• Главная
  • Документы
  • ИНК ГФС в Полтавской обл. от 14.06.17 г. № 621/ІПК/10/16-31-13-02-20 «О перерасчете суммы начисленных дивидендов»

ИНК ГФС в Полтавской обл. от 14.06.17 г. № 621/ІПК/10/16-31-13-02-20 «О перерасчете суммы начисленных дивидендов»

публикуется на языке оригинала

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.06.2017 р. N 621/ІПК/10/16-31-13-02-20

Щодо перерахунку суми нарахованих дивідендів

Головне управління ДФС у Полтавській області відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 за N 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) розглянуло звернення та повідомляє наступне.

1). Чи має право підприємство відповідно до пп. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 ПКУ здійснити перерахунок податку на доходи фізичних осіб, утриманого у I кварталі 2017 року з дивідендів у розмірі 18 відсотків, на знижену ставку 9 відсотків?

Відповідно до пп. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 ПКУ роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.

При цьому податковий агент має право здійснити перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування і провести відповідні коригування у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ).

Результати перерахунку, зокрема по нарахованих доходах у вигляді дивідендів, відображаються у звітності за ф. N 1ДФ того періоду, в якому було проведено перерахунок сум податку. Уточнюючий розрахунок у цьому випадку не подається.

2). Чи має право підприємство зарахувати переплату, яка виникла з податку на доходи фізичних осіб, в рахунок сплати податку з майбутніх виплачуваних доходів (орендної плати за землю, оплати праці та інших

Надміру сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату (пп. 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені визначено ст. 43 ПКУ.

Якщо податковий агент до прийняття Закону України від 23 березня 2017 року N 1989-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення деяких положень та усунення суперечностей, що виникли при прийнятті Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" (далі - Закон N 1989) утримав податок на доходи фізичних осіб із доходів у вигляді дивідендів за 18 відсотковою ставкою податку, то такий агент може здійснити перерахунок сум нарахованих платнику податків доходів та повернути надміру утриманий податок. Повернення можливо здійснити шляхом зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, що буде нарахована у наступних періодах.

3). Як оподатковувати невиплачені дивіденди після 15.04.2017, коли набрала чинності норма щодо ставки оподаткування податком на доходи фізичних осіб дивідендів у розмірі 9 відсотків?

Особливості оподаткування дивідендів передбачено п. 170.5 ст. 170 ПКУ, зокрема, відповідно до пп. 170.5.4 якого доходи у вигляді дивідендів остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку за ставкою, визначеною пп. 167.5.1 та пп. 167.5.2 п. 167.5 ст. 167 ПКУ (пп. 170.5.4 п. 170.5 ст. 170 ПКУ).

Згідно з пп. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 ПКУ ставку податку встановлено у розмірі 18 відсотків - для пасивних доходів, крім зазначених у підпунктах 167.5.2 та 167.5.4 п. 167.5 ст. 167 ПКУ.

Відповідно до пп. 167.5.2 п. 167.5 ст. 167 ПКУ доходи у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування), оподатковуються за ставкою податку 5 відсотків.

Крім того, згідно з пп. 167.5.4 п. 167.5 ст. 167 ПКУ (у редакції Закону України від 21 грудня 2016 року N 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", враховуючи зміни, внесені Законом N 1989, з 01.01.2017 доходи у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток оподатковуються у половинному розмірі ставки, встановленої у п. 167.1 ст. 167 ПКУ, тобто 9 відсотків.

Враховуючи зазначене, з 1 січня 2017 року доходи у вигляді дивідендів, нараховані суб'єктом господарювання - платником єдиного податку за період 2016 року, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 9 відсотків.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

____________

 

 

 

 

response events!

О газете

Год основания 1993
периодичность выхода 120 номеров на год

Подписаться на газету

Купить