позиція 6905);

(b) маленькі трубки та трубовідводи (наприклад, трубки згоряння), зазвичай з фарфору, спеціально призначені для лабораторних досліджень (товарна позиція 6909);

(c) трубопроводи ізоляційні, з'єднувальні деталі і вся трубоподібна арматура для використання в електротехнічній промисловості (зокрема, товарні позиції 8546 та 8547).

Пояснення до товарної позиції 6907:

6907

Плитка та плити для мостіння і покриття підлоги, печей, камінів або стін, керамічні; кубики керамічні для мозаїки та аналогічні вироби, на основі і без неї; керамічні вироби оздоблювальні:

 

- плити і плитка для мостіння і покриття підлоги, печей, камінів або стін, крім включених до підпозицій 6907 30 і 6907 40:

6907 21 00

- - з коефіцієнтом поглинання води не більше 0,5 мас.%:

6907 21 00 10

- - - глазуровані плитка, кубики та аналогічні вироби прямокутної або іншої форми, найбільша грань яких може бути вписана в квадрат із стороною менш як 7 см

6907 21 00 90

- - - інші

6907 22 00

- - з коефіцієнтом поглинання води більш 0,5 мас.% але не більше 10 мас.%:

6907 22 00 10

- - - глазуровані плитка, кубики та аналогічні вироби прямокутної або іншої форми, найбільша грань яких може бути вписана в квадрат із стороною менш як 7 см

6907 22 00 90

- - - інші

6907 23 00

- - з коефіцієнтом поглинання води понад 10 мас.%:

6907 23 00 10

- - - глазуровані плитка, кубики та аналогічні вироби прямокутної або іншої форми, найбільша грань яких може бути вписана в квадрат із стороною менш як 7 см

6907 23 00 90

- - - інші

6907 30 00

- кубики керамічні для мозаїки та аналогічні вироби, крім включених до товарної підпозиції 6907 40:

6907 30 00 10

- - глазуровані плитка, кубики та аналогічні вироби прямокутної або іншої форми, найбільша грань яких може бути вписана в квадрат із стороною менш як 7 см

6907 30 00 90

- - інші

6907 40 00

- керамічні вироби оздоблювальні:

6907 40 00 10

- - глазуровані плитка, кубики та аналогічні вироби прямокутної або іншої форми, найбільша грань яких може бути вписана в квадрат із стороною менш як 7 см

6907 40 00 90

- - інші

До цієї товарної позиції включаються керамічні плити і плитки облицювальні [кахлі], включаючи плитку з каменоломні, що застосовуються для мостіння доріг і облицювання стін, печей і т. д.

Плити і плитки для облицювання печей і стін мають меншу товщину стосовно розмірів своєї поверхні, ніж будівельна цегла. Якщо цегла відіграє основну роль у будівельних роботах, утворюючи собою каркас будинків, то плити і плитки [кахлі] призначені для того, щоб їх прикріплювали цементом, зв'язувальною речовиною або будь-яким іншим способом до поверхні вже існуючих стін і т. д. Вони також відрізняються від черепиці тим, що зазвичай  мають плоску поверхню, у них не потрібні отвори або інші пристосування для кріплення, а також тим, що їх прикріплюють поруч, не накладаючи один на одного. Плити більше плиток [кахлів] і зазвичай  прямокутної форми; плитки [кахлі] можуть мати різну форму (шести-, восьмикутні і т. д.). Плитки [кахлі] застосовуються переважно для облицювання стін, камінів, печей, підлог та доріжок; плити використовуються переважно для мостіння доріг, підлог або камінів. Вироби обох категорій можуть бути виготовлені з глини або іншої неорганічної сировини, форма зазвичай надається екструдуванням або пресуванням при кімнатній температурі, але можуть застосовуватися і інші технології; потім вироби піддають сушці з подальшим випалюванням при температурі, достатній для надання їм необхідних властивостей. Проте вироби, піддані особливо великим навантаженням, частіше оскляніли, наприклад, плитки [кахлі] з кераміки, фарфору або випаленого стеатиту (наприклад, плитки [кахлі] для облицювання дробарок і т. д.).

Зносостійкість та швидкість оскляніння залежать від структури плитки [кахлі]. Ці структурні властивості визначаються здатністю до поглинання води. Високий рівень поглинання води відповідає пористій структурі. Низький рівень поглинання води відповідає щільній (осклянілій) структурі.

Коефіцієнт пористості або поглинання води (позначається символом E) визначається відсотковою часткою маси води після досягнення насичення сухого зразка (плитки) водою.

Визначення рівня поглинання води ґрунтується на вакуумному методі згідно стандарту ISO 10545-3.

Формула для розрахунку поглинання води виражається наступним рівнянням:

E = {(Mf-Mi) / Mi} x 100, де:

E = поглинання води, виражене у відсотках,

Mi = суха маса зразка,

Mf = маса зразка, насиченого водою.

Деякі керамічні плитки застосовуються лише для мостіння; на відміну від цегли вони  зазвичай мають форму кубів або усічених пірамід. Як правило, їх виготовляють з грубої кераміки, або у виняткових випадках, з фарфору (наприклад, плитки для позначення пішохідних переходів).

Отже, класифікація виробів цієї товарної позиції визначається в більшому ступені їхньою формою і розмірами, ніж структурою. Так, цегла, придатна для застосування як у будівництві, так і у мостінні доріг (наприклад, оскляніла цегла), не включаються до цієї товарної позиції (товарна позиція 6904).

Вироби цієї товарної позиції можуть бути забарвлені в масі, під мармур, піддані рифленню, калюванню, гофрируванню, глазуруванню і т. д.

За умови дотримання вищезгаданих положень, до цієї товарної позиції також включаються:

(1) оздоблювальні вироби з кераміки, такі як бордюрна, насадкова, плінтусна, фризова, кутова або інша плитка [кахлі], призначена для доведення облицювальних робіт, робіт з мостіння і т. д., із закругленими краями або без них, неплоска або тривимірна, що надає їй якості оздоблювальних матеріалів; це стосується, зокрема, бордюрної, плінтусної, фризової, кутової плитки, декоративних вставок і інших керамічних аксесуарів. У таких випадках необхідно, щоб ці вироби поєднувалися з основною плиткою, тому відтінок і якість їх поверхні зазвичай такі ж, як у звичайних плиток. Як правило, вони продаються поштучно або в погонних метрах.

(2) подвійні плитки [кахлі], призначені для розколюються перед застосуванням.

(3) теракотові елементи обшивки, що застосовуються у будівництві для зовнішньої і внутрішньої обшивки, бувають різних розмірів, мають модульну конструкцію, кріпляться, наприклад, металевими кляймерами до вертикальних або горизонтальних металевих профілів, прикріплених до стін основної конструкції.

(4) кубики для мозаїчних робіт без основи або на паперовій або іншої основі, що характеризуються малими розмірами.

Проте, крім глазурованих виробів, до цієї товарної позиції не включаються:

(a) плитки, спеціально призначені для столових підставок і т. д. (товарна позиція 6911 або 6912);

(b) декоративні та аналогічні вироби товарної позиції 6913;

(c) плитки керамічні, спеціально призначені для кухонних та інших плит (товарна позиція 6914).

Пояснення до товарної підпозиції 6907 40

Зображення деяких типів оздоблювальних керамічних виробів, які включаються в цю підпозицію, наведені нижче.

[6908]

Пояснення до товарної позиції 6909:

6909

Посуд та вироби керамічні для лабораторного, хімічного або іншого технічного застосування; керамічні жолоби, чани та аналогічні ємності, використовувані в сільському господарстві; керамічні глечики, баки та аналогічні вироби, використовувані для транспортування або упаковування товарів:

 

- посуд та вироби керамічні для лабораторного, хімічного або іншого технічного використання:

6909 11 00 00

- - з фарфору

6909 12 00 00

- - вироби, в яких твердість еквівалентна 9 або більше за шкалою Мооса (Mohs)

6909 19 00 00

- - інші

6909 90 00 00

- інші

До цієї товарної позиції включається дуже широке коло виробів, які  зазвичай  виготовляють з осклянілій кераміки (кам'яна кераміка, фарфор, стеатитова кераміка і т. д.), глазурованих або неглазурованих. Проте сюди не включаються покрівельні вогнетривкі вироби, призначені для роботи в умовах високих температур, описані в загальних положеннях до підгрупи І. Але вироби, не призначені для роботи в умовах високих температур, включаються до цієї товарної позиції, навіть якщо вони виготовлені з вогнетривких матеріалів (наприклад, напрямники для ниток у текстильних верстатах, подрібнювальні апарати і. т. д., виготовлені зі спеченого оксиду алюмінію).

Зокрема, до цієї товарної позиції включаються:

(1) Посуд лабораторний та інші вироби (наприклад, для дослідницьких чи промислових робіт), такі як тиглі і кришки для тиглів, чашки для випарювання, човники для спалювання, пробірні чашки; ступки і товкачики; ложки для кислот, шпателі; підпірки для фільтрів і каталізаторів; фільтрувальні пластинки, трубки, підсвічники, лійки і т. д.; водяні бані; мензурки, градуйовані посудини (крім градуйованого кухонного посуду); лабораторні чашки, кювети, ванни, ртутні лотки; маленькі трубки (наприклад, трубки для спалювання, включаючи трубки для аналізу вуглецю, сірки і т. д.).

(2) Вироби керамічні для інших технічних цілей, такі як частини для насосів, клапани; реторти, цистерни, хімічні ванни та інші статичні контейнери з одинарними чи подвійними стінками (наприклад, для гальванізації, зберігання кислот); пробки для посудин, що містять кислоту; змійовики і колони для фракціонування і дистиляції; кільця Рашига для приладів фракціонування нафти; розмелювальні апарати, та кулі і т. д. для кульових млинів; напрямники для ниток у текстильних верстатах і штампи для видавлювання хімічних текстильних ниток; пластини, прутки, наконечники та аналогічні вироби для інструменту.

(3) Ємності, застосовувані для комерційних перевезень або пакування товарів, наприклад, великі контейнери, сулії і т. д., для перевезення кислот та інших хімічних речовин; флакони, посудини і горщики для харчових продуктів (варення, приправ, фаршів, алкогольних напоїв і т. д.), для фармацевтичної продукції або косметики (помади, мазі, крему і т. д.), для чорнила і т. д.

(4) Лійки, труби та аналогічні ємності, застосовувані в сільському господарстві.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) вироби товарної позиції 6804;

(b) реторти, тиглі, муфелі, пробірні чашки та інші аналогічні вироби з вогнетривких матеріалів (товарна позиція 6903);

(c) ємності кухонні або домашні (наприклад, чайниці, хлібниці, вази для печива) (товарна позиція 6911 або 6912);

(d) посудини і контейнери загального призначення для лабораторій і демонстраційні посудини для ліків, кондитерських виробів і т. д. (товарна позиція 6914);

(e) вироби з металокераміки (товарна позиція 8113);

(f) електроприлади (вимикачі, кабельні ящики, плавкі запобіжники і т. д.) товарних позицій 8533 - 8538 та електроізолятори, ізоляційна арматура і т. д. товарної позиції 8546 або 8547.

Пояснення до товарної підпозиції.

Товарна підпозиція 6909 12

До цієї товарної підпозиції включаються керамічні вироби з високими експлуатаційними характеристиками. Це вироби на основі кристалічної керамічної матриці (наприклад, оксиду алюмінію, карбіду кремнію, оксиду цирконію, або нітридів кремнію, бору чи алюмінію, або їхніх сумішей); з метою одержання композиційного керамічного матеріалу в матриці можуть бути дисперговані ниткоподібні кристали або волокна зміцнювального матеріалу (наприклад, металу або графіту).

Ці вироби мають матрицю з дуже низькою пористістю і дрібнозернистою структурою; вони характеризуються високою стійкістю до зносу, корозії, втоми і термічному удару, міцністю за високих температур; співвідношеннями міцність - маса, порівнянними або переважаючими аналогічний показник для сталі.

Вони часто застосовуються замість деталей зі сталі або інших металів у механічних пристроях, що вимагають малих допусків за розмірами (наприклад, для роторів турбокомпресорів, підшипників кочення та верстатів).

Шкала Мооса, згадана в цій товарній підпозиції, характеризує матеріал за його здатністю дряпати поверхню іншого матеріалу, який розташований за шкалою нижче, ніж оцінюваний матеріал. Матеріали ранжовувані від 1 (для тальку) до 10 (для алмазу). Більшість керамічних матеріалів з високими експлуатаційними характеристиками займають верхню частину шкали. Карбід кремнію та оксид алюмінію, які використовуються в кераміці з високими експлуатаційними характеристиками, відповідають 9 або більше за шкалою Мооса. Для того щоб розрізняти більш тверді матеріали, шкалу Мооса іноді розширюють, причому тальк приймають за 1, а алмаз за 15. За розширеній шкалі Мооса плавлений оксид алюмінію має твердість, еквівалентну 12, а карбід кремнію - еквівалентну 13.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

6909 11 00 - 6909 19 00

Дивись Пояснення до товарної позиції 6909, другий абзац, пункти (1) і (2).

6909 12 00

Дивись Пояснення до товарної підпозиції 6909 12.

6909 90 00

Дивись Пояснення до товарної позиції 6909, другий абзац, пункти (3) і (4).

Пояснення до товарної позиції 6910:

6910

Раковини, умивальники, консолі раковин, ванни, біде, унітази, зливні бачки, пісуари та аналогічні санітарно-технічні вироби, з кераміки:

6910 10 00 00

- з фарфору

6910 90 00 00

- інші

До цієї товарної позиції включаються предмети, призначені для стаціонарного встановлення на місці, у будинках і т. п.,  зазвичай  під'єднані до водопроводу або каналізаційної системи. Отже, їх потрібно зробити водонепроникними глазуруванням або тривалим випалювання (наприклад, вироби з кам'яної кераміки, фаянсу, санітарно-технічні вироби з вогнетривкої глини, штучного або осклянілого фарфору). Крім перерахованих виробів, до цієї товарної позиції також включаються такі предмети як зливні бачки туалетів.

Керамічні зливні бачки розглядаються в цій товарній позиції незалежно від того, обладнані вони зливним механізмом чи необладнані.

Проте до цієї товарної позиції не включаються такі невеликі речі для ванних кімнат або санітарно-технічні речі як мильниці, коробочки для губок, підставки для зубних щіток, гачки для рушників, тримачі для туалетного паперу, навіть якщо вони призначені для стаціонарного кріплення на стінах, а не є переносним санітарно-технічним устаткуванням типу постільних грілок, пісуарів і нічних горщиків; ці вироби включаються до товарної позиції 6911 чи 6912.

Пояснення до товарної позиції 6911:

6911

Посуд та прибори столові або кухонні, інші господарські і туалетні вироби, з фарфору:

6911 10 00 00

- посуд та прибори столові або кухонні

6911 90 00 00

- інший

Див. пояснення до товарної позиції 6912.

Пояснення до товарної позиції 6912:

6912 00

Посуд та прибори столові або кухонні, інші господарські і туалетні вироби, з кераміки, крім фарфорових:

 

- посуд та прибори столові або кухонні:

6912 00 21 00

- - з грубої кераміки

6912 00 23 00

- - з кам'яної кераміки

6912 00 25 00

- - з фаянсу або тонкої кераміки

6912 00 29 00

- - інші

 

- інші:

6912 00 81 00

- - з грубої кераміки

6912 00 83 00

- - з кам'яної кераміки

6912 00 85 00

- - з фаянсу або тонкої кераміки

6912 00 89 00

- - інші

Посуд та прибори столові, кухонні, інші господарські і туалетні вироби включаються до товарної позиції 6911, якщо вони виготовлені з фарфору, і до товарної позиції 6912, якщо вони виготовлені з інших видів кераміки, таких як кам'яна кераміка, фаянс, імітація фарфору (див. загальні положення до підгрупи II).

Отже, до цієї товарної позиції включаються:

(A) Посуд та прибори столові, такі як кавові чи чайні сервізи, тарілки, супниці, салатниці, блюда і підноси всіх видів, кавники, чайники, цукорниці, пивні глечики, чашки, соусниці, вази для фруктів, масельнички, сільнички, баночки для гірчиці, підставки для яєць, підставки під чайники і гарячі страви, для ножів, ложок і кільця для серветок.

(B) Посуд та прибори кухонні, такі як сотейники, каструлі всіх розмірів і форм, блюда для смаження або випікання, миски, формочки для кондитерських виробів і желе, різні вази і скрині (чайниці, хлібниці і т. д.), лійки, ополоники, мірні посудини з поділками і качалки.

(C) Вироби інші господарські типу попільниць, ємностей для гарячої води і сірничниць.

(D) Вироби туалетні (для використання у ванних кімнатах і туалетах, як домашніх, так і громадського користування), такі як умивальні речі (глечики для умивання і т. д.), санітарно-технічні відра, підкладні судна, пісуари, нічні горщики, плювальниці, розсіювачі душу, ванночки для промивання очей; мильниці, вішалки для рушників, підставки для зубних щіток, тримачі для туалетного паперу, гачки для рушників та аналогічні вироби для ванних і туалетних кімнат або кухонь, незалежно від способу кріплення.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) бутелі обплетені, банки, пляшки, горщики та аналогічні вироби, застосовувані для пакування або транспортування продуктів (товарна позиція 6909);

(b) ванни, біде, раковини та аналогічні санітарно-технічні вироби (товарна позиція 6910);

(c) статуетки та інші декоративні вироби товарної позиції 6913;

(d) вироби керамічні, в яких обробка з дорогоцінних металів або металів, плакованих дорогоцінними металами, є більш ніж другорядної (група 71);

(e) кавомолки та млини для приправ з керамічними контейнерами і металевими робочими частинами (товарна позиція 8210);

(f) апаратура електротермічна (для приготування їжі, розігріву і т. д.), включаючи електронагрівальні прилади (спеціальні нагрівальні тарілки, термостійкий посуд і т. д.) товарної позиції 8516;

(g) вироби групи 91, включаючи футляри для годинників;

(h) запальнички товарної позиції 9613 і розпилювачі ароматичних речовин та аналогічні  вироби (товарна позиція 9616).

Додаткові пояснення до товарної  підпозиції:

6912 00

Щодо класифікації в різних товарних підпозиціях цієї товарної позиції дивись також Пояснення до цієї групи і зокрема Загальні Примітки до підгрупи II "Інші керамічні вироби".

Щодо класифікації столового посуду та приборів, кухонного посуду та приборів та інших господарських товарів декоративного характеру і, зокрема, тих, що мають декоративні рельєфні візерунки і т. і., дивись Пояснення до товарної позиції 6913, пункт (B)

1. Пивні кухлі зазвичай класифікуються в цій товарній підпозиції; проте вони класифікуються в товарній позиції 6913, якщо:

- їхні обідки мають таку форму або таким чином оброблені, що з них незручно пити;

- через їхню форму їх важко тримати і підносити до рота;

- рельєфні візерунки мають такий характер або настільки численні, що кухлі важко чистити;

- вони мають незвичну форму (наприклад, форму черепа або жіночого погруддя);

- вони декоровані нестійкими фарбами.

2. Вироби у формі пивних кухлів, що мають рельєфні декоративні візерунки або подібні, але місткістю менш як 0,2 л, зазвичай  входять до товарної позиції 6913.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

6912 00 21 та 6912 00 81

Ці товарні категорії включають вироби, які одержують з залізистої глини і вапняної глини (цегельної глини), які у місці розламу мають грубий матовий та кольоровий вигляд ( зазвичай  коричневий, червоний або жовтий).

Їхні уламки гетерогенні (неоднорідні); діаметр неоднорідного елементу (частинок, включень, пор), що представляють структуру загальної маси, повинен перевищувати 0,15 мм. Тому ці елементи видно простим оком.

Крім того, їхня пористість (коефіцієнт водопоглинання) не менш як 5 мас.%. Пористість повинна вимірюватися таким методом:

Визначення коефіцієнта водопоглинання.

Мета і означення

Метою випробування є визначення коефіцієнта водопоглинання керамічного матеріалу. Цей коефіцієнт є відсотковим вмістом води, розрахованим по відношенню до початкової ваги керамічного матеріалу.

Підготовка випробних зразків і проведення випробувань

Для кожного виробу, що підлягає випробуванню, слід підготовити мінімум три випробних зразки. Вони повинні бути взяті з емальованих частин того самого виробу і повинні мати не більше однієї емальованої поверхні.

Площа поверхні випробного зразка повинна становити приблизно 30 см2, а його максимальна товщина - приблизно 8 мм, включаючи емаль.

Випробні зразки висушують в печі за температури 105˚C протягом трьох годин і, після охолодження в цій печі, визначають їхню масу (Wd) з точністю до 0,05 г. Потім випробні зразки відразу занурюють в дистильовану воду так, щоб вони не торкалися дна посудини.

Зразки кип'ятять у воді протягом двох годин, після чого залишають ці зразки у воді на 20 годин. Виймають зразки і витирають воду з їх поверхні чистою, злегка зволоженою ганчірочкою. Видаляють воду з усіх западин і порожнин за допомогою злегка зволоженого тонкого пензлика. Встановлюють "вологу" масу Ww. Коефіцієнт водопоглинання випробних зразків одержується шляхом множення величини, на яку збільшується вага, на 100 і діленням на суху масу:

(Ww - Wd)

----------------- ´ 100

       Wd

Розрахунок  результатів

Середня величина коефіцієнтів водопоглинання різних випробних зразків, виражена як відсоток, є коефіцієнтом водопоглинання керамічного матеріалу.

6912 00 23 та 6912 00 83

Ці товарні категорії включають вироби, які одержують з глини, як правило, забарвлені у масі; для них характерні невеликі, непрозорі фрагменти, що утворилися в процесі відпалу в печі при досить високій температурі, при якій проходить процес сплавляння (склування). Показник прозорості слід визначати на фрагменті завтовшки не менше 3 мм за допомогою такого дослідження:

Дослідження показника  прозорість

Визначення

Контур предмета повинен бути видимий крізь досліджуваний зразок завтовшки від 2 до 4 мм, розташований в темній кімнаті на відстані 50 см від закритої в коробці нової лампи з силою світлового потоку в 1350 - 1500 люменів. Лампа повинна замінятися на нову лампу після 50 годин роботи.

Прилад для дослідження (дивись рисунок нижче)

Прилад складається з коробки, пофарбованої зсередини білою матовою фарбою. На одному з кінців встановлюється лампа (A). На протилежному кінці зроблений отвір, щоб контур предмета (B) можна було бачити через досліджуваний зразок (C).

Розміри коробки такі:

- довжина: довжина лампи + 50 см;

- ширина та висота: приблизно 20 см.

Діаметр отвору - приблизно 10 см.

Крім того, пористість зразків (коефіцієнт водопоглинання) повинен дорівнювати 3 мас. % або менше. Пористість слід вимірювати методом, встановленим, в Пояснювальних Примітках до категорій 6912 00 21 та 6912 00 81.

6912 00 25 та 6912 00 85

Ці товарні категорії включають вироби, які одержують шляхом випалу суміші відібраних глин, ("тонка кераміка"), іноді з доданням польового шпату та різних кількостей крейди (твердий фаянс, змішаний фаянс, м'який фаянс).

Фаянсові вироби характеризуються зламом білого або світлого кольору (дещо сіруватим, кремовим або кольору слонової кістки), а вироби з тонкої кераміки - зламом різних кольорів - від жовтого до коричневого або червонувато-коричневого. Їхній злам, який має дрібнозернисту структуру, однорідний; діаметр неоднорідних елементів (частинок, включень, пор), що представляють структуру загальної маси, повинен бути менш як 0,15 мм, тому ці елементи неможна побачити неозброєним оком.

Крім того, їхня пористість (коефіцієнт водопоглинання) становить 5 мас. % або більше. Пористість повинна вимірюватись за методом, наведеним у Поясненнях до товарних категорій  6912 00 21 та 6912 00 81.

6912 00 29 та 6912 00 89

Ця товарна категорія включає вироби, які не відповідають ні критеріям, встановленим для виробів, що підпадають під інші товарні категорії цієї товарної позиції, ні критеріям, що застосовуються до фарфорових виробів (товарна позиція 6911).

Пояснення до товарної позиції 6913:

6913

Статуетки та інші декоративні керамічні вироби:

6913 10 00 00

- з фарфору

6913 90

- інші:

6913 90 10 00

- - з грубої кераміки

 

- - інші:

6913 90 93 00

- - - з фаянсу або тонкої кераміки

6913 90 98 00

- - - інші

До цієї товарної позиції включається широкий ряд керамічних виробів, призначених переважно для інтер'єра будинків, установ, залів, церков і т. д., і зовнішні декоративні оздоби (наприклад, садові оздоби).

До цієї товарної позиції не входять вироби, включені в більш конкретні товарні позиції цієї Класифікації, навіть якщо вони використані з урахуванням їхніх особливостей або декоративних цілей, наприклад:

(a)  карнизи, фризи та аналогічні архітектурні оздоби (товарна позиція 6905);

(b) вироби, в яких фурнітура з дорогоцінних металів або металів, плакованих дорогоцінними металами, є більш ніж другорядної (група 71);

(c) біжутерія (товарна позиція 7117);

(d) барометри, термометри та інші прилади групи 90;

(e) годинники і футляри для годинників, навіть якщо останні прикрашені або являють собою, наприклад, статуетки чи інші предмети, виразно призначені для використання як футляри для годинників (група 91);

(f) світильники, освітлювальні прилади та їхні частини, товарної позиції 9405;

(g) іграшки, ігри і спортивний інвентар (група 95);

(h) ґудзики, курильні трубки, настільні запальнички, розпилювачі ароматичних речовин та інші вироби групи 96;

(ij) картини, малюнки і пастелі, виконані цілком від руки, оригінали скульптур, предмети колекціонування та антикваріат віком понад 100 років (група 97).

До цієї товарної позиції включаються:

(A) Вироби, що не мають утилітарної цінності, але є винятково декоративними, і вироби, призначені лише для того, щоб підтримувати або зберігати інші декоративні вироби чи посилювати їхній декоративний ефект, наприклад:

(1) Статуї, статуетки, погруддя, барельєфи або горельєфи та інші фігурки, використовувані для інтер'єра чи екстер'єру; оздоби (включаючи прикраси, що є частинами корпусів годинників) для камінів, полиць і т. д. (фігурки тварин, символічні та алегоричні фігурки і т. д.); ліпні орнаменти у вигляді спортивного інвентарю або творів мистецтва; настінні прикраси, що включають арматуру для підвішування (декоративні диски, підноси, тарілки); медальйони; камінні екрани; штучні квіти, плоди, листя і т. д.; вінки та аналогічні прикраси для могил; дрібнички для полиць або домашніх дисплеїв-кімнат.

(2) Розп'яття та інші церковні або релігійні прикраси.

(3) Винятково декоративні чаші, вази, глечики, жардиньєрки.

(B) Посуд та прибори столові та інші предмети домашнього вжитку, лише якщо їхній декоративна ознака превалює над чисто утилітарним призначенням, наприклад, підноси з рельєфним зображенням при тому, що вони не мають практичної корисності, декоровані орнаментом підноси і посуд, використовувані як декоративні блюда чи попільниці, мініатюрні дрібнички, що не мають справжньої практичної цінності, і т. д. Посуд та прибори столові та домашні речі переважно призначені для практичного застосування, і будь-яка оздоба несе вторинні функції і не повинна заважати предмету виконувати свою основну функцію. Отже, якщо декоровані предмети, описані вище, виконують своє призначення не менш ефективне, ніж їхні недекоровані аналоги, їх скоріше включають до товарної позиції 6911 або 6912, а не до цієї товарної позиції.

(C) Вироби, крім посуду та приборів столових і предметів домашнього вжитку, які застосовуються для прикраси або оздоблення будинку, установи і т. д. Наприклад, набори курильного приладдя, шкатулки для коштовностей, скриньки, коробки для сигарет, курильниці, чорнильниці, підставки для книг, прес-пап'є та аналогічні предмети, що зустрічаються на письмових столах, а також рамки для картин.

Додаткові пояснення до товарної позиції:

Ця товарна позиція включає декоративні тарілки.

Тарілка вважається декоративною, якщо одночасно:

(1) вона має на своїй зовнішній поверхні декоративний дизайн (квіти, рослини, ландшафти, тварини, люди, міфологічні фігури, символи або відтворення творів мистецтва або творів релігійного характеру тощо.), який, виходячи з площі, що її він охоплює, робить тарілку явно придатною для декоративних цілей; і

(2) вона не є частиною столового сервізу; і

(3) вона відповідає одній або декільком з таких умов:

(a) на її зовнішньому краю зроблено одне чи декілька наскрізних отворів, призначених для вставляння засобу для підвішування;

(b) вона імпортована разом зі своєю підставкою, яка призначена для показу тарілки і не може бути використана окремо;

(c) вона має форму, розміри або вагу, що роблять її явно непридатною для використання в практичних цілях;

(d) матеріал, використаний для її виготовлення або оздоблення (зокрема, фарба, метал), робить її непридатною для використання в кулінарних цілях або для годування;

(e) її корисна поверхня не є гладкою (що утрудняє миття).

Додаткові пояснення до товарних категорій

6913 90 10

Дивись Додаткові пояснення до товарних категорій 6912 00 21 та 6912 00 81.

6913 90 93

Дивись Додаткові пояснення до товарних категорій 6912 00 25 та 6912 00 85.

6913 90 98

Дивись Додаткові пояснення до товарних категорій 6912 00 23 та 6912 00 83 або 6912 00 29 та 6912 00 89.

Пояснення до товарної позиції 6914:

6914

Інші керамічні вироби:

6914 10 00 00

- з фарфору

6914 90 00 00

- інші

До цієї товарної позиції включаються всі керамічні вироби, що не ввійшли в інші товарні позиції цієї групи або інші групи УКТЗЕД.

До цієї товарної позиції, серед іншого, включаються:

(1) Плити та інші нагрівальні прилади, зроблені переважно з кераміки ( зазвичай  з фаянсу, іноді з грубої кераміки, і т. д.); невогнетривкі цегельні бічні стінки; керамічні частини печей або камінів, керамічне облицювання печей, що використовують дрова як паливо, включаючи сюди спеціально призначені для печей плитки. Електронагрівальні прилади включаються, проте, до товарної позиції 8516.

(2) Горщики недекоративні квіткові (наприклад, для сільського господарства).

(3) Пристосування для дверей, вікон і т. д., такі як ручки і набалдашники, наличники дверних замків і т. д., ручки для ланцюжків зливних бачків.

(4) Покажчики, номери, літери та інші знаки для вивісок і вікон магазинів, які включають або не включають друковану картинку чи текст, крім освітлених (товарна позиція 9405).

(5) Стопори пружинні [корки] і т. д., виготовлені в основній своїй частині з кераміки (наприклад, для лимонадних пляшок).

(6) Посудини і контейнери загального призначення для лабораторій і демонстраційні посудини для ліків, кондитерських виробів і т. д.

(7) Різні інші вироби, такі як ручки для ножів, шкільні чорнильниці, зволожувачі для радіаторів, речі кліток для птахів.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a)  зуби штучні з кераміки (товарна позиція 9021);

(b) іграшки, ігри та спортивний інвентар (група 95);

(c) ґудзики, курильні трубки та інші вироби групи 96.


Група 70
Скло та вироби із скла

Примітки:

1. До цієї групи не включаються:

(a) товари товарної позиції 3207 (наприклад, склоподібні емалі та глазурі, скляна фрита, інше скло у вигляді порошку, гранул або пластівців);

(b) вироби групи 71 (наприклад біжутерія);

(c) волоконно-оптичні кабелі товарної позиції 8544, електричні ізолятори (товарна позиція 8546) або арматура з ізоляційних матеріалів товарної позиції 8547;

(d) волокна оптичні, оптично оброблені оптичні елементи, шприци для підшкірних ін'єкцій, штучні очі, термометри, барометри, гідрометри або інші вироби групи 90;

(e) лампи (світильники) та освітлювальне обладнання, світлові вивіски, світлові табло або аналогічні вироби, які мають постійне джерело світла, або їх частини товарної позиції 9405;

(f) ігри, іграшки та ялинкові прикраси, спортивний інвентар або інші товари групи 95 (за винятком скляних очей для ляльок без механізмів та інших виробів групи 95); або

(g) ґудзики, вакуумні посудини в зібраному вигляді, розпилювачі або аналогічні предмети групи 96.

2. У товарних позиціях 7003, 7004 та 7005:

(a) скло не вважається "обробленим", яким би процесам воно не піддавалося до відпалювання;

(b) обрізування скла за формою зовсім не впливає на класифікацію листового скла;

(c) термін "поглинальні, відбивальні або невідбивальні шари" означає мікроскопічно тонке покриття металом або хімічною сполукою (наприклад оксидом металу), яке поглинає, наприклад, інфрачервоне випромінювання, або поліпшує здатність скла до відбиття, зберігаючи при цьому ступінь його прозорості; або те, що перешкоджає відбиттю світла від поверхні скла.

3. Вироби, зазначені у товарній позиції 7006, включаються до цієї позиції, якщо вони відповідають характеристикам готових виробів або ні.

4. У товарній позиції 7019 термін "скловата" означає:

(a) вату мінеральну з вмістом кремнезему (SiO2) не менш як 60 мас.%;

(b) вату мінеральну з вмістом кремнезему (SiO2) менш як 60 мас.%, але з вмістом оксидів лужних металів (K2O або Na2O) більш як 5 мас.% або з вмістом оксиду бору (В2О3) більш як 2 мас.%.

Інші види мінеральної вати включаються до товарної позиції 6806.

5. В УКТ ЗЕД термін "скло" означає плавлений кварц та інші плавлені оксиди кремнію.

Примітка до товарних підпозицій:

У товарних підпозиціях 7013 22, 7013 33, 7013 41 та 7013 91 термін "свинцевий кришталь" означає тільки скло з вмістом монооксиду свинцю (PbO) не менш як 24 мас.%.

Загальні положення

До цієї групи включаються скло всіх форм і вироби зі скла (крім виробів, виключених Приміткою 1 до цієї групи або особливо згаданих в інших товарних позиціях УКТЗЕД).

Скло (крім плавленого кварцу та інших плавлених оксидів кремнію, перерахованих нижче) являє собою плавлену однорідну суміш з силікатів лужних металів (натрію або калію) з одним чи більше силікатами кальцію чи свинцю в різних пропорціях і з добавками барію, алюмінію, марганцю, магнію і т. д.

Існує багато різновидів скла залежно від складу (наприклад, богемське скло, кронглас, свинцеве кришталеве скло, флінтглас, страз). Ці різновиди мають некристалічну (аморфну) структуру і цілком прозорі.

У різні товарні позиції цієї групи включаються відповідні вироби незалежно від різновиду скла, з якого вони виготовлені.

Виробничі процеси значно відрізняються один від одного і включають:

(A) Відливання (наприклад, для виготовлення листового (у тому числі дзеркального) скла).

(B) Прокатку (наприклад, для виготовлення листового (у тому числі дзеркального) або армованого скла).

(C) Флоат-процес (для флоат-скла) (формування листового термічно полірованого скла на поверхні розплаву олова).

(D) Формування, як разом з пресуванням, видуванням або витягуванням, так і без них (наприклад, для виготовлення пляшок, келихів, деяких видів оптичного скла, попільниць).

(E) Видування, механічне або немеханічне, з формуванням чи без нього (наприклад, для виготовлення пляшок, ампул, прикрас, а іноді для виготовлення листового скла).

(F)  Витягування або екструзію (особливо для виготовлення листового скла, стержнів, труб, трубок і скловолокна).

(G) Пресування, звичайно з використанням форм, часто застосовуване для виготовлення, наприклад, попільниць, а також разом з прокаткою (наприклад, для виготовлення фігурного візерункового прокатного скла) або видуванням (наприклад, для виготовлення пляшок).

(H) Оброблення паяльною лампою (для виготовлення ампул, виробів складної конфігурації і т. д., зі скляних стержнів або трубок).

(IJ) Вирізання потрібних виробів зі скляних заготовок, сфер і т. д., одержаних за допомогою будь-якого вищезгаданого процесу (вироби з плавленого кварцу або інших плавлених оксидів кремнію, зокрема, часто вирізані із суцільних чи порожнистих заготовок).

Про багатокоміркове скло див. Пояснення до товарної позиції 7016.

В окремих випадках спосіб виробництва виробів визначає їх класифікацію в цій групі. Наприклад, до товарної позиції 7003 відноситься лише лите чи прокатне скло, а до товарної позиції 7004 - лише скло, одержане видуванням або витягуванням.

Відповідно до Примітки 5 до цієї групи, термін "скло" означає плавлений кварц та інші плавлені оксиди кремнію.

До цієї групи також включаються:

(1) Скло молочне або опалове, яке є напівпрозорим і одержане шляхом додання таких матеріалів, як плавиковий шпат або кісткова зола (у пропорції близько 5 %) до маси скла; ці добавки спричиняють під час охолодження або повторного нагрівання розплаву часткову кристалізацію.

(2) Матеріали спеціальні, відомі як склокераміка, в яких скло перетворюється майже цілком у кристалічну речовину внаслідок процесу контрольованої кристалізації. Вони виготовляються шляхом додання в скло речовин, що викликають утворення центрів кристалізації, якими частіше є оксиди металів (такі як діоксид титану та оксид цирконію) або метали (такі як мідний порошок). Після того, як виріб сформований звичайними склодувними засобами, його витримують за температури, яка забезпечує кристалізацію склоподібної маси навколо центрів кристалізації (розсклування скашковування). Склокераміка буває непрозорою або іноді прозорою. Склокераміка має набагато кращі механічні, електричні і термостійкі властивості, ніж звичайне скло.

(3) Скло з малим коефіцієнтом розширення, наприклад, боросилікатне скло.

Додаткові загальні положення

Термін "оптичне скло" включає різні види спеціального скла, використовуваного для виготовлення оптичних приладів, особливо для використання, наприклад, у фотографії, астрономії, мікроскопії, навігації, системах для зброї (телескопічні приціли тощо), лабораторному обладнанні і для виготовлення певних видів очних лінз для виправлення дефектів зору. Існує багато різновидів оптичного скла, але звичайно їхньою загальною рисою є надзвичайна прозорість і чистота, хоча іноді їх тонують, з тим щоб вони у невеликий ступінь поглинали світло певної частоти. Вони абсолютно однорідні, тобто, як правило, не мають пухирців або нерівностей, і мають коефіцієнти заломлення та розсіювальні властивості, які не притаманні іншим видам скла.

Листи із скла, вставлені в рами з дерева, металу тощо, вважаються такими, що втратили істотній характер стекла і входять до різних товарних позицій, наприклад:

1. Для картин у рамах (товарна позиція 4414 00, 8306 тощо);

2. Для машин, механізмів або транспортних засобів (розділ XVI або XVII);

3. Для дверей, вікон будинків тощо (товарні позиції 4418, 7610 тощо).

Пояснення до товарної позиції 7001:

7001 00

Склобій, скрап скляний та інші відходи скла; скло у блоках:

7001 00 10 00

- склобій, скрап скляний та інші відходи скла

 

- скло у блоках:

7001 00 91 00

- - оптичне скло

7001 00 99 00

- - інше

До цієї товарної позиції включаються:

(A) Відходи та скрап скла усіх видів, що утворилися в результаті виробництва скла (включаючи скло, пролите повз тиглі, а потім утилізоване); також бій скляних виробів. Звичайно характерною ознакою відходів скла є їхні гострі краї.

(B) Скло (включаючи "емальоване" скло) у блоках (а саме, у блоках більш-менш правильної форми), але не має певного призначення.

"Емальоване" скло має підвищену плавкість і густину в порівнянні з більшістю звичайних різновидів скла. Звичайно воно буває світлонепроникним, але зрідка і прозорим; воно може бути безбарвним або забарвленим в різні кольори. Це скло розглядається в цій товарній позиції, коли воно в блоках (у кусках або плитах). Застосовується для фарбування або надання світлонепроникності іншим видам скла, для виготовлення прикрас шляхом оброблення його паяльною лампою і т. д., для емалювання глиняних (гончарних) виробів і т. д.

До цієї товарної позиції також включається вітрит у блоках, який являє собою скло з низькою температурою плавлення, застосовуваний для ізоляції контактних клем в основах електричних ламп розжарювання. Він має високий вміст діоксиду марганцю, який надає йому чорнуватого кольору, у такий спосіб внутрішні деталі цоколя виявляються схованими.

Скло (включаючи вітрит та "емальоване" скло) у вигляді порошку, гранул або пластівців до цієї товарної позиції не включається (товарна позиція 3207).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

7001 00 10

Дивись Пояснення до товарної  позиції 7001, перший абзац, пункт (A).

Термін "склобій" означає бите скло для повторного використання у виробництві скла.

7001 00 91 і 7001 00 99

Дивись Пояснення до товарної позиції 7001, перший абзац - пункт (B),  другий та третій абзаци.

Пояснення до товарної позиції 7002:

7002

Скло у вигляді куль (крім мікросфер товарної позиції 7018), прутків або трубок, необроблене:

7002 10 00 00

- кулі

7002 20

- прутки:

7002 20 10 00

- - з оптичного скла

7002 20 90 00

- - інші

 

- трубки:

7002 31 00 00

- - з плавленого кварцу або інших плавлених оксидів кремнію

7002 32 00 00

- - з іншого скла з коефіцієнтом лінійного розширення не більш як ´ 10-6/К в інтервалі температур від 0° C до 300° C

7002 39 00 00

- - інші

До цієї товарної позиції включаються такі вироби:

(1) Кулі суцільні скляні, виготовляються звичайно шляхом формування або пресування або на двогвинтових шнекових машинах. Їх застосовують, серед іншого (inter alia), як сировину для виробництва волокна або для виготовлення літографських пластин.

(2) Скляні прутки і трубки різного діаметра, звичайно одержувані витягуванням (разом з видуванням у випадку трубок); вони можуть застосовуватися для різних цілей (наприклад, у хімічній чи промисловій апаратурі; у текстильній промисловості; для подальшого виробництва термометрів, ампул, електричних чи електронних ламп, або прикрас). Деякі трубки для люмінесцентних ламп (використовуваних переважно для рекламних цілей) виготовляються з перегородками за довжиною.

До цієї групи входить "емальоване" скло у вигляді стрижнів, прутків або трубок (термін "емальоване" скло визначений в поясненні до товарної позиції 7001).

Кулі також, як прутки і трубки цієї товарної позиції, повинні бути необроблені (тобто мати той вигляд, який вони одержали в результаті витягування або простого нарізування за потрібною довжиною, при цьому місця обрізування можуть бути просто зачищені).

До цієї товарної позиції не включаються кулі, прутки і трубка у вигляді готових виробів або частин готових виробів, ідентифіковані як такі; ці вироби розглядаються у відповідних товарних позиціях (наприклад, товарна позиція 7011, 7017 або 7018 або група 90). Якщо такі вироби є обробленими, але явно не призначеними для певного застосування, вони включаються до товарної позиції 7020.

До цієї товарної позиції включаються трубки (нарізані чи не нарізані за довжиною) зі скла з доданням у скляну масу флуоресцентної речовини. З іншого боку, трубки, покриті зсередини флуоресцентною речовиною, незалежно від того, оброблені вони будь-яким іншим способом чи ні, до цієї товарної позиції не включаються (товарна позиція 7011).

Скляні кульки-іграшки (зі прожилками під мармур, упаковані в будь-яку форму, і будь-які скляні кульки для дитячих розваг, розфасовані в пакети) включаються до товарної позиції 9503. Скляні кульки, відшліфовані після формування, застосовувані як пробки для деяких пляшок, включаються до товарної позиції 7010.

До цієї товарної позиції також не включаються сферичні скляні зерна (мікросфери не більше 1 мм у діаметрі), застосовувані, наприклад, для виготовлення панелей для дорожніх знаків, відбивачів або кіноекранів, або для очищення авіаційних реактивних двигунів чи металевих поверхонь (товарна позиція 7018).

Додаткові пояснення до товарної позиції:

Ця товарна позиція включає лише напівфабрикати в необробленому стані, тобто не піддані обробленню після формування, витягування або видування, за винятком різання у випадку прутків і трубок або оплавлення/формування кінців, щоб вони стали гладкими або майже рівними і зробити вироби менш небезпечними для поводження з ними, незалежно від того, можуть чи не можуть вироби, піддані цим операціям, використовуватися без подальшого оброблення.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

7002 10 00

Дивись Пояснення до товарної позиції 7002, перший абзац, пункт (1) і передостанній і останній абзаци.

7002 32 00

Основними характеристиками цього скла є відсутність свинцю, надзвичайно мала кількість калію і лужноземельних оксидів, а також значна кількість оксиду бору. Таке скло має високу теплопровідність і відмінну пружність, що робить його стійким проти раптових змін температури; завдяки цьому воно є особливо придатним для виготовлення кухонного посуду, столового посуду, лабораторного скляного посуду, скла для освітлювальної арматури тощо.

Пояснення до товарної позиції 7003:

7003

Скло лите і прокатне, у вигляді листів, пластин або профільоване, з поглинальним, відбивальним або невідбивальним шаром чи без нього, але не оброблене іншим способом:

 

- листи неармовані:

7003 12

- - забарвлені по всій масі (тоновані), глушені, накладні, з поглинальним, відбивальним або невідбивальним шаром чи без нього:

7003 12 10 00

- - - з оптичного скла

 

- - - інше:

7003 12 91 00

- - - - з невідбивальним шаром

7003 12 99 00

- - - - інші

7003 19

- - інші:

7003 19 10 00

- - - з оптичного скла

7003 19 90 00

- - - інші

7003 20 00 00

- листи армовані

7003 30 00 00

- профілі

До цієї товарної позиції включаються усі види литого і прокатного скла за умови, що воно подане в листах (будь-якої товщини, нарізаних чи не нарізаних за формою), або профілях, незалежно від того, чи є на склі поглинальний, відбивальний або невідбивальний шар чи ні, але яке не піддавалося ніякої іншої обробки.

Сюди включаються:

(A) Скло необроблене листове. Звичайно воно непрозоре через свою зернисту або шорсткувату поверхню. Воно також може бути штучно забарвлене по всій масі за допомогою оксидів металів або інших солей. Шліфоване чи поліроване листове скло до цієї товарної позиції не включається (товарна позиція 7005).

(B) Непрозоре скло, більш-менш глушене по всій масі та іноді цілком матове. Часто воно виготовляється таким чином, щоб нагадувати за зовнішнім виглядом мармур, фарфор або алебастр. Цей вид скла виготовляється білого, чорного або іншого кольорів, з прожилками чи без них, і застосовується для облицювання стін, для виготовлення стільниць умивальників, прилавків, письмових, обідніх, операційних столів і т. д., дощечок для надгробних каменів, рекламних табличок, знаків і т. д.

Цей вид скла може бути розрахований на подальше механічне полірування однієї чи обох поверхонь, але після такої обробки воно не включається до цієї товарної позиції (товарна позиція 7005). У необробленому вигляді на склі видні сліди валків або піску після прокатки або плавлення. Деякі матові стекла мають також одну ребристу або нерівну поверхню для полегшення закріплення скла на призначеній для нього поверхні.

(C) Деякі типи непрозорого скла, які в процесі виготовлення набувають нерівної поверхні. Ця група включає необроблене лите скло, "кафедральне" скло (прокатне, яке імітує старі шибки), "кафедральне" скло з "кованою" поверхнею і т. п.; візерункове прокатне скло, на одній поверхні якого видавлені різні малюнки (смуги, алмазні грані, виступи і т. п.); хвилясте скло і лите, так називане скло "антик" (тобто скло, що містить повітряні бульки, чи поверхневі тріщини, чи інші спеціально створені "дефекти"). Скло цих типів, яке може бути також забарвлене по всій масі, застосовується у вікнах заводів, складів, установ, ванних кімнат і взагалі всіх приміщень, куди світло повинне проникати, але які в той же час повинні бути в тому чи іншому ступені затемнені.

Виходячи з ознак процесів їх виготовлення, типи стекол, описані в цьому пункті, виходять плоскими, не піддаючись подальшому обробленню.

Як уже було відзначено, у цій товарній позиції описане лише лите і прокатне скло.

У процесі відливання (яке заміняється, крім випадків виготовлення скла з великою поверхнею, на прокатку) розплавлене скло ллють на зафіксований стіл. По краях столу закріплені два металевих гребня для регулювання товщини скляного листа. Тигель перекидають перед важким металевим валком, що рухається по гребенях і розгортає в'язку масу скла до товщини, рівній висоті гребенів. Як тільки скло досягає потрібної консистенції, воно повільно проходить крізь тунель для випалювання або лер (тунельна піч для випалювання скла), де температура поступово знижується в міру наближення випускного отвору, що є зовсім холодним. У процесі відливання профілі (наприклад, U-подібної форми) можуть також бути одержані згинанням скляних стрічок у подовжньому напрямку, які знаходяться ще в напіврозплавленому стані.

У процесі прокатки розплавлене скло проходить між валками, з-під яких воно виходить або у вигляді неперервної стрічки, або в листах чи профілях. Потім його механічно переносять у піч для випалювання.

У процесі відливання або прокатки друкується поверхня візерункового, "кованого" скла і т. п. Під час відливання візерунок створюється в напіврозплавленому склі або на гравірувальному формувальному столі, або гравірувальним валком. Під час прокатки потрібний результат одержують завдяки застосуванню наприкінці процесу гравірувального валка.

Вищеописані види скла можуть мати отвори, одержані в процесі виготовлення, або можуть бути армованими. Листове, візерункове, "кафедральне" скло та аналогічні типи скла іноді, коли потрібно зберегти скло від тріщин або інших ушкоджень, армують, що робить його придатним для будівельних робіт. Армоване скло майже завжди одержують зануренням сітки зі сталевого дроту в розм'якшене скло під час прокатки.

Скло цієї товарної позиції може бути одержане в процесі виготовлення накладним, звичайно зі склом іншого кольору, або може бути з поглинальним, відбивальним або невідбивальним шаром, але без подальшого оброблення.

До цієї товарної позиції не включається не лише лите і прокатне скло, яке, пройшовши подальше оброблення, включається до інших товарних позицій (наприклад, товарну позицію 7005, 7006, 7008 або 7009), але і безпечне скло (товарної позиції 7007), яке під час виготовлення може бути піддано прокатці.

Додаткові пояснення до товарної позиції:

Ця товарна позиція не включає флоат-скло (товарна позиція 7005).

Щодо визначення терміна "оброблене" дивись Примітку 2 (a) до цієї групи.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

7003 12 10 - 7003 19 90

Щодо визначення терміну "армоване" дивись Пояснення до товарної позиції 7003, передостанній абзац перед виключеннями.

7003 12 10 - 7003 12 99

Щодо визначення терміну "поглинальний або відбивальний шар" дивись Примітку 2 (c) до цієї групи. Щодо визначення терміну "глушене" дивись Пояснення до товарної позиції 7003, другий абзац, пункт (B).

Накладне скло - це напівпрозоре скло, зроблене, як правило, з біло-молочного шару і тонованого шару; обидва шари спресовуються разом у м'якому стані так, щоб вони термічно з'єдналися.

7003 20 00

Дивись Додаткові пояснення до товарних категорій 7003 12 10 - 7003 19 90.

7003 30 00

Скляні профілі виготовляються за допомогою неперервного процесу, за якого скло формується відразу після виходу з печі і протягом решти неперервного процесу. У подальшому скло розрізається за бажаними розмірами без жодного подальшого оброблення після виготовлення.

            Пояснення до товарної позиції 7004:

7004

Скло витягнуте або видувне, листове з поглинальним, відбивальним або невідбивальним шаром чи без нього, але не оброблене іншим способом:

7004 20

- скло забарвлене по всій масі (тоноване), глушене, накладне або яке має поглинальний, відбивальний або невідбивальний шар:

7004 20 10 00

- - скло оптичне

 

- - інше:

7004 20 91 00

- - - з невідбивальним шаром

7004 20 99 00

- - - інше

7004 90

- інше скло:

7004 90 10 00

- - скло оптичне

7004 90 80 00

- - інше

Ця товарна позиція обмежується витягнутим склом і видувним склом, яке повинне бути необробленим і в листах (нарізаних чи не нарізаних за формою).

Немеханічний процес видування, у наш час більш-менш повністю виключений (крім тих випадків, коли виготовляють певні види скла), був замінений різними механічними процесами, що складаються переважно з витягування (наприклад, процеси Форколта, Ліббі-Оуена чи Пітсбургський процес) або з поєднання витягування з видуванням.

Скло цієї товарної позиції може бути різної товщини, але, як правило, меншої, ніж у литого скла товарної позиції 7003. Воно може бути забарвленим або глушеним по всій масі, або з накладним шаром скла іншого кольору, одержаним у процесі виготовлення, або може бути з поглинальним, відбивальним чи невідбивальним шаром.

Витягнуте скло і видувне скло часто використовується в тому вигляді, в якому воно було виготовлено, без будь-якого подальшого оброблення. Крім основного застосування як скла у вікнах, дверях, екранах індикаторних пристроїв, теплицях, часах, картинах і т. д., ці види скла також часто використовуються як частини меблів, для фотографічних платівок, простих окулярних стекол і т. д.

До цієї товарної позиції не включається витягнуте скло і видувне скло, якщо їхня поверхня відшліфована, відполірована або оброблена іншим способом (див. Пояснення до товарних позицій 7005, 7006, 7009 і т. д.).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

Щодо визначення терміна "оброблене" дивись Примітку 2 (a) до цієї групи.

7004 20 10 - 7004 20 99

Дивись Пояснення до товарних категорій 7003 12 10 - 7003 12 99.

Пояснення до товарної позиції 7005:

7005

Скло термічно поліроване та скло з шліфованою або полірованою поверхнею у листах з поглинальним, відбивальним або невідбивальним шаром чи без нього, але не оброблене іншим способом:

7005 10

- скло неармоване з поглинальним, відбивальним або невідбивальним шаром:

7005 10 05 00

- - з невідбивальним шаром

 

- - інше, завтовшки:

7005 10 25 00

- - - не більш як 3,5 мм

7005 10 30 00

- - - більш як 3,5 мм, але не більш як 4,5 мм

7005 10 80 00

- - - більш як 4,5 мм

 

- інше неармоване скло:

7005 21

- - забарвлене по всій масі (тоноване), глушене, накладне або тільки шліфоване:

7005 21 25

- - - завтовшки не більш як 3,5 мм:

7005 21 25 10

- - - - що використовується для промислового складання моторних транспортних засобів

7005 21 25 90

- - - - інше

7005 21 30

- - - завтовшки більш як 3,5 мм, але не більш як 4,5 мм:

7005 21 30 10

- - - - що використовується для промислового складання моторних транспортних засобів

7005 21 30 90

- - - - інше

7005 21 80

- - - завтовшки більш як 4,5 мм:

7005 21 80 10

- - - - що використовується для промислового складання моторних транспортних засобів

7005 21 80 90

- - - - інше

7005 29

- - інше:

7005 29 25

- - - завтовшки не більш як 3,5 мм:

7005 29 25 10

- - - - що використовується для промислового складання моторних транспортних засобів

7005 29 25 90

- - - - інше

7005 29 35

- - - завтовшки більш як 3,5 мм, але не більш як 4,5 мм:

7005 29 35 10

- - - - що використовується для промислового складання моторних транспортних засобів

7005 29 35 90

- - - - інше

7005 29 80

- - - завтовшки більш як 4,5 мм:

7005 29 80 10

- - - - що використовується для промислового складання моторних транспортних засобів

7005 29 80 90

- - - - інше

7005 30 00 00

- армоване скло

До цієї товарної позиції включається термічно поліроване (дзеркальне) скло в листах. Компоненти його сировини плавляться в печі. Розплавлене скло з печі подають у флоат-ванну з розплавленим металом. У цій ванні скло набуває плоскої форми, зберігаючи гладку, як у рідини, поверхню. Перед тим як скло досягне кінця ванни, воно охолоджується до температури, за якої воно досить тверде, щоб бути прокатаним між валками, зберігаючи неушкодженою поверхню. З флоат-ванни скло проходить крізь піч для випалювання, на виході з якої воно охолоджується і може бути розрізано. Це скло не відшліфоване і не відполіроване: воно має абсолютно рівну поверхню внаслідок застосовуваного способу виготовлення.

До цієї товарної позиції також включаються види скла, описані в товарних позиціях 7003 та 7004, які були відшліфовані чи відполіровані (звичайно обидва процеси поєднуються).

Під час шліфування скло піддається впливу дисків із залізною поверхнею, які, у поєднанні з потоком води, що містить абразиви, роблять поверхню скла гладкою. Прозорість досягається поліруванням в апараті, який має покриті повстю диски, просочені оксидом заліза. Шліфування може бути тривалим, а спарені шліфувальні машини можуть одночасно обробляти обидві поверхні скла. Кінцевою стадією є полірування.

Скло, описане в цій товарній позиції, може бути забарвленим або глушеним по всій масі, або накладним зі склом іншого кольору, одержаним у процесі виготовлення, або воно може бути з поглинальним, відбивальним або невідбивальним шаром.

Скло цієї товарної позиції часто застосовується у вікнах і дверях, в автомобілях, кораблях, літаках і т. д., для виготовлення дзеркал, стекол для обідніх і письмових столів, полиць, вітрин і т. д., а також для виготовленні безпечного скла товарної позиції 7007.

Скло в листах, піддане іншому, ніж зазначено в тексті цієї товарної позиції або в Примітці 2 (b) до цієї групи обробленню, включаючи гнуте скло, не включається до цієї товарної позиції (товарні позиції 7006, 7007, 7009 і т. д.).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

Щодо визначення терміна "оброблене" дивись Примітку 2 (a) до цієї групи.

7005 10 05 - 7005 10 80

Дивись Додаткові пояснення до товарних  категорій 7003 12 10 - 7003 19 90 і до товарних категорій 7003 12 10 - 7003 12 99, перший абзац, перше речення.

7005 21 25 - 7005 21 80

Щодо визначення терміна "глушене" дивись Пояснення  до товарної позиції 7003, другий абзац, пункт (B).

Пояснення до товарної позиції 7006:

7006 00

Скло товарних позицій 7003, 7004 або 7005, гнуте, грановане, гравіроване, свердлене, емальоване або оброблене іншим способом, але не оправлене або не комбіноване з іншими матеріалами:

7006 00 10 00

- скло оптичне

7006 00 90 00

- інше

До цієї товарної позиції включаються види скла, описані в товарних позиціях 7003-7005, оброблені одним або більше із згаданих нижче способів. Проте до цієї товарної позиції не включається безпечне скло (товарна позиція 7007), багатошарові ізоляційні вироби зі скла (товарна позиція 7008) чи скляні дзеркала (товарна позиція 7009).

До цієї товарної позиції включаються:

(AГнуте скло, таке як спеціальне скло (наприклад, екрани індикаторних пристроїв), одержане скривленням під час нагрівання (у спеціальних печах і формах) плоских скляних листів, крім, проте, гнутого скла товарної позиції 7015.

(BСкло з обробленими краями (шліфованими, полірованими, закругленими, насіченими, зі знятими фасками, профільованими і т. д.), яке одержало, таким чином, характерні ознаки таких виробів, як скло для поверхні столу, для терезів або інших приладів, що визначають масу, оглядових щілин та аналогічних, для різних знаків, наличників для замків, стекол для рамок фотографій і т. д., для шибок, стекол для меблів і т. д.

(CПерфороване або гофроване скло як подальша операція і т. д.

(D) Скло з обробленою після виготовлення поверхнею, наприклад, скло, оброблене за допомогою процесів затемнення (скло, піддане піскоструминній обробці, або скло, затемнене обробкою наждаком чи кислотою); скло матове; скло гравіроване чи травлене будь-яким способом; емальоване скло (тобто прикрашене емаллю або склоподібними фарбами); скло з різними малюнками, прикрасами і т. д., нанесеними будь-якими способами (вручну, друкуванням, трафаретним друком і т. д.), та інші види стекол, прикрашені будь-яким способом, крім скла, розфарбованого вручну і яке становить картини товарної позиції 9701.

До цієї товарної позиції включається не лише плоске скло у вигляді напівоброблених продуктів (наприклад, листи, не призначені для будь-якої певної мети), але також і вироби з плоского скла, призначені для спеціального використання, якщо вони не вставлені в раму, не мають основи або не з'єднані з будь-яким іншим матеріалом. Отже, до цієї товарної позиції включаються, серед іншого (inter alia), наличники (для дверних замків або вимикачів), суцільно виготовлені з фацетированого чи перфорованого скла, і знаки, навіть зі знятими фасками, пофарбовані чи прикрашені малюнками або декоровані іншим способом.

Проте скляні листи в дерев'яній оправі або в оправі з недорогоцінного металу для фотографій, картин і т. д. включаються до товарної позиції 4414 або 8306, відповідно; декоративні дзеркала в рамці чи без рамки, з надрукованими на одній поверхні малюнками включаються до товарної позиції 7009 або 7013; підноси для сервірування, які являють собою скляну пластину, забарвлену чи незабарвлену, з рамкою і ручками, і т. д., включаються до товарної позиції 7013; рекламні таблички, покажчики, таблички з назвами вулиць і номерами будинків, пластини, літери, фігурки та аналогічні скляні вироби на паперовій, картонній, фетровій, металевій і т. п. основі або в рамці відносяться до товарної позиції 7020 (або товарної позиції 9405, якщо вони світяться). Також скляні пластини в рамках або закріплені на інших матеріалах і, отже, які набувають ознаки частин машин або пристроїв, або частин меблів, класифікуються разом з цими машинами, пристроями або меблями.

Скляні пластини для меблів, без рамок або не закріплені на інших матеріалах, включаються до цієї товарної позиції, якщо подані окремо, але якщо вони постачаються одночасно з предметами меблів (складені чи ні) і виразно призначені для закріплення на них, то і розглядаються разом з предметами меблів.

Фотографічні скляні платівки (сенсибілізовані, експоновані або проявлені) включаються до групи 37. Скляні пластини, які мають електричні кола і складаються зі штампованих електропровідних металевих паст, та нагрівальні скляні пластини з металізованими смужками або малюнками, що діють як електричні опори, включаються до групи 85.

Пояснення до товарної позиції 7007:

7007

Скло безпечне, включаючи скло зміцнене (загартоване) або багатошарове:

 

- скло зміцнене (загартоване) безпечне:

7007 11

- - розміром і форматом, які дають змогу використовувати його у транспортних засобах, літальних апаратах, космічних апаратах або суднах:

7007 11 10

- - - розміром і форматом, які дають змогу використовувати його у моторних транспортних засобах:

7007 11 10 10

- - - - що використовується для промислового складання моторних транспортних засобів

7007 11 10 90

- - - - інші

7007 11 90 00

- - - інше

7007 19

- - інше:

7007 19 10 00

- - - емальоване

7007 19 20 00

- - - забарвлене по всій масі (тоноване), матове, плаковане або дубльоване чи таке, що має поглинальний або відбивальний шар

7007 19 80 00

- - - інше

 

- скло багатошарове безпечне (триплекс):

7007 21

- - розміром і форматом, які дають змогу використовувати його в транспортних засобах, літальних апаратах, космічних апаратах або суднах:

7007 21 20

- - - розміром і форматом, які дають змогу використовувати його у моторних транспортних засобах:

7007 21 20 10

- - - - що використовуються для промислового складання моторних транспортних засобів

7007 21 20 30

- - - - вітрове скло, необрамлене, для цивільної авіації

7007 21 20 90

- - - - інше

7007 21 80 00

- - - інше

7007 29 00 00

- - інше

Термін "безпечне скло" стосується лише до описаних нижче видів скла і не застосовується до захисних стекол, наприклад, звичайному армованому склу та селективно поглинальним стеклам (наприклад, світлозахисному або непроникному для рентгенівських променів склу).

(AСкло зміцнене (загартоване).

До цього виду відносяться:

(1) Скло, одержане повторним нагріванням кусків скла до моменту розм'якшення, але які ще зберігають первинну форму. Потім скло швидко охолоджують відповідним способом (термічно зміцнене скло).

(2) Скло, в якого міцність, довговічність і пластичність значно збільшені комплексним фізико-хімічним обробленням (наприклад, іонообміном), яке може викликати зміни в поверхневій структурі скла (звичайно відоме як "хімічно зміцнене скло").

Цей вид скла не підлягає обробленню після виготовлення через внутрішні напруження, що утворилися в процесі загартування, і, отже, воно заздалегідь виготовляється потрібних форм і розмірів.

(BСкло багатошарове.

Безпечне скло цього типу, звичайно відоме як багатошарове скло, сендвич скло і т. д., виконано у формі "сендвича", з одним чи декількома проміжними шарами з пластмас між двома або більше листами скла. Пластмасовий прошарок звичайно складається з листів ацетату целюлози, вінілових чи акрилових продуктів. Повна адгезія відбувається завдяки значному нагріванню і пресуванню, іноді після напилювання на внутрішні поверхні скляних листів спеціальної зв'язувальної речовини. Інший спосіб полягає в утворенні полімерної плівки безпосередньо на скляних листах; тоді скляні листи склеюються в процесі нагрівання і пресування.

Властивою ознакою зміцненого безпечного скла є те, що після різкого удару воно розбивається на дрібні уламки, які не мають гострих країв, або навіть подрібнюється, що знижує небезпеку одержання травм від шматочків скла, що розлітаються. Багатошарове безпечне скло звичайно розтріскується без утворення уламків, але у разі досить сильного удару і руйнування скла уламки, що розлітаються, звичайно не настільки великі, щоб нанести серйозні травми. Для спеціальних цілей у багатошарове скло може бути введена дротяна сітка або проміжні шари з пластмас, які можуть бути забарвлені.

Ці якості дозволяють використовувати згадані види скла для виготовлення вітрових стекол і вікон автомобілів, дверей, ілюмінаторів кораблів, захисних окулярів для робітників чи водіїв, стекол для очей у протигазах чи шоломах для водолазів. Особливим видом багатошарового скла є куленепробивне скло.

У цій товарній позиції не робиться відмінностей між неформованим і формованим склом (наприклад, вгнутим чи опуклим склом).

Проте опукле безпечне скло, що має ознаки стекол для годинників або сонцезахисних окулярів, включається до товарної позиції 7015. Безпечне скло, що є частиною інших виробів і, отже, яке має форму деталей машин, приладів або транспортних засобів, розглядається разом з цими машинами, приладами або транспортними засобами; аналогічно окуляри з лінзами з безпечного скла включаються до товарної позиції 9004.

Багатошарове ізоляційне скло, наприклад, що складається з двох скляних листів з проміжним шаром зі скловолокна, включається до товарної позиції 7008.

Вироби зі зміцненого (загартованого) скла і склокераміки, крім вищезгаданих, класифікуються в кожному окремому випадку відповідно до їхніх властивостей (наприклад, келихи зі зміцненого скла, боросилікатний посуд для випікання і склокерамічні тарілки відносяться до товарної позиції 7013).

Пластмаси, використовувані для заміни безпечного скла, класифікуються відповідно до складового матеріалу (група 39).

Пояснення до товарної позиції 7008:

7008 00

Багатошарові ізоляційні вироби скляні:

7008 00 20 00

- забарвлені по всій масі, матові чи такі, що мають поглинальний або відбивальний шар

 

- інші:

7008 00 81 00

- - які складаються з двох скляних листів, герметично скріплених за периметром і розділених шаром повітря чи інших газів або вакуумом

7008 00 89 00

- - інші

До цієї товарної позиції включаються багатошарові ізоляційні вироби зі скла, які переважно складаються з двох чи більше скляних пластин (з листового, дзеркального, термічно полірованого скла або навіть зі скла з "кованою" поверхнею чи "кафедрального"), розділених шаром сухого повітря або інертного газу, іноді внутрішній шар розділений на відсіки. Ці пластини запаяні по краях металевим, полімерним або іншим розплавом, який створює зовсім повітронепроникний виріб.

Інший тип багатошарового ізоляційного скла складається з двох листів скла з проміжним шаром зі скловолокна.

Такі види скла, застосовувані для скління вікон, дахів і т. д., забезпечують тепло- і звукоізоляцію та зменшують конденсацію.

Пояснення до товарної позиції 7009:

7009

Дзеркала скляні, у рамах або без рам, включаючи дзеркала заднього огляду:

7009 10 00

- дзеркала заднього огляду для транспортних засобів:

7009 10 00 10

- - для промислового складання моторних транспортних засобів

7009 10 00 90

- - інші

 

- інші:

7009 91 00 00

- - без рам

7009 92 00 00

- - у рамах

Термін "дзеркала скляні" означає скло, одна з поверхонь якого покрита металом (звичайно сріблом, іноді платиною чи алюмінієм) для того, щоб забезпечити виразне і чітке відображення.

Для сріблення застосовують розведений аміачний розчин нітрату срібла (у суміші з розчином відновником, на основі тартрату калію натрію або інвертного цукру). Ці речовини наливають на попередньо ретельно очищену поверхню скла. Під час відновлення солей срібла на склі утворюється міцний і блискучий шар металевого срібла.

Під час покриття платиною на скло щіткою наносять хлорид платини і потім скло нагрівають майже до розм'якшення. Це забезпечує металеве покриття, яке щільно прилягає.

Металеве покриття (особливо срібне) забезпечується захисним шаром, який іноді складається з одного або більше шарів лаку чи електролітичного покриття міддю, у свою чергу захищеного лаковим покриттям.

До цієї товарної позиції включаються дзеркальні листи незалежно від того, пройшли вони чи не пройшли подальшого оброблення. До неї також включаються дзеркала різних форм і розмірів, наприклад, дзеркала для меблів, для внутрішнього оздоблення будинків, для залізничних вагонів і т. д.; туалетні дзеркала (як ручні, так і настінні); кишенькові дзеркальця (у футлярі чи без футляра). До цієї товарної позиції також включаються збільшувальні чи зменшувальні дзеркала і дзеркала заднього огляду (наприклад, для транспортних засобів). Усі ці дзеркала можуть бути закріплені на основі (картонної, текстильній і т. д.) або в рамці (металевій, дерев'яній, пластмасовій і т. д.), а рамка, у свою чергу, може бути оброблена іншими матеріалами (тканиною, черепашками, перламутром, панциром черепахи і т. д.). Підлогові дзеркала (наприклад, псише (високе дзеркало на рухливій рамці) або трюмо, подібні тим, що встановлено в кравецьких майстерних чи взуттєвих магазинах) також включаються до цієї товарної позиції відповідно до Примітки 1 (b) до групи 94.

До цієї товарної позиції також включаються дзеркала в рамках чи без рамок, які мають надрукований малюнок на одній поверхні, за умови, що вони зберігають характерні властивості дзеркала. Проте, якщо нанесений малюнок заважає використовувати їх як дзеркала, то такі вироби включаються до товарної позиції 7013 як декоративні вироби зі скла.

Однак, слід відзначити, що дзеркала, які являють собою частини меблів групи 94 (наприклад, двері гардеробів), розглядаються разом з цими предметами меблів.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) дзеркала, перетворені шляхом додання будь-якої додаткової деталі у вироби іншого характеру, наприклад, деякі підноси для сервірування з ручками (товарна позиція 7013); проте, з іншого боку, прості дзеркальні поверхні столів розглядаються в цій товарній позиції;

(b) дзеркала, в яких стійки або рамки містять дорогоцінні метали чи метали, плаковані дорогоцінними металами, незалежно від того, прикрашені вони чи ні природними або культивованими перлами, алмазами, або іншими дорогоцінним чи напівдорогоцінним камінням (природним, штучним чи реконструйованим) (крім незначного оброблення) (товарна позиція 7114), або дзеркала, в яких стійки або рамки так чи інакше містять природні чи культивовані перли, або дорогоцінне чи напівдорогоцінне каміння (природне, штучне чи реконструйоване) (товарна позиція 7116);

(c) дзеркала оптично оброблені (група 90) (див. відповідні Пояснення);

(d) дзеркала в сполученні з іншими елементами і які входять до складу іграшок, ігор або мисливського чи стрілецького реквізиту (наприклад, дзеркальця для жартів) (група 95);

(e) дзеркала віком понад 100 років (товарна позиція 9706).

Пояснення до товарної позиції 7010:

7010 10 00 00

- ампули

7010 20 00 00

- пробки, кришки та аналогічні вироби

7010 90

- інші:

7010 90 10

- - банки для консервування (стерилізаційні банки):

7010 90 10 10

- - - номінальною місткістю не більш як 0,15 л

7010 90 10 90

- - - інші

 

- - інші:

7010 90 21 00

- - - виготовлені із скляних трубок

 

- - - інші, номінальною місткістю:

7010 90 31

- - - - 2,5 л або більше:

7010 90 31 10

- - - - - пляшки для харчових продуктів та напоїв з безбарвного скла

7010 90 31 90

- - - - - інші

 

- - - - менш як 2,5 л:

 

- - - - - для харчових продуктів і напоїв:

 

- - - - - - пляшки:

 

- - - - - - - з безбарвного скла, номінальною місткістю:

7010 90 41 00

- - - - - - - - 1 л або більше

7010 90 43 00

- - - - - - - - більш як 0,33 л, але менш як 1 л

7010 90 45 00

- - - - - - - - 0,15 л або більше, але не більш як 0,33 л

7010 90 47 00

- - - - - - - - менш як 0,15 л

 

- - - - - - - з кольорового скла, номінальною місткістю:

7010 90 51 00

- - - - - - - - 1 л або більше

7010 90 53 00

- - - - - - - - більш як 0,33 л, але менш як 1 л

7010 90 55 00

- - - - - - - - 0,15 л або більше, але не більш як 0,33 л

7010 90 57 00

- - - - - - - - менш як 0,15 л

 

- - - - - - інші, номінальною місткістю:

7010 90 61 00

- - - - - - - 0,25 л або більше

7010 90 67 00

- - - - - - - менш як 0,25 л

 

- - - - - для фармацевтичних продуктів, номінальною місткістю:

7010 90 71

- - - - - - більш як 0,055 л:

7010 90 71 10

- - - - - - - не більш як 0,15 л

7010 90 71 90

- - - - - - - інші

7010 90 79 00

- - - - - - не більш як 0,055 л

 

- - - - - для інших продуктів:

7010 90 91 00

- - - - - - з безбарвного скла

7010 90 99 00

- - - - - - з кольорового скла

До цієї товарної позиції включаються всі ємності зі скла, застосовувані звичайно для комерційного транспортування або пакування рідин чи твердих продуктів (порошків, гранул і т. д.). Сюди включаються:

(A) Бутлі, великі обплетені бутлі, пляшки (включаючи сифони), банки та аналогічні ємності всіх форм і розмірів, застосовувані для зберігання хімічних речовин (кислот і т. д.), напоїв, олій, м'ясних екстрактів, парфумерних засобів, фармацевтичних речовин, чорнила, клеїв і т. д.

Ці вироби раніш вироблялися видуванням, а зараз майже завжди виготовляються в спеціальних машинах, які автоматично подають розплавлене скло у форми, де під тиском стиснутого повітря утворюються готові вироби. Звичайно вони виготовлені з простого скла (безбарвного чи забарвленого), хоча деякі пляшки (наприклад, для парфумерії) можуть бути виготовлені з кришталю, а деякі великі обплетені бутлі - із плавленого кварцу або інших плавлених кремнеземів.

Вищезгадані ємності звичайно передбачають використання певного типу кришок і пробок; останні можуть бути у виді звичайних пробок (з пробки, скла і т. д.), скляних кульок, металевих кришок, нагвинчуваних кришок (з металів чи пластмаси) або спеціальних пристосувань (наприклад, для пивних пляшок, пляшок з газованою водою, сифонів з содовою водою і т. д.).

Ці ємності включаються до цієї товарної позиції, навіть якщо вони відшліфовані, обрізані, піддані піскоструминній обробці, травленню, гравіруванню або прикрашені (зокрема, це стосується деяких флаконів для парфумерії або пляшок для лікерів), прикрашені стрічкою, обплетені або іншим способом оброблені різними матеріалами (верболозом, соломою, рафією, металом і т. д.); до їхньої шийки може бути прикріплений стаканчик. Вони можуть бути оснащені також дозувальними пристроями або можуть бути градуйовані, за умови, що вони не відносяться до використовуваних в лабораторії скляним посудинам.

(B) Банки, горщики та аналогічні ємності для транспортування або пакування деяких харчових продуктів (приправ, соусів, фруктів, варення, меду і т. д.), косметичних чи туалетних засобів (кремів для обличчя, лосьйонів для волосся і т. д.), фармацевтичних речовин (мазей і т. д.), полірувальних, чистильних сполук і т. д.

Як правило, ці вироби виготовлені зі звичайного скла (безбарвного чи забарвленого) пресуванням у формі з подальшим видуванням стисненим повітрям. Звичайно в них широкий отвір, коротка шийка і, як правило, виступ або фланець для кришки. Проте деякі з таких ємностей можуть закриватися звичайними (пробковими) або загвинчуваними пробками.

Подібно до пляшок, ці вироби можуть бути піддані піскоструминній обробці, нарізці, травленню, гравіруванню, декоруванню, прикрашенню стрічками і т. д.

(C) Ампули, виготовляються звичайно з витягнутих скляних трубок і призначені бути після запаювання як ємності для сироваток чи інших фармацевтичних речовин, або для рідкого палива (наприклад, ампули з бензином для запальничок), хімічних речовин і т. д.

(D) Ємності циліндричні і подібні їм, звичайно одержувані обробленням скляних трубок паяльною лампою або видуванням, застосовуються для транспортування чи пакування фармацевтичних продуктів або для аналогічних цілей.

До цієї товарної позиції також включаються банки для консервування зі скла.

Кришки з будь-якого матеріалу, подані з ємностями, для яких вони призначені, включаються до цієї товарної позиції.

До цієї товарної позиції також включаються пробки та інші кришки зі звичайного скла або свинцевого кришталю незалежно від того, відшліфовані вони, нарізані, піддані піскоструминній обробці, травленню, гравіруванню, а також прикрашені чи ні. Сюди також включаються скляні кульки, використовувані як пробки; їх вирізують зі скляних блоків і механічно обробляють після того, як їм надана форма кулі.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) пляшки і фляжки, цілком або у значній мірі покриті натуральною шкірою чи композиційною шкірою (товарна позиція 4205);

(b) скляні колби для термосів (посудини Дьюара) або інших вакуумних посудин (товарна позиція 7020);

(c) графини, склянки для пиття та інші скляні ємності, що являють собою столовий посуд (товарна позиція 7013), але не ємності, призначені в першу чергу для комерційного транспортування або пакування товарів;

(d) пляшечки для дитячого харчування (товарна позиція 7013);

(e) посуд скляний для лабораторних, гігієнічних чи фармацевтичних цілей (товарна позиція 7017);

(f) спеціальні виставочні пляшки і банки, використовувані в магазинах (товарна позиція 7020);

(g) флакони, пляшечки і т. д. під розпилювачі ароматичних речовин (товарна позиція 7013), розпилювачі ароматичних речовин (товарна позиція 9616), а також термоси та інші вакуумні посудини (товарна позиція 9617).

Додаткові пояснення до товарної категорії:

7010 90 21

Ці ємності мають поперечний перетин у вигляді кола і постійну однакову товщину стінки, яка, як правило, складає 2 мм. На них немає ніяких рельєфних позначок, таких як цифри, логотипи, лінії або нерівності. При візуальному огляді майже не видно оптичного спотворення у склі.

Об'єм цих ємностей буває зазвичай в межах від 1 до 100 мл.

Вони використовуються в основному для пакування фармацевтичних або діагностичних препаратів.

Пояснення до товарної позиції 7011:

7011

Колби із скла (включаючи балони і трубки), відкриті, та їх частини із скла, без фітингів, для електричних ламп, електронно-променевих трубок або аналогічних виробів:

7011 10 00 00

- для електричного освітлювального обладнання

7011 20 00 00

- для електронно-променевих трубок

7011 90 00 00

- інші

До цієї товарної позиції включаються:

(A) Усі відкриті скляні балони (включаючи колби і трубки) будь-яких форм чи розмірів, без фітингів, для виготовлення електричних ламп, електронних ламп і трубок, призначених для освітлення або для інших цілей (лампи розжарювання або газорозрядні лампи, рентгенівські трубки, радіолампи, електронно-променеві трубки, випрямні лампи або інші електронні лампи чи трубки, інфрачервоні лампи і т. д.). Велика частина цих балонів виробляється серійним способом на автоматичному обладнання; вони можуть бути матованими, забарвленими, матовими, металізованими, покриті флуоресцентними речовинами і т. д.

Скляні частини балонів (такі як екран або конуси електронно-променевих трубок для телевізійних прийомних пристроїв, світловідбивні частини колб електричних ламп вузьконапрямленого світла) включаються також до цієї товарної позиції.

(B) Трубки із звуженими кінцями, виразно призначені для електричних ламп, або вигнуті необхідним образом для рекламних написів і знаків.

(C) Трубки, покриті флуоресцентною речовиною (наприклад, силікатом цинку, боратом кадмію, вольфраматом кальцію).

За допомогою ряду операцій (що містять введення ниток чи електродів, відкачування, закачування одного чи декількох розріджених газів, ртуті і т. д., приєднання ковпачків чи з'єднань) з цих балонів виготовляють електричні лампи, електронно-променеві трубки або аналогічні вироби групи 85.

Усі вищезгадані вироби можуть бути виготовлені зі звичайного скла, кварцового скла чи плавленого кварцу.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) трубки скляні, просто нарізані до потрібної довжини, незалежно від того, чи були їхні кінці оплавлені або оброблені іншим способом чи не були оброблені, або трубки, під час виготовлення яких у скляну масу були додані флуоресцентні речовини (наприклад, уранат натрію) (товарна позиція 7002);

(b) скляні колби, трубки і балони, запаяні або з фітингами, а також готові лампи, трубки та електронні лампи (див. товарні позиції 8539, 8540, 9022 і т. д.)

[7012]

Пояснення до товарної позиції 7013:

7013

Посуд столовий, кухонний, туалетні речі, канцелярське приладдя, вироби для оздоблення житла або аналогічних цілей, крім виробів товарної позиції 7010 або 7018:

7013 10 00 00

- із склокераміки

 

- посудини на ніжці для пиття, крім вироблених із склокераміки:

7013 22

- - із свинцевого кришталю:

7013 22 10 00

- - - ручного виготовлення

7013 22 90 00

- - - механічного виготовлення

7013 28

- - інші:

7013 28 10 00

- - - ручного виготовлення

7013 28 90 00

- - - механічного виготовлення

 

- інші посудини для пиття, крім вироблених із склокераміки:

7013 33

- - із свинцевого кришталю:

 

- - - ручного виготовлення:

7013 33 11 00

- - - - ограновані або інакше оздоблені

7013 33 19 00

- - - - інші

 

- - - механічного виготовлення:

7013 33 91 00

- - - - ограновані або інакше оздоблені

7013 33 99 00

- - - - інші

7013 37

- - інші:

7013 37 10 00

- - - із зміцненого скла

 

- - - інші:

 

- - - - ручного виготовлення:

7013 37 51 00

- - - - - ограновані або інакше оздоблені

7013 37 59 00

- - - - - інші

 

- - - - механічного виготовлення:

7013 37 91 00

- - - - - ограновані або інакше оздоблені

7013 37 99 00

- - - - - інші

 

- посуд столовий (крім посудин для пиття) або кухонний, крім виробленого із склокераміки:

7013 41

- - із свинцевого кришталю:

7013 41 10 00

- - - ручного виготовлення

7013 41 90 00

- - - механічного виготовлення

7013 42 00 00

- - із скла з коефіцієнтом лінійного розширення не більш як 5 ´ 10-6/K в інтервалі температур від 0° C до 300° C

7013 49

- - інший:

7013 49 10 00

- - - із зміцненого скла

 

- - - інший:

7013 49 91 00

- - - - ручного виготовлення

7013 49 99 00

- - - - механічного виготовлення

 

- інші вироби із скла:

7013 91

- - із свинцевого кришталю:

7013 91 10 00

- - - ручного виготовлення

7013 91 90 00

- - - механічного виготовлення

7013 99 00 00

- - інші

До цієї товарної позиції включаються такі види виробів, більшість з який одержують пресуванням або видуванням у формах:

(1) Столовий та кухонний скляний посуд, наприклад, посудини для пиття, келихи, пивні кружки, графини, пляшечки для дитячого харчування, глечики, тарілки, салатниці, цукорниці, соусники, вази для фруктів, тортниці, блюда для закусок, чаші, миски, чарки для яєць, масельнички, графинчики для оцту чи олії, блюда (для сервірування, приготування і т. д.), сотейники, каструлі, підноси, сільнички, дозувальні цукорниці, підставки для ножів і виделок, міксери, столовий дзвіночок, кавники і ситечка для кави, цукерниці, мірний кухонний посуд, підігрівники для тарілок, підставки для гарячого посуду, деякі частини побутових міксерів, чаші для кавомолок, тарілочки для сиру, соковижималки для лимона, відерці для льоду.

(2) Туалетні речі, такі як мильниці для кускового і рідкого мила, відра для туалетних речей, гачки і поперечини (для рушників і т. д.), пудрениці, флакони для парфумів, частини гігієнічних розпилювачів (крім головок для них) і підставки для зубних щіток.

(3) Канцелярське приладдя зі скла, такі як пап'є, письмові прилади і чорнильниці, підставки для книжок, коробочки для скріпок, підставки для ручок і попільниці.

(4) Скляні вироби для домашнього оздоблення та інші вироби зі скла (включаючи церковні та аналогічні їм речі), наприклад, вази, декоративні фруктові вази, статуетки, декоративні вироби (у вигляді тварин, квітів, листя, фруктів і т. д.), вироби для оздоблення центра столу (крім включених до товарної позиції 7009), акваріуми, курильниці для пахощів і т. д., та сувеніри з нанесеними малюнками.

Ці вироби можуть бути виготовлені зі звичайного скла, свинцевого кришталю, скла з низьким коефіцієнтом лінійного розширення (наприклад, боросилікатного скла) або зі склокераміки (останні два види, зокрема, застосовуються для виготовлення кухонного посуду). Вироби можуть бути безбарвними, забарвленого (кольорового) або з накладного (плакованого чи дубльованого) скла, нарізаними, матованими, травленими, гравірованими або прикрашеними іншим способом. Ці вироби також бувають з дзеркального скла (наприклад, деякі підноси, що мають ручки). Оздоби для центра столу зі звичайного дзеркала, однак, до цієї товарної позиції не включаються (див. пояснення до товарної позиції 7009).

Проте до цієї товарної позиції включаються декоративні вироби, що мають форму дзеркала, але не можуть бути використані як дзеркала через нанесений малюнок; у противному випадку вони розглядаються в товарній позиції 7009.

Вироби зі скла в сполученні з іншими матеріалами (недорогоцінними металами, деревиною і т. д.) включаються до цієї товарної позиції лише в тому випадку, якщо скло цілком визначає їхні властивості. Дорогоцінні метали або метали, плаковані дорогоцінними металами, можуть бути присутніми лише як незначна оздоба; вироби, в яких ці метали використовуються не лише для оздоби, до цієї товарної позиції не включаються (товарна позиція 7114).

До цієї товарної позиції також не включаються:

(a) дзеркала скляні, у рамках або без рамок (товарна позиція 7009);

(b) пляшки, флакони, глечики і горщики, звичайно застосовувані для комерційного транспортування або пакування товарів, і банки для консервування (товарна позиція 7010);

(c) стекла для вітражів та аналогічні стекла (товарна позиція 7016);

(d) вироби товарної позиції 7018, призначені для декорування інтер'єра (наприклад, вироби, що імітують квіти і листя зі скляних намистин, і декоративні вироби з обробленого паяльною лампою скла);

(e) корпуса для годинників (товарна позиція 9112);

(f) лампи та освітлювальне обладнання та їх частини товарної позиції 9405;

(g) розпилювачі ароматичних речовин та аналогічні гігієнічні розпилювачі (товарна позиція 9616);

(h) термоси та інші вакуумні посудини товарної позиції 9617.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

7013 10 00

Щодо визначення терміна "склокераміка" дивись Загальні положення Пояснень до цієї групи, останній абзац, (2).

7013 22 10 і 7013 22 90

Щодо визначення терміна "свинцевий кришталь" дивись Примітку 1 до товарних підпозицій до цієї групи.

7013 33 11 - 7013 33 99

Щодо визначення терміна "свинцевий кришталь" дивись Примітку 1 до товарних підпозицій до цієї групи.

7013 41 10 і 7013 41 90

Щодо визначення терміна "свинцевий кришталь" дивись Примітку 1 до товарних підпозицій до цієї групи.

7013 42 00

Дивись Додаткові пояснення до товарної категорії 7002 32 00.

7013 91 10 і 7013 91 90

Щодо визначення терміна "свинцевий кришталь" дивись  Примітку 1 до товарних підпозицій до цієї групи.

Пояснення до товарної позиції 7014:

 

7014 00 00 00

Скляні вироби для сигналізації та оптичні елементи із скла (крім перелічених у товарній позиції 7015), оптично не оброблені

До цієї товарної позиції включаються такі вироби за умови, що вони не піддані оптичній обробці:

(A) Скляні вироби для сигнальних пристроїв (безбарвні чи забарвлені), призначені для установлення на світловідбивальних дорожніх знаках (наприклад, на панелях, пластинах, стовпах і т. д.) чи на демонстраційних знаках або для використання як прості рефлектори на велосипедах, автомобілях і т. д. Ці вироби, звичайно опуклої, напівсферичної або плоскої форми, з паралельними, як правило, жолобками, мають властивості відбивання світла, що попадає на них (наприклад, від автомобільних фар), і, таким чином, добре видні в темряві здалеку.

(B) Оптичні елементи зі скла (безбарвні чи забарвлені). До цієї товарної позиції включаються елементи, виготовлені з необхідним оптичним ефектом, але без оптичної обробки. Сюди включаються переважно лінзи та аналогічні вироби для автомобільних фар, паркувальних вогнів, світлових покажчиків напрямку руху, габаритних вогнів велосипедів, дорожніх покажчиків, деяких видів буїв, світловідбивальних частин колб електричних ламп вузьконапрямленого світла, ліхтариків, ліхтарів, розподільчих щитів або світлових панелей, а також деякі найпростіші збільшувальні стекла.

До цієї товарної позиції включаються також заготовки оптичних елементів та оптичні елементи, що потребують оптичної обробки.

Оптична обробка полягає в шліфуванні поверхні скла спочатку грубими, а потім все більш дрібнозернистими абразивами. Подальші операції містять у собі чорнове оброблення, юстування, чистове оброблення та полірування.

Вироби, що пройшли одну або більше операцій, які передують поліруванню, включаються до цієї товарної позиції. Але елементи, в яких одна або декілька поверхонь (цілком чи частково) відполіровані для одержання потрібних оптичних властивостей, до цієї товарної позиції не включаються (товарна позиція 9001 або 9002 залежно від того, чи встановлені вони в приладі, для якого призначалися, чи ні, - див. відповідні Пояснення).

Просте шліфування граней дисків або лінз без подальшого оброблення не вважається оптичною обробкою.

Вироби цієї товарної позиції звичайно виготовляються простим відливанням або пресуванням або нарізаються зі скляних листів, стрічок (смуг), блоків чи пластин.

Вироби включаються до цієї товарної позиції, навіть якщо вони в рамці, установлені чи прикріплені до основи з відбивальною поверхнею, але закінчені вироби не включаються (наприклад, до товарної позиції 8310 входять вказівні таблички, цифри, літери та інші знаки з недорогоцінних металів, до товарної позиції 8512 - фари, паркувальні вогні велосипедів чи автотранспортних засобів).

До цієї товарної позиції також не включаються:

(a) стекла для окулярів, що коригують або не коригують зір (не оброблені оптично) (див. пояснення до товарної позиції 7015);

(b) сферичні скляні "мікросфери", подані окремо (див. Пояснення до товарної позиції 7018). Проте до цієї товарної позиції включаються пластини, покриті такими мікросферами і призначені для встановлення на дорожніх знаках чи панелях;

(c) оптично оброблені оптичні елементи зі скла та оптичні елементи з інших матеріалів (група 90);

(d) лампи та освітлювальне обладнання та їх частини товарної позиції 9405.

Пояснення до товарної позиції 7015:

7015

Скло для годинників та аналогічне скло, скло для окулярів, звичайних або тих, що коригують зір, опуклі, центровані, увігнуті тощо, оптично не оброблені; скляні порожнисті сфери та їх сегменти для виготовлення такого скла:

7015 10 00 00

- скло для окулярів, що коригують зір

7015 90 00 00

- інші

До цієї товарної позиції включаються:

(A) Стекла вигнуті, опуклі, вгнуті, з заглибленням або аналогічні, будь-яких форм чи розмірів, з паралельними поверхнями або без них, використовувані як годинникові стекла; також сюди включаються всі аналогічні стекла для рамок фотографій та їм подібні, для медальйонів, гігрометрів, барометрів та аналогічних приладів. Отже, до цієї товарної позиції включаються стекла, як правило, призначені для захисту шкали або поверхонь зазначених виробів, навіть коли в окремих випадках ці стекла призначаються для виготовлення оглядових лабораторних стекол чи для виробництва дзеркал.

Коли описані вище стекла не мають паралельних поверхонь, вони все-таки можуть мати певні оптичні властивості, але якщо основною функцією скляних елементів товарної позиції 7014 є функція забезпечити необхідний оптичний ефект, то основною функцією виробів, згаданих у цьому пункті, є захисна функція.

(B) Стекла опуклі або аналогічні для окулярів, що не коригують зір (наприклад, для сонцезахисних та інших захисних окулярів), тобто, як правило, стекла гіршої якості в порівнянні зі стеклами, використовуваними в окулярах, що коригують зір.

Звичайно ці стекла мають паралельні поверхні і не призначені для оптичної обробки. Проте, якщо вони піддані оптичній обробці, то не включаються до цієї товарної позиції (товарна позиція 9001).

Стекла, описані в пунктах (A) та (B), звичайно виготовляються такими способами:

(1) Видувається порожниста сфера діаметром не більше як 80 см. Ця сфера потім розділяється на три або чотири частини, які у свою чергу розділяються циркулем з алмазним наконечником на маленькі сегменти. Потім у формі краї кожного сегмента згортаються під тиском за високої температури.

(2) З плоского скла нарізуються маленькі квадрати або диски. Потім вони згинаються шляхом розм'якшення в вгнутій формі, або обертання на крузі під впливом високої температури, або гарячого пресування у формі.

(3) Розплавлене скло розливається безпосередньо у форму механічного преса.

(4) На одній з поверхонь круглого чи прямокутного (включаючи квадратне) плоского скла виточується виїмка для того, щоб залишити місце для стрілок годинника.

Крім стекол, сформованих для застосування за призначенням (круглих, овальних чи прямокутних, включаючи квадратні), до цієї товарної позиції включаються також порожнисті сфери і сегменти, одержані в результаті процесу, описаного вище в пункті (1).

(C) Стекла (включаючи заготовки, тобто шматки скла, просто пресовані чи литі, але не оброблені оптично) для окулярів, що коригують зір. У більшості випадків для виготовлення таких окулярів використовується скло, одержане пресуванням розплавленого скла в заготовки, які звичайно мають форму готових лінз. Іноді заготовки лінз одержують нарізуванням листового скла, одержаного прокаткою або витягуванням, а потім шляхом розм'якшення відрізаних шматків скла в печі перед тим, як спресувати їх у заготовки. Одержані кожним з цих способів заготовки потребують додаткового оброблення, переважно полірування, перш ніж їх можна буде використовувати як лінзи, що коригують зір.

До цієї товарної позиції включаються заготовки для лінз окулярів, що коригують зір, тобто просто сформовані та оптично не оброблені вироби. До формування стекла цього типу включаються до товарної позиції 7003, 7004, 7005 або 7006, відповідно.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) скло плоске, призначене для тих же цілей (зокрема, товарні позиції 7005, 7006 та 7007);

(b) елементи оптичні товарної позиції 7014;

(c) стекла для годинників усіх видів, призначених спеціально для роботи в лабораторіях (оброблені так, щоб забезпечити повітронепроникність і т. п.) (товарна позиція 7017);

(d) скло для окулярів, що коригують зір або контактних лінз, оптично оброблене (група 90).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

7015 10 00

Дивись Пояснення до товарної позиції 7015, пункт (C).

7015 90 00

Дивись Пояснення  до товарної позиції 7015, пункти (A) і (B).

Пояснення до товарної позиції 7016:

7016

Блоки для мостіння (брукування), плитка, цегла, кахлі, черепиця та інші вироби з пресованого або литого скла, армовані або неармовані, для будівництва; кубики, квадратики та інші невеликі скляні форми, на основі чи без неї, для мозаїк або аналогічних оздоблень; вітражі та подібні вироби; скло пористе або піноскло у блоках, панелях, пластинах тощо:

7016 10 00 00

- кубики, квадратики та інші невеликі скляні форми, на основі чи без неї, для мозаїк або аналогічних оздоблень

7016 90

- інші:

7016 90 10 00

- - вітражі та подібні вироби

7016 90 40 00

- - блоки та цегла для будівництва

7016 90 70 00

- - інші

До цієї товарної позиції включаються вироби зі скла, одержані литтям або пресуванням (разом з видуванням або без видування); переважно вони застосовуються для покривання дахів, бань чи арок, а також, зазвичай в сполученні з бетоном, використовуються для облицювання внутрішніх стін льохів, підвалів, фундаментів, підземних коридорів і т. д.

Отже, до цієї товарної позиції включаються суцільна чи порожниста цегла, стандартна цегла, плити, плитки (черепиця) та різне литво (з двома головками і т. д.). Також сюди включаються архітектурні оздоби (розетки, середні стійки і т. д.), сходи та пандуси, набалдашники для сходового поруччя і т. д.

Ці вироби бувають різного ступеня прозорості, можуть мати оброблені або з прорізаними борозенками краї, можуть бути прикрашені візерунком, армовані або в сполученні з металом, бетоном чи іншими матеріалами.

До цієї товарної позиції також включаються:

(1) Кубики для мозаїки, звичайно забарвлені або з однією позолоченою поверхнею, і маленькі скляні прямокутники та інші плоскі форми, посріблені чи ні, використовувані для облицювання стін, меблів і т. д. Ці вироби включаються до цієї товарної позиції незалежно від того, мають вони чи ні паперову, картонну, текстильну або іншу основу. Також сюди включаються маленькі забарвлені фрагменти або уламки скла, звичайно з опалового скла, яке втискують у цементну поверхню для оздоблення фасадів будинків.

(2) Вітражі для приватних будинків, вітражі для церков і т. д. Вони складаються з панелей, розеток і т. д., сформованих зі скла (звичайно забарвленого в масі, з забарвленою поверхнею або зі скла "антик") будь-яких форм, у зміцнених свинцем комірках і іноді армованих металевими прутками.

Аналогічні вироби виготовляються для більшої вогнестійкості з комірок інших металів, у тому числі мідьвмісних.

(3) Пористе (багатокоміркове) або піноскло в блоках, панелях, плитках, у вигляді оболонок або аналогічних формах звичайно одержують з розплавленого скла, продутого струменем стиснутого повітря, або в яке введені піноутворювальні речовини. У результаті одержується безбарвне чи забарвлене скло, структурно подібне до пемзи; його відносна густина не перевищує 0,5 (тому його застосовують як замінник пробки), і воно легко свердлиться, пиляється, шліфується і т. д. Воно є добрим тепло- і звукоізолятором, а також звуковбирачем і застосовується у вищезгаданих формах у будівництві і т. д.

Це скло також використовується для виготовлення рятувальних поясів і рятувальних буїв, прикрас і т. д. У таких формах воно не включається до цієї товарної позиції і входить до товарних позицій, застосовні до аналогічних виробів з інших видів скла (а саме, товарна позиція 7013, 7017 або 7020).

До цієї товарної позиції також не включаються:

(a) скло товарних позицій 7004-7006;

(b) скло багатошарове ізоляційне (товарна позиція 7008);

(c) готові панелі та інші декоративні вироби, виконані з мозаїчних кубиків (товарна позиція 7020);

(d) вітражі стародавні віком понад 100 років (товарна позиція 9706).

Додаткові пояснення до товарної позиції:

Квадратні листи з прокатного скла (наприклад, опалове скло або скло, схоже на мармур) не підпадають під цю товарну позицію, а класифікуються в товарній позиції 7003 або 7005 відповідно.

Пояснення до товарної позиції 7017:

7017

Посуд скляний для лабораторних, гігієнічних або фармацевтичних цілей, градуйований або неградуйований, калібрований або некалібрований:

7017 10 00 00

- з плавленого кварцу або інших плавлених оксидів кремнію

7017 20 00 00

- з іншого скла з коефіцієнтом лінійного розширення не більш як 5 ´ 10-6/К в інтервалі температур від 0° C до 300° C

7017 90 00 00

- інший

До цієї товарної позиції включаються вироби зі скла, застосовувані звичайно в лабораторіях (дослідницьких, фармацевтичних, промислових і т. д.), включаючи спеціальні сулії (газопромивачі, для реагентів, посудини Вульфа і т. д.), спеціальні трубки (для промивання, сушіння, конденсації газу, фільтрування, бюретки, пробірки і т. д.), мішалки, колби для дистиляції, калібровані посудини, посудини для розведення культур (Колля, Руа і т. д.), усілякі бюретки, випарні чашки, мірні колби, лійки і приймачі (вакуумні, з шийками і т. д.), спеціальні крапельниці (калібровані і т. д.), реторти, кристалізаційні чашки, сушильні циліндри, фільтрувальні пластини і диски, ложки, десикатори, діалізатори, адаптери, газоохолоджувачі, приймачі для дистиляційної апаратури, спеціальні лійки (із запірними кранами, кулясті лійки і т. д.), циліндри, тиглі, фільтрувальні тиглі, спеціальні колби (конічні, з декількома шийками і т. д.), спеціальні спиртівки, ступки, чашки терезів, піпетки, вакуумні посудини різних спеціальних форм (не ввійшли до товарної позиції 9617), промивні посудини, запірні крани, шпателі, посудини (фільтрувальні, для осадження, з декількома шийками і т. д.), муфелі, підставки під тиглі, слайди для мікроскопів і скляних ковпаків, і т. д.

Слід звернутися до Пояснення до товарної позиції 9027, де перераховані правила, згідно з якими відбувається класифікація інструментів і приладів для фізичних або хімічних аналізів, які хоча і включаються потенційно до товарної позиції 9027, у той же час можуть бути ідентифіковані як лабораторний скляний посуд цієї товарної позиції. Це відсилання покаже, що до цієї товарної позиції можуть бути включені, наприклад, ацидометри (крім перерахованих у товарній позиції 9025), галактометри, бутирометри, лактобутирометри та аналогічні прилади для дослідження молочних продуктів; альбумінометри та уреометри; евдиометри; волюмометри, нітрометри, прилади Киппса і К'єльдаля та аналогічні; кальциметри; кріоскопи та ебуліоскопи для визначення молекулярної маси, і т. д.

Термін "гігієнічні або фармацевтичні скляні вироби" означає вироби загального призначення, використання яких не потребує участі лікаря. Отже, у цій товарній позиції розглядаються, inter alia (серед іншого), зрошувачі, наконечники (для шприців, клізм і т. д.), сечоприймачі, апарати для підтримки дихання (з гумовими балонами або без них), підкладні судна, нічні горщики, плювальниці, медичні банки, очні ванночки, інгалятори і шпателі для язика. Сюди також включаються котушки та бобіни для хірургічного кетгуту.

Вироби, перераховані в цій товарній позиції, можуть бути градуйовані або калібровані. Вони можуть бути виготовлені зі звичайного скла (особливо для фармацевтичних або гігієнічних цілей), але лабораторний скляний посуд часто виготовляється з боросилікатного скла, плавленого кварцу або інших плавлених оксидів кремнію внаслідок їх більш високої хімічної стійкості і низького коефіцієнта лінійного розширення такого скла.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) ємності для транспортування або пакування товарів (товарна позиція 7010); звичайні опуклі годинникові стекла, іноді застосовувані в лабораторіях (товарна позиція 7015, див. Пояснення до цієї товарної позиції); хімічні спеціальні демонстраційні колби і скляні вироби, типу використовуваних для промислових цілей (товарна позиція 7020);

(b) скляні інструменти і прилади групи 90, наприклад, шприци для підшкірних ін'єкцій, спеціальні канюлі та інші вироби, що є медичними, хірургічними, стоматологічними, ветеринарними інструментами або пристроями (товарна позиція 9018); гідрометри та аналогічні заглибні прилади, термометри, пірометри та барометри товарної позиції 9025; прилади та апаратура товарної позиції 9026 (для вимірювання чи контролю витрати рідини і т. д.) і прилади та апаратура для фізичного або хімічного аналізу і т. д. товарної позиції 9027.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

7017 10 00

Вироби, охоплені цією товарною категорією мають вміст кремнезему не менш як 99 мас. %. Як сировину для виробів такого роду використовують дуже чистий кварцовий пісок, гірський кришталь або леткі сполуки кремнію. Скляний посуд, виготовлений з кварцового піску непрозорий або здебільшого напівпрозорий. Проте скляний посуд, виготовлений з гірського кришталю або летких сполук кремнію відзначається майже абсолютною чистотою та прозорістю.

7017 20 00

Дивись Додаткові пояснення  до товарної категорії 7002 32 00.

Пояснення до товарної позиції 7018:

7018

Намистини скляні, вироби, що імітують перли, дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння та аналогічні вироби із скла, крім біжутерії; скляні очі, крім протезів; статуетки та інші декоративні вироби із скла, вироблені за допомогою склодувної трубки, крім біжутерії; скляні мікросфери діаметром не більш як 1 мм:

7018 10

- намистини скляні, вироби, що імітують перли, дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння та аналогічні вироби із скла:

 

- - намистини скляні:

7018 10 11 00

- - - ограновані та поліровані механічно

7018 10 19 00

- - - інші

7018 10 30 00

- - вироби, що імітують перли

 

- - вироби, що імітують дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння:

7018 10 51 00

- - - ограновані та поліровані механічно

7018 10 59 00

- - - інші

7018 10 90 00

- - інші

7018 20 00 00

- мікросфери із скла діаметром не більш як 1 мм

7018 90

- інші:

7018 90 10 00

- - скляні очі; вироби у вигляді невеликих форм із скла

7018 90 90 00

- - інші

До цієї товарної позиції включається ряд різноманітних виробів зі скла, велика частина яких використовується безпосередньо або після подальшого оброблення для декоративних цілей або прикрас.

Сюди включаються:

(A) Намистини скляні (наприклад, застосовувані в намистах, чотках, штучних квітах, в орнаменті на могилах і т. д.; для прикрашення текстильних виробів (викінчення, вишивки і т. д.), в обробленні жіночих сумочок або аналогічних виробів; або застосовувані як електроізолятори). Ці намистини, забарвлені чи незабарвлені, мають вигляд маленьких зерен більш-менш круглої форми з наскрізним отвором; вони одержуються з трубок, розрізаних на частини приблизно рівної довжини і діаметра. Одержані маленькі циліндри потім поміщають разом із сумішшю подрібнених до порошкоподібного стану речовин (деревне вугілля, графіт, гіпс і т. д.) у металевий барабан, що обертається над піччю. Скляні циліндри розм'якшуються під дією тепла, тертя надає їм більш-менш сферичну форму, а порошкоподібні речовини не дають їм прилипати один до одного.

(B) Вироби, що імітують перли, суцільні або порожнисті, будь-якого кольору, форм і розмірів, які імітують справжні перли. Найчастіше зустрічаються порожнисті перлини, які одержують видуванням тонких скляних сфер уздовж скляної трубки дуже малого діаметра, а потім відокремлюють їх один від одного. Завдяки застосованому методу виготовлення, ці перлини мають два розташованих один проти одного отвори, крізь які можна протягти нитку. Порожнисті перлини також можна видути зі скляного стержня. Потім у скляні сфери вдувається речовина, яка містить перлову есенцію (пастоподібну субстанцію з луски деяких видів риб, розчиненої в аміаку); іноді їх наповняють білим воском для підвищення твердості. Від справжніх перлів штучні перли можна легко відрізнити за легкою вагою і розколюванням на шматки під дією дуже невеликого тиску.

Суцільні штучні перлини одержують, провертаючи на мідному дроті в полум'ї скляну крапельку або відливаючи скло в маленьких формах з поперечно встановленою тонкою мідною трубкою. Після охолодження метал розчиняють в азотній кислоті; на скло кислота не діє, а в перлинах утворяться наскрізні отвори. Потім ці перлини покривають перловою есенцією, а після цього - захисним шаром прозорого лаку.

(C) Вироби, що імітують дорогоцінне каміння (включаючи імітації напівдорогоцінного каміння), які не слід змішувати зі штучним або реконструйованим дорогоцінним камінням товарної позиції 7104 (див. відповідне Пояснення). Ці імітації виготовлені зі спеціального скла (наприклад, стрази), що має високий показник заломлення, яке може бути безбарвним чи забарвленим оксидами металів.

Імітацію каміння звичайно одержують, відрізуючи шматочки потрібної величини від скляного блоку; потім ці фрагменти розташовують на металевому листі, покритому трепелом і поміщають у невелику піч, де їх грані закруглюються. Одержані камені потім можна піддавати ограновуванню (наприклад, надавати їм форми алмазів, діамантів огранки "троянда" і т. д.) або гравірувати (для одержання камей чи інталій). Таке каміння можна також одержувати безпосередньо відливанням (наприклад, для виготовлення каміння певних форм для брелоків). Зворотний бік такого каміння часто покривається металевою відбивальною фарбою (остання стадія оброблення).

(D) Інші невеликі вироби зі скла, такі як імітація корала.

(E) Різні вироби зі скла (крім біжутерії), одержані з'єднанням деяких окремих вищезгаданих виробів, таких як квіти, листя, перлові прикраси для вінків; облямівка з бісеру або склярусу для абажурів, полиць і т. д.; штори і портьєри зі склярусу або бісеру та підставки для гарячого посуду, виготовлені аналогічно; чотки зі скляних намистин або імітації дорогоцінного чи напівдорогоцінного каміння.

(F) Очі скляні (крім протезів для людини, товарна позиція 9021), призначені, наприклад, для ляльок, роботів, опудал тварин. Проте не включаються очі ляльок з механізмом, що закриває очі (товарна позиція 9503).

(G) Статуетки та інші декоративні вироби (крім біжутерії), одержані обробленням скла, яке знаходиться в пластичному стані, склодувною трубкою. Ці вироби призначені для розміщення на полках (фігурки тварин, зображення рослин, статуетки і т. д.). Звичайно їх виготовляють зі світлого скла (свинцевий кришталь, страз і т. д.) або з "емальованого" скла.

(H) Мікросфери зі скла діаметром не більш як 1 мм, які застосовуються для виготовлення панелей дорожніх знаків, світловідбивальних знаків чи кіноекранів, або для очищення реактивних двигунів літаків чи металевих поверхонь. Ці суцільні вироби мають ідеальну сферичну форму.

Квіти, листя і фрукти для внутрішнього оздоблення та аналогічні вироби, відлиті або сформовані зі скла, не включаються до цієї товарної позиції (товарна позиція 7013). Дрібнички зі скла, обробленого паяльною лампою, які містять дорогоцінні метали або метали, плаковані дорогоцінними металами, у кількості, більшій, ніж для незначного викінчення, або складові біжутерії, як зазначено в групі 71, включаються до групи 71.

До цієї товарної позиції також не включаються:

(a) скляний порошок, дуже часто посріблений або пофарбований, для декорування листівок, ялинкових іграшок і т. д. (товарна позиція 3207);

(b) жіночі сумки та аналогічні вироби зі шкіри або тканини, прикрашені скляними намистинами, імітацією перлів або імітацією дорогоцінного чи напівдорогоцінного каміння (товарна позиція 4202);

(c) ілюстровані листівки, різдвяні листівки та аналогічні, прикрашені склом (товарна позиція 4909);

(d) текстильні вироби з аплікаціями зі скляних намистин (розділ XI та особливо товарна позиція 5810);

(e) текстильні матеріали, покриті мікросферами зі скла для кіноекранів і т. д. (товарна позиція 5907);

(f) взуття, головні убори, палиці та парасолі, прикрашені скляними намистинами, імітацією перлів або імітацією дорогоцінного чи напівдорогоцінного каміння (групи 64, 65 та 66);

(g) імітація перлів або імітація дорогоцінного чи напівдорогоцінного каміння, вставлені в дорогоцінний метал або в метал, плакований дорогоцінним металом (товарна позиція 7113 або 7114), або біжутерія товарної позиції 7117 (див. відповідне Пояснення);

(h) запонки (товарна позиція 7113 або 7117, відповідно);

(ij) іграшки, ігри, ялинкові прикраси (включаючи тонкостінні скляні кулі) (група 95);

(k) ґудзики і кнопки (товарна позиція 9606 або група 71, відповідно).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

7018 10 11 і 7018 10 19

Ці товарні категорії включають:

1. Вироби, описані в Поясненнях до товарної  позиції 7018, другий абзац, пункт (A).

2. Аналогічні вироби, відомі у торгівлі як "скляні намистини", які складаються з скляних намистин великих розмірів (приблизно з волоський горіх). Ці вироби, призначені, головним чином, для виготовлення намиста та браслетів, представлені у найрізноманітніших формах (наприклад, сфер, напівсфер, сльозинок, кубиків, циліндрів, трубочок, конусів, багатогранників) і також мають наскрізні отвори.

Трубочки вважаються скляними намистинами для цілей цих товарних категорій лише в тому випадку, якщо їх зовнішній діаметр і довжина не перевищують відповідно 4 мм і 24 мм. Їх не слід плутати зі спеціальними стандартними трубками із свинцевого скла типу, що використовується для виготовлення ламп розжарювання і вольфрамових ламп; трубки цього типу, звичайно, безбарвні і входять до товарної позиції 7002.

Вироби, що підпадають під ці товарні категорії, як правило, постачаються навалом, у пакетах, коробках тощо.

Ці товарні категорії також включають скляні намистини, ідентичні за розміром та кольором, нанизані на нитки без розділювальних вузликів і без застібок для зручності транспортування та пакування. Такі низки, як звичайно, зв'язуються у жмути за вільні кінці або їхніми нитками і, тому, не становлять комплектних виробів, які можна вважати готовими для використання.

Наведене нижче виключається з цих товарних  категорій:

(a) низки намистин (зв'язані або не зв'язані у жмути), на яких намистини різних розмірів і кольорів розміщені упорядковано (наприклад, за упорядкованого чергування кольорів або розмірів або за порядком зростання розміру) або на яких намистини розділені вузликами (товарна позиція 7117).

(b) низки намистин (навіть якщо містять лише намистини ідентичного розміру, кольору і виготовлення), які оснащені застібками або аналогічними механізмами, або мають вигляд невеликих по довжині виробів, придатних для носіння як намиста (товарна позиція 7117).

7018 10 11

Ограновані та механічно поліровані намистини, що підпадають під цю товарну категорію, відрізняються від "полірованих оплавленням" намистин товарної категорії 7018 10 19 тим, що мають бездоганно гладкі грані і гострі краї (ребра). Крім того, краї наскрізних отворів часто ограновані (іноді також поліровані) і мають гострі краї, які збігаються із прилягаючими гранями, тоді як краї отворів у "полірованих оплавленням" намистин часто закруглені і не утворять гострих кутів з гранями.

Головним чином, саме вироби, згадувані в першому абзаці пункту 2 Додаткових пояснень до товарних категорій 7018 10 11 і 7018 10 19, є найчастіше ограновані та механічно поліровані.

7018 10 30

Ця товарна категорія включає вироби, описані в Поясненнях до товарної позиції 7018, другий абзац, пункт (B).

У випадку низок з виробів, що імітують перли, застосовуються Додаткові пояснення  до товарних категорій 7018 10 11 і 7018 10 19, за внесення необхідних змін (mutatis mutandis).

7018 10 51 і 7018 10 59

Ці товарні категорії включають вироби, описані в Поясненнях до товарної позиції 7018, другий абзац, пункт (C).

7018 10 51

Ограновані та механічно поліровані вироби, що імітують дорогоцінне та напівдорогоцінне каміння, цієї товарної категорії відрізняються від аналогічних "полірованих оплавленням" виробів товарної категорії 7018 10 59 тим, що мають бездоганно гладкі грані та гострі краї (тобто гострі ребра огранки).

7018 10 90

Ця товарна категорія включає імітації коралу, намистини і кабошони (крім імітації перлів або імітації дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння) для головок капелюшних шпильок (тобто булавок), підвісок для сережок із затискачем, і дрібні скляні трубочки для обрамлення країв.

Що стосується відмінності дрібних скляних трубочок, що підпадають під цю товарну категорію, і тих, що вважаються скляними намистинами  товарних категорій 7018 10 11 і 7018 10 19, дивись другий абзац Додаткових пояснень до цих товарних категорій.

7018 20 00

Ця товарна категорія включає вироби, описані в Поясненнях до товарної позиції 7018, другий абзац, пункт (Н).

7018 90 10

Дивись Пояснення до товарної  позиції 7018, другий абзац, пункти (E) і (F).

7018 90 90

Ця товарна категорія включає предмети, описані в Поясненнях до товарної позиції 7018, другий абзац, пункт (G).

Пояснення до товарної позиції 7019:

7019

Скловолокно (включаючи скловату) та вироби з нього (наприклад, нитки, тканини):

 

- пряжа, рівниця і нитки із скловолокна, розрізані або ні:

7019 11 00 00

- - скловолокно завдовжки не більш як 50 мм

7019 12 00 00

- - рівниця

7019 19

- - інші:

7019 19 10 00

- - - з ниток

7019 19 90 00

- - - з волокон

 

- тонкі тканини (вуалі), полотна, мати, матраци, плити та інші неткані матеріали:

7019 31 00 00

- - мати

7019 32 00 00

- - тонкі тканини (вуалі)

7019 39 00 00

- - інші

7019 40 00 00

- тканини з рівниці

 

- інші тканини:

7019 51 00 00

- - завширшки не більш як 30 см

7019 52 00 00

- - завширшки більш як 30 см, полотняного переплетення, з поверхневою щільністю менш як 250 г/м2, з ниток лінійної щільності не більш як 136 тексів на одиничну нитку

7019 59 00 00

- - інші

7019 90 00 00

- інші

До цієї товарної позиції включається скловолокно в натуральному вигляді і скловолокно (включаючи скловату, як визначено в Примітці 4 до цієї групи), виготовлене в різних формах, включаючи вироби зі скловолокна, що не входять в інші товарні позиції внаслідок їх природи.

Скловолокно має такі властивості: воно менш еластично в порівнянні з текстильними волокнами рослинного чи тваринного походження (нитки зі скловолокна важко зав'язувати вузлом); воно не розтягується; має високу міцність (більш високу, ніж у кожного з текстильних волокон розділу XI); воно не горить; не піддається гниттю і стійке до впливу води та більшої частини кислот; воно погано проводить електрику, а в деяких випадках також тепло або звук; не гігроскопічне.

Скловолокно одержують різними способами, які, за невеликим винятком, можуть бути об'єднані в три категорії:

(І) Механічне витягування.

У перебігу цього процесу скло плавлять у печі. Воно надходить у виробну частину, дно якої оснащене філь'єрами зі сплавів дорогоцінних металів (звичайно родію або платини), призначеними для роботи в умовах високих температур. У філь'єрах зроблено велику кількість маленьких отворів, крізь які проходить розплавлене скло у вигляді ниток. Після оброблення замаслювачем (наприклад, силіконом) ці нитки надходять на шпиндель, що обертається з великою швидкістю, який витягає їх у дуже тонкі паралельні нитки. У такий спосіб одержують неперервне пасмо скловолокна, подібне до пасма з синтетичного текстильного волокна.

Більш товсті волокна можна одержати приблизно таким же способом; з них виготовляють полотно, яке знаходить безпосереднє застосування (тепло- і звукоізоляційні мати).

(II) Відцентрове витягування.

Під час цього процесу розплавлене в горщику скло надходить на диск з вогнетривкої глини, який обертається з високою швидкістю і по периферії якого є численні зуби. Скло прилипає до диску, нагрітому від полум'я печі, але в той же час витягається в нитки під дією відцентрових сил. Ці нитки надходять на стаціонарно закріплений стіл і намотуються на охолоджувальний барабан.

У результаті цього процесу одержують короткі волокна, відомі як скловата, застосовувані навалом без скручування.

(III) Витягування з рідкого стану.

Під час цього процесу витягування здійснюється за допомогою впливу потоків пари за високого тиску або стиснутого повітря, з усіх боків спрямованих на нитку розплавленого скла, що надходять крізь філь'єру зі склоплавильної печі. У результаті з довгих ниток утворюються короткі нитки, які покриваються в процесі виготовлення шаром мастила.

Одержані волокна намотують на барабан і вони застосовуються або для одержання тканини, використовуваної безпосередньо (ізоляційні матеріали), або у вигляді стрічки або рівниці (подібних до стрічкам і рівниці, які є відходами шовку), з яких надалі можна виготовити пряжу.

Скловолокно і вироби з нього цієї товарної позиції можуть мати, зокрема, такі форми:

(A) Скловата навалом.

(B) Стрічки, рівниця, пряжа і штапельне волокно (рубані пасма).

(C) Тонкі тканини (вуалі), полотна, мати, матраци, плити та аналогічні неткані матеріали.

(D) Тканини, включаючи вузькі тканини.

До цієї товарної позиції також відносяться фіранки, драпірування та інші вироби зі склотканини.

Відзначається, що хоча "хімічна вишивка" або вишивка без видимого фону (ґрунтової нитки), за якої нитка, використовувана для вишивки, складається зі скловолокна, включається до цієї товарної позиції, вишивка на будь-якому текстильному матеріалі розділу XI, деякі елементи якої одержані використанням ниток зі скловолокна, не включається до цієї товарної позиції (товарна позиція 5810).

Сфера застосування скловолокна постійно розширюється і включає, наприклад, такі галузі:

(1) У меблюванні і оздобленні інтер'єра (наприклад, для оббивки меблів, для драпірування, портьєр, фіранок, протимоскітних сіток), у вигляді тканин, які можуть бути пофарбовані або надруковані.

(2) У теплоізоляційних цілях (наприклад, для теплоізоляції дахів, димоходів, котлів, печей, труб парового опалення, корпусів парових турбін, труб або трубок, морозильних шаф і вагонів-рефрижераторів) у вигляді маси волокна, повсті (чи фетру), прокладок, обшивок (для труб) або обплетень (непросочених чи просочених клеєм, смолою чи іншими речовинами, або армованих папером, текстильним матеріалом чи дротяною сіткою).

(3) Для звукоізоляції (наприклад, квартир, установ, суднових кают, театрів) у вигляді маси волокна, повсті, листового матеріалу (матраців) чи твердих плит.

(4) Для електроізоляції (наприклад, електричних проводів, кабелів чи інших приладів, що знаходяться під напругою) у вигляді ниток, пряжі, стрічки, тасьми, тканини (не просочених чи просочених натуральними смолами, пластмасами, асфальтом і т. д.).

(5) Для армування термопластичних і термореактивних смол, використовуваних в облицюванні фасадів і панелей, бань (куполів), плоских чи гофрованих плит, застосовуваних у будівельній промисловості, виготовлення резервуарів, баків і труб для зберігання і транспортування рідин, кожухів машин та інших литих частин, застосовуваних у сільському господарстві і промисловості, бамперів автотранспортних засобів, устаткування для вантажівок, залізничних вагонів або літальних апаратів, корпусів човнів, лиж, тенісних ракеток та інших спортивних виробів і т. д.

(6) Для виробництва інших різних виробів, наприклад, фільтрів для кондиціонерів або для хімічної промисловості, щіток, ґнотів для ламп і запальничок, кіноекранів.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) напівфабрикати і вироби, одержані пресуванням скловолокна або накладенням шарів скловолокна, просочених пластмасами, якщо вони тверді та жорсткі і, отже, втратили характерні ознаки виробів зі скловолокна (група 39);

(b) мінеральна вата (див. Примітку 4 до групи 70) та вироби з неї товарної позиції 6806;

(c) покрівельні плити з підкладкою, що містить полотно або тканину зі скловолокна, цілком занурені в асфальт чи в аналогічний матеріал або покриті з обох боків шаром асфальту чи аналогічного матеріалу (товарна позиція 6807);

(d) багатошарове ізоляційне скло з проміжним шаром зі скловолокна (товарна позиція 7008);

(e) волоконно-оптичні кабелі товарної позиції 8544, електричні ізолятори (товарна позиція 8546) та арматура з ізоляційного матеріалу (товарна позиція 8547);

(f) оптичні волокна, джгути і кабелі товарної позиції 9001;

(g) лялькові перуки зі скловолокна (товарна позиція 9503) і вудки зі скловолокна, агломерованого синтетичною смолою (товарна позиція 9507);

(h) щітки зі скловолокна (товарна позиція 9603).

Пояснення до товарних підпозицій:

Товарна підпозиція 7019 11

Штапельне волокно (рубані пасма) одержують розрізуванням джгутів, які складаються з багатьох паралельних ниток. Звичайно штапельні волокна використовують для надання міцності, наприклад, пластмасам і будівельним розчинам.

Товарна підпозиція 7019 12

Рівниця зі склониток (склоровінг) складається з одного чи більше вільно з'єднаних між собою джгутиків, які складаються з довгих (неперервних) ниток з невеликим крученням (менше як 5 кручень на метр) або без кручення. Рівниця звичайно використовується для виробництва неперервної філаментної склопряжі, але може також використовуватися безпосередньо для виготовлення деяких видів склотканини, наприклад, драпірувальної.

Товарна підпозиція 7019 19

Ця товарна підпозиція включає стрічку. Стрічка складається з коротких штапельних волокон, звичайно менше 380 мм завдовжки. Ці волокна вільно розташовані паралельно одне до одного, і утворюють пасмо, що нагадує мотузку, з невеликим крученням (менше 5 кручень на метр) або без кручення. Стрічка звичайно використовується для виробництва коротковолоконної пряжі, але може також використовуватися у виробництві проводів і кабелю.

Пряжа, що відноситься до цієї товарної підпозиції, кручена і складається або з неперервних ниток, або зі штапельного волокна.

Товарна підпозиція 7019 31

Мати являють собою плоскі зміцнювальні (армувальні) вироби виготовлені з розподілених у випадковому порядку джгутів (пасм), які складаються з декількох сотень паралельних скляних волокон.

Ці нитки (джгути або пасма) можуть бути розрізаними (мати з розрізаних джгутів або пасм) чи ні (мати з нерозрізаних джгутів або пасм) і з'єднані між собою за допомогою зв'язувальної речовини або голкопробивним способом.

Ці нитки (джгути або пасма) зберігають свою форму, тобто складаються з паралельних волокон і ці волокна можуть бути поодинці вручну витягнуті з мата без його ушкодження.

Товарна підпозиція 7019 32

Тонкі тканини (вуалі) являють собою неткані матеріали, виготовлені з окремих скловолокон (ниток), розподілених у випадковому порядку. Волокна з'єднуються між собою за допомогою зв'язувальної речовини і пресуються. Іноді вони можуть містити в собі армувальні нитки, які найчастіше проходять уздовж усього матеріалу.

На відміну від скломатів, з цих матеріалів не можна витягти вручну окремі скляні волокна без ушкодження самого матеріалу.

Тонкі тканини відрізняються від полотен, листових матеріалів (матраців) та інших ізоляційних виробів рівномірною товщиною, яка не перевищує 5 мм.

Додаткові пояснення до товарної позиції:

Є два основні види скловолокна:

(a) текстильні скляні волокна (склонитки), англ. textile glass fibers, одержані зі скловолокна, тобто вироби зі скла, в яких елементарні філаментні волокна в основному паралельні одне одному; текстильні скловолокна головним чином використовуються для армування інших матеріалів, наприклад, композиційних матеріалів, пластмаси;

(b) скляні волокна (скловата); У скловаті волокна направлені випадковим чином, тобто хаотично. Скловату отримують за допомогою роторного процесу формування і в основному використовуються для цілей ізоляції.

Текстильне скловолокно (склонитки) також складається з двох видів:

(a) (безперервне) текстильне скляне волокно, що складається з великої кількості безперервних паралельних елементарних філаментних волокон з діаметром, як правило, в межах від 3 до 34 мкм (мікрон); після формування, ці безперервні нитки утримуються разом в формі джгута (пасма) за розміром (так звані "калібровки") призначені для полегшення подальших стадій виробництва (подрібнення, намотування, скручування, плетіння, і т. д. ); проміжні продукти потім використовуються у виробництві деяких комерційних виробів зі скловолокна (рубаних пасм, рівниці, пряжі і т. д.);

(b) Розрізане текстильне скляне волокно (штапельне скловолокно), що складається з філаментних скляних волокон,  нарізаних чи наламаних на короткі відрізки під час виробничого процесу і витягнуте в безперервний джгут (пасмо) з вільно зібраними філаментими волокнами; вони зазвичай використовуються в тканих матеріалах, наприклад, для покриття стін в будинках та будівельній галузі .

Текстильні скловолокна можуть бути додатково перероблені в наступні вироби цієї товарної позиції:

- мати і полотна з хімічно зв'язаних волокон, тобто мати з розрізаних або нерозрізаних джгутів або пасм, і типових нетканих виробів, таких як тонкі тканини (вуалі), сітки тощо,

- тканини з механічно з'єднаними  волокнами, тобто ткані матеріали, мультиаксиальні тканини (англ. NCF, non-crimp), трикотажні полотна, зшиті трикотажні тканини (нім. Gewirke), голко-пробивні тканини,  сітчасті тканини.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

7019 11 00

Дивись Пояснення до товарної підпозиції 7019 11.

7019 12 00

Дивись Пояснення до товарної підпозиції 7019 12.

7019 19 90

Дивись Пояснення до товарної підпозиції 7019 19. Ця товарна категорія включає пряжу із штапельних волокон.

7019 31 00

Дивись Пояснення до товарної підпозиції 7019 31.

7019 32 00

Дивись Пояснення до товарної підпозиції 7019 32.

7019 90 00

Волокна у масі - це сплутані між собою окремі волокна різної довжини (склоповсть і скловата), які використовуються для тепло- і звукоізоляції і, звичайно, постачаються паками або у паперових мішках.

Пояснення до товарної позиції 7020:

7020 00

Інші вироби із скла:

7020 00 05 00

 - реакторні трубки кварцові і патрони, призначені для установлення в дифузійних печах та печах окислення для виробництва напівпровідникових матеріалів

 

- скляні колби для термосів або для інших вакуумних посудин:

7020 00 07 00

- - не завершені у виробництві

7020 00 08 00

- - завершені у виробництві

 

- інші:

7020 00 10

- - з плавленого кварцу або інших плавлених оксидів кремнію:

7020 00 10 10

- - - тиглі з плавленого кварцу

7020 00 10 90

- - - інші

7020 00 30 00

- - із скла з коефіцієнтом лінійного розширення не більш як 5 ´ 10-6/K в інтервалі температур від 0° C до 300° C

7020 00 80 00

- - інші

До цієї товарної позиції включаються вироби зі скла (включаючи скляні частини різних предметів), що не ввійшли в інші товарні позиції цієї групи або в інші групи УКТЗЕД.

Ці вироби включаються до цієї товарної позиції, навіть якщо в їх склад входять інші матеріали крім скла, за умови, що вони зберігають при цьому основні властивості скляних виробів. До цієї товарної позиції включаються:

(1) Промислові вироби, такі як баки, чани, циліндри чи диски для оброблення шкіряної сировини; захисні пристрої чи інші прилади; мастильнички; напрямники для ниток; оглядові отвори і водомірні стекла; труби, вигнуті у вигляді літери S; змійовики; жолоби і стоки для продуктів, що викликають корозію (звичайно виготовлені з плавленого кварцу чи інших плавлених оксидів кремнію); поглинальні циліндри для хлористоводневої (соляної) кислоти і крапельниці.

(2) Вироби для сільського господарства (резервуари, корита і т. д.) і садівництва (ковпаки для захисту рослин і т. д.).

(3) Літери, цифри, знаки та аналогічні зображення для вивісок і вітрин магазинів, які включають або не включають надруковані зображення чи текст (крім перерахованих у товарній позиції 7006, 7009 чи 7014 або в товарній позиції 9405, якщо вони світяться).

(4) Скляні колби для термосів або інших видів вакуумних посудин, за винятком колб, які поміщені у корпус або яку-небудь іншу захисну оболонку (повну або часткову) у термоси або інші вакуумні посудини; такі вироби включаються до товарної позиції 9617. Як правило, ці колби виготовляються із звичайного скла або з скла з низьким коефіцієнтом лінійного розширення. Зазвичай вони мають більш або менш циліндричну форму та подвійні стінки з посрібленою або позолоченою внутрішньою частиною. З простору між стінками викачується повітря, і потім стінки запаюються. До цієї товарної позиції включаються тільки скляні колби. Вони можуть бути готовими або неготовими, з пробками або іншими кришками (як прикріпленими, так і неприкріпленими) або без них.

(5) Різноманітні вироби, такі як поплавці для рибальських сіток; ручки для дверей, ланцюги для цистерн і т. д.; чашечки для акварельних фарб; речі для пташиних кліток (ванночки для корму чи пиття і т. д.); рекламні сулії для магазинів; піпетки, спиртівки, крім описаних у товарній позиції 7017, підставки під ніжки роялів або меблів; готові панелі та інші прикраси зі скляної мозаїки в рамці чи без рамки; рятувальні буї та пояси.

До цієї товарної позиції також не включаються:

(a) скляні набалдашники, ручки та аналогічні вироби для парасолів і палиць (товарна позиція 6603);

(b) ізолятори та арматура з ізоляційних матеріалів товарної позиції 8546 або 8547;

(c) інструменти, прилади та інші вироби групи 90;

(d) вироби групи 91 (наприклад, скляні футляри для годинників, крім чохлів, використовуваних лише в захисних цілях);

(e) музичні інструменти, їхні частини і приладдя групи 92 (наприклад, камертони з плавленого кварцу);

(f) скляні предмети меблювання та їхні частини, однозначно ідентифіковані як такі (група 94);

(g) іграшки, ігри, ялинкові прикраси, рибальське чи мисливське приладдя та інші вироби зі скла групи 95;

(h) скляні вироби групи 96 (наприклад, ґудзики; тримачі для ручок; тримачі для олівців; пір'я для ручок; запальнички; розпилювачі ароматичних речовин; термоси та інші вакуумні посудини в складеному вигляді);

(ij) антикваріат віком понад 100 років (товарна позиція 9706).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

7020 00 07 і 7020 00 08

Дивись Пояснення до товарної позиції 7020, другий абзац, пункт (4).

7020 00 08

Термін "завершені у виробництві" застосовується лише до скляних колб, готових до плакування або покриття захисною оболонкою іншим способом.