РОЗДІЛ VIII
ШКУРИ НЕОБРОБЛЕНІ, ШКІРА ВИЧИНЕНА, НАТУРАЛЬНЕ ТА ШТУЧНЕ ХУТРО ТА ВИРОБИ З НИХ; ШОРНО-СІДЕЛЬНІ ВИРОБИ ТА УПРЯЖ; ДОРОЖНІ РЕЧІ, СУМКИ ТА АНАЛОГІЧНІ ТОВАРИ; ВИРОБИ З КИШОК ТВАРИН (КРІМ КЕТГУТУ З НАТУРАЛЬНОГО ШОВКУ)

Група 41
Шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена

Примітки:

1. До цієї групи не включаються:

(a) обрізки та аналогічні відходи шкур необроблених (товарна позиція 0511);

(b) шкурки або частини шкурок птахів з пір'ям або пухом (товарна позиція 0505 або 6701); або

(c) шкури тварин з волосяним або шерстним покривом необроблені, дублені або вичинені (група 43), однак необроблені шкури з волосяним або шерстним покривом великої рогатої худоби (включаючи буйволів), тварин родини конячих, овець або ягнят (крім ягнят астраханської, курдючної, каракульової, персидської або аналогічних порід, а також ягнят індійської, китайської, монгольської або тибетської порід), кіз або козенят (крім єменської, монгольської або тибетської порід), свиней (включаючи американських диких свиней пекарі), сарн, газелей, верблюдів (включаючи одногорбих верблюдів), північних оленів, лосів, оленів, косуль або собак класифікуються у групі 41.

2. (A) До товарних позицій 4104 - 4106 не включаються шкури, піддані оборотному дубленню (чиненню) (включаючи попереднє дублення) (товарні позиції 4101 - 4103 залежно від конкретного випадку).

(B) У товарних позиціях 4104 - 4106 термін "краст" означає шкури, піддані перед сушінням додублюванню, фарбуванню або жируванню (просоченню жирами).

3. В УКТ ЗЕД термін "композиційна шкіра" означає лише шкіру, класифіковану в товарній позиції 4115.

Загальні положення

До цієї групи включаються:

(I)  Шкури необроблені (шкури великих чотириногих) і шкірсировина (крім шкурок птахів, покритих пір'ям або пухом, і натурального хутра) (товарні позиції 4101 - 4103). До цієї групи також включаються шкури необроблені та шкіри (шкірсировина) з волосяним чи шерстним покривом тварин, згаданих у Примітці 1 (c) до цієї групи та у поясненнях до товарних позицій 4101 - 4103.

Перед процесом дублення шкура піддається ряду підготовчих процесів, які полягають у відмочуванні в лужних розчинах (для розм'якшення і видалення солей, що використовуються під час консервування), згоні волосяного покриву, міздрінні, знезолені для видалення вапна та інших речовин, які застосовуються в процесі згону, і кінцевому промиванні.

В товарні позиції 4101 - 4103 також включаються  шкури необроблені без волосяного чи шерстного покриву, які були піддані легкому (оборотному) дубленню (включаючи попереднє дублення). Такі процеси тимчасово стабілізують шкури для проведення операцій двоїння (спилювання) і тимчасово захищають їх від гниття.   Шкури, оброблені таким чином перед кінцевою обробкою, потребують додаткового дублення і вони не включаються в товарні позиції 4104 - 4106.

Шкури з волосяним або шерстним покривом, піддані попередньому дубленню або подальшій обробці, не включаються до цієї групи згідно Примітки 1(c) до цієї групи.

(II) Дублені шкури або краст, не піддані подальшій обробці (товарні позиції 4104 - 4106). Дублення захищає шкірсировину від розкладання (гниття), підвищує її фізичну міцність і водовідштовхуючі властивості. Таніни проникають в структуру шкіри і утворюють поперечні з'єднання з колагеном. Це необоротна хімічна реакція, в результаті якої продукт набуває стійкості до дії тепла, світла або потовиділення, а також набуває пластичності і стає придатним для використання.

Потім сировина піддається або "рослинному дубленню" (у чанах, що містять певні види деревини, кори, листя і т. д. або їхні екстракти), або "мінеральному дубленню" (із застосуванням мінеральних солей, наприклад, солей хрому, солей заліза чи галуну), або "хімічному дубленню" (з використанням формальдегіду або певних синтетичних хімікатів). Іноді проводять комбіноване дублення. Дублення важкої шкіри із застосуванням суміші галуну та солі відоме як угорська вичинка, тоді як під час галунового дублення використовується суміш солі, галуну, яєчного жовтка та борошна. Шкури, піддані галуновому дубленню, використовуються переважно для виготовлення рукавичок, одягу або взуття.

Шкури, які пройшли дублення або подальшу обробку після дублення,  відомі в торгівлі як "вичинена шкіра". Шкіра, висушена після дублення називається "краст" або "шкіряний краст". Під час виробництва красту додаються жирувальні матеріали або масла, що забезпечує його гнучкість, або краст може бути додатково дублений або пофарбований шляхом занурення (наприклад, в барабані) перед сушінням. 

Шкури овець і шкурки ягнят, які були піддані жировому дубленню і вичинці для виробництва замші (включаючи комбіновану замшу), включаються до товарної позиції 4114.

(III) Шкіра або краст, піддана подальшій обробці після дублення (товарні позиції 4107, 4112 і 4113)

Після дублення шкіряний напівфабрикат "краст" потребує подальшої обробки ("вичинки") для видалення нерівностей поверхні, надання більшої еластичності, водостійкості і т. д. Ці процеси полягають у подальшому розм'якшенні, розтяжці, утонченні, колотінні, прокатці для зміцнення поверхні та просоченні жирами ("жируванні").

Потім шкіра остаточно вичинюється шляхом фарбування, накатування мережівки (мереї) чи тиснення з метою імітації шкіри інших тварин, проклеювання, полірування, шліфування (чи буфирування) з боку міздрі (а деколи з лицевої сторони) для надання бархатистості, потім її піддають вощінню, чорнінню, прасуванню (лощінню), сатинуванню, пресуванню і т. д.

Шкіра, вироблена під пергамент виготовляється з шкур необроблених та шкір  (шкірсировини) не шляхом дублення, а обробленням, що забезпечує її консервування. Сировина розм'якшується, видаляється волосяний покрив, шкури міздрять, промивають і потім натягають на раму, покривають пастою з вмістом відбілювача, соди чи гашеного вапна, стругають для надання потрібної товщини і шліфують пемзою. Потім їх обробляють желатином та крохмалем.

Високоякісну шкіру, що називається "галантерейний пергамент", виготовляють зі шкіри новонароджених телят. Ці матеріали використовують для оправлення дорогих книг, написання документів, для натягування на музичні барабани і т. д. Більш товсті шкури (переважно великих тварин, які відносяться до великої рогатої худоби) іноді обробляється аналогічним методом (твердіші сорти відомі за назвою "технічний пергамент") і використовується для виготовлення технічних деталей, інструментів, дорожніх речей і т. д.

(IV) Замша; лакова шкіра і лакова ламінована шкіра; металізована шкіра (товарна позиція 4114). В товарну позицію 4114 включаються спеціальні шкіри, зазначені в тексті товарної позиції і виготовлені за допомогою спеціальних операцій вичинки. Отже, в товарну позицію включаються шкури овець і шкурки ягнят, які були піддані жировому дубленню і вичинці для виробництва замші (включаючи комбіновану замшу); шкіра, яка була ламінована або покрита лаком, або попередньо відформованим листом пластмаси (лакова шкіра і лакова ламінована  шкіра); і шкіра, покрита металічним порошком або металічним листом (металізована шкіра).

(V) Композиційна (склеєна) шкіра на основі натуральної шкіри  або шкіряних волокон (товарна позиція 4115).

(VI) Обрізки та інші відходи натуральної шкіри чи композиційної шкіри (товарна позиція 4115). В дану товарну позицію не включаються  обрізки та аналогічні відходи шкур необроблених чи натурального хутра.

Шкури (шкірсировина) і шкіра включаються до цієї групи або в цілому вигляді (при цьому можуть бути вилучені голова та лапи), або у вигляді частин (наприклад, напівшкіри, воротки, чапраки, напівчапраки, поли, щоки), смуг чи листів; проте спеціально розкроєні за формою куски шкіри розглядаються як вироби інших груп, особливо групи 42 або 64.

Спилок шкур та шкір включається до тих самих товарних позицій, що і відповідні цілі шкури та  шкіри. Спилок (тобто двоїння або поділ на шари) напівфабрикату може виконуватися або до дублення, або після нього. Метою двоїння є досягнення більш рівномірної товщини для подальшої обробки та отримання більш однорідного кінцевої шкіри. Зовнішній або "лицьовий", шар шкури, відомий як "лицьовий спилок", вирівнюється з точністю до декількох міліметрів шляхом пропускання  шкури через безкінечний стрічковий ніж; нижній шар, відомий як "бахтармяний спилок", має неправильну форму та нерівномірну товщину. З товстої шкіри, такої як у буйвола, можливо отримати декілька шарів. Але в таких випадках, середні шари є менш міцними, ніж зовнішні шари.

            Пояснення до товарної позиції 4101:

4101

Шкури необроблені великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або тварин родини конячих (свіжі або солоні, сушені, золені, пікельовані або консервовані іншим способом, але не дублені, не вироблені під пергамент і не піддані подальшій обробці), з волосяним покривом або без волосяного покриву, спилок або неспилок:

4101 20

- шкури цілі, неспилок, кожна масою не більш як 8 кг у прісносухому, 10 кг у сухосолоному або 16 кг у свіжому, мокросолоному або іншому консервованому вигляді:

4101 20 10 00

- - свіжі

4101 20 30 00

- - мокросолоні

4101 20 50 00

- - прісносухі або сухосолоні

4101 20 80 00

- - інші

4101 50

- цілі шкури масою більш як 16 кг:

4101 50 10 00

- - свіжі

4101 50 30 00

- - мокросолоні

4101 50 50 00

- - прісносухі або сухосолоні

4101 50 90 00

- - інші

4101 90 00 00

- інші, включаючи чапраки, напівчапраки та поли

До цієї товарної позиції включаються шкури необроблені (з волосяним покривом або без волосяного покриву) великої рогатої худоби (включаючи буйволів) (тобто тварин товарної позиції 0102, див. Пояснення до зазначеної товарної позиції) або тварин родини конячих (коней, мулів, ослів, зебр і т. д.).

Ці шкури необроблені можуть бути свіжі (сирі) чи тимчасово законсервовані шляхом соління, сушіння, зоління, пікелювання або будь-яким іншим способом, що запобігає гниттю протягом нетривалого періоду часу.  Вони можуть також бути очищені, двоїні (спилки) або міздрені, піддані оборотному дубленню (включаючи попереднє дублення), але не повинні бути піддані жодному іншому дубленню, чи рівнозначному процесу (такому як вироблення під пергамент), а також подальшій обробці.

Шкури (шкірсировина) може бути сухосолоною, чи мокросолоною з використанням розсолу. У процесі сухосоління іноді додають невеликі кількості інших речовин, щоб запобігти утворенню плям. В Індії іноді додають глинистий ґрунт з вмістом сульфату натрію.

Шкури можуть бути висушені безпосередньо або в ході додаткової обробки після соління. У процесі сушіння вони часто обробляються інсектицидами, дезінфекційними чи аналогічними засобами.

Шкури піддаються золінню шляхом відмочування у водному розчині вапна або нанесення пасти, що містить гашене вапно. Зоління полегшує згін волосяного покриву і консервування сировини.

Пікелювання проводиться шляхом занурення шкур в слабкий розчин соляної чи сірчаної кислоти, або деяких інших хімікатів з доданням кухонної солі. Цей процес консервує шкірсировину.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) сира їстівна шкіра тварин (товарна позиція 0206 або 0210). (У готовому вигляді така шкіра включається до товарної позиції 1602);

(b) обрізки та аналогічні відходи шкур необроблених (товарна позиція 0511).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

4101 20 10 - 4101 20 80

            Шкури цих товарних категорій вважаються цілими, незалежно від того, вилучені або не вилучені голови та лапи; проте вони не повинні бути спилками, тобто первісна товщина шкури не повинна бути розділена по товщині на два чи більше шарів.

4101 20 10

            До цієї товарної категорії включаються шкури просто зняті з тварини. Охолоджені шкури також включаються в цю товарну категорію.

4101 20 30

До цієї товарної категорії включаються шкури, захищені від гниття простим доданням солі.

4101 20 50

До цієї товарної категорії включаються сушені шкури (консервовані простим висушуванням, з доданням або без додання антисептиків) і сухосолоні шкури.

4101 20 80

            До цієї товарної категорії включаються золені шкури (піддані відмочуванню у водному розчині вапна або пасти, що містить вапно), пікельовані шкури (піддані зануренню в слабкий розчин соляної або сірчаної кислоти або інших хімічних речовин з доданням кухонної солі) та шкури, консервовані іншими способами.

4101 50 10 - 4101 50 90

            Див. Пояснення до товарних категорій 4101 20 10 - 4101 20 80.

4101 50 10

Див. Пояснення до товарної  категорії 4101 20 10.

4101 50 30

Див. Пояснення до товарної  категорії 4101 20 30.

4101 50 50

Див. Пояснення до товарної  категорії 4101 20 50.

4101 50 90

Див. Пояснення до товарної  категорії 4101 20 80.

4101 90 00

            Чапраки включають шкури, що вкривають спину та задні частини туші; це найтовща, найміцніша і, тому, найцінніша частина шкури. Напівчапраки одержуються розділенням чапраків навпіл вздовж лінії спинного хребта.

            Пояснення до товарної позиції 4102:

4102

Шкури необроблені овець або шкурки ягнят (свіжі або солоні, сушені, золені, пікельовані або консервовані іншим способом, але не дублені, не вироблені під пергамент або не піддані подальшій обробці), з вовняним покривом або без вовняного покриву, спилок або неспилок, крім зазначених у примітці 1 (c) до цієї групи:

4102 10

- з вовняним покривом:

4102 10 10 00

- - ягнят

4102 10 90 00

- - інші

 

- без вовняного покриву:

4102 21 00 00

- - пікельовані

4102 29 00 00

- - інші

До цієї товарної позиції включаються шкури необроблені овець або шкурки ягнят, із вовняним покривом або без вовняного покриву. Проте, до неї не включаються шкурки із вовняним покривом ягнят астраханської, курдючної, каракульової, персидської або аналогічних порід (тобто порід, аналогічних каракульовій чи персидській породам, але відомих під іншими назвами в різних частинах світу), а також ягнят індійської, китайської, монгольської або тибетської порід.

Ці шкури необроблені чи шкурки можуть бути свіжі (сирі) чи тимчасово законсервовані  шляхом соління, сушіння, зоління, пікелювання чи будь-яким іншим способом, що запобігає гниттю протягом нетривалого періоду часу (див. Пояснення до товарної позиції 4101). Вони можуть також бути очищені, двоїні (спилки) або міздрені, піддані оборотному дубленню (включаючи попереднє дублення), але не повинні бути піддані жодному іншому дубленню, чи рівнозначному процесу (такому як вироблення під пергамент), а також подальшій обробці.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) сира їстівна шкіра тварин (товарна позиція 0206 або 0210). (У готовому вигляді така шкіра включається до товарної позиції 1602);

(b) обрізки та аналогічні відходи  шкур необроблених (товарна позиція 0511).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

4102 10 10

            До цієї товарної категорії включаються шкури з максимальною площею поверхні 0,75 м2

4102 10 90

            До цієї товарної категорії включаються шкури з площею поверхні більш як 0,75 м2.

4102 21 00

            Щодо пікельованих шкур див. Додаткові пояснення до товарної категорії 4101 20 80.

Пояснення до товарної позиції 4103:

4103

Інші шкури необроблені (свіжі або солоні, сушені, золені, пікельовані або консервовані іншим способом, але не дублені, не вироблені під пергамент або не піддані подальшій обробці), з волосяним покривом або без волосяного покриву, спилок або неспилок, крім зазначених у примітках 1 (b) або 1 (c) до цієї групи:

4103 20 00 00

- рептилій

4103 30 00 00

- свиней

4103 90 00 00

- інші

До цієї товарної позиції включаються:

(A)  Усі шкури необроблені та шкіри (шкірсировина) з волосяним покривом або без волосяного покриву, крім тих, що включені до товарної позиції 4101 або 4102. До цієї товарної позиції включаються шкурки птахів з вилученими пір'ям і пухом, шкіра риб, плазунів і шкури кіз та шкурки козенят без волосяного покриву (включаючи кіз і козенят єменської, монгольської чи тибетської порід);

(B)  Шкури необроблені з волосяним покривом лише нижченаведених тварин:

(1)  кіз та козенят (крім кіз і козенят єменської, монгольської чи тибетської порід);

(2) свиней, включаючи дику свиню пекарі;

(3)  дикої кози (сарни), газелі та верблюдів (включаючи одногорбих верблюдів);

(4)  лося, північного оленя, косуль і інших видів оленів;

(5)  собак.

Ці шкури необроблені та шкіри (шкірсировина) можуть бути свіжі (сирі) або тимчасово законсервовані від гниття шляхом соління, сушіння, зоління, пікелювання чи будь-яким іншим способом що запобігає гниттю протягом нетривалого періоду часу (див. Пояснення до товарної позиції 4101). Вони можуть також бути очищені,  двоїні (спилки) чи міздрені, піддані оборотному дубленню (включаючи попереднє дублення), але не повинні бути піддані жодному іншому дубленню, чи рівнозначному процесу (такому як вироблення під пергамент), а також подальшій обробці.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) сира їстівна шкіра тварин (група 02) або риб (група 03). (У готовому вигляді така шкіра включається до групи 16);

(b) обрізки та аналогічні відходи шкур необроблених (товарна позиція 0511);

(c) шкурки або частини шкурок птиці з пір'ям або пухом (товарна позиція 0505 або 6701).

            Додаткові пояснення до товарних категорій:

4103 20 00

            До цієї товарної категорії включаються шкури пітонів, удавів, алігаторів, кайманів, ігуан, гавіалів і ящірок.

Пояснення до товарної позиції 4104:

4104

Дублена (чинена) шкіра чи шкіряний краст із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або шкур тварин родини конячих, без волосяного покриву, спилок чи неспилок, але без подальшої обробки:

 

- у вологому стані (включаючи хромований напівфабрикат):

4104 11

- - нешліфовані лицеві неспилки, лицеві спилки:

4104 11 10 00

- - - шкіра із цілих шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів)

 

- - - інші:

 

- - - - великої рогатої худоби (включаючи буйволів):

4104 11 51 00

- - - - - шкіра з цілих шкур, площа поверхні якої більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів)

4104 11 59 00

- - - - - інші

4104 11 90 00

- - - - інші

4104 19

- - інші:

4104 19 10 00

- - - шкіра із цілих шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів)

 

- - - інші:

 

- - - - великої рогатої худоби (включаючи буйволів):

4104 19 51 00

- - - - - шкіра із цілих шкур, площа поверхні якої більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів)

4104 19 59 00

- - - - - інші

4104 19 90 00

- - - - інші

 

- у сухому стані (краст):

4104 41

- - нешліфовані лицеві неспилки; лицеві спилки:

 

- - - шкіра із цілих шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів):

4104 41 11 00

- - - - шкіра із цілих шкур телят індійського зебу, без голови і ніг, або з головою і ногами, масою нетто кожна не більш як 4,5 кг, дублена рослинними речовинами без подальшої обробки або оброблена певним чином, але явно не придатна для безпосереднього використання для виготовлення виробів із шкіри

4104 41 19 00

- - - - інші

 

- - - інші:

 

- - - - великої рогатої худоби (включаючи буйволів):

4104 41 51 00

- - - - - шкіра із цілих шкур, площа поверхні якої більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів)

4104 41 59 00

- - - - - інші

4104 41 90 00

- - - - інші

4104 49

- - інші:

 

- - - шкіра із цілих шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів):

4104 49 11 00

- - - - шкіра із цілих шкур телят індійського зебу, без голови і ніг, або з головою і ногами, масою нетто кожна не більш як 4,5 кг, дублена рослинними речовинами без подальшої обробки або оброблена певним чином, але явно не придатна для безпосереднього використання для виготовлення виробів із шкіри

4104 49 19 00

- - - - інші

 

- - - інші:

 

- - - - великої рогатої худоби (включаючи буйволів):

4104 49 51 00

- - - - - шкіра із цілих шкур, площа поверхні якої більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів)

4104 49 59 00

- - - - - інші

4104 49 90 00

- - - - інші

До цієї товарної позиції включаються шкури великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або тварин родини конячих, без волосяного покриву, дублені або висушені після дублення (краст), але без подальшої обробки (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) замша (у тому числі комбінована замша) (товарна позиція 4114);

(b) обрізки та інші відходи дубленої шкіри або красту  (товарна позиція 4115);

(c) шкури великої рогатої худоби (включаючи буйволів) чи тварин родини конячих, дублені чи вичинені разом з волосяним покривом (група 43).

            Додаткові пояснення до товарних категорій:

Див. примітки 2 (A)  і 2 (B)  до цієї групи.

4104 11 10 - 4104 19 90

            Злегка дублені шкури та шкіри просто розпізнаються за внутрішньою поверхнею (бахтармою), де, особливо по краях, можна побачити певну кількість своєрідних підшкірних волокон. З цієї причини бахтарм'яна поверхня має грубу волокнисту поверхню. Частково дублені шкури та шкіри (попереднього дублення) класифікуються разом зі шкурами та шкірами, підданими дубленню, але без подальшої обробки.

Процеси, які власне завершують процес дублення, під час яких продукти, що використовуються для дублення, а також вся залишкова вода видаляються зі шкіри (наприклад, промивання, віджимання, пресування, сушка і розтяжка на рамі), не впливають на класифікацію такої шкіри. Це також відноситься і до простого двоїння по товщині шкур та шкір, підданих дубленню, але без подальшої обробки.

4104 11 10 - 4104 11 90

До цих товарних категорій включається шкіра з природною (зернистою) лицьовою поверхнею, піддана видаленню епідермісу, але без будь-якої обробки поверхні, наприклад, шляхом буфирування або тонкого шліфування, або обробки повітрям.

До цих товарних категорій включається лише шкіра, що має зовнішню необроблену поверхню,  яка називається "мерея".

4104 41 11 - 4104 49 90

Див. Примітку 2(B)  до цієї групи і Загальні положення Пояснень до групи 41, (II), третій абзац.

4104 41 11 - 4104 41 90

Див. пояснення до товарних категорій 4104 11 10 - 4104 11 90

4104 41 11

До цієї товарної категорії включається шкіра зі шкур молодих тварин (телят), злегка дублені рослинними речовинами, наприклад, рослинною олією, які можуть бути піддані додатковому обробленню для збереження їх під час транспортування на довгі відстані.

Ці шкури характеризуються міцною та компактною структурою і світлим бісквітним (світло-коричневим)  кольором завдяки рослинному дубленню. Волосяний бік шкури (мерея) гладкий та рівномірно блискуча, міздряний бік (бахтарма) добре очищений за допомогою міздріння. Перш, ніж шкури можуть бути використані у виробництві шкіряних виробів, шкури цього типу повинні бути повністю дооброблені (саме видублені) і, таким чином, можуть вважатися попередньо дубленими.

Ці шкури (відомі як мадраські шкури або східно-індійські шкури) головним чином імпортуються з Індії або Пакистану. Звичайно вони пакуються по 6 штук у пресовані тюки, обгорнені солом'яною рогожею, і в джутових мішках.

4104 49 11

Див. Додаткові пояснення до товарної категорії 4104 41 11.

Пояснення до товарної позиції 4105:

4105

Дублена (чинена) шкіра або шкіряний краст із шкур овець чи шкурок ягнят, без вовняного покриву, спилок або неспилок, але без будь-якої подальшої обробки:

4105 10 00 00

- у вологому стані (включаючи хромований напівфабрикат)

4105 30

- у сухому стані (краст):

4105 30 10 00

- - із шкур індійських грубововняних овець, рослинного дублення, підданих або не підданих певній обробці, але явно не придатних для безпосереднього використання для виготовлення виробів із шкіри

4105 30 90 00

- - інші

До цієї товарної позиції включаються шкури овець або шкурки ягнят (включаючи шкури гібрида вівці та козла або барана та кози), без вовняного покриву, попередньо дублені або краст, (див. Загальні положення  Пояснень до цієї групи).

Шкіра зі шкур овець або зі шкурок ягнят аналогічна шкірі зі шкур кіз або шкурок козенят, але має більш пористу структуру тканини, менш рівну поверхню.

Овечі шкіри часто виробляються "галуновим дубленням" (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

Лицьовий спилок овечої шкури після дублення називається "тонкий лицьовий спилок"; овеча шкіра, дублена певними рослинними екстрактами, називається "незабарвлена овеча шкіра дублена рослинними речовинами".

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) замша (у тому числі комбінована замша) (товарна позиція 4114);

(b) обрізки та інші відходи шкіри або красту (товарна позиція 4115);

(c) шкури овець або шкурки ягнят, дублені чи вичинені разом із вовняним покривом

(група 43).

Додаткові пояснення до  товарних категорій:

Див. Примітку 2(A)  і 2 (B)  до цієї групи.

4105 10 00

Див. Додаткові пояснення  до товарних категорій 4104 11 10 і 4104 19 90.

4105 30 10 - 4105 30 90

  Див. Примітку 2(B)  до цієї групи і Загальні положення Пояснень до групи 41, (II), третій абзац.

4105 30 10

До цієї товарної категорії включаються шкури попереднього рослинного дублення, які потребують додаткового дублення перед вичинкою.

Шкіри злегка дублені з використанням рослинних речовин, можуть бути піддані консервуючій  обробці, наприклад, за допомогою рослинної олії, для полегшення їх перевезення на великі відстані.

Завдяки рослинному дубленню  такі шкіри відрізняються щільною компактною структурою і світлим бісквітним кольором.

Ці шкури (відомі як мадраські шкури або східно-індійські шкури) імпортуються головним чином з Індії або Пакистану. Звичайно вони пакуються по 6 штук у пресовані тюки, обгорнені солом'яною рогожею, і в джутових мішках.

4105 30 90

До цієї товарної категорії включаються шкури овець або шкурки ягнят, дублені із застосуванням суміші кухонної солі, галуну, яєчного жовтка і борошна (шкіра алюмінієвого дублення). Така шкіра використовується зазвичай для виготовлення рукавиць або виробництва високоякісного взуття.

Пояснення до товарної позиції 4106:

4106

Дублена (чинена) шкіра або шкіряний краст із шкур інших тварин, без вовняного чи волосяного покриву, спилок або неспилок, але без будь-якої подальшої обробки:

 

- кіз або козенят:

4106 21 00 00

- - у вологому стані (включаючи хромований напівфабрикат)

4106 22

- - у сухому стані (краст):

4106 22 10 00

- - - із шкіри індійської кози або козеняти, рослинного дублення, підданих або не підданих певній обробці, але явно не придатних для безпосереднього використання для виготовлення виробів із шкіри

4106 22 90 00

- - - інші

 

- свиней:

4106 31 00 00

- - у вологому стані (включаючи хромований напівфабрикат)

4106 32 00 00

- - у сухому стані (краст)

4106 40

- рептилій:

4106 40 10 00

- - попереднього рослинного дублення

4106 40 90 00

- - інші

 

- інші:

4106 91 00 00

- - у вологому стані (включаючи хромований напівфабрикат)

4106 92 00 00

- - у сухому стані (краст)

До цієї товарної позиції включаються шкури кіз або шкурки козенят попередньо дублені або краст, без волосяного покриву, але без подальшої обробки (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

Ознаки, що відрізняють шкіру зі шкур овець від шкіри зі шкур кіз, подані в Поясненні до товарної позиції 4105.

Шкури кіз або шкурки козенят можуть бути також "галунового дублення" (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

До цієї товарної позиції включаються такі шкури без волосяного покриву всіх тварин, які не ввійшли до товарних позицій 4104 і 4105, які були оброблені тим же способом, що і шкури зазначених товарних позицій (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

Отже, в цю товарну позицію включається шкіра із шкур свиней, рептилій (ящірок, змій, крокодилів і т. ін.), антилоп, кенгуру, оленів, диких кіз, сарн, північних оленів, лосів, слонів, верблюдів (включаючи одногорбих верблюдів), бегемотів, собак, риб або морських ссавців.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) замша (у тому числі комбінована замша) (товарна позиція 4114);

(b) обрізки та інші відходи шкіри або красту (товарна позиція 4115);

(c) дублені шкури або краст з волосяним покривом (група 43).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

Див. Примітки 2 (A)  і 2 (B)  до цієї групи.

4106 21 00

Див. Додаткові пояснення  до товарних категорій 4104 11 10 і 4104 19 90.

4106 22 10 і 4106 22 90

Див. примітку 2(B)  до цієї групи і Загальні положення Пояснень до групи 41, (II), третій абзац.

4106 22 10

Застосовуються Додаткові пояснення до товарної категорії 4105 30 10, при внесенні необхідних змін (mutatis mutandis).

4106 31 00

Див. Додаткові пояснення  до товарних категорій 4104 11 10 і 4104 19 90.

4106 32 00

Див. примітку 2(B)  до цієї групи і Загальні положення Пояснень до групи 41, (II), третій абзац.

4106 40 10

В цю товарну категорію включається шкіра попереднього рослинного дублення, яка потребує подальшого дублення перед вичинкою.

Завдяки рослинному дубленню така шкіра відрізняється щільною компактною структурою і світлим бісквітним кольором.

4106 91 00

Див. Додаткові пояснення  до товарних категорій 4104 11 10 і 4104 19 90.

4106 92 00

Див. примітку 2(B)  до цієї групи і Загальні положення Пояснень до групи 41, (II), третій абзац.

Пояснення до товарної позиції 4107:

4107

Шкіра, додатково оброблена після дублення або у вигляді шкіряного краста, включаючи шкіру, вичинену під пергамент, шкіра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або шкур тварин родини конячих, без волосяного покриву, спилок або неспилок, крім шкіри товарної позиції 4114:

 

- цілі шкури:

4107 11

- - нешліфовані лицьові неспилки:

 

- - - шкіра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів):

4107 11 11 00

- - - - опойок бокс

4107 11 19 00

- - - - інша

4107 11 90 00

- - - інші

4107 12

- - лицьові спилки:

 

- - - шкіра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів):

4107 12 11 00

- - - - опойок бокс

4107 12 19 00

- - - - інша

 

- - - інші:

4107 12 91 00

- - - - шкіра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів)

4107 12 99 00

- - - - шкіра із шкур родини конячих

4107 19

- - інші:

4107 19 10 00

- - - шкіра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів), площа поверхні якої не більш як 2,6 м2 (28 квадратних футів)

4107 19 90 00

- - - інші

 

- інша, включаючи напівшкіру:

4107 91

- - нешліфований лицьовий неспилок:

4107 91 10 00

- - - підошовна

4107 91 90 00

- - - інша

4107 92

- - лицьовий спилок:

4107 92 10 00

- - - шкіра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів)

4107 92 90 00

- - - шкіра із шкур родини конячих

4107 99

- - інша:

4107 99 10 00

- - - шкіра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів)

4107 99 90 00

- - - шкіра із шкур родини конячих

До цієї товарної позиції включаються шкури без волосяного покриву великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або тварин родини конячих, вичинені під пергамент і шкіра, оброблена після дублення або вичинки красту (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

Шкіра зі шкур великої рогатої худоби або тварин родини конячих відрізняється особливою міцністю і довговічністю. Саме тому з неї переважно виготовляють підошовну шкіру та шкіру для привідних пасів.

Підошовна шкіра - це оббита чи ущільнена технічним молотком шкіра. Звичайно вона рослинного чи комбінованого дублення, коричневого забарвлення, але деякі її види (зеленувато-голубого забарвлення) проходять хромове дублення.

Шкіра для привідних пасів переважно виготовляється з хребтової частини бичачої шкури, переважно рослинного дублення, добре жирується і вичинюється так, щоб забезпечити міцність, гнучкість і майже повну відсутність розтягування.

Шкіра із шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або тварин родини конячих часто також використовується для верху чобіт або черевиків, наприклад, її різновиди, відомі як "хромова теляча шкіра" чи "хромовий опойок з накатаною мережівкою (мереєю)" (пофарбована і полірована хромового дублення теляча шкіра, яка вичинюється із застосуванням хрому чи іноді з використанням комбінованого дублення).

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) замша (включаючи комбіновану замшу), а також шкіра лакова, шкіра лакова багатошарова (ламінована) і металізована шкіра (товарна позиція 4114);

(b) обрізки та інші відходи шкіри (товарна позиція 4115);

(c) шкіри зі шкур великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або тварин родини конячих, вичинені з волосяним покривом  (група 43).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

Шкіра, яка включається в цю товарну позицію, може бути додатково оброблена (вичинена, пофарбована, піддана нарізуванню мереї або тисненню, оброблена для забезпечення ефекту замші, друкована, полірована, лощена, сатинована тощо) або вичинена під пергамент (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи, (III)).

4107 11 11 - 4107 11 90

До цієї товарної позиції включається неспилок (тобто шкіра, яка не розділена по товщині на два або більше шарів), незалежно від того, яким чином була досягнута її однакова товщина - шляхом зшкрябування і видалення всіх виступів або наклеювання частинок з бахтарм'яної сторони.

4107 11 11

Опойок бокс - це теляча шкіра, вичинена хромом або іноді комбінованим процесом, з подальшим фарбуванням та поліруванням, використовувана для верху взуття або деяких шкіряних виробів (наприклад, сумок, портфелів); ця шкіра дуже м'яка.

4107 12 11

Див. Додаткові пояснення до товарної категорії  4107 11 11.

4107 91 10 і 4107 91 90

Див. Додаткові пояснення до товарних категорій 4107 11 11 - 4107 11 90.

4107 91 10

Відповідно до свого призначення, яке вимагає міцності та довговічності, шкіра, відома як підошовна, ненасичена. Метод вичинки, який використовується для цієї шкіри відомий як водна вичинка, на відміну від жирового дублення, що використовується для пошивної шкіри. Основні види обробки, які застосовуються до цієї шкіри, включають очищення з боку мереї, обробку повітрям, багаторазовому ущільненню молотком та прокатуванню катком.

Див. також Пояснення до товарної позиції 4107, третій абзац.

[4108]

[4109]

[4110]

[4111]

Пояснення до товарної позиції 4112:

4112 00 00 00

Шкіра, додатково оброблена після дублення або у вигляді шкіряного краста, в тому числі вичинена під пергамент, із шкур овець або шкурок ягнят, без волосяного покриву, спилок або неспилок, крім шкіри товарної позиції 4114

До цієї товарної позиції включаються шкури овець або шкурки ягнят (включаючи шкури гібрида вівці та козла або барана та кози), без волосяного покриву, вироблені під пергамент, і шкіра із шкур овець або шкурок ягнят, піддані подальшій обробці після дублення або вичинки красту (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

Шкіра зі шкур овець або шкурок ягнят дещо подібна шкірі зі шкур кіз або шкурок козенят, але має більш пухку структуру і менш рівну поверхню.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) замша (включаючи комбіновану замшу), а також шкіра лакова, шкіра лакова багатошарова (ламінована) і металізована шкіра (товарна позиція 4114);

(b) обрізки та інші відходи  шкіри (товарна позиція 4115);

(c) шкури овець або шкурки ягнят, вичинені з шерстним покривом (група 43).

Додаткові пояснення до товарної позиції 4112:

Застосовуються Пояснення до товарної позиції 4107 при внесенні необхідних змін  (mutatis mutandis).

Пояснення до товарної позиції 4113:

4113

Шкіра, додатково оброблена після дублення або у вигляді шкіряного краста, в тому числі вичинена під пергамент, із шкур інших тварин, без волосяного покриву, спилок або неспилок, крім шкіри товарної позиції 4114:

4113 10 00 00

- кіз або козенят

4113 20 00 00

- свиней

4113 30 00 00

- рептилій

4113 90 00 00

- інша

До цієї товарної позиції включаються шкури кіз або шкурки козенят без волосяного покриву, вичинені під пергамент і шкіра із шкур кіз, які пройшли подальшу обробку після дублення або вичинки красту (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

Ознаки, які відрізняють шкіру зі шкур овець від шкіри зі шкур кіз, наведені в Поясненнях до товарної позиції 4112.

Шкури кіз або шкурки козенят можуть бути "галунового дублення" (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

До цієї товарної позиції включається також шкіра, отримана зі шкур без волосяного покриву всіх тварин, які не ввійшли в товарні позиції 4107 і 4112, оброблена (вичинена) тим же способом, що і шкури тих же товарних позицій (див. Загальні положення Пояснень до цієї групи).

Тому в цю товарну позицію включається, наприклад, шкіра (крім шкіри товарної позиції 4114) зі шкур свиней, рептилій (ящірок, змій, крокодилів і т. ін.), антилоп, кенгуру, оленів, диких кіз, сарн, північних оленів, лосів, слонів, верблюдів (включаючи одногорбих верблюдів), бегемотів, собак, риб або морських ссавців.

Шкіра, що має комерційну назву "оленяча замша", є  шкірою, що миється, яка виготовляється зі спилка овечої шкіри формальдегідного чи жирового дублення, не включається (товарна позиція 4112 або 4114).

До цієї товарної позиції  також не включаються:

a) замша (включаючи комбіновану замшу), а також шкіра лакова, шкіра лакова багатошарова (ламінована) і металізована шкіра (товарна позиція 4114);

(b) обрізки та інші відходи шкіри (товарна позиція 4115);

(c) шкури вичинені з волосяним покривом (група 43).

Додаткові пояснення до товарної позиції 4113:

Застосовуються Пояснення до товарної позиції 4107 при внесенні необхідних змін  (mutatis mutandis).

Пояснення до товарної позиції 4114:

4114

Замша (включаючи комбіновану замшу); шкіра лакова та шкіра лакова багатошарова (ламінована); шкіра металізована:

4114 10

- замша (включаючи замшу комбіновану):

4114 10 10 00

- - із шкур овець та шкурок ягнят

4114 10 90 00

- - із шкур інших тварин

4114 20 00 00

- шкіра лакова та шкіра лакова багатошарова (ламінована); шкіра металізована

(I) Замша (включаючи комбіновану замшу)

Замша дубиться та вичинюється багаторазовою обробкою шкур риб'ячим або тваринним жиром, після чого вона сушиться нагріванням або на повітрі, промивається в лугах для видалення надлишків жиру. Потім поверхню очищають і обробляють пемзуванням або шліфують іншими абразивами. Переважно такій обробці піддається шкіра, що являє собою бахтарм'яний (нижній) спилок овечої шкури чи шкурки ягнят, лицьовий шар яких вилучений шліфуванням.

Замша відрізняється м'якістю, жовтим кольором (у незабарвленому вигляді), водостійкістю. Вона широко використовується для виготовлення рукавичок, замшевої шкіри і т. д., а шкіри більших тварин (оленя, козулі і т. д.), оброблені аналогічно, використовуються для виготовлення одягу, упряжі чи в деяких промислових цілях.

Замшу, одержувану з застосуванням одних лише жирів, як описано вище, іноді називають замшею повного жирового дублення.

Біла шкіра, що миється, аналогічна за властивостями жовтій замші, одержувана шляхом часткового дублення формальдегідом з подальшим жировим дубленням, тобто замшуванням, як це описано вище, відома як "комбінована замша". До цієї товарної позиції включається також ця шкіра, але не інші види шкіри, що миється (наприклад, галунового і формальдегідного дублення) і не шкіра, лише "жирована" (без попереднього емульгування жиру) після повного дублення іншими методами.

(II) Шкіра лакова та шкіра лакова багатошарова (ламінована); шкіра металізована

До цієї групи включаються:

(1) Лакова шкіра, що являє собою шкіру, покриту шаром лаку або попередньо відформованим листом пластмаси, і яка має блискучу дзеркальну поверхню.

Застосовуваний для покриття лак може бути забарвленим або незабарвленим і повинен бути виготовлений на основі:

(a) рослинної олії, що висихає (переважно лляної);

(b) похідних целюлози (наприклад, нітроцелюлози);

(c) синтетичних продуктів (термопластичних чи не термопластичних), переважно поліуретанів.

Попередньо відформований лист пластмаси, нанесений на шкіру, переважно виготовляється з поліуретану чи полівінілхлориду.

Поверхня продуктів цієї групи не обов'язково рівна. Вона може мати тиснення, що імітує різні види шкіри (крокодила, ящірки і т. д.), або мати штучну м'ятість, зморщеність чи мережівку (мерею). Вона повинна, проте, зберігати при цьому блискучу дзеркальну поверхню.

Товщина нанесеного покриття або листа не повинна бути більше 0,15 мм.

До цієї групи також включається шкіра, покрита фарбою або лаком, що містить пігменти (включаючи слюду, кварцові чи аналогічні лусочки) у зв'язувальній речовині, наприклад, пластмасі або рослинній олії, що висихає, для надання шкірі металевого блиску ("імітація металізованої шкіри").

(2) Лакова ламінована шкіра, також відома в торгівлі як лакова шкіра з покриттям, що являє собою шкіру, покриту попередньо відформованим листом пластмаси товщиною понад 0,15 мм, але менше половини загальної товщини шкіри, і яка має блискучу дзеркальну поверхню лакової шкіри. (Шкіра, покрита попередньо відформованим листом пластмаси товщиною понад 0,15 мм, але не менше половини загальної товщини шкіри, включається до групи 39).

(3) Металізована шкіра, що являє собою шкіру, поверхня якої покрита металевим порошком або металевим листом (наприклад, срібним, золотим, бронзовим чи алюмінієвим).

До цієї товарної позиції, проте, не включається композиційна шкіра, яка покрита лаком чи металізована (товарна позиція 4115).

Пояснення до товарної позиції 4115:

4115

Шкіра композиційна на основі натуральної шкіри або шкіряних волокон, у вигляді пластин, листів або стрічок, у рулонах або не в рулонах; обрізки та інші відходи натуральної шкіри або композиційної шкіри, не придатні для виробництва шкіряних виробів; шкіряний пил, порошок та борошно:

4115 10 00 00

- шкіра композиційна на основі натуральної шкіри або шкіряних волокон, у вигляді пластин, листів або стрічок, у рулонах або не в рулонах

4115 20 00 00

- обрізки та інші відходи натуральної шкіри або композиційної шкіри, не придатні для виробництва шкіряних виробів; шкіряний пил, порошок і борошно

(І) Композиційна шкіра

До цієї товарної позиції включається лише композиційна шкіра на основі натуральної шкіри чи шкіряних волокон. Слід зазначити, що до неї не включаються імітації шкіри, в основі яких нема натуральної шкіри, такі як пластмаси (група 39), гума (група 40), папір і картон (група 48) чи текстильні матеріали з покриттям (група 59).

Композиційна шкіра, відома також як "клеєна шкіра" може бути одержана різними способами:

(1) агломерацією обрізків і дрібних обрізків шкіри з доданням клею чи іншої зв'язувальної речовини;

(2) агломерацією обрізків і дрібних обрізків шкіри без додання зв'язувальної речовини під час сильного пресування;

(3) розщепленням обрізків і відходів на тонкі волокна шляхом нагрівання в гарячій воді (без зв'язувальної речовини, як у виробництві паперу); одержувана таким способом маса формується в листи, для чого пропускається крізь сито, прокочується і піддається каландруванню.

Композиційна шкіра може бути забарвленою, шагреневою, полірованою, з накатаною мережівкою (мереєю) чи тисненням, обробленою шліфуванням карборундом або наждаком, лакованою чи металізованою.

Така композиційна шкіра включається до цієї товарної позиції у тому випадку, якщо вона подана в пластинах, листах чи стрічках, у рулонах або не в рулонах; якщо вона вирізана за формою, крім квадратної чи прямокутної, то вона сюди не включається (звичайно група 42).

(II) Обрізки та інші відходи

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Обрізки та інші відходи шкіри (включаючи композиційну чи вироблену під пергамент шкіру), що утворюються у виробництві шкіряних виробів, придатні для виготовлення композиційної шкіри чи клею і т. д. або для використання як добрива.

(2) Зношені вироби зі шкіри, непридатні як для подальшого вживання за своїм прямим призначенням, так і для використання як шкіри для виготовлення інших шкіряних виробів.

(3) Шкіряні пил і порошок (відходи буфирування і пемзування шкіри), використовувані як добриво або для виготовлення штучної замші, композиційних покриттів для підлоги і т. д.

(4) Шкіряне борошно, одержуване шляхом розмелу відходів шкіри і використовуване для виготовлення замшевих тканин або як наповнювач у пластмасах і т. д.

Обрізки шкіри та зношені шкіряні вироби (наприклад, старі привідні паси або бельтинг), які можна використовувати для виробництва виробів зі шкіри, включаються як шкіра до відповідної товарної позиції (товарні позиції 4107 або 4112 - 4114).

До цієї товарної позиції також не включаються:

(a) обрізки та аналогічні відходи  шкур необроблених (товарна позиція 0511);

(b) старе взуття товарної позиції 6309.

Додаткові пояснення до товарної позиції:

Шкіра композиційна (рецикльована) виготовляється на основі натуральної шкіри або шкіряних волокон. Іноді додаються повстяні матеріали, такі як целюлозні, синтетичні або бавовняні волокна, для надання композиційній шкірі особливих властивостей. Проте частка таких волокон повинна бути значно менше 50%, щоб матеріал включався в товарну позицію 4115 ("в  пластинах, листах або стрічках, в рулонах або не в рулонах"). Шкіряні волокна складаються з хромових частинок, відбілених часток рослинного походження, обрізків та інших відходів. Найбільш поширеною в'яжучою речовиною є натуральний латекс.

Основною галуззю застосування композиційної шкіри є взуттєва промисловість, яка використовує її для виготовлення елементів кріплення, задників, основних і внутрішніх устілок і підошов для домашніх туфель. Композиційна шкіра також застосовується в галузі по виготовленню виробів зі шкіри (наприклад, для внутрішньої частини валіз, шкільних ранців, перегородок для портфелів і гаманців), а також в технічних цілях (манжети, ущільнюючі матеріали та ін.).


 

Група 42
Вироби із шкіри; шорно-сідельні вироби та упряж; дорожні речі, сумки та аналогічні товари; вироби з кишок тварин (крім кетгуту з натурального шовку
)

Примітки:

1. В цій групі термін "натуральна шкіра" поширюється на замшу (включаючи комбіновану замшу), шкіру лакову, шкіру лакову ламіновану і шкіру металізовану.

2. До цієї групи не включаються:

(a) кетгут хірургічний стерильний та аналогічні стерильні матеріали для накладення швів (товарна позиція 3006);

(b) предмети одягу або додаткові речі до одягу (крім рукавиць, рукавичок, мітенок) з підкладкою з натурального або штучного хутра, або у яких натуральне чи штучне хутро прикріплене із зовнішнього боку, крім випадків, коли хутро є тільки оздобленням (товарна позиція 4303 або 4304);

(c) готові вироби із сітки (товарна позиція 5608);

(d) вироби групи 64;

(e) головні убори або їх частини групи 65;

(f) батоги, хлисти або інші вироби товарної позиції 6602;

(g) запонки, браслети або інша біжутерія (товарна позиція 7117);

(h) деталі або оздоблення упряжі, наприклад, стремена, вудила, пряжки для кінської збруї, металева фурнітура, подані окремо (в основному в розділі XV);

(ij) струни, шкіра для барабанів або аналогічні вироби, чи інші частини музичних інструментів (товарна позиція 9209);

(k) вироби групи 94 (наприклад, меблі, лампи та освітлювальні прилади);

(l) вироби групи 95 (наприклад, іграшки, ігри, спортивний інвентар); або

(m) ґудзики, кнопки, застібки-защіпки, форми для ґудзиків або інші частини цих виробів, заготовки для ґудзиків товарної позиції 9606.

3. (A) На додаток до положень примітки 2 до товарної позиції 4202 не включаються:

(a) сумки, виготовлені з листів пластмаси, з надрукованими зображеннями або без них, з ручками, не призначені для тривалого використання (товарна позиція 3923);

(b) вироби з матеріалів для плетіння (товарна позиція 4602).

(B) Вироби товарних позицій 4202 і 4203, що мають частини з дорогоцінного металу або металу, плакованого дорогоцінним металом, з природних або культивованих перлів, з дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння (природного, штучного або реконструйованого), включаються до цих товарних позицій, навіть якщо зазначені частини мають більше ніж незначні оздоблювальні деталі або невеликі прикраси, за умови, що ці частини не змінюють основного характеру виробу. В іншому разі зазначені вироби включаються до групи 71.

4. У товарній позиції 4203 термін "предмети одягу та додаткові речі до одягу" означає, серед інших (inter alia) - рукавиці, рукавички та мітенки (включаючи спортивні або захисні), фартухи та інший захисний одяг, підтяжки, паски, патронташі та напульсники, за винятком ремінців до наручних годинників (товарна позиція 9113).

Додаткова примітка:

У товарних підпозиціях товарної позиції 4202 термін "лицьова поверхня" означає матеріал лицьової поверхні, який видно неозброєним оком, навіть якщо цей матеріал є лицьовим шаром комбінації матеріалів, з яких складається зовнішній матеріал виробу.

Загальні положення

До цієї групи, переважно, включаються вироби з натуральної шкіри або композиційної шкіри; проте до товарних позицій 4201 і 4202 включаються також вироби, що відносяться до традиційних виробів з шкіри, хоча вони виготовлені з інших матеріалів. До неї також включаються деякі вироби з кишок, синюги, міхурів або сухожиль.

Для цілей даної групи термін "натуральна шкіра" визначений в примітці 1 до даної групи. Термін "натуральна шкіра" поширюється на замшу (включаючи комбіновану замшу), шкіру лакову, шкіру лакову ламіновану і шкіру металізовану, вироби, описані в товарній позиції 4114.

Деякі шкіряні вироби, проте, включаються до інших груп, про що зазначається далі в поясненнях до різних товарних позицій.

Пояснення до товарної позиції 4201:

4201 00 00 00

Вироби шорно-сідельні та упряж для будь-яких тварин (включаючи постромки, поводи, наколінники, намордники, попони для сідел, чепраки, сідельні кобури, попонки для собак тощо), виготовлені з будь-яких матеріалів

До цієї товарної позиції включаються спорядження для різних тварин, виготовлені з натуральної шкіри, композиційної шкіри, натурального хутра, текстильних чи інших матеріалів.

Ці товари включають, серед інших (inter alia), шорно-сідельні вироби та упряж (включаючи віжки, вуздечки та постромки) для верхових, запряжних і в'ючних тварин, наколінники, шори і колодки для коней, декоративну збрую для циркових тварин, намордники для будь-яких тварин, нашийники, поводи та постромки для собак чи кішок, попони, сідельні подушки і сакви, кінські попони спеціальної форми, попони для собак.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) деталі чи оздоба для упряжі, такі як стремена, вудила, металева фурнітура і пряжки для кінської збруї, подані окремо (переважно розділ XV), і декоративні елементи, такі як пір'я (плюмажі) для циркових тварин (включені до відповідних їм товарних позицій);

(b) упряж для дітей або дорослих (товарні позиції 3926, 4205, 6307 і т. д.);

(c) батоги, хлисти чи інші вироби товарної позиції 6602.

Пояснення до товарної позиції 4202:

4202

Саквояжі, чемодани, дорожні дамські сумки-чемоданчики, кейси для ділових паперів, портфелі, шкільні ранці, футляри та чохли для окулярів, біноклів, фото-, кіно- та відеокамер, для музичних інструментів, зброї, кобури та аналогічні чохли; сумки дорожні, сумки-термоси для харчових продуктів та напоїв, сумочки для косметики, рюкзаки, сумочки дамські, сумки господарські, портмоне, гаманці, футляри для географічних карт, портсигари, кисети, сумки для робочих інструментів, сумки спортивні, футляри для пляшок, пудрениці, скриньки для ювелірних виробів, футляри для різальних предметів та аналогічні речі, виготовлені з натуральної або композиційної шкіри, пластмасових листів або текстильних матеріалів, вулканізованих волокон або картону, або з повним покриттям усієї поверхні або переважно покриті такими матеріалами чи папером:

 

- саквояжі, чемодани, дорожні дамські сумки-чемоданчики, кейси для ділових паперів, портфелі, шкільні ранці та подібні вироби:

4202 11

- - з лицьовою поверхнею з натуральної шкіри або з композиційної шкіри:

4202 11 10 00

- - - кейси для ділових паперів, портфелі, шкільні ранці та подібні вироби

4202 11 90 00

- - - інші

4202 12

- - з лицьовою поверхнею із пластмаси або текстильних матеріалів:

 

- - - з листів пластмаси:

4202 12 11 00

- - - - кейси для ділових паперів, портфелі, шкільні ранці та подібні вироби

4202 12 19 00

- - - - інші

4202 12 50 00

- - - з формованої пластмаси

 

- - - з інших матеріалів, включаючи вулканізоване волокно:

4202 12 91 00

- - - - кейси для ділових паперів, портфелі, шкільні ранці та подібні вироби

4202 12 99 00

- - - - інші

4202 19

- - інші:

4202 19 10 00

- - - з алюмінію

4202 19 90 00

- - - з інших матеріалів

 

- сумочки дамські з плечовим ремінцем або без нього, включаючи сумки без ручок:

4202 21 00 00

- - з лицьовою поверхнею з натуральної шкіри або з композиційної шкіри

4202 22

- - з лицьовою поверхнею з листів пластмаси або текстильних матеріалів:

4202 22 10 00

- - - з листів пластмаси

4202 22 90 00

- - - з текстильних матеріалів

4202 29 00 00

- - інші

 

- вироби, які, як правило, носяться у кишенях або дамських сумочках (шкіргалантерея):

4202 31 00 00

- - з лицьовою поверхнею з натуральної шкіри або з композиційної шкіри

4202 32

- - з лицьовою поверхнею з листів пластмаси або текстильних матеріалів:

4202 32 10 00

- - - з листів пластмаси

4202 32 90 00

- - - з текстильних матеріалів

4202 39 00 00

- - інші

 

- інші:

4202 91

- - з лицьовою поверхнею з натуральної шкіри або з композиційної шкіри:

4202 91 10 00

- - - сумки дорожні, сумочки для косметики, рюкзаки та сумки спортивні

4202 91 80 00

- - - інші

4202 92

- - з лицьовою поверхнею з листів пластмаси або текстильних матеріалів:

 

- - - з листів пластмаси:

4202 92 11 00

- - - - сумки дорожні, сумочки для косметики, рюкзаки та сумки спортивні

4202 92 15 00

- - - - футляри для музичних інструментів

4202 92 19 00

- - - - інші

 

- - - з текстильних матеріалів:

4202 92 91 00

- - - - сумки дорожні, сумочки для косметики, рюкзаки та сумки спортивні

4202 92 98 00

- - - - інші

4202 99 00 00

- - інші

До цієї товарної позиції включаються лише вироби, зазначені в ній, та аналогічні вироби.

Ці вироби можуть бути твердими чи на твердій основі, або м'якими і без основи.

За умови дотримання положень приміток 2 і 3 до цієї групи, вироби, що включаються до першої частини цієї товарної позиції, можуть бути виготовлені з будь-якого матеріалу. Термін "аналогічні чохли" у першій частині означає капелюшні коробки, футляри для фотоапаратів і фотоприладдя, патронташі, піхви для мисливських чи туристичних ножів, переносні коробки чи ящики (футляри) для інструментів, що мають спеціальну форму або спеціальні пристосування усередині для розміщення конкретних інструментів з їх приладдям або без них, і т. д.

Вироби, що включаються до другої частини цієї товарної позиції, повинні, проте, бути виготовлені лише з матеріалів, зазначених у ній, або повинні бути повністю або переважно покриті такими матеріалами чи папером (основа може бути дерев'яною, металевою і т. д.). Термін "натуральна шкіра" поширюється на замшу (включаючи комбіновану замшу), шкіру лакову, шкіру лакову ламіновану та металізовану шкіру (див. Примітку 1 до даної групи). Термін "аналогічні вироби" у другій частині означає нотні папки, папки для паперу, футляри для ручок, квитків, голківниці, ключниці, коробки для сигар, футляри для трубок, туби для робочого інструменту та ювелірних виробів, футляри для взуття, щіток і т. д.

Товари цієї товарної позиції можуть мати частини з дорогоцінного металу чи металу, плакованого дорогоцінним металом, з природних чи культивованих перлів, дорогоцінного чи напівдорогоцінного каміння (природного, штучного або реконструйованого), навіть якщо такі частини являють собою більше, ніж незначні оздоблювальні деталі чи невеликі прикраси за умови, що це не змінює основної властивості виробу. Так, наприклад, шкіряна жіноча сумочка зі срібною вставкою і з застібкою з оніксу повинна включатися до цієї товарної позиції (див. Примітку 3 (B)  до цієї групи).

Термін "сумки спортивні" означає такі вироби як сумки для гольфу, гімнастики, тенісних ракеток, лиж і риболовлі.

Термін "скриньки для коштовностей" означає не лише коробки, спеціально призначені для зберігання ювелірних виробів, але й аналогічні закриті ємності різних розмірів із кришкою (оснащені чи не оснащені петлями або застібками), спеціально створені для зберігання одного чи декількох  ювелірних виробів і переважно оббиті зсередини текстильним матеріалом, в яких ювелірні вироби дарують, продають і які придатні для тривалого використання.

Термін "сумки-термоси для харчових продуктів або напоїв" означає багаторазові ізольовані сумки, що використовуються для підтримки температури харчових продуктів і напоїв при транспортуванні або тимчасовому зберіганні.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) сумки господарські, включаючи сумки, які складаються з двох зовнішніх шарів із пластмас та проміжного шару з пористих пластмас, не призначені для тривалого використання відповідно до Примітки 3 (A)  (a) до цієї групи (товарна позиція 3923);

(b) вироби з матеріалів для плетіння (товарна позиція 4602);

(c) вироби, що хоча і можуть мати властивості ємностей, але не аналогічні ємностям, перерахованим у цій товарній позиції, наприклад, обкладинки для книжок і суперобкладинки, обкладинки для документів, папки для документів, паперів, бювари, рамки для фотографій, бонбоньєрки, табакерки, попільниці, керамічні і скляні посудини і т. д., які повністю або частково покриті шкірою, пластмасами і т. д. Такі вироби включаються до товарної позиції 4205, якщо вони виготовлені (чи покриті) з натуральної чи композиційної шкіри, і до інших груп, якщо вони зроблені (чи покриті) з інших матеріалів;

(d) готові вироби із сітки (товарна позиція 5608);

(e) біжутерія (товарна позиція 7117);

(f) коробки або ящики для інструментів, що не мають спеціальної форми чи спеціальних пристосувань усередині для розміщення конкретних інструментів з їх пристосуваннями або без них (переважно товарна позиція 3926 або 7326);

(g) піхви або чохли для шпаг, багнетів, кинджалів чи аналогічної зброї (товарна позиція 9307);

(h) вироби групи 95 (наприклад, іграшки, ігри, спортивний інвентар).

Пояснення до товарних підпозицій:

Товарні підпозиції 4202 11, 4202 21, 4202 31 та 4202 91

В цих товарних підпозиціях термін "з лицьовою поверхнею з натуральної шкіри" поширюється на шкіру, покриту тонким шаром пластмаси або синтетичного каучука, який є невидимим неозброєним оком (зазвичай менш як 0,15 мм завтовшки) та слугує для захисту поверхні шкіри, незважаючи на зміни кольору або блиску.

Товарні підпозиції 4202 31, 4202 32 та 4202 39

До цих товарних підпозицій включаються вироби, що переважно носять у кишені чи в жіночій сумочці; до них відносяться футляри для окулярів, портмоне, гаманці, футляри для ключів, портсигари, коробки для сигар, футляри для курильних трубок і кисети.

Додаткові пояснення до товарної позиції:

Визначення терміну "лицьова поверхня" див. в Додатковій примітці 1 до цієї групи та у Поясненнях до товарних підпозицій 4202 11, 4202 21, 4202 31 та 4202 91.

До цієї товарної позиції включаються чохли для ракеток, що цілком вкривають ракетку, оснащені або не оснащені ручкою чи наплічним ременем.

Проте до цієї товарної позиції не включаються чохли для робочої частини тенісних ракеток, бадмінтонних ракеток, ключок для гольфа тощо, виготовлених з текстильних матеріалів (звичайно покритих пластмасами), незалежно від того, оснащені чи не оснащені вони кишенею для  м'ячів (товарна позиція 6307).

Додаткові пояснення до товарних позицій 4202 91 - 4202 99:

Ці товарні підпозиції включають так звані "папки для паперу" (дивись також Пояснювальні примітки Гармонізованої системи до товарної позиції 4202, абзац 4, що включає "папки для паперу" як приклад "аналогічних речей", охоплених другою частиною товарної позиції 4202).

Папки для паперу, як правило, підсилені і розраховані на тривале використання. Зазвичай вони мають одну або декілька кишень і петель для розміщення блокнота, паперів, письмових інструментів та приладдя тощо. Папки для паперів можуть закриватися блискавкою по всьому колу або за допомогою еластичної стрічки, застібки або зажиму. Однак наявність та тип пристрою, що закриває папку не є вирішальним критерієм для класифікації у товарній позиції 4202. Папки для паперу без такого пристрою також повинні класифікуватися у цій товарній позиції. Приклади папок для паперу товарних підпозицій з 4202 91 до 4202 99 наведені нижче:

Додаткові пояснення до товарних категорій:

4202 11 10 і 4202 11 90

Щодо визначення терміну "композиційна шкіра" див. Пояснення до товарної позиції 4115, (I).

4202 12 11 і 4202 12 19

Якщо матеріал лицьової поверхні виробу є комбінацією матеріалів, в якій лицьовий шар  видимий неозброєним оком ідентифікується як листове пластмасове покриття (наприклад, тканий матеріал з текстильних волокон у комбінації з листовим пластмасовим покриттям), для цілей класифікації несуттєво, чи було листове пластмасове покриття виготовлене окремо до створення комбінованого матеріалу,  чи пластмасовий шар утворено в результаті нанесення (наприклад, наплавлення) пластмаси на матеріал (наприклад, на тканий матеріал з текстильних волокон), за умови, що утворений лицьовий шар, що видимий неозброєним оком має той самий вигляд, що й листове пластмасове покриття з попередньо виготовленого пластмасового листа.

4202 22 10

Див. Додаткові пояснення до товарних категорій 4202 12 11 і 4202 12 19.

4202 31 00 - 4202 39 00

Див. пояснення до товарних підпозицій 4202 31, 4202 32 та 4202 39.

У цих товарних категоріях класифікуються чохли для мобільних телефонів, які за своєю природою та дизайном зазвичай носять у кишені чи в сумочці.

Чохли для мобільних телефонів зазначених категорій охоплюються першою частиною тексту назви товарної позиції, і отже, можуть бути виготовленими з будь-якого матеріалу.

Вони (чохли) можуть біти виготовленими для конкретного мобільного телефону або різних моделей мобільних телефонів, що мають однакові геометричні розміри.

Вони можуть мати або ні механізм для закривання. Вони закривають мобільний телефон ззаду, з боків та лицьову сторони мобільного телефону, щоб захистити його. Прості чохли, що охоплюють тільки задню поверхню та бокові сторони мобільного телефону не включаються до зазначених категорій, так як вони не володіють характеристиками, що необхідні для їх класифікації в позиції 4202 і класифікуються у відповідності до матеріалу з якого вони виготовлені.

Проте ці категорії не включають чохли для планшетів, міні-планшетів, електронних книг тому, що через їх розміри вони не вважаються предметами, які зазвичай носяться в кармані чи дамській сумочці (класифікуються в категоріях 4202 91 80 - 4202 99 00 відповідно до матеріалу з якого вони виготовлені). Такі чохли охоплюються першою частиною тексту назви товарної позиції, і отже, можуть бути виготовленими з будь-якого матеріалу.

4202 32 10

Див. Додаткові пояснення до товарних  категорій 4202 12 11 і 4202 12 19.

4202 92 11 - 4202 92 19

Див. Додаткові пояснення до товарних  категорій 4202 12 11 і 4202 12 19.

4202 91 80 та 4202 92 19 та 4202 92 98 та 4202 99 00

Ці товарні категорії включають так звані "чохли для одягу", призначені для перевезення одягу. Ці чохли виготовлені з міцних матеріалів і підходять для тривалого використання. Вони оснащені ручками для перенесення. Як правило, для полегшення транспортування їх можна скласти, а їх половинки з'єднати між собою за допомогою кнопок, зажимів або блискавок. Крім того, що на передній частині зазвичай є застібка-блискавка, вони, як правило, обладнані додатковими відсіками, кишенями тощо. Однак, прості "чохли для одягу", які служать для зберігання та/або захисту та/або короткочасного транспортування одягу (наприклад, після хімчистки) виключаються (класифікуються відповідно до складових матеріалів, як правило, у товарній позиції 3926 або у товарній позиції 6307). Дивись також пояснення до товарної позиції 6307 (6). Зазвичай ці чохли не оснащені ручками для переноски і зазвичай містять лише застібку-блискавку спереду для розміщення одягу та отвір для вставки вішалки.

Пояснення до товарної позиції 4203:

4203

Предмети одягу та додаткові речі до одягу, з натуральної або композиційної шкіри:

4203 10 00 00

- предмети одягу

 

- рукавички, мітенки та рукавиці:

4203 21 00 00

- - спеціально призначені для спортивних цілей

4203 29

- - інші:

4203 29 10 00

- - - захисні для всіх професій

4203 29 90 00

- - - інші

4203 30 00 00

- пояси, паски, портупеї і патронташі

4203 40 00 00

- інші додаткові речі до одягу

До цієї товарної позиції включаються всі предмети одягу (крім спеціально згаданих нижче), з натуральної чи композиційної шкіри. Тому сюди включаються пальто, плащі, рукавички, мітенки та рукавиці (включаючи спортивні або захисні), фартухи, нарукавники та інший захисний одяг, підтяжки, пояси, паски, портупеї, патронташі, краватки і напульсники.

До неї також включаються нарізані смужки, звужені з одного кінця, які ідентифікують як заготовки для поясів.

Рукавички, мітенки та рукавиці зі шкіри і натурального хутра чи зі шкіри і штучного хутра в усіх випадках включаються до цієї товарної позиції.

Крім рукавичок, мітенок та рукавиць, предмети одягу та речі до одягу з натуральної чи композиційної шкіри на підкладці з натурального чи штучного хутра або із зовнішнім покриттям з натурального чи штучного хутра, крім випадків, коли хутро або штучне хутро є лише оздобленням, включаються до товарної позиції 4303 або 4304.

Товари включаються до цієї товарної позиції незалежно від того, чи містять вони електронагрівальні елементи, чи ні.

Товари цієї товарної позиції можуть мати деякі частини з дорогоцінного металу чи металу, плакованого дорогоцінним металом, з природних чи культивованих перлів, дорогоцінного чи напівдорогоцінного каміння (природного, штучного або реконструйованого), навіть якщо такі частини являють собою більш ніж незначні оздоблювальні деталі чи невеликі прикраси за умови, що це не змінює основної властивості виробу. Так, наприклад, шкіряний пояс із золотою пряжкою повинен включатися до цієї товарної позиції (див. Примітку 3(B)  до цієї групи).

До цієї товарної позиції також не включаються:

(a)  одяг чи речі до одягу зі шкіри, дубленої разом з волосяним чи шерстним покровом, зокрема, зі шкури ягнят чи вівці (група 43);

(b) предмети одягу з текстильних матеріалів зі шкіряними зміцнювальними деталями (група 61 або 62);

(c) вироби групи 64 (наприклад, взуття і частини взуття);

(d) головні убори або їх частини групи 65;

(e) запонки, браслети чи інша біжутерія (товарна позиція 7117);

(f) ремінці для наручних годинників (товарна позиція 9113);

(g) вироби групи 95 (наприклад, спортивний інвентар, такий як захисні щитки для крикету, хокею і т. д. чи захисні речі для занять спортом, наприклад, маски і нагрудники для фехтування). (Проте шкіряний спортивний одяг і шкіряні спортивні рукавички включаються до цієї товарної позиції);

(h) ґудзики, кнопки, запонки, форми (каркаси) для ґудзиків або інші частини цих виробів, заготовки для ґудзиків (товарна позиція 9606).

Пояснення до товарної підпозиції:

4203 21

Термін "рукавички, рукавиці, мітенки, спеціально призначені для спортивних цілей" означає рукавички, рукавиці, мітенки, що продаються парами або по одній, змодельовані для забезпечення максимальної зручності під час заняття спортом (наприклад, хокейні рукавички, що захищають руки і поліпшують тримання ключки, та боксерські рукавички).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

4203 10 00

До цієї товарної категорії включаються предмети одягу, в тому числі робочий одяг, виготовлений з натуральної чи композиційної шкіри, такі як пальта, шинелі, куртки, штани і фартухи. Вона також включає шкіри та набори зі шкір, що становлять некомплектні або незакінчені предмети, однак які  розпізнаються як предмети одягу.

4203 21 00 - 4203 29 90

До цих товарних категорій включаються тільки розкроєні за формою рукавички, мітенки та рукавиці, без подальшої обробки.

Куски з натуральної шкіри, розкроєні за конкретною формою і призначені для виробництва рукавичок, але в яких ще не розкроєні великий та інші пальці, класифікуються в товарній позиції 4205 00 90.

4203 21 00

Див. Пояснення  до  товарної підпозиції 4203 21.

До цієї товарної категорії також включаються рукавички для фехтувальників, для гри в крикет, бейсбол і рукавички з вирізаною тильною частиною для велогонщиків.

4203 29 10

Захисні рукавички, мітенки та рукавиці, що входять до цієї товарної  категорії, звичайно призначаються для захисту рук під час роботи. З цієї причини, на відміну від модельних рукавичок, вони, у більшості випадків, виробляються з товстої щільної шкіри, яку звичайно не піддають будь-якому обробленню після дублення. Захисні рукавички часто мають грубу поверхню; вони можуть мати манжети для захисту зап'ястка та передпліччя.

Захисні рукавички, в яких зі шкіри зроблена лише частина, що вкриває долоню та передній бік пальців, класифікуються в цій товарній  категорії.

4203 29 90

До цих товарних категорій також включаються рукавички, мітенки та рукавиці, які, хоча й використовуються для занять спортом, не мають функціонально-конструктивних ознак, характерних для рукавичок, спеціально призначених для занять спортом, наведених в Поясненнях  до товарної підпозиції 4203 21.

Рукавички, в яких долонна частина, частини переднього боку пальців та між пальцями зроблені зі шкіри, а тильний бік - з іншого матеріалу, також входять в ці товарні категорії.

4203 30 00

До цієї товарної категорії включаються паски для грошей або аналогічні паски із шкіри з одним або декількома прикріпленими кишенями із застібками.

4203 40 00

До цієї товарної категорії включаються шлейки, манжети,  краватки і шлейки для тирольських бриджей.

До цієї товарної категорії не включаються взуттєві шнурки, які не вважаються речами до одягу і класифікуються в товарній позиції 4205 00 90. Браслети, які є "імітацією" або біжутерією (товарна позиція 7117), і ремінці для годинників (товарна позиція 9113) також виключені з цієї  товарної категорії.

[4204]

Пояснення до товарної позиції 4205:

4205 00

Інші вироби з натуральної або композиційної шкіри:

 

- для використання в машинах або механічних пристроях чи для інших технічних цілей:

4205 00 11 00

- - транспортерні стрічки та приводні паси, або бельтинг

4205 00 19 00

- - інші

4205 00 90 00

- інші

До цієї товарної позиції включаються вироби з натуральної або композиційної шкіри, що не включені до попередніх товарних позицій цієї групи або інших груп УКТЗЕД.

До цієї товарної позиції включаються наступні вироби з натуральної чи композиційної шкіри, що використовуються в машинах чи механічних пристроях або в інших технічних цілях:

(1) Транспортерні стрічки чи паси привідні для механізмів або бельтинг (включаючи  плетений бельтинг) будь-якого поперечного перерізу, у вигляді готових пасів чи у вигляді заготовок. Плоский шкіряний пасок виготовляють зі смужок добірної шкіри, зрощених і міцно з'єднаних кінець до кінця. Круглий пасок переважно роблять з прокатаних смужок, згорнутих і міцно з'єднаних у формі круглої секції. Також до цієї товарної позиції включаються черпаки транспортерів.

Транспортерні стрічки чи привідні паси або бельтинг, подані разом з машинами та устаткуванням, для яких вони призначені, незалежно від того, установлені вони чи прикладені окремо, повинні класифікуватися разом з цими машинами чи устаткуванням (наприклад, розділ XVI).

(2) Хомути, гонки, шкіряні рукави гребенечесальних машин, основа голчастої гарнітури (голчаста гарнітура включається до товарної позиції 8448), підв'язки ремізок та інші шкіряні вироби для текстильного устаткування; приводи, шайби, ущільнення, шкіра для клапанів, поршнів або пресів, циліндричні рукави для друкарських пресів і перфорована шкіра для сортувальних машин; молотки із сирицевої шкіри, діафрагми лічильників газу та інші шкіряні частини механізмів або інструментів групи 90; рукави і шланги шкіряні.

До цієї товарної позиції, також, включаються такі вироби:

багажні бирки; паси для виправлення бритв; шнурки для черевиків; ручки для багажу; кріпильні кутики (для валіз, баулів і т. д.); не набиті пуфики (набиті пуфики включаються до товарної позиції 9404); ремінці загального призначення (крім ремінців товарної позиції 4201); упряж для дітей або дорослих; мірні шкіряні ранти; шкіряні мати (крім чепраків, що включаються до товарної позиції 4201); обкладинки для книжок; папки для паперу для письма; шкіряні фляги чи бурдюки для води та інші ємності (включаючи частково або повністю покриті натуральною чи композиційною шкірою), що відрізняються від ємностей, спеціально згаданих у товарній позиції 4202; частини підтяжок; пряжки, обтягнуті шкірою, застібки та аналогічні вироби; футляри, пензлики та аналогічні вироби для парасольок, сонцезахисних тентів або палиць; темляки; шкіра, вироблена під замшу із зубцюватою крайкою або в з'єднаному вигляді (проте шкіра, вироблена під замшу, не розкроєна за певною формою чи без зубцюватої крайки, призначена, наприклад, для використання як дрантя, включається до товарної позиції 4114); полірування для нігтів, обтягнуті оленячою замшею; розкроєні деталі для виробів з натуральної чи композиційної шкіри (наприклад, предметів одягу), не зазначені в іншому місці УКТЗЕД.

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) частини взуття групи 64;

(b) батоги, хлисти або інші вироби товарної позиції 6602;

(c) квіти, листя чи плоди штучні або їхні частини (товарна позиція 6702):

(d) запонки, браслети або інша біжутерія (товарна позиція 7117);

(e) вироби групи 94 (наприклад, меблі, частини меблів, світильники та освітлювальні прилади);

(f) вироби групи 95 (наприклад, іграшки, ігри, спортивний інвентар);

(g) ґудзики, кнопки і т. д. товарної позиції 9606.

Додаткові пояснення до товарних категорій:

4205 00 11

До цієї товарної категорії включаються товари, що описані в поясненнях до товарної позиції 4205, другий абзац, (1) за виключенням черпаків транспортерів.

4205 00 19

До цієї товарної категорії включаються черпаки транспортерів та товари, що описані в поясненнях до товарної позиції 4205, другий абзац, (2).

4205 00 90

Див. Пояснення до товарної позиції 4205, третій абзац.

Пояснення до товарної позиції 4206:

4206 00 00

Вироби з кишок тварин (крім кетгуту з натурального шовку), синюги, міхурів або сухожиль:

4206 00 00 10

- кетгут

4206 00 00 90

- інші

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Кетгут, одержаний шляхом скручування очищених і висушених кишок, переважно баранячих. Кетгут використовується переважно для виробництва ракеток, рибальських снастей і частин машин.

До цієї товарної позиції, проте, не включаються стерильний хірургічний кетгут або аналогічні стерильні матеріали для накладення швів (товарна позиція 3006) або  кетгут, виготовлений у вигляді струн для музичних інструментів (товарна позиція 9209).

(2) Синюга у вигляді прямокутних (включаючи квадратні) відрізків або нарізана на інші форми, а також інші вироби із синюги. (Синюга - це сліпа кишка барана чи інших жуйних тварин).

(3) Вироби з міхурів, такі як кисети; привідні паси з сухожиль, шнури для привідних пасків і т. д. "Штучні" кишки, зроблені шляхом склеювання спилка натуральних кишок, також включаються до цієї товарної позиції.


 

Група 43
Натуральне та штучне хутро; вироби з ньог
о

Примітки:

1. В УКТ ЗЕД термін "натуральне хутро", крім необроблених хутрових шкурок товарної позиції 4301, означає дублені або вичинені шкури усіх тварин з волосяним або шерстним покривом.

2. До цієї групи не включаються:

(a) шкурки або частини шкурок птахів з пір'ям або пухом (товарна позиція 0505 або 6701);

(b) сирі шкури та шкури з волосяним або шерстним покривом, що включаються до групи 41 (див. примітку 1 (c) до зазначеної групи);

(c) рукавички, мітенки та рукавиці, шкіряні з натуральним або штучним хутром (товарна позиція 4203);

(d) вироби групи 64;

(e) головні убори або частини головних уборів групи 65; або

(f) вироби групи 95 (наприклад, ігри, іграшки, спортивний інвентар).

3. До товарної позиції 4303 включаються вичинені хутрові шкурки та їх частини, з'єднані з іншими матеріалами, а також вичинені хутрові шкурки та їх частини, зшиті разом у формі одягу або його частин чи речей до одягу, або у вигляді інших виробів.

4. До товарної позиції 4303 або 4304 залежно від обставин включаються одяг та речі до одягу (за винятком зазначених у примітці 2) з підкладкою з натурального або штучного хутра, а також предмети одягу та речі до одягу, в яких натуральне або штучне хутро прикріплене із зовнішнього боку, крім хутра, що використовується як оздоблення.

5. В УКТ ЗЕД термін "штучне хутро" означає будь-які матеріали, що імітують хутро з вовни, волосу або інших волокон, наклеєних або нашитих на шкіру, тканину або інші матеріали, крім імітацій хутра, одержаних ткацтвом або в'язанням (вони переважно включаються до товарної позиції 5801 або 6001).

Загальні положення

До цієї групи включаються:

(1) Сировина пушно-хутрова (необроблені хутрові шкурки), крім необроблених шкур та шкір (шкірсировини) товарних позицій 4101, 4102 або 4103.

(2) Шкури та шкіри, дублені чи вичинені разом з волосяним або шерстним покривом, нез'єднані чи з'єднані.

(3) Одяг, речі до одягу та інші готові вироби з натурального хутра (за умови дотримання винятків, перерахованих у поясненні до товарної позиції 4303).

(4) Штучне хутро та вироби з нього.

Слід зазначити, що шкурки та інші частини птахів, вкриті пір'ям або пухом, не розглядаються як хутрові шкурки; вони включаються до товарної позиції 0505 або 6701.

*

*    *

Слід зазначити, що до товарних позицій 4301 - 4303 включається натуральне хутро і вироби з натурального хутра деяких видів диких тварин, що перебувають під загрозою зникнення або можуть опинитися в такому положенні, якщо торгівля цими видами не буде строго регулюватися. Ці види тварин перераховані в додатках до "Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що знаходяться під загрозою зникнення" від 1973 р. (Вашингтонська Конвенція).

Пояснення до товарної позиції 4301:

4301

Сировина хутрова (включаючи голови, хвости, лапи та інші обрізки, придатні для використання у виробництві хутрових виробів), крім шкірсировини та шкур товарних позицій 4101, 4102 або 4103:

4301 10 00 00

- норки, цілі, з головою, хвостом, лапами або без них

4301 30 00 00

- ягнята таких порід: астраханської, курдючної, каракульської, персидської або аналогічних порід, а також індійської, китайської, монгольської або тибетської, цілі, з головою, хвостом, лапами або без них

4301 60 00 00

- лисиці, цілі, з головою, хвостом, лапами або без них

4301 80 00

- хутра інші, цілі, з головою, хвостом, лапами або без них:

4301 80 00 10

- - тюленя, цілі, з головою, хвостом, лапами або без них

4301 80 00 90

- - інші

4301 90 00 00

- голови, хвости, лапи та інші частини або обрізки шкурок, придатні для використання у виробництві хутрових виробів

До цієї товарної позиції включаються необроблені (сирі) (тобто не дублені або не вичинені) шкурки з волосяним чи шерстним покривом всіх тварин, крім, включених до товарної позиції 4101, 4102 або 4103:

(a) великої рогатої худоби (включаючи буйволів) (тобто тварин товарної позиції 0102, див. пояснення до зазначеної товарної позиції);

(b) тварин родини конячих (коней, мулів, ослів, зебр і т. д.);

(c) овець і ягнят (крім астраханської, курдючної, каракульової, персидської чи аналогічних порід, а також індійської, китайської, монгольської чи тибетської порід).

Назви "астраханський, курдючний, каракульовий і персидський" неточно застосовується для найменування аналогічних видів ягнят. Однак, ці терміни, вживані по відношенню до шкурок, означають різні якості шкурок в залежності, наприклад, від віку ягнят;

(d) кіз та козенят (крім кіз і козенят єменської, монгольської чи тибетської порід);

(e) свиней, у тому числі дикої свині пекарі;

(f) дикої кози або серни, газелі та верблюдів (включаючи дромадерів);

(g) лося, північного оленя, козуль-самців та інших видів оленів;

(h) собак.

Хутрові шкурки вважаються необробленими (сирими) і включаються до цієї товарної позиції, коли вони не лише знаходяться в природному стані, але очищені і законсервовані від розкладання, наприклад, шляхом сушіння чи соління (мокросоління чи сухосоління). Хутро може бути також "щипаним" або "стриженим", тобто з вилученою остю або стриженим волосяним покривом, або міздрова поверхня може бути "струганою" або міздреною.

Шматочки хутрових шкурок і частини, такі як голови, хвости, лапи, у необробленому (сирому) вигляді також включаються до цієї товарної позиції, крім явних відходів, непридатних для кушнірських робіт, які не включаються в цьому випадку (товарна позиція 0511).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

Щодо визначення терміна "пушно-хутрова сировина" дивись Пояснення до товарної позиції 4301, передостанній абзац.

4301 80 00

До цієї товарної позиції включаються шкурки тюленя (наприклад, шкурки більків гренландського тюленя або шкурки дитинчат чубача ("блакитні  спинки"), морської видри (калан) або нутрії.

Шкурки більків гренландського тюленя повністю білі.

Шкурки дитинчат чубача ("блакитні  спинки") білі з широкою блакитно-сірою смугою на спині від голови до хвоста.

Хутро тюленів часто неправильно представляють як "видру" (калан). Тюлені мають тонке, шовковисте, густе, чорне блискуче хутро із золотистим відтінком пухового волосся, що переходить в червоно-коричневий або оранжевий на шиї та череві.

Хутро видри (калана) має всі відтінки від коричневого до чорного з вкрапленнями білих волосків при дуже тонкому але в той же час дуже міцному підшерстку.

Оскільки молочні залози нутрії знаходяться на спині, єдиною частиною шкурк, що використовується є черевце, тому при обробці шкурок та білуванні тварини розріз роблять вздовж хребта. Шкурка, коричнево-чорна на черевці та більш світліша по боках і на спинці, має безліч загострених грубих волосків та тонкий, густий, вовнистий підшерсток.

До цієї товарної категорії включаються, зокрема, хутрові шкури гепарда, ягуара, рисі, пантери (або леопарда) і пуми.

4301 90 00

До цієї товарної категорії включаються не лише відділені частини (голови, хвости і лапи), але також обрізки. Ці частини використовуються для виготовлення пластин хутра нижчої якості.

Пояснення до товарної позиції 4302:

4302

Хутрові шкурки дублені або вичинені (включаючи голови, хвости, лапи та інші частини або обрізки хутрових шкурок), нез'єднані або з'єднані (без додавання інших матеріалів), крім включених до товарної позиції 4303:

 

- шкурки цілі, з головою, хвостом, лапами або без них, незібрані:

4302 11 00 00

- - норки

4302 19

- - інші:

4302 19 15 00

- - - бобра, ондатри або лисиці

4302 19 35 00

- - - кроля або зайця

 

- - - тюленя:

4302 19 41 00

- - - - більків гренландського тюленя або дитинчат чубача (Cystophora)

4302 19 49 00

- - - - інші

 

- - - овець або ягнят:

4302 19 75 00

- - - - ягнят таких порід: астраханської, курдючної, каракульської, персидської або аналогічних порід, а також індійської, китайської, монгольської або тибетської

4302 19 80 00

- - - - інші

4302 19 99 00

- - - інші

4302 20 00 00

- голови, хвости, лапи та інші частини або шматки, обрізки, незібрані

4302 30

- хутрові шкурки цілі та їх частини або залишки зібрані:

4302 30 10 00

- - пластини

 

- - інші:

4302 30 25 00

- - - кроля або зайця

 

- - - тюленя:

4302 30 51 00

- - - - більків гренландського тюленя або дитинчат чубача (Cystophora)

4302 30 55 00

- - - - інші

4302 30 99 00

- - - інші

До цієї товарної позиції включаються:

(1) Шкурки нез'єднані (включаючи голови, хвости, лапи та інші частини або обрізки), дублені чи вичинені разом з волосяним чи шерстним покривом, за умови, що вони не були спеціально розкроєні для певних цілей. Дублені чи вичинені цілі хутрові шкурки, нез'єднані і не розкроєні, або не оброблені іншим способом для певних цілей, включаються до цієї товарної позиції, навіть якщо вони придатні для негайного використання (наприклад, як килими).

(2) Пластини з дублених чи вичинених хутрових шкурок або їх частин (включаючи шкурки "у розпуск"), що зшиті разом без додання інших матеріалів, переважно у вигляді прямокутників (включаючи квадрати), трапецій або хрестоподібних форм.

Шкурки "у розпуск" - це розрізані V- чи W-подібні шкурки, що зшиті потім у тому самому порядку так, що вони стають довшими, але вужчими.

Дублення полягає в обробці міздрової сторони методом, аналогічним обробці шкіри (див. Загальні положення до групи 41). Шкурки, оброблені таким чином, переважно можуть відрізнятися від необроблених (сирих) м'якістю та еластичністю. Волосяний чи шерстний покрив також може піддаватися обробленню для поліпшення зовнішнього вигляду чи створення імітації більш коштовного вигляду шляхом відбілювання, підкурювання чи "наведення" (поверхневого фарбування шляхом нанесення барвника пензлем), фарбування, розчісування, оздоблення і надання блиску, включаючи обробку синтетичними смолами.

Слід зазначити, що шкурки з волосяним чи шерстним покривом, типу не включених до товарної позиції 4301 (такі як жеребок, опойок та овчина), у дубленому або вичиненому вигляді включаються до цієї товарної позиції.

Пластини з дублених або вичинених шкурок або їх частин цієї товарної позиції - це напівфабрикати, що складаються з двох або більше шкурок чи шматочків шкурок, що зшиті разом, переважно у формі прямокутників (включаючи квадрати), трапецій або хрестоподібних форм без додання інших матеріалів. Ці напівфабрикати призначені для подальшої обробки.

Такі форми відомі як:

(1) пластини, шари і смуги прямокутного (включаючи квадратне) складання;

(2) хрестовини - пластини хрестоподібного складання;

(3) мішечки (підкладкові чи для верху) - пластини у формі трапецій, що іноді зшиті в трубчасту форму.

Хутра трьохполі для хутрових пальто чи жакетів також включаються до цієї товарної позиції. Звичайно вони складаються з трьох окремих хутрових пластин, одна з яких у формі рівнобедреної трапеції з подовженою вигнутою основою (з неї можна кроїти спинку), а дві інші - прямокутної форми (з них можна кроїти перед і рукава).

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) хутрові шкурки і пластини з них (включаючи голови, лапи, хвости та інші шматочки чи обрізки) у формі заготовок для одягу, деталей, чи речей до одягу або інших виробів і закінчена обробка, підготовлена до безпосереднього вживання або яка вимагає лише припасування за довжиною, щоб застосовувати її як обробку (товарна позиція 4303);

(b) пластини (наприклад, з кантом), що складаються з хутра та інших матеріалів (наприклад, хвости, комбіновані зі шкірою чи тканиною) (товарна позиція 4303).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

4302 11 00 - 4302 19 99

До цих товарних категорій включаються шкури та шкурки (наприклад, овець) з відтятими лише головою, лапами та хвостом, з розправленими або нерозправленими краями, не розкроєні або інакше оброблені для надання певної форми; вони можуть бути пофарбовані і придатні для використання як килимки.

4302 19 41

Дивись Пояснення  до товарної  категорії 4301 80 00.

4302 20 00

"Частини або обрізки" цієї товарної категорії - це залишки від розкрою хутра або з'єднання хутрових шкурок або їх частин в квадрати, прямокутники, трапеції або хрестовини.

4302 30 10

Дивись Пояснення до товарної позиції 4302, перший абзац, (2), другий абзац.

Хутрові шкурки "в розпуск", іноді називані як "пластинні" можуть також одержуватися:

- розрізанням шкурок діагонально на вузькі стрічки і новим з'єднанням останніх за їх оригінальним порядком;

- розрізанням драбинкою і новим з'єднанням, для отримання довших але більш вузьких шкірок.

4302 30 25 - 4302 30 99

За умови, що не було додано жодних матеріалів, ці товарні  категорії включають:

1. Частини або обрізки товарної категорії 4302 20 00 або цілі шкурки, зшиті у вигляді мішків, пластин, хрестовин або аналогічних напівфабрикатів.

2. Матеріал, призначений для розкрою на хутрові жакети або пальта, який звичайно складається з трьох окремих з'єднуваних частин хутрових шкурок, одна з яких - у вигляді рівнобедреної трапеції з довгою загнутою базовою лінією для розкрою спинки, а інші - у вигляді прямокутників для розкрою переду та рукавів.

4302 30 51

Дивись Пояснення до товарної категорії 4301 80 00.

Пояснення до товарної позиції 4303:

4303

Одяг з хутра, речі для одягу з хутра та інші вироби з натурального хутра:

4303 10

- одяг з хутра, речі для одягу з хутра:

4303 10 10 00

- - більків гренландського тюленя або дитинчат чубача (Cystophora)

4303 10 90

- - інші:

4303 10 90 10

- - - одяг хутровий з норки

4303 10 90 20

- - - одяг хутровий з нутрії, песця або лисиці

4303 10 90 30

- - - одяг хутровий з кролика або зайця

4303 10 90 40

- - - одяг хутровий з овчини

4303 10 90 90

- - - інші

4303 90 00 00

- інші

Крім винятків, наведених нижче, до цієї товарної позиції включаються всі предмети одягу та речі до одягу (муфти, боа, краватки, коміри і т. д.), виготовлені з:

(A)  Натурального хутра.

(B)  Інших матеріалів на підкладці з натурального хутра.

(C)  Інших матеріалів, критих натуральним хутром із зовнішньої сторони (крім хутрової обробки).

Хутро вважається використаним лише як обробка, якщо воно, наприклад, складає один комір і одвороти одягу (за умови, що комір і одвороти не збільшені до такого ступеня, що перетворюються в цілу пелерину чи болеро), манжети чи облямівку кишень, спідниць, пальто і т. д.

До цієї товарної позиції включаються також шкури або шкіри, дублені чи вичинені разом з волосяним чи шерстним покривом, які зшиті в пластини з доданням інших матеріалів (наприклад, у вигляді галуна) за умови, що додання цих матеріалів не вносить істотних змін у властивості пластини як хутра.

Крім того, до цієї товарної позиції включаються інші вироби, включаючи частини, виготовлені з натурального хутра, або в яких натуральне хутро відіграє істотну роль. Прикладами є килими, покривала, не набиті пуфики, валізи, жіночі сумки, ягдташі і солдатські ранці, а також вироби та приладдя для використання в техніці або механізмах чи у промислових цілях (наприклад, полірувальні головки, чохли малярських валиків, використовуваних для фарбування чи декорування).

До цієї товарної позиції не включаються:

(a) вироби першої частини товарної позиції 4202;

(b) рукавички, мітенки та рукавиці зі шкіри і натурального хутра (товарна позиція 4203) (повністю хутрові рукавички включаються до цієї товарної позиції);

(c) вироби групи 64;

(d) головні убори та їх частини групи 65;

(e) вироби групи 95 (наприклад, іграшки, ігри і спортивний інвентар).

Додаткові пояснення до товарних категорій:

4303 10 10 і 4303 10 90

Дивись Примітку 4 до цієї групи.

4303 10 10

До цих товарних категорій включаються одяг та речі до одягу, вироблені з шкурок товарних категорій 4302 19 41 або 4302 30 51.

4303 90 00

Дивись Пояснення до товарної  позиції 4303, третій та четвертий абзаци.

Пояснення до товарної позиції 4304:

4304 00 00 00

Хутро штучне та вироби з нього

Термін "штучне хутро" означає матеріал, що складається з вовни, волосу чи інших волокон (включаючи волокна із синельної пряжі), наклеєних чи нашитих на шкіру, тканину або інший матеріал методом, що імітує натуральне хутро; проте опис не поширюється на ткані чи в'язані довговорсові матеріали, що іноді називають "фабричним хутром" (переважно товарна позиція 5801 або 6001), і на "колючі" хутра, тобто натуральні хутра з набиванням додаткового волосу.

До цієї товарної позиції включається такий матеріал у куску, а також вироби (включаючи одяг і речі до одягу), виготовлені з нього, що відповідають визначенню аналогічних виробів з натурального хутра, зазначених у поясненні до товарної позиції 4303.

До цієї товарної позиції включаються також штучні хвости, зроблені шляхом складання пучків натурального хутрового волосу чи волосу на шкіряній основі або шнурі (корді). Проте штучні хвости, що складаються з декількох натуральних хвостів або з хутрових обрізків, які нашиті на стрижень, не включаються (товарна позиція 4303).