Ціна на газ побила новий історичний рекорд: ЄС накрив енергокризу
13.10.2021 | 12:00

Ціна газу в Європі досягла 100 євро за МВт / год або близько 1200 доларів за тисячу кубометрів. ЄС вже зіткнувся з результатами газової кризи: закриваються енергокомпанії і заводи, підвищуються тарифи для населення.

Зокрема, мова йде про ф'ючерс на листопад на хабі TTF в Нідерландах - головною газовою майданчику Європи. Про свідчать дані біржі ICE Futures.

При цьому середнє значення контракту "на день вперед" в ЄС за підсумками вересня склало 759 доларів за тисячу кубометрів.

Передбачається, що однією з причин такого різкого збільшення цін могло стати зменшення прокачування газу по газопроводу Ямал-Європа майже в три рази. Зокрема, вранці 1 жовтня прокачування склало близько 0,8 млн кубометрів на годину. Напередодні воно була на рівні 2,2 млн кубометрів.

Європа в умовах загального дефіциту поставок "блакитного палива" змушена конкурувати за скраплений природний газ з ринком Азії. В результаті ф'ючерс на азіатський індекс JKM Platts досяг 1110 доларів за тисячу кубометрів.

Тарифи для населення зросли в середньому на 11,5% в Німеччині, до кінця осені вони можуть збільшиться ще на 13%.

Через рекордні ціни у Великобританії вже зупинилися 2 заводи з виробництва добрив.

Дефіцит газу загрожує Європі зростанням цін і перебоями з продовольством.

У Великобританії закриваються енергокомпанії: на початку 2021-го їх було 70, а вже до кінця року може залишитися всього 10.

Європейський Союз

Комментарии

О газете

Год основания 1993
периодичность выхода 120 номеров на год

Подписаться на газету

Купить