Консультації

Платникам земельного податку та орендної плати не до розваг: відзвітувати з плати за землю за 2018 рік слід устигнути до 20 лютого. Газета «Все про бухгалтерський облік» допоможе вам заповнити оновлену форму податкової декларації з плати за землю без зайвих клопотів та турбот, оскільки до вашого відома ми доводимо лише потрібну інформацію — нічого зайвого.

 

Бланк «Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особини — підприємця», узятий із сайта газети «Все про бухгалтерський облік», не прийняли в податковій. Причина — відсутність наприкінці бланка фрази «Директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку М. О. Чмерук» і фрази «(Декларація зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 369 від 17.03.2017)». Чи правомірні дії податківців?

 

Наше підприємство (платник податку на прибуток в повнокоригувальному режимі) проводить капітальний ремонт виробничого цеху. У зв’язку з чим усі витрати (у т.ч. і амортизацію основних засобів, що задіяні в ремонті) ми капіталізуємо як поліпшення та збираємо на 15 рахунку.

У січні 2017 р. я оформив свідоцтво про право на спадщину — успадкував будинок від свого рідного дідуся. Тоді нотаріус повідомив, що я повинен буду подати декларацію за 2017 рік (до 1 травня 2018 р.) та сплатити від вартості будинку 5% податку й 1,5% військового збору (до 1 серпня 2018). Однак мені трапилася інформація, що в разі успадкування від діда чи баби декларацію не подають та податків не сплачують. Роз’ясніть, як усе-таки виходить за законодавством: потрібно це робити чи ні.

Відомо, що краще вчитися на чужих помилках, ніж на своїх, особливо коли йдеться про таку тонку річ, як внесення інвалюти на банківський депозитний рахунок. Нещодавно ухвалена постанова Верховного Суду України від 17.11.17 р. у справі № 6-109цс17 поставила жирну крапку в судовій тяганині, у якій вкладник хотів примусити банк повернути депозит, відсотки та суму річних за прострочення повернення вкладу. Фінал вийшов не на користь вкладника.

 

22.01.2018 | 14:11

2017 року наше підприємство (фінзвітність не оприлюднюємо) виявило велику кількість бухгалтерських помилок, які припустилися за поточний та минулі звітні періоди.

22.01.2018 | 12:07

На підприємстві працюють лише директор та інженер. Ані бухгалтера, ані бухгалтерської служби немає. Облік на підприємстві також веде директор (звітуємо за нацстандартами). Чи потрібен наказ про облікову політику?

 

Такі прості, здавалося б, питання для цьогорічної звітної кампанії набрали неочікуваних обертів. Розповімо про все розлого.

 

04.01.2018 | 12:49

Наше підприємство (ТОВ) змінило назву у процесі ребрендінгу. Як правильно заповнювати податкову накладну (далі — ПН) у перехідний період до моменту перереєстрації?

У який строк має бути затверджений графік відпусток на підприємстві на 2018 рік?

 

Наше підприємство проводить податкові коригування. Списуємо безнадійну дебіторську заборгованість покупця, який так і не заплатив нам протягом строку позовної давності.

29.12.2017 | 15:54

Ми чули, що нещодавно змінили граничні строки реєстрації податкових накладних (далі — ПН) і розрахунків коригування (далі — РК), а також збільшили період відображення ПН/РК у декларації з ПДВ. Розкажіть, будь ласка, про це докладніше.

Фізособи-підприємці вже звикли до того, що кожен Новий рік приносить їм збільшення витрат на сплату податків і єдиного внеску, який вони сплачують за себе. На жаль, не став винятком із цієї традиції і Новий 2018 рік.

Назад1234

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати