Експедирування, транспорт, логістика

Торік наше підприємство придбало Mercedes-Benz GLE-class 2015 року випуску. Станом на 01.01.16 р. його пробіг становив 1500 км, а балансова вартість — 1 207 138,11 грн. Чи повинні ми платити за цю машину транспортний податок у 2016 р. і чи потрібно було звітувати про неї до податкової?

Наше підприємство займається міжнародними перевезеннями. Під час заповнення декларації з ПДВ у таблиці 1 додатка Д4 зазначили питому вагу експорту послуг у загальному обсязі постачання. Але сьогодні отримали від податкової інспекції повідомлення-рішення про невідповідність критеріям, визначеним п. 200.19 ПКУ. А саме — питома вага експортних операцій у загальному обсязі постачання — 0%. Аргументували, що в п. 200.19 ПКУ зазначено конкретно «експорт товарів», а не експорт послуг.
Чи правомірне таке твердження податківців?

Наше підприємство займається перевезенням пасажирів і є платником податків на загальних підставах. З доходу від реалізації квитків через каси автостанцій державне підприємство, яке є платником ПДВ, забирає в нас 10% агентських за послуги згідно договору. Решту суми перераховує на наш розрахунковий рахунок. На ці 10% агентських державне підприємство виписує нам ПН та реєструє в ЄРПН. Чи правильно виписана така ПН? Та яку суму обкладати податком на прибуток?

Наше підприємство здійснює пасажирські перевезення на приміських і міжміських маршрутах. Водій продає в салоні квитки й заповнює Книгу обліку розрахункових операцій. Чи потрібен нам РРО в таких випадках:

  • оприбуткування виручки від водія до каси підприємства;.
  • оприбуткування грошей за оренду приміщення;
  • видача (повернення) фінансової допомоги.

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати