Консультації

Підприємство виїхало із зони АТО й перереєструвалося. Чи нараховувати ПДВ на вартість ОЗ, що залишилися на непідконтрольній території? 

Наше підприємство — платник єдиного податку третьої групи купує автомобіль у фізособи. Які податки під час цього нам потрібно сплатити?  

Підкажіть, будь ласка, чи повинен підприємець складати штатний розпис, положення про оплату праці, накази на приймання й звільнення співробітників, вести табель обліку робочого часу на найманих. Яку відповідальність передбачено у разі відсутності цього? 

Співробітник поповнив мобільний телефон на 500 грн через термінал (чек не зберігся). Оператор стільникового зв'язку включив цю оплату в рахунок і податкову накладну. Як відобразити в бухгалтерському й податковому обліку таку суму?

 

20.03.2017 | 11:59

Зарплату на підприємстві виплачують згідно з посадовими окладами, за співробітниками ведуть підсумований облік робочого часу, обліковий період — рік. Якщо, наприклад, за грудень 2016 р. відпрацьовано всі зміни за графіком роботи: одним співробітником — 176 годин, іншим — 165 годин, то чи правильно їм обом оплачувати однаковий повний оклад?

Якщо протягом місяця була робота у святковий день за графіком, то як розрахувати оплату за цей день?

Я фізична особа — підприємець на загальній системі оподаткування. Планую придбати АЗС-комплекс для роздрібного продажу палива. Чи маю я право відшкодувати податковий кредит у разі зазнання витрат на придбання АЗС за умови, що продавець зареєструє на мене податкову накладну?

 

Приватний підприємець (2 група) у 2016 році отримав дохід від покупців на поточний рахунок у сумі 1 млн грн. У 2017 році він продовжує працювати теж винятково безготівково. Чи потрібно йому встановлювати касовий апарат?

 

Звичайна фізособа (не підприємець) у 2016 році отримала нецільову благодійну допомогу (як фінансову підтримку) від неризента із-за кордону. Як оподатковують таку суму і як її відобразити в декларації про доходи?

Працівницю звільнено першого грудня, на роботу в цей день не виходила й жодних нарахувань за грудень у неї не було. Чи правомірно з нас вимагають дорахувати та сплатити за грудень єдиний внесок від мінімальної зарплати?

 

У нас на підприємстві бухгалтер пішла у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, а після неї відразу піде у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Плануємо, щоб її обов’язки виконував інший співробітник без звільнення від своєї основної роботи. Підкажіть, чи вважають таку посаду бухгалтера вакантною і, відповідно, у цьому випадку оформляти суміщення або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника?

 

Назад1234

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати