Аванс на відрядження: як вести облік
06.08.2019 | 08:14
Співробітнику видано аванс на закордонне відрядження в гривнях. Залишилась невикористана сума, яку він має внести на рахунок підприємства через банк. Чи можна якимось чином сплатити всі податки і вважати цю суму заробітною платою?

В описаній ситуації співробітник має повернути невикористану суму виданого йому на відрядження авансу на рахунок або в касу підприємства-роботодавця.

Здійснити таке повернення треба до або під час надання авансового звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, за формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 28.09.15 р. № 841 (далі — Порядок № 841).

Нагадаємо, що згідно з п. 3 Порядку № 841 авансовий звіт подається до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, в якій платник податків завершує таке відрядження або закінчує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням і за рахунок податкового агента платника податків, який надав кошти під звіт.

За наявності зайво витрачених коштів платник податків повертає таку суму до каси або зараховує на банківський рахунок особи, котра її видала, до або під час надання авансового звіту.

Сказане поширюється також на витрати, пов'язані з відрядженням або виконанням деяких цивільно-правових дій, оплачених з використанням корпоративних платіжних карток, дорожніх, банківських або іменних чеків, інших платіжних документів.

Якщо під час службового відрядження платник податків одержав готівку із платіжних карток, він подає авансовий звіт і повертає суму зайво витрачених коштів до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження.

Розрахунки зі співробітниками щодо заробітної плати провадять окремо від інших розрахунків (у т.ч. за відрядженням).

Якщо співробітник не повертає невитрачену суму раніше виданого йому авансу на відрядження протягом звітного місяця, на який припадає граничний строк (до закінчення третього або п'ятого, а в окремих випадках — десятого або двадцятого банківського дня), то така сума, розрахована з урахуванням п.164.5 ПКУ (натуркоефіцієнта), підлягає обкладенню податком на доходи й військовим збором на підставі пп. 164.1.11 ПКУ (п. 4 Порядку № 841). Водночас податок і збір утримують за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць. Якщо суми доходу не вистачає — за рахунок оподатковуваних доходів наступних звітних місяців до повної сплати такого податку.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати