Анулювання ПДВ за рішенням податкової: як отримати відшкодування
05.07.2019 | 08:14
Підприємство знаходиться на спрощеній системі оподаткування (3 група, платник ПДВ), потрапило під примусове виключення з платників ПДВ через відсутність операцій протягом 365 днів. Чи можливо якимось чином повернути від’ємне значення з ПДВ, яке не встигли заявити до бюджетного відшкодування за рядком 21 декларації з ПДВ, посилаючись на законодавчу базу? Надлишково перерахованих коштів на ПДВ рахунку в момент закриття не було.

Відповідно до п. 184.9 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), якщо за результатами останнього податкового періоду особа має право на отримання бюджетного відшкодування, таке відшкодування надається протягом строків, визначених цим розділом, незалежно від того, буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату отримання такого бюджетного відшкодування чи ні.

При цьому в разі анулювання реєстрації особи як платника податку останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації (п. 184.6 ПКУ).

Тому формально суб’єкт господарювання, реєстрацію платником ПДВ якого анульовано, управі отримати бюджетне відшкодування ПДВ. Однак це право (право отримання бюджетного відшкодування) він має заявити, ще будучи платником ПДВ, а не після дати анулювання ПДВ-реєстрації.

Згідно з п. 184.5 ПКУ з моменту анулювання реєстрації особи як платника ПДВ така особа позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту, виписку податкових накладних.

Тобто якщо за рішенням контролюючого органу реєстрацію особи як платника ПДВ анульовано, то така особа втрачає всі права і обов’язки платника ПДВ (у тому числі право на формування податкового кредиту та бюджетне відшкодування ПДВ, а також обов’язок визначення ПДВ-зобов’язань).

В ІПК від 29.06.17 р. № 888/6/99-99-12-03-01-15/ІПК податківці зауважували: починаючи з наступного дня після дати виключення особи з Реєстру платників ПДВ, зазначеної контролюючим органом у рішенні про анулювання реєстрації платника ПДВ, і до дати відновлення в Реєстрі в такої особи відсутній обов’язок щодо складання податкових накладних та право на формування податкового кредиту і отримання бюджетного відшкодування ПДВ. Крім цього, така особа податкову звітність з ПДВ за цей період не подає. При цьому в разі відновлення особи в Реєстрі платників ПДВ (у тому числі за рішенням судового органу, що набрало законної сили) така особа має право відкоригувати суми податкових зобов’язань, що були задекларовані у податковій декларації з ПДВ за останній звітний (податковий) період шляхом подання до контролюючого органу уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Таким чином, єдине, коли вже «анульований платник ПДВ» може скористатися правом на бюджетне відшкодування, це в разі скасування (у т.ч. у судовому порядку) рішення ДФС про анулювання реєстрації платником ПДВ.

У такому разі при поновленні ПДВ-статусу, платник податку може скористатися своїм правом на бюджетне відшкодування сум ПДВ, задекларованих до анулювання його реєстрації як платника ПДВ, за умови дотримання вимог п. 102.5 ПКУ щодо строку давності.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати