Консультації

ПДФО помилково сплатили не на той бюджетний рахунок: замість районного — на міський. Які за це передбачено санкції? Чи уникнемо відповідальності, якщо напишемо листа про переведення коштів?

 

Яку кількість необхідно відобразити у звіті з ЄСВ у графі «Штатна чисельність», якщо на підприємстві працює 4 людини, але всі є зовнішніми сумісниками з неповним робочим днем?

 

Наше підприємство-єдинник уклало договір із замовником на виконання будівельних робіт. Складено кошторис, договірну ціну, локальний кошторис, акт виконаних робіт, наприклад, на 20000 грн. 
Роботи виконують на території замовника. Під час виконання робіт ми змушені використовувати електроенергію замовника. Сума використаної електроенергії входить до кошторису. 
У договорі є пункт: «За використання електроенергії замовника «Підрядник» компенсує «Замовникові» витрати на електроенергію під час виконання робіт за цим договором». Чи можна на суму цих компенсацій відкоригувати доходи?

Наше управління (орган місцевого самоврядування) визначене як орган управління комунальною власністю та виступає орендодавцем комунального майна. Ми є платниками ПДВ (як бюджетна установа використовуємо касовий метод). За методикою, установленою місцевою радою, частину орендної плати (85%) перераховується до бюджету або балансотримачам (наприклад, управлінню освіти), частина (15%) залишається в розпорядженні нашого управління та становить плату за послуги, що надаються бюджетними установами. 
Роз’ясніть, будь ласка, як нам відобразити ці операції в обліку (з урахуванням зміни  плану рахунків із 2017 року) та які є ПДВ-особливості цих операцій.

 

19.05.2017 | 08:21

Чи потрібно обов´язково заповнювати рядок 10.3 декларації з ПДВ (з нульовою ставкою та/або без ПДВ) у розділі ІІ «Податковий кредит», і якщо не заповнювати, які будуть наслідки?

18.05.2017 | 17:10

Чи обов'язково включати до податкового кредиту в рядок 10.1 Декларації з ПДВ, окрім отриманих зареєстрованих податкових накладних, чеки на залізничні квитки, готельні рахунки та інші відрядні документи? Ми не включали, тому що є закладом освіти, у нас більшість операцій — пільгові.

 

18.05.2017 | 10:07

Для підтвердження якості продукції підприємство замовило послуги її сертифікації. Як відобразити в обліку такі витрати?

28.04.2017 | 14:57

Який код поставити на комплекти, що складаються з витратних матеріалів (розчинники, рукавички, леза для ножів тощо), ущільнювачів і герметиків (піна, силікон), а також кріплення (саморізи, шурупи, гайки, заклепки)?

 

Головний бухгалтер нашого підприємства незабаром збирається у відпустку у зв´язку з вагітністю та пологами й відразу після неї — у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Підкажіть, як у такому випадку сформулювати наказ про покладання обов'язків бухгалтера на директора.

Директор купив для себе квиток на літак за кошти фірми. Чи потрібно розглядати це як дохід та обкладати податком на доходи, військовим збором та єдиним внеском?  

 

20.04.2017 | 14:27

У співробітника, що працює за «плаваючим» графіком, у січні 2017 р. робочий день припав на святковий день 7 січня. Підкажіть, як потрібно було рахувати зарплату, якщо з ініціативи самого працівника за роботу у святковий день йому було надано додатковий день відпочинку? Оклад цього працівника — 3210 грн, фактично в січні за норми робочого часу 159 годин відпрацьовано 150 годин, 9 із яких — у святковий день. Чи правомірне в такій ситуації надання додаткового дня відпочинку?

 

На підприємстві призупинили діяльність і звільнили всіх працівників, окрім директора, який працює за сумісництвом. Однак зарплати йому не нараховують і не виплачують (усупереч тому, що так не можна). Але податківці наполягають, що Звіт з ЄСВ все одно потрібно подавати й що інакше будуть штрафні санкції. 
Роз’ясніть, чи повинні ми подавати Звіт з ЄСВ  за таких обставин?  

Як правильно обліковувати в бухгалтерському й податково-прибутковому обліку основні засоби, що залишилися на території АТО? Чи можна їх просто списати?

17.04.2017 | 11:40

Що є об´єктом обкладення ПДВ для консигнатора?

14.04.2017 | 11:36

Підприємство-орендар у 2014 р. створило окремий об´єкт основних засобів на суму поліпшень орендованого обладнання (група 4 «Машини і обладнання»), строк корисного використання — 5 років. У 2016 р. дохід фірми перевищив 20 млн грн, і у зв´язку з цим довелося коригувати фінрезультат до оподаткування. Зокрема, на різниці, які виникають під час нарахування амортизації необоротних активів. Чи буде помилкою, якщо підприємство й далі амортизуватиме цей об´єкт у групі 4? Чи обов´язково його переводити до групи 9 та амортизувати 12 років?

Учасник ТОВ хоче продати свою частку в статутному капіталі іншій фізособі. Чи повинно ТОВ у разі виходу такого учасника виплатити йому кошти за результатами діяльності до продажу частки?

Підкажіть, чи слід обкладати податком на доходи та військовим збором суму компенсації юридичної допомоги, виплаченої за рішенням суду колишньому працівнику у зв´язку з його зверненням до суду з приводу виплати йому заборгованості із зарплати?

 

Роз’ясніть, чи зобов’язане підприємство додатково оплачувати години роботи, що припадають на нічний час та на святкові дні, тим працівникам, щодо яких установлено підсумований облік робочого часу? Якщо потрібно, то як саме?

Працівникам, які працюють за графіком змінності з підсумованим обліком робочого часу, установлено місячні тарифні ставки. Роз’ясніть, як правильно обчислювати зарплату, якщо, наприклад, охоронець із місячною ставкою 3200 грн у лютому згідно з графіком відпрацював 9 змін по 15 годин, тобто 135 годин, а норма робочого часу за лютий — 160 годин. 
Нараховувати ставку за відпрацювання передбачених графіком змін чи обчислювати пропорційно до місячної норми часу?

 

Назад1234

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати