Акцизний податок: які зміни чекають
Чи потрапляє наше підприємство з 01.07.19 р. під поняття ПКУ «акцизний склад» чи «розпорядник акцизного складу» за такої діяльності: роздрібна торгівля лікеро-горілчаними виробами в кафе; придбання спирту для використання в якості допоміжних матеріалів (знежирення, протирання, тощо)? При придбанні спирт обліковується на склад та за потреби видається структурним підрозділам.

Пунктом 14.1.6 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) визначено, що акцизний склад — це спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів. Пунктом 14.1.224 ПКУ встановлено, що розпорядником акцизного складу є суб’єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб’єкт господарювання — платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

Враховуючи вищевикладене, приміщення, в яких суб’єкти господарювання — не виробники спирту етилового здійснюють їх зберігання, одержання чи видачу, а також реалізацію спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів відповідно до отриманої ліцензії, не є акцизним складом та не підпадають під визначення розпорядника акцизного складу.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати