Консультації

Яким чином платник податків може отримати інформацію від податкового органу про стан сплати ним податків за видами та конкретно за окремий період (ідеться саме про інформацію, а не довідку)? Інформація необхідна суб’єкту господарювання для своєчасного встановлення наявності податкового боргу та сплати податків.

На підприємстві є старий автомобіль, який обліковуємо як товар. Хочемо здати його на металобрухт. Як це показати в обліку? Що з ПДВ?

Підкажіть, будь ласка, як показати в обліку вихід учасника зі складу ТОВ?

Підприємство має неповернутий депозит у банку, який перебуває в стані припинення. Чи має право юрособа списати цю заборгованість за рахунок резерву сумнівних боргів? Що є підставою для такого списання?

 

Наше підприємство фінансується з бюджету. Отримали каптрансферти на придбання ОЗ. Також отримали ОЗ як внесок до статутного капіталу. Чи вправі ми їх амортизувати? 

Наше підприємство використовує в господарській діяльності снігоприбирач. Чи не буде помилкою, якщо ми не припинятимемо амортизувати його в період невикористання? Облік ведемо за МСФЗ.

На підприємстві є графік відпусток, але так складається, що працівники підприємства йдуть у відпустки не за графіком. Чи потрібно в такому разі за 2 тижні повідомляти працівників про початок відпустки?

Запитання: Наше підприємство має намір заключити договір із ФОП-нерезидентом на отримання від нього інформаційно-консультаційних послуг. Чи можемо ми оплатити йому квитки на проїзд, проживання в готелі тощо, коли він буде приїжджати до нас на підприємство. Які податкові наслідки можуть бути? 

Запитання: Наше підприємство придбало послуги в бюджетної організації та в ОСББ. Чи потрібно збільшувати фінансовий результат із податку на прибуток на вартість таких послуг?

З працівника утримуємо аліменти. У виконавчому листі зазначено розмір аліментів — 25% від зарплати до виплати. Зарплата працівника — 3220 грн, до виплати — 2592,10 грн. Аліменти із цієї суми — 648 грн. З 01.01.17 р. до 30.04.17 р. мінімальна сума аліментів на дитину від 6 до 18 років становила 506,70 грн (30% від прожиткового мінімуму), потім з 01.05.17 р. — 533,10 грн. Тож утримувана сума перевищувала мінімальну. Але зараз мінімальна сума аліментів уже становить 888,50 грн (50% від прожиткового мінімуму). Чи потрібно мені донарахувати різницю між утриманою сумою та мінімальним розміром за минулі періоди з 1 січня 2017 року? Чи маю я зараз утримувати з працівника аліменти в сумі 888,50 грн?

Учасникам бойових дій, інвалідам війни, статус яких визначено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надають додаткову відпустку зі збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік. Чи підлягає ця відпустка грошовій компенсації під час звільнення, поділу на частини, перенесенню на наступний рік у разі невикористання в поточному році?

Наш співробітник поїхав у відрядження з корпоративною карткою. Чи повинен він надати нам усі сліпи (чеки, квитанції), або тільки ті, які ми компенсуємо? 

17.08.2017 | 09:18

Наше підприємство невчасно подало Звіт із ЄСВ. Підкажіть, яку відповідальність передбачено за таке порушення?

На субрахунку 281 обліковували старі неробочі автомобілі. Їх придбавали без ПДВ. У результаті проведення інвентаризації виявлено, що один автомобіль украдено. Ми звернулися до поліції та оформили всі необхідні документи. Виникла необхідність списати такий автомобіль у бухобліку. Поясніть, будь ласка, порядок обкладення ПДВ такої госпоперації з посиланнями на Податковий кодекс України: яка база оподаткування, як оформити податкову накладну?

Фермерське господарство користується сільгосптехнікою, яку надано в безоплатне користування (за договором позики). Якщо ми заправляємо її, чи слід реєструватися платником акцизного податку? 

 

Фермерське господарство користується сільгосптехнікою, яку надано в безоплатне користування (за договором позики). Якщо ми заправляємо її, чи слід реєструватися платником акцизного податку? 

 

14.08.2017 | 08:42

Ми ФОП на 3 групі єдиного податку, виробляємо і продаємо ювелірні вироби з давальницької сировини. Чи можемо ми працювати без РРО?

11.08.2017 | 10:26

Працівник підприємства 4 липня подав довідку про інвалідність. Згідно з довідкою інвалідність установлено ще в 2016 році. Чи досить цього документа для застосування ставки ЄСВ у розмірі 8,4% і з якого періоду її можна застосовувати?

У співробітниці невдовзі буде лікарняний у зв´язку з вагітністю та пологами, а потім — відпустка для догляду за дитиною до 3-х років. Чи можна їй деякий ще деякий час працювати після дати, якою відкрито лікарняний? Чи можна їй у період відпустки для догляду за дитиною працювати на умовах неповного робочого дня?

 

Чи може підприємство виплатити матеріальну допомогу безпосередньо працівникові в розмірі 3000 грн для придбання ліків, не оподатковуючи всю таку суму? З яким кодом показати таку допомогу у ф. № 1ДФ? 

 

Назад1234

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати