111 — Плата за землю

Чи зобов’язана ФО (громадянин) з метою нарахування їй сум земельного податку подати до органу ДПС витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки чи інші документи щодо прав власності на земельну ділянку?

Чи зобов’язана ФО щороку подавати до контролюючого органу заяву про застосування пільги зі сплати земельного податку та документи, які підтверджують її право на таку пільгу?

Як контролюючим органом нараховується земельний податок за земельну ділянку, яка перебуває у спільній сумісній власності кількох ФО?

Чи звільняються від подання податкових декларацій з плати за землю ЮО, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку або мають земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню на підставі ст. 283 ПКУ?

Чи застосовуються у 2020 році ставки земельного податку, встановлені рішенням органу місцевого самоврядування, якщо таке рішення (зміни до рішення) прийняте та оприлюднене після 15.07.2019?

Чи є платником земельного податку ЮО – платник ЄП третьої групи, що є власником земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво (в тому числі виробничих об’єктів)?

За які земельні ділянки ЮО – платники ЄП четвертої групи повинні сплачувати земельний податок?

За які земельні ділянки ФОП – платники ЄП четвертої групи повинні сплачувати земельний податок?

Чи можуть СГ обчислювати земельний податок погодинно, якщо вони надають в орендну приміщення на неповний робочий день (кілька годин на тиждень або день)?

У які терміни оприлюднюється на офіційному вебпорталі ДПС інформація про нормативну грошову оцінку земельних ділянок та чи може використовуватися ця інформація платниками податків при визначенні податкових зобов’язань з плати за землю?

При поданні податкової декларації з плати за землю разом з нею подається оригінал чи копія витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки?

Яка площа земельної ділянки є об’єктом оподаткування для платників єдиного податку другої – третьої груп, які надають в оренду (найм, позичку) частину земельної ділянки та/або нерухомого майна: вся площа земельної ділянки чи її частина, та/або площа всієї земельної ділянки під нерухомим майном чи площа земельної ділянки, розрахована пропорційно частині нерухомого майна, яке здається в оренду?

Як з метою подання податкової декларації з плати за землю обчислюється сума податкових зобов’язань з земельного податку СГ, який з певних причин не може своєчасно отримати витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки?

Чи звільняються СГ (ЮО та ФОП) – платники ЄП від сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності?

Чи повинні ФОП – платники ЄП (власники земельних ділянок або землекористувачі) надавати до контролюючих органів документи, які посвідчують їх право на звільнення від сплати земельного податку, та як такі платники повідомляють контролюючі органи про набуття земельної ділянки у власність, користування (надання в оренду її та/або нерухоме майно, що знаходиться на такій земельній ділянці)?

Чи застосовується відповідальність за несвоєчасну сплату ФО земельного податку або орендної плати, якщо контролюючим органом ППР не вручено особисто (під розписку) або надіслано без повідомлення про вручення (залишено в поштовій скриньці) та як визначити в такому випадку строк сплати?

Чи мають право на пільгу щодо сплати земельного податку ФО, яким призначено пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку?

До якого контролюючого органу необхідно звертатись ФО (громадянам) для звірки даних щодо плати за землю?

Чи застосовується коефіцієнт індексації до нормативної грошової оцінки земельних ділянок для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності?

Назад12

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати