Зовнішньоекономічна діяльність

Наша компанія взяла валютний позику 1 квітня на 8 місяців у іноземної компанії на поточні витрати. За умовами договору проценти нараховують щомісяця, а перераховують нерезиденту разом із основною сумою боргу по завершенні всього строку користування іноземними грошенятами.

Наше підприємство перерахувало нерезиденту валютний аванс (50% від договірної вартості товарів). Імпортний товар отримали через місяць. Решту оплати відправили через тиждень.

Запитання: Наше підприємство має намір заключити договір із ФОП-нерезидентом на отримання від нього інформаційно-консультаційних послуг. Чи можемо ми оплатити йому квитки на проїзд, проживання в готелі тощо, коли він буде приїжджати до нас на підприємство. Які податкові наслідки можуть бути? 

Юрособа надає послуги з розмитнення товарів. Як показати в податковій накладній одиницю вимірювання: послуга чи грн?

 

У ЗЕД-контракті в реквізитах сторін не зазначено коду ЄДРПОУ нашого підприємства. Чи можуть через це контракт визнати недійсним? Разом із тим на печатці, якою скріплено контракт, такий код є. 

Наше підприємство займається міжнародними перевезеннями. Під час заповнення декларації з ПДВ у таблиці 1 додатка Д4 зазначили питому вагу експорту послуг у загальному обсязі постачання. Але сьогодні отримали від податкової інспекції повідомлення-рішення про невідповідність критеріям, визначеним п. 200.19 ПКУ. А саме — питома вага експортних операцій у загальному обсязі постачання — 0%. Аргументували, що в п. 200.19 ПКУ зазначено конкретно «експорт товарів», а не експорт послуг.
Чи правомірне таке твердження податківців?

Щоденно через державний кордон України переміщуються тисячі людей, транспортних засобів та вантажів. Контроль за законністю їх переміщення лягає на плечі посадових осіб митних органів. Тому важливо зрозуміти, які часові рамки відведено митному інспектору для здійснення митного контролю.

Для поліпшення співпраці з митниками та пришвидшення процедури митного оформлення ви можете ознайомитися з режимом роботи митних інспекторів, нормативною тривалістю митних процедур та підготуватися до митного контролю.

Чи потрібно суб'єктам господарювання, які займаються  виробництвом, імпортом, експортом, оптовою та/або роздрібною торгівлею пивом, одержувати ліцензію? Чи підлягає пиво маркуванню акцизними марками?

response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати