9 варіантів обліку фірмового одягу в ресторані
02.03.2018 | 12:42
635 0

А ви знали, що ресторан або будь-яке інше підприємство може по-різному обліковувати фірмовий одяг? Окрім того, залежно від способу його видачі працівникам будуть і різні податкові наслідки. Заінтриговані? Саме для вас ми проклали безпечні облікові шляхи від надходження до видачі одягу персоналу для кожного з випадків. Пройдемо ними разом.

Насамперед рішення про вдягання персоналу необхідно прописати у внутрішньому наказі про забезпечення працівників фірмовим одягом. Де зазначають перелік одиниць одягу та посад, яких нею забезпечують, спосіб його передачі персоналу та порядок компенсації його пошкодження або втрати.

Залежно від того, як довго прослужить придбаний (отриманий) одяг, його обліковують або як запаси (рахунок 22 «Малоцінні та швидкозношувані предмети»), або як необоротні активи (субрахунок 109 «Інші основні засоби» чи 112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи»).

Існує декілька варіантів передачі комплекту вбрання персоналу:

  • тимчасова безоплатна передача;
  • безоплатна передача у власність;
  • передача у власність за оплату (часткову або повну).

Кожний із варіантів має свої особливості розкриття в бухобліку та податкові наслідки.

Важливо! Витрати, пов’язані з використанням убрання, на якому зазначено назву та/або логотип закладу, що пошите у фірмових кольорах, відносять на рахунок 93 «Витрати на збут». Уважають, що такий одяг є своєрідною рекламою підприємства.

Якщо одяг видають працівнику тимчасово, його повернення на склад відображають разом із визнанням доходу (субрахунок 719 «Інші доходи від операційної діяльності»). Повернене вбрання зараховують по чистій вартості реалізації або в оцінці його можливого використання. Щоправда, лише за умови подальшого застосування такого одягу у відповідному закладі. Якщо повернений одяг більше не будуть використовувати (через поношений вигляд, складність ремонту тощо), то й оприбутковувати його не слід. Адже він більше не актив підприємства.

Якщо працівник пошкодив чи загубив одяг, що не відслужив свого терміну, порадимо таке: внутрішнім наказом про забезпечення працівників фірмовим одягом передбачити порядок компенсації його вартості. У бухобліку вартість такої компенсації визнають доходом та відображають у кредиті субрахунку 716 «Відшкодування раніше списаних активів». До моменту отримання відшкодування такий одяг обліковують на позабалансовому субрахунку 072 «Невідшкодовані нестачі і втрати від псування цінностей».

Бухмеханіка різних варіантів передачі та повернення фірмового одягу розглянута на числових прикладах у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 20 за 2018 рік.

Окрім того, у темі номеру «Фірмовий одяг в ресторані» ви знайдете відповіді на такі запитання:

  • чим фірмовий одяг відрізняється від спецодягу;
  • як документально оформити рух одягу між закладом та персоналом;
  • чи виникають податкові зобов’язання під час тимчасової видачі одягу працівнику;
  • як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку передачу фірмового одягу в дарунок працівнику;
  • як оподатковувати вартість одягу, виданого у власність персоналу, яку працівник частково компенсує за власний рахунок.

Катерина ОГУДАЛОВА, консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

Більше про особливості обліку одягу на підприємстві ви дізнаєтесь із матеріалів:

☕ Як відобразити надання спецодягу у ф. № 1ДФ — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік» № 95 за 2017 рік на стор. 11. 
☕ Норм на спецодяг не встановлено: як бути з ПДВ — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік»№ 101 за 2016 рік на стор. 10. 
☕ Норми витрачання спецодягу перевищено: чи нараховувати ПДВ — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік»№ 101 за 2016 рік на стор. 11.
☕ Податковий облік спецодягу в будівництві — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік»№ 72-73 за 2016 рік на стор. 40. 
☕ Бухгалтерський облік спецодягу в будівництві — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік»№ 66-67 за 2016 рік на стор. 34.
☕ Спецодяг у будівництві: що, кому та скільки видають — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік»№ 66-67 за 2016 рік на стор. 42. 
☕ Спецодяг понад норми: чи будуть податок на доходи, військовий збір і ЄСВ — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік»№ 45 за 2016 рік на стор. 56.
☕ Спецодяг, ЗІЗ і вода для працівників: оподатковуємо правильно — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік»№ 18 за 2016 рік на стор. 24. 
☕ Пошиття одягу благодійною організацією: правові та облікові нюанси — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік»№ 105 за 2015 рік на стор. 37.
☕ Зимовий спецодяг для працівників: облік та оподаткування — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік»№ 96 за 2015 рік на стор. 9. 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати