Аванс виконавчій службі: як відобразити в бухобліку
18.10.2019 | 08:20
Яким чином обліковувати в бухобліку авансовий внесок виконавчій службі?

Як ми зрозуміли із запитання, ідеться про суми, які підприємство платить виконавчій службі, однак є вірогідність їх повернення. Але про це стане відомо тільки після настання відповідних обставин. Тому, вважаємо, в обліку такі платежі можна показати так: облік авансів, наданих іншим підприємствам, ведуть на субрахунку 371 «Розрахунки за виданими авансами», а от на субрахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» ведуть облік розрахунків за іншими операціями, облік яких не відображається на інших субрахунках рахунку 37.

Тому не буде помилкою застосування будь-якого із зазначених субрахунків.

Витрати на врегулювання спорів у судових органах, включаючи суму сплаченого судового збору, належать до складу адміністративних (п. 18 П(С)БО 16) та обліковуються на рахунку 92 «Адміністративні витрати». Тож авансові внески під час їх використання виконавчою службою для покриття витрат слід відобразити у витратах. Зазначимо, що на письмову вимогу стягувача виконавцем надається звіт про використання авансового внеску.

Для відображення в обліку авансового внеску, сплаченого виконавчій службі, на нашу думку, достатньо платіжного доручення. 

Не використані виконавчою службою суми авансового внеску повертаються підприємству — проведення Дт 311 Кт 37. 

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати