8000 гривен возвращаются: Закон о помощи ФЛП и работникам вступил в силу
13.04.2021 | 13:30

Статья из газеты "Все о бухгалтерском учете" № 36 за 2021 г.

Публикуется на языке оригинала

(Коментар до Закону України “Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID­19, спричиненої коронавірусом SARS­CoV­2” від 30.03.2021 р. № 1358­IX)

9 квітня 2021 р. набрав чинності Закон, що передбачає виплату допомоги застрахованим особам (працівникам підприємств та фіз­особам-підприємцям), які втрачають частину зарплати чи доходу через запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів. Порядок надання допомоги вже затверджено постановою КМУ від 07.04.21 р. № 328.

Кому нададуть допомогу

Cкористатися державною підтримкою зможуть:

  • працівники суб’єктів господарювання, робота яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежень у 2021 році, починаючи з лютого;
  • підприємці, діяльність яких тимчасово зупинена через локдаун.

Але є основна умова: вид діяльності підприємства або підприємця має підпадати під Перелік видів економічної діяльності, затверджений постановою КМУ від 09.12.2020 р. № 1236 в редакції постанови КМУ від 07.04.21 р. № 329 (далі — Перелік, див. на стор. 16). Причому вид діяльності, що збігається з Переліком, має бути заявлений першим у відомостях з Єдиного державного реєстру.

Скільки виплатять із бюджету

Допомогу у 2021 році виплатять одноразово, навіть якщо додаткові “карантинні” обмеження встановлюватимуться кілька разів протягом року.

Щоб отримати карантинні 8 тисяч гривень, фізособа (підприємець або працівник) має особисто звернутися із заявою про їх надання.

До речі, в декого може з’явитися шанс отримати навіть більше, ніж 8 тисяч грн, адже п. 1 ст. 2 коментованого Закону устійнює, що допомогу виплачують у таких розмірах:

  • за рахунок коштів Державного бюджету України — 8000грн;
  • за рахунок коштів місцевого бюджету — у сумі, яку визначать рішенням органу місцевого самоврядування.

Які з місцевих рад вирішать надати підтримку постраждалим від карантину — покаже час.

Хто не отримає допомоги

Законом визначені і ті, хто не матимуть права на допомогу.

Найманим працівникам від держави нічого не перепаде, якщо вони:

1) на дату звернення працюють у суб’єкта господарювання, що не нарахував єдиного внеску за усі місяці відповідного кварталу, а саме:

  • IV кварталу 2020 р., якщо додаткові антиковідні обмеження запроваджені у лютому — травні 2021 р.;
  • I кварталу 2021 р., якщо такі обмеження введені у червні — серпні 2021 р.;
  • II кварталу 2021 р., якщо роботу обмежено у вересні — листопаді 2021 р.;
  • III кварталу 2021 р., якщо карантинні обмеження запроваджені у грудні 2021 р.;

2) працюють у роботодавця, основний вид діяльності якого на останній день місяця, що передує місяцю, в якому подається звернення, не належав до затвердженого КМУ Переліку;

3) працюють за сумісництвом;

4) отримують середню зарплату більшу за 30000 гривень на місяць (для обчислення середньої зарплати враховують усі 3 місяці звітного кварталу, який передує місяцю, в якому подається звернення).

Підприємцям державна підтримка не світить, якщо:

1) з моменту їх держреєстрація на останній день місяця, який передує місяцю подання заяви, минуло менше 3 місяців;

2) за останній звітний рік вони сплатили єдиний внесок за себе менше ніж за 6 місяців (крім тих, які не сплачують єдиний внесок за себе, адже отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку);

3) їх основний вид економічної діяльності, заявлений першим у відомостях з ЄДР станом на останній день місяця, що передує місяцю подання заяви, не належав до Переліку КМУ;

4) вони є найманими працівниками та фіз­особами-підприємцями одночасно;

5) їх підприємницька діяльність на останній день місяця, що передує місяцю, в якому запроваджені антиковідні обмеження, за даними ЄДР припинена.

Як отримати допомогу

Якщо всі умови виконуються, слід подати через вебпортал “Дія” (або ж однойменний мобільний застосунок) заяву про допомогу. На це Закон відводить 30 днів із дня запровадження додаткових карантинних обмежень. А якщо мовиться про обмеження, встановлені у лютому-березні 2021 р., перебіг 30-денного строку почнеться з 20 квітня 2021 р. (через 10 днів після набрання чинності коментованим Законом).

Після перевірки наданої інформації гроші мають надійти на банківський рахунок отримувача, зазначений у заяві.

Олена Брусніцина,
 консультант газети “Все про бухгалтерський облік”

Чтобы оставить комментарий, необходимо зарегистрироваться

Комментарии

  • Комментарии не найдены

О газете

Год основания 1993
периодичность выхода 120 номеров на год

Подписаться на газету

Купить