Анулювання та способи відновлення реєстрації платника ПДВ
10.01.2020 | 08:00

Анулювання реєстрації підприємства платником ПДВ може вилитися для нього в неприємності: неможливість реєстрації податкових накладних та втрата ліміту з ПДВ. Іноді до таких наслідків призводять дії фіскального органу. Розглянемо ситуації, у яких опиняються платники податків, та варіанти їх вирішення.

Подвійне анулювання реєстрації

Ситуація та її аналіз

Трапляється, що підприємство втрачає статус платника ПДВ на підставі рішення контролюючого органу. Звісно, за таких умов платник податків не може реєструвати податкові накладні, а також використовувати податковий кредит з ПДВ. За таких обставин можна втратити покупців товарів та замовників послуг, які бажатимуть отримати податковий кредит, що неможливо без зареєстрованої контрагентом податкової накладної.

На підставі пп. "г" п. 184.1 ПКУ анулювання реєстрації платника податків відбувається, якщо підприємство протягом 12 послідовних податкових місяців не подає до фіскального органу декларації з ПДВ. Рішення податкового органу оформляється за формою № 6­РПДВ та складається у двох примірниках комісією, утвореною відповідно до розпорядження контролюючого органу. У рішенні про анулювання реєстрації платника ПДВ обов'язково зазначають підстави з посиланням на відповідні норми ПКУ.

Податковий орган може декілька разів анулювати свідоцтво платника податків. Своєю чергою, підприємство оскаржує перше анулювання та виграє суд. Надалі рішення суду може виконуватися з затримкою або не виконуватися взагалі. З огляду на те, що увесь час, поки тривало слухання у справі, платник податків не подавав декларації з ПДВ, контролюючий орган ухвалює рішення про поновлення реєстрації підприємства платником ПДВ та одразу про його анулювання, оскільки воно протягом
12 місяців звітів не надавало.

 

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 3 за 2020 р. на стор. 5

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати