На Ла-Пальмі очікують нове виверження вулкана
11.10.2021 | 20:00

Вулкан Кумбре В'єха ніяк не заспокоїться. Експерти очікують подальших вулканічних вивержень. Лава та попіл зруйнували будинки та рослинність, утім, у довгостроковій перспективі родюча лава також дає нове життя.

Кожен, хто живе на вулканічних островах, таких як Канари, знає або має знати, що формування островів, їхня особлива родючість, а також ризики тісно пов'язані з заснулими вулканами. Вулкани можуть спочивати століттями, тисячоліттями, а потім раптово прокидаються.

 

За даними офіційних установ, через два тижні після виверження на Ла-Пальмі вулкан у вулканічному ланцюгу Кумбре-В'єха став "ще більш агресивним". Експерти очікують подальших вивержень найближчими днями.

В горі утворилися нові щілини, з яких витікає лава і прямує до океану. Водночас на острові сталися землетруси, що також свідчить про продовження вулканічної активності.

 

Через десять днів після початку виверження лава на Ла-Пальмі досягла океану.  На шестикілометровому шляху туди гарячі маси лави поширилися на понад 470 гектарів землі, знищивши майже 1000 будівель та подекуди цілі вулиці. 6000 людей довелося евакуювати в безпечні місця, зокрема, і через загрозу токсичних газів.

Комментарии

О газете

Год основания 1993
периодичность выхода 120 номеров на год

Подписаться на газету

Купить