Консультації

Підприємство планує постачати й ремонтувати гірниче обладнання. Оскільки йдеться про роботи підвищеної небезпеки, отримали висновок-експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва. Його вартість — 19500 грн, а термін дії — 1 рік. Як відобразити в обліку витрати на отримання такого висновку?

Підприємство уклало угоду з міською радою про пайову участь у благоустрої з асфальтування спільних територій. Чи коригувати в податково-прибутковому обліку бухфінрезультат на ці витрати?

Наша фірма на єдиному податку (3 група, 5%) здійснює розроблення програмного забезпечення. У штаті за основним місцем роботи значаться програмісти. Вони працюють удома. Як правильно вести облік надомників та як правильно скласти наказ про прийняття на роботу? Якщо вони працюють за своїми комп´ютерами та користуються своїм Інтернетом, як правильно це оформити?

Чи підлягає індексації такий вид доходу громадян, як гарантійні виплати працівникам, що призвані за мобілізацією на особливий період?

17.07.2017 | 12:18

Наше підприємство брало участь в архітектурному конкурсі та посіло призове місце. Як винагороду одержали премію 10 тис. грн. Як правильно відобразити цю суму в декларації з ПДВ?

03.07.2017 | 12:47

Підприємство заправляє паливом орендовану техніку. При цьому укладено договір оренди вантажних автомобілів і будівельних машин з екіпажем. Чи слід підприємству реєструватися платником акцизу?

 

30.06.2017 | 12:41

Клієнт сплачуватиме нам за відстрочення платежу за відвантажений товар. Який код використати в податковій накладній?

 

Наше підприємство здає насіння соняшника маслозаводу для перероблення. Останній після перероблення повертає нам соняшникову олію (готову продукцію), а також шрот і лузгу. Як правильно відобразити в обліку отримання продукції та зворотніх відходів, які надалі ми продаємо? За якою вартістю їх обліковувати?

 

Підприємство за рік має товарооборот 10 млн грн. При цьому середня чисельність працівників — 15 осіб. Чи можна не створювати резерву відпусток? Чи можуть контролери «зняти» витрати з нарахування відпускних у такому разі? 

Працівник хворів цілий місяць та йому було нараховано лікарняні, і нарахована сума менша ніж 3200,00 грн. Чи потрібно нараховувати доплату до мінімального розміру 3200,00 грн? Чи зробити донарахування ЄСВ 22% до 704 грн? 

Наше підприємство придбало у фізособи запасні частини до трактора. Підкажіть, які податки слід сплачувати та як відобразити таку виплату у ф. № 1ДФ? 

ТОВ одержало від засновника безвідсоткову поворотну фіндопомогу, яка підлягає поверненню на вимогу засновників. Протягом року поворотну фіндопомогу не повернуто засновникам. ТОВ — платник єдиного податку 3-ї групи. Чи потрібно оподатковувати таку фіндопомогу? 

Підприємець продає в магазині складні побутові товари з Переліку № 231 та іншу продукцію. Чи можна звичайний товар (не з Переліку № 231) реалізувати без РРО? 

Наша працівник має двох дітей до 18 років, один із яких є інвалідом. Підкажіть, яку соцпільгу з податку на доходи можна застосувати?  

Чи мають право проводити атестацію заступника селищного голови з виконкому, якщо він 29.12.16 р. був незаконно звільнений, а 29.03.17 р. судом поновлений на посаді і наразі рішення про незаконне звільнення оскаржується в апеляційному суді.

 

Назад1234

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати