Консультації

Головний бухгалтер нашого підприємства незабаром збирається у відпустку у зв´язку з вагітністю та пологами й відразу після неї — у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Підкажіть, як у такому випадку сформулювати наказ про покладання обов'язків бухгалтера на директора.

Директор купив для себе квиток на літак за кошти фірми. Чи потрібно розглядати це як дохід та обкладати податком на доходи, військовим збором та єдиним внеском?  

 

20.04.2017 | 14:27

У співробітника, що працює за «плаваючим» графіком, у січні 2017 р. робочий день припав на святковий день 7 січня. Підкажіть, як потрібно було рахувати зарплату, якщо з ініціативи самого працівника за роботу у святковий день йому було надано додатковий день відпочинку? Оклад цього працівника — 3210 грн, фактично в січні за норми робочого часу 159 годин відпрацьовано 150 годин, 9 із яких — у святковий день. Чи правомірне в такій ситуації надання додаткового дня відпочинку?

 

На підприємстві призупинили діяльність і звільнили всіх працівників, окрім директора, який працює за сумісництвом. Однак зарплати йому не нараховують і не виплачують (усупереч тому, що так не можна). Але податківці наполягають, що Звіт з ЄСВ все одно потрібно подавати й що інакше будуть штрафні санкції. 
Роз’ясніть, чи повинні ми подавати Звіт з ЄСВ  за таких обставин?  

Як правильно обліковувати в бухгалтерському й податково-прибутковому обліку основні засоби, що залишилися на території АТО? Чи можна їх просто списати?

17.04.2017 | 11:40

Що є об´єктом обкладення ПДВ для консигнатора?

14.04.2017 | 11:36

Підприємство-орендар у 2014 р. створило окремий об´єкт основних засобів на суму поліпшень орендованого обладнання (група 4 «Машини і обладнання»), строк корисного використання — 5 років. У 2016 р. дохід фірми перевищив 20 млн грн, і у зв´язку з цим довелося коригувати фінрезультат до оподаткування. Зокрема, на різниці, які виникають під час нарахування амортизації необоротних активів. Чи буде помилкою, якщо підприємство й далі амортизуватиме цей об´єкт у групі 4? Чи обов´язково його переводити до групи 9 та амортизувати 12 років?

Учасник ТОВ хоче продати свою частку в статутному капіталі іншій фізособі. Чи повинно ТОВ у разі виходу такого учасника виплатити йому кошти за результатами діяльності до продажу частки?

Підкажіть, чи слід обкладати податком на доходи та військовим збором суму компенсації юридичної допомоги, виплаченої за рішенням суду колишньому працівнику у зв´язку з його зверненням до суду з приводу виплати йому заборгованості із зарплати?

 

Роз’ясніть, чи зобов’язане підприємство додатково оплачувати години роботи, що припадають на нічний час та на святкові дні, тим працівникам, щодо яких установлено підсумований облік робочого часу? Якщо потрібно, то як саме?

Працівникам, які працюють за графіком змінності з підсумованим обліком робочого часу, установлено місячні тарифні ставки. Роз’ясніть, як правильно обчислювати зарплату, якщо, наприклад, охоронець із місячною ставкою 3200 грн у лютому згідно з графіком відпрацював 9 змін по 15 годин, тобто 135 годин, а норма робочого часу за лютий — 160 годин. 
Нараховувати ставку за відпрацювання передбачених графіком змін чи обчислювати пропорційно до місячної норми часу?

 

Роз’ясніть, чи є якісь особливості в правилах заповнення табеля обліку робочого часу, якщо на підприємстві запровадили підсумований облік?

Підкажіть, будь ласка, у чому сенс підсумованого обліку робочого часу (наприклад, з річним обліковим періодом)? 

Підприємство виїхало із зони АТО й перереєструвалося. Чи нараховувати ПДВ на вартість ОЗ, що залишилися на непідконтрольній території?

З 1 по 16 січня 2017 р. по підприємству згідно з наказом були вихідні дні (з подальшим відпрацюванням). З 17 січня по 31 січня 2017 року працівники були у відпустці за власний рахунок. Чи потрібно в такому випадку нараховувати доплату до мінзарплати? Чи нараховувати єдиний внесок, відштовхуючись від розміру мінзарплати? Деяких з цих працівників було звільнено 31 січня 2017 року, компенсація за невикористану відпустку менша за мінімальну зарплату — як нараховувати внесок у такому випадку?

 

Ресторан (юрособа на загальній системі оподаткування, платник ПДВ) реалізує підакцизні товари (алкоголь). Під час проведення щотижневої інвентаризації часто виникає пересортиця таких товарів (приміром, одних вин є надлишок, а інших — недостача). Як правильно відобразити це в обліку?

 

30.03.2017 | 16:32

Фізособа — підприємець на єдиному податку 3 групи працює тільки за безготівковим розрахунком. Чи потрібно встановлювати РРО за умови перевищення річного доходу 1 млн грн?

 

У ЗЕД-контракті в реквізитах сторін не зазначено коду ЄДРПОУ нашого підприємства. Чи можуть через це контракт визнати недійсним? Разом із тим на печатці, якою скріплено контракт, такий код є. 

Підприємство — платник ПДВ у 2014 році перерахувало контрагенту (платнику ПДВ) попередню плату за товари в сумі 36000,00 грн. У цьому періоді було відображено податковий кредит. У 2017 р. отримали від нього товар на суму 36000,00 грн. Але він уже не є платником ПДВ. Як показати цю операцію в обліку?

 

Підприємство виїхало із зони АТО й перереєструвалося. Чи нараховувати ПДВ на вартість ОЗ, що залишилися на непідконтрольній території? 

Назад1234

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати